ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-02-07, 02:26   #21
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שאול
*התחלתי חיטוב השבוע אז יוצא לי ללכת 3-5 פעמים לחדר כושר
אני מתחיל בריצה ארוכה..(8-10 ק"מ) וישר אחרי עושה אימון משקולות של שעה בערך..(סך כל האימון שעתיים +-)
כדי שהגוף לא ישרוף שריר אני אוכל בין האירובי לאנאירובי בננה..(אני אוכל גם מיד לפני הריצה חבילת טונה+בננה) זה מספיק??? האימון שלי ממש אורך אז אני מפחד לאבד מסת שריר..
יש מה לשפר?? מה להוסיף...?

*אני אוכל על הבוקר קוטג 3%(שטראוס,הרבה!! יותר טעים מחצי ולא דופק קליטת סידן)
זה מספיק מבחינת פחמימה?? 6 גרם..
למה אתה עושה על כך הרבה זמן אירובי? במיוחד אם רק השבוע התחלת את החיטוב.
האימון שלך ממש ארוך, עדיף שתסדר אותו בצורה כזאת שיהיה קצר יותר.

- קודם כל כמו שאמרתי, רצוי שתקצר קצת את האירובי. עדיף שתתחיל בקטנה ובמידה ותרצה להגדיל את הגרעון הקלורי, אתה תוכל להוסיף עוד דקות ריצה.
- דבר שני, אתה יכול גם לקצר את האימון האנאירובי שלך. בחיטוב אתה לא צריך את אותו נפח אימון כמו במסה, המטרה שלך היא רק לשמור על השריר הקיים. אני לא יודע איך התוכנית שלך נראית, אבל אני מניח שאתה יכול להוריד קצת סטים.

לפי איזו חלוקה אתה עובד?

אגב, אני לא מבין איך יש לך כח להתאמן אחרי ריצה כזאת ארוכה.

- בקשר לבננה הזאת בין האימונים, היא לא כל כך תעזור לך כי לוקח לה זמן להתעכל. עד שתסיים עם האנארובי, הפחמימות רק יגיעו למעיים. אם אתה רוצה, אתה יכול להכניס שייק חלבון+סוכר ענבים בין האימונים, במידה ואתה ממשיך להתאמן שעתיים, זה יהיה יותר יעיל מהבננה.

- את הטונה עדיף שתאכל כשעה לפני האימון ולא ממש סמוך לאימון.

- אם יש לך ממש קצת פחמימות בתפריט, עדיף שתרכז אותן מסביב לאימון (לפני/אחרי אימון).
ישן 23-02-07, 10:28   #22
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomik
MosheB הבחור שאל על אימון ארוך גם אני במרבית המקרים לא לוקח חלבון/פחמימה בזמן אימון אבל באימונים "ארוכים" של מעל שעה וחצי המצב קצת שונה ואני מניח כשדיברת עם גיל דיברת איתו על אימון של שעה-שעה וחצי ולא מעבר לזה,
זה לא שלכל אחד מעל אימון של שעה וחצי אני המליץ על לתסף בפחמימות/חלבונים אבל במקרים מסוימים זה בהחלט יכול לעזור באופנים שונים.

לגבי המחקר על פירוק שריר אחרי שעה,
אני ציינתי שרמות הקורטיזול עולות ולא בהכרח שזה יוביל דווקא לפירוק שריר וכמו שאתה יכול להגיד שאחרי שעה וחצי הגוף לא יפרק שריר אנשים יכולים להגיד שכן גם אתה לצורך העניין צריך להוכיח את הטענה שלך.
בכל מקרה בתקופת חיטוב באימונים של שעה וחצי ומעלה כן הייתי דואג להכניס איזה שייק וגם בתקופת מסה זה בטח לא יכול להזיק ביחוד שצריך להכניס עוד קלוריות.
עם גיל דובר על אימון של שעתיים והארוחה שלאחר האימון בהפרש של 4 שעות מהארוחה הקודמת לה
זאת אומרת אתה אוכל ארוחה לאחר שעה וחצי אימון של שעתיים פה ושם עד שמגיעים הביתה מתקלחים זה עוד 20 דקות לערך ועוד 10-15 דקות לאכול יוצא 4 שעות סה"כ וגיל אמר שזה טוב ולא יהיה שום פירוק ושום נעל כי אני צורך לפני זה חלבון איטי קזאין וכמו שאמרתי לוקח לו בערך 4+ שעות להיעלם לגמרי מהגוף מה גם לוקח לו רק שעה - שעה וחצי להתעכל במלואו.
בקשר לזה שאני צריך להביא מחקר , אני לא טענתי שום טענה אז חובת ההוכחה עליכם עם הקורטיזול כי אתם טענתם שאסור להתאמן יותר משעה וחצי וכל שאר הטענות שלכם , אין מחקר לעניין = עוד מיתוס לאוסף.
בכל מקרה אתם מתעסקים בקטנות שכל אחד יתאמן איך שבא לו...
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-07, 15:25   #23
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

משה שתי דברים:
1) אם תחזור אחורה ותקרא את הפוסט אני לא חושב שציינתי שאני נגד אימונים של מעל שעה וחצי רק טענתי שרמות הקורטיזול בגוף עולות שזה גם הגיוני כיוון שהגוף צריך יותר אנרגיה ורמות ההורמנים ה"מפרקים" עולה.

2)
לגבי השיחה שלך עם גיל לדעתי כשאתה במאזן קלורי חיובי במרבית המקרים זה נכון כי לגוף יש מספיק אנרגיה ואין לו צורך לפרק שריר בתקופת החיטוב זה ממש תלוי מה אכלת שעה וחצי לפני אם תאכל רק חלבון קזאין זה לא בהכרח יפתור את הבעיה ללא מספיק פחמימות אתה יכול להכנס בהחלט למצב קטבולי שוב אני יזכיר שהגוף קודם כל משתמש בפחמימה לאנרגיה וכל עוד אתה מספק לו מספיק פחמימות אתה צריך להיות בסדר אבל אם תספק לו רק חלבון קזאין ולא תדאג לספק לו מספיק פחמימות אתה לא בהכרח יודע איזה חלבון הוא יפרק לאנרגיה בקיצור צריך לבדוק כל מקרה לגופו,
בנוסף אתה יכול לראות שכמעט כולנו בתקופת החיטוב מאבדים חלק ממסת השריר למרות שכל היום אנחנו טוחנים חלבונים איטים.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-07, 15:34   #24
Moshe
Banned

ציטוט:
משה שתי דברים:
1) אם תחזור אחורה ותקרא את הפוסט אני לא חושב שציינתי שאני נגד אימונים של מעל שעה וחצי רק טענתי שרמות הקורטיזול בגוף עולות שזה גם הגיוני כיוון שהגוף צריך יותר אנרגיה ורמות ההורמנים ה"מפרקים" עולה.

2)
לגבי השיחה שלך עם גיל לדעתי כשאתה במאזן קלורי חיובי במרבית המקרים זה נכון כי לגוף יש מספיק אנרגיה ואין לו צורך לפרק שריר בתקופת החיטוב זה ממש תלוי מה אכלת שעה וחצי לפני אם תאכל רק חלבון קזאין זה לא בהכרח יפתור את הבעיה ללא מספיק פחמימות אתה יכול להכנס בהחלט למצב קטבולי שוב אני יזכיר שהגוף קודם כל משתמש בפחמימה לאנרגיה וכל עוד אתה מספק לו מספיק פחמימות אתה צריך להיות בסדר אבל אם תספק לו רק חלבון קזאין ולא תדאג לספק לו מספיק פחמימות אתה לא בהכרח יודע איזה חלבון הוא יפרק לאנרגיה בקיצור צריך לבדוק כל מקרה לגופו,
בנוסף אתה יכול לראות שכמעט כולנו בתקופת החיטוב מאבדים חלק ממסת השריר למרות שכל היום אנחנו טוחנים חלבונים איטים.
1.אתה משחק לפי "הגיון" כבר הראנו שבהרבה מקרים אין הגיון בקטע של תזונה ואימונים ועד שלא יהיה משהו שחור על גבי לבן כל אחד יחשוב אחרת וזה מקובל אני לא אומר שלא...
2.דובר על מקרה חיטוב במסה אני לא מדבר בכלל , ונכון צריך לצרוך פחמימה יחד עם החלבון האיטי לא אמרתי שלא ויש אנשים שלא מאבדים מסה בחיטוב ולהפך אפילו מעלים(כן ישמע לכם מוזר אבל יש אנשים כאלה ואני אחד מהם)
בכל מקרה המסה היא לא משמעותית אולי נגיד בחצי שנה של חיטוב קילו-שניים עדיין משהו בעובדה שאתה במאזן שלילי.
בקיצור סגרנו את הסוגייה זה סתם חפירה ללא ביסוס
ישן 23-02-07, 15:40   #25
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
1.אתה משחק לפי "הגיון" כבר הראנו שבהרבה מקרים אין הגיון בקטע של תזונה ואימונים ועד שלא יהיה משהו שחור על גבי לבן כל אחד יחשוב אחרת וזה מקובל אני לא אומר שלא...
2.דובר על מקרה חיטוב במסה אני לא מדבר בכלל , ונכון צריך לצרוך פחמימה יחד עם החלבון האיטי לא אמרתי שלא ויש אנשים שלא מאבדים מסה בחיטוב ולהפך אפילו מעלים(כן ישמע לכם מוזר אבל יש אנשים כאלה ואני אחד מהם)
בכל מקרה המסה היא לא משמעותית אולי נגיד בחצי שנה של חיטוב קילו-שניים עדיין משהו בעובדה שאתה במאזן שלילי.
בקיצור סגרנו את הסוגייה זה סתם חפירה ללא ביסוס
כמה זמן אתה מתאמן שהעלת מסה בחיטוב?
בדרך כלל אנשים שמתאמנים מעל שנה-שנתיים ברמה גבוהה לא מעלים מסה בחיטוב, הסיכויים אפסים יש לזה גם הסבר מדעי אם תרצה אני יחפש וישלח לך קראתי על זה פעם מאמר.

ולגבי לא הוכח מדעית, זה כן הוכח מדעית תפתח ספר פיזיולוגיה שעוסק בתהליכי האנרגיה בגוף ותראה מתי הגוף מתחיל לנצל חלבון לאנרגיה זה קורא שאין מספיק פחמימות לא שאין מספיק חלבון,
בכל מקרה כמו שאמרת הגיוני שהיו דעות שונות על אותו נושא.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-02-07, 15:50   #26
Moshe
Banned

ציטוט:
כמה זמן אתה מתאמן שהעלת מסה בחיטוב?
בדרך כלל אנשים שמתאמנים מעל שנה-שנתיים ברמה גבוהה לא מעלים מסה בחיטוב, הסיכויים אפסים יש לזה גם הסבר מדעי אם תרצה אני יחפש וישלח לך קראתי על זה פעם מאמר.

ולגבי לא הוכח מדעית, זה כן הוכח מדעית תפתח ספר פיזיולוגיה שעוסק בתהליכי האנרגיה בגוף ותראה מתי הגוף מתחיל לנצל חלבון לאנרגיה זה קורא שאין מספיק פחמימות לא שאין מספיק חלבון,
בכל מקרה כמו שאמרת הגיוני שהיו דעות שונות על אותו נושא.
בחיים לא עשיתי מסה אולי זה בגלל זה
מתאמן שנה וחצי , ויש עוד אנשים שבחיים לא עשו מסה והעלו מסה בחיטוב
נראה לי שיש קשר זאת אומרת אנשים שכל החיים היו על מאזן נטרלי- שלילי יש יותר פוטנציאל לעלות מסה בחיטוב (כי הם בחיים לא עשו מסה)
ואם הם יעשו מסה לתקופה מסויימת ואז יעשו חיטוב אז הם לא יעלו במסה ואולי אפילו יאבדו את מה שהם צברו(יאבדו מעט שריר בחיטוב)
סתם תאוריה שהעלתי לעצמי לאור דברים ששמעתי מכל מיני אנשים שונים ודברים שונים בכל מקרה זה הרוב גנטית וזה ממש אינדיבידואלי , בקשר לחלבון שמנוצל כאנרגיה זה נכון לא אמרתי שלא הקטע של הפירוק שריר לאחר שעה וחצי אימון על זה אני מתווכח זה שהחלבון מנוצל כאנרגיה לא אומר שההורמון ישר מופרש כמו שאמרתי זה התעסקות בקקי , עזוב..
ישן 23-02-07, 22:07   #27
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
כולכם אומרים "אסור לעבור תאימון של השעה וחצי"
תאחלס אין לכם מושג על מה אתם מדברים כי:
א. לא ראיתם שום מחקר לעניין
ב. אם אוכלים שעה וחצי לפני אימון חלבון איטי כגון קזאין אפשר להתאמן שעתיים ואפילו יותר(לדוגמה קופסת קוטג' פירוקה בגוף נמשך ליותר מ4 שעות עד שהוא נעלם לגמרי)
ג. מאיה מה שהבאת זה חרתא כי אותו הורמון מתחיל אצל אנשים לפעול בזמנים שונים וכאשר אוכלים אחרי אימון הוא "מפסיק" או לחילופין יש אנשים שהוא בכלל לא "הופעל"
ד.אשמח לקבל מחקרים כאלה ואחרים
א. אם אתה מדבר על מחקר שמוכיח שרמות הקורטיזול בדם עולות בזמן האימון, אז אני ראיתי ויש לי כמה אבסטרקטים.
ב. אתה כזה חכמולוג, אז נלך לפי הגישה שלך - אני רוצה לראות מחקר בעניין הזה.
ג. כנ"ל - מחקר שמוכיח שיש אנשים שהקורטיזול אצלם לא "מופעל" (LOL).
ד. אתה תראה, ברגע שאני אראה את המחקרים שלך.

ציטוט:
בקשר לפירוק שריר אחרי שעה , יש מחקר או משהו בסיגנון? , אני מניח שלא וגם אם כן בטח לא יצויין במחקר מה האנשים הללו אכלו לפני האימון , כמה זמן לפני הם אכלו , ומה הם אכלו אחרי האימון
כשיהיה מחקר כזה אז אני אוכל לומר בוודאות שההורמון באמת מופרש שעה לאחר אימון ואז כל תאוריית ה "אימון שלא יעבור תשעה וחצי" , תיהיה נכונה עד אז זה מיתוס
איזה מחקר אתה רוצה לראות בדיוק? מחקר שמראה שקורטיזול הוא הורמון לחץ? טוב שלא ביקשת מחקר שמראה שזורם לנו דם בעורקים.

הקורטיזול לא מופרש "אחרי שעה", או אחרי שעה ו-2 דקות או כל דבר כזה. הוא מופרש בזמן אימון וזהו. תפקיד ההורמון הוא בין היתר לווסת את רמות הסוכר בדם ע"י גלוקונאוגנזה. ככל שהאימון ימשך יותר זמן, גלוקונאוגנזה יתרחש יותר זמן מה שאומר יותר פירוק שריר. לכן מומלץ להגביל את משך זמן האימון, ומאחר שאפשר להשיג תועלת מאימון קצר יחסית, אין טעם לעשות אימון ארוך יחסית, אחרת אנשים היו עושים אימונים של 4-5 שעות וזה היה לכאורה לגיטימי.

ציטוט:
אין מחקר לעניין = עוד מיתוס לאוסף.
אז תמשיך לשכנע את עצמך שזה מיתוס.
ישן 23-02-07, 22:25   #28
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
א. אם אתה מדבר על מחקר שמוכיח שרמות הקורטיזול בדם עולות בזמן האימון, אז אני ראיתי ויש לי כמה אבסטרקטים.
ב. אתה כזה חכמולוג, אז נלך לפי הגישה שלך - אני רוצה לראות מחקר בעניין הזה.
ג. כנ"ל - מחקר שמוכיח שיש אנשים שהקורטיזול אצלם לא "מופעל" (LOL).
ד. אתה תראה, ברגע שאני אראה את המחקרים שלך.

איזה מחקר אתה רוצה לראות בדיוק? מחקר שמראה שקורטיזול הוא הורמון לחץ? טוב שלא ביקשת מחקר שמראה שזורם לנו דם בעורקים.

הקורטיזול לא מופרש "אחרי שעה", או אחרי שעה ו-2 דקות או כל דבר כזה. הוא מופרש בזמן אימון וזהו. תפקיד ההורמון הוא בין היתר לווסת את רמות הסוכר בדם ע"י גלוקונאוגנזה. ככל שהאימון ימשך יותר זמן, גלוקונאוגנזה יתרחש יותר זמן מה שאומר יותר פירוק שריר. לכן מומלץ להגביל את משך זמן האימון, ומאחר שאפשר להשיג תועלת מאימון קצר יחסית, אין טעם לעשות אימון ארוך יחסית, אחרת אנשים היו עושים אימונים של 4-5 שעות וזה היה לכאורה לגיטימי.

אז תמשיך לשכנע את עצמך שזה מיתוס.
טוב פרופסור אמרתי שאני לא אתווכח אני יודע שהכל חרתא , אתה יודע אחרת שיהיה לך לבריאות
ישן 25-02-07, 08:42   #29
SiX PACK

הסמל האישי שלSiX PACK

חפירות

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה