ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-05-07, 16:12   #1
xxmwxx
חבר פעיל

ברירת מחדל האם ניתן להתסמך על מד הדופק בכדי לחשב את רמת התחזוקה היומית?

בעיקרון אני כבר ה-מ-ו-ן זמן בחיטוב (שנה +/-) ובתחילתו של החיטוב הירידה הייתה יפה ובחודשים הראשונים השלתי כ-25 ק"ג. לאחר חצי שנה נעצרתי למשך כמה חודשים על אותו המשקל ואז הגעתי לגיל ושוב התחלתי לרדת (כ-6 ק"ג)... ועכשיו שוב זה נראה כאילו הגעתי לעצירה. ניסיתי כבר הכל... תפריט דל בפחמימות, העמסות וכל מיני דברים שגיל המליץ לי וזה לא נראה כאילו זה עוזר ממש.
לכן לפי המלצתו של גיל הסתובבתי יום שלם עם מד הדופק (לא נעים בכלל :/) בכדי לראות אם אני אוכל קצת מדי (הייתי על 1400-1800 קלוריות) וכמות הקלוריות ששרפתי בסוף ה24 שעות לפי השעון היא 3100 ביום ללא אימון! לפי החישובים ה"רגילים" יוצא לי שהתחזוקה שלי היא כ 2500 קלוריות.
באימון ממוצע שלי (abc + 40 דקות אירובי על 70% דופק) אני שורף כ900-1300 קלוריות (שוב לפי השעון שלי)
הערכים שיצאו לי בשעון נראים לי גבוהים מדי.... השאלה היא אם בכלל ניתן להסתמך על התוצאה הזאת?
xxmwxx מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-05-07, 16:24   #2
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

בהנחה שהכושר הגופני שלך עולה באירובי הדופק יורד והנפח פעימה עולה, לכן אתה לא שורף פחות קלוריות בביצוע הפעולה פשוט הדופק יורד אבל כל פעימה יותר אינטנסיבית(התייעלות של הגוף)
ישן 05-05-07, 16:39   #3
xxmwxx
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
בהנחה שהכושר הגופני שלך עולה באירובי הדופק יורד והנפח פעימה עולה, לכן אתה לא שורף פחות קלוריות בביצוע הפעולה פשוט הדופק יורד אבל כל פעימה יותר אינטנסיבית(התייעלות של הגוף)
את זה אני יודע... הדופק במנוחה שלי ירד בצורה מטורפת.. כשהתחלתי הייתי על בערך 75 דופק במנוחה. ועכשיו אני על 51-53..

השאלה היא האם ניתן להסתמך על כמות הקלוריות שרשומה בשעון הדופק כ "רמת התחזוקה היומית שלי"?
xxmwxx מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-05-07, 16:46   #4
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xxmwxx
את זה אני יודע... הדופק במנוחה שלי ירד בצורה מטורפת.. כשהתחלתי הייתי על בערך 75 דופק במנוחה. ועכשיו אני על 51-53..

השאלה היא האם ניתן להסתמך על כמות הקלוריות שרשומה בשעון הדופק כ "רמת התחזוקה היומית שלי"?
שום דבר לא מדוייק זה בא להראות לך ממוצע מסויים, מין הסתם הוא לא יודע בדיוק את ההרכב גוף שלך. אני מציע לך לבדוק את רמת התחזוקה לפי נוסחת BMR וזהו.(קח בחשבון שמדובר על "בערך")
ישן 05-05-07, 16:47   #5
Moshe
Banned

לא
פעילות קלורית במנוחה או בעצם לא תחזוקה אלא Bmr מחשבים ע"י כניסה לאוהל וחיבור למכונה ומודדים את החמצן שאתה מוציא בתוך האוהל , וזה עולה לא מעט כסף אבל זה הדבר הכי מדוייק
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה