ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-04-07, 23:01   #21
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
50% חלבון בתפריט מסה? הוא נראה לי חולה נפש רציני.
לא ראיתי בספר שלו סימוכין. אני לא יכול להגיד שמה שכתוב שם לא נכון כי עדיין לא קראתי, אבל אפשר להגיד שהוא לא יכול להוכיח שזה נכון
זאת הבעיה. כל דבר שהוא אומר הוא מסתמך על עצמו.
לדוגמא, בנוגע לעודף חלבון הוא אומר "אני אישית כבר צורך למעלה מעשור כל יום 400 גרם חלבון ועדיין לא נגרם לי שום נזק לכליות, סימן שזה בסדר גמור לאכול הרבה חלבון".
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-07, 23:03   #22
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
זאת הבעיה. כל דבר שהוא אומר הוא מסתמך על עצמו.
לדוגמא, בנוגע לעודף חלבון הוא אומר "אני אישית כבר צורך למעלה מעשור כל יום 400 גרם חלבון ועדיין לא נגרם לי שום נזק לכליות, סימן שזה בסדר גמור לאכול הרבה חלבון".
גם אני יכול לכתוב ספר בלהסתמך על עצמי. אני אעשה שם 0 גרם פחממות ואגיד שזה משפר את האינטנסיביות של האימונים. אם זה פועל עליי, אין סיבה שזה לא יפעל על כולם
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-07, 23:07   #23
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
גם אני יכול לכתוב ספר בלהסתמך על עצמי. אני אעשה שם 0 גרם פחממות ואגיד שזה משפר את האינטנסיביות של האימונים. אם זה פועל עליי, אין סיבה שזה לא יפעל על כולם
לא יודע, הוא באמת קקמייקה טיפה. גם שאלתי את קצ'וק באייסיקיו אולי הוא יודע מי זה הכותב והוא אמר שלא :S
מישהו מכיר אותו?
ד"א משהו מהספר שלו:
Protein build muscle. Muscle is protein.
ישן 19-04-07, 23:09   #24
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
Protein build muscle. Muscle is protein.
אתה יכול לשים את זה כפתגם בחתימה
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 19-04-07, 23:12   #25
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
אתה יכול לשים את זה כפתגם בחתימה
חחחחחח זה פתגם של ליצן
טוב הגעתי בערך לעמוד 60 מתוך ה70 והחלטתי שמיציתי את הספר.
הספר נחמד אבל הוא מרבה מאוד לחפור ולזיין את השכל על פארש.
לא כ"כ מומלץ..
עכשיו אני אעבור לקרוא את הud2 למרות שהבנתי שגם הספר הזה לא חסרה לו חפירה
ישן 19-04-07, 23:21   #26
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:
ואני אומר שאתה אידיוט.
ואני אומר שסקיפ הוא אידיוט....ספר עם מלא דעובדות" ליב סימוכין...מה שגם אם אני זוכר הוא חלק מהשטויות באתר של MAX-OT

ודבר אחד קטן שאני כן למדתי, לא לקחת עצות תזונה ואימונים מבאדיבילדרים על חומרים

וUD2 דווקא ספר ממש נחמד, הסגנון כתחבה של לייל ממש קליל וכיפי

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-04-07, 23:23   #27
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי THE_JUGGERNAUT

כן הא.. בספר של הברומוקריפטין אשכרה יש לו חוש הומור!
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 19-04-07, 23:24   #28
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
ואני אומר שסקיפ הוא אידיוט....ספר עם מלא דעובדות" ליב סימוכין...מה שגם אם אני זוכר הוא חלק מהשטויות באתר של MAX-OT

ודבר אחד קטן שאני כן למדתי, לא לקחת עצות תזונה ואימונים מבאדיבילדרים על חומרים

כל הספר הוא מתגאה שהוא non drug bodybuilder

אני אקרא את הספר הזה: W.Bink - Muscle Building Nutrition ואז את הud2, פשוט הud2 נשמע לי חפירה..
ישן 19-04-07, 23:50   #29
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:
כן הא.. בספר של הברומוקריפטין אשכרה יש לו חוש הומור!
האמת שלא קראתי אבל בUD2 דווקא יש לו חוש הומור, וגם בכללי בפורום אפשר להבחין שהוא דיי משעשע....

ציטוט:
כל הספר הוא מתגאה שהוא non drug bodybuilder
חחחחחחחחחחח, אני נקרע כאן...:laugh:

אתה רוצה להגיד לי שהוא באמת מצפה שנאמין שהוא נהיה כזה:

מלאכול חזה עוף ואורז????

בשניה שראית את המשפט הזה היית צריך לשרוף את הספר (טוב אני מניח שהורדת אותו מהאינטרנט אז זה לא רלוונטי )

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 08:27   #30
P-a-n-1-c
Banned

נו, אז יש למישהו עוד הארה בנושא?
ישן 22-04-07, 09:21   #31
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

ציטוט:
האמת שלא קראתי אבל בUD2 דווקא יש לו חוש הומור, וגם בכללי בפורום אפשר להבחין שהוא דיי משעשע....

חחחחחחחחחחח, אני נקרע כאן...:laugh:

אתה רוצה להגיד לי שהוא באמת מצפה שנאמין שהוא נהיה כזה:

מלאכול חזה עוף ואורז????

בשניה שראית את המשפט הזה היית צריך לשרוף את הספר (טוב אני מניח שהורדת אותו מהאינטרנט אז זה לא רלוונטי )

האמת לא שמעתי על הבנאדם אבל אתם לא תאמינו איזה אנשים יש בעולם הזה - דיברתי לא פעם בג'ים שלי עם אנשים בעלי גנטיקה שמיתאמנים זמן קצר ואפילו לא משתמשים בשום תוספים ועושים את כל הטעויות שיכולות להיות בצורת האימון ועדיין הייתי מדרג אותם בראש הטבלה של הBB בארץ - WTF גנטיקה כזאת מדהימה... שוב במיקרה הזה לא יודע במה מדובר אבל לא יפליא אותי אם הוא דובר אמת!!!
chivas90210 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 11:29   #32
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

זה צעד מאוד פזיז ומסוכן לצאת בהצרה ולהמליץ לאנשים להגביר את צריכת הנתרן בתזונתם.
כמויות הנתרן שהגוף צריך הן אינן גבוהות למדי, אך הכמויות שבאוכל כן. אפילו בתזונה עם דגש על מזונות לא מעובדים, בכמויות האוכל שאנו אוכלים, זה קל מאוד להפריז. כמות גבוהה של נתרן, ללא דגש על אשלגן (שלא ראיתי אותך מדגיש בציטוט) ועל היחס בינם (מחקרים מצביעים על 5\1 לטובת האשלגן) אכן תגרום לספיחת נוזלים ועלייה בלחץ הדם.

לגבי הפתרון שלו, שתייה -מופרזת- של מים אכן תגרום לאפקט משתן, ביחד עם הורדת רמות הנתרן ע"י סילוקו בשתן (להורידו יותר מדי זה גם סכנה = היפונתרמיה), -אבל-, כך גם יקרה לשאר המינרלים; האשלגן (היפוקלמיה), והסידן בין החשובים. ככה שהפתרון שלו הוא חרב פיפיות לא קטן. *וצריכה גבוהה של נתרן תגביר את פליטת הסידן מהגוף גם בלי שום קשר.

לגבי יתרונות, כן, התנפחות היפו-אוסמוטית של התאים אכן נראתה בכמה מחקרים כבעלת השפעה על כל מיני פקטורים כגון; פרוטאוליזה, ליפוליזה ולתהליכים הקשורים בגליקוגן. יש הרבה תאוריות מאחורי הגדלת נפח התאים (Cell swelling), ואני דיברתי בעבר על כך שהדבר היחיד שהוכח כחשוב בספיגת קריאטין הינו הנתרן (נשאי הקריאטין תלויי נתרן) ככה שיש דברים בגו. אבל זאת המלצה מסוכנת הדורשת דיוק מספרי (לגבי הנתרן, השתייה) ויחס לשאר המינרלים ולעוד פרמטרים חשובים. תבדוק את המקורות שלך לפני שאתה מתחיל ללמוד מהם, להבא.

גל

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 15:38   #33
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
זה צעד מאוד פזיז ומסוכן לצאת בהצרה ולהמליץ לאנשים להגביר את צריכת הנתרן בתזונתם.
כמויות הנתרן שהגוף צריך הן אינן גבוהות למדי, אך הכמויות שבאוכל כן. אפילו בתזונה עם דגש על מזונות לא מעובדים, בכמויות האוכל שאנו אוכלים, זה קל מאוד להפריז. כמות גבוהה של נתרן, ללא דגש על אשלגן (שלא ראיתי אותך מדגיש בציטוט) ועל היחס בינם (מחקרים מצביעים על 5\1 לטובת האשלגן) אכן תגרום לספיחת נוזלים ועלייה בלחץ הדם.

לגבי הפתרון שלו, שתייה -מופרזת- של מים אכן תגרום לאפקט משתן, ביחד עם הורדת רמות הנתרן ע"י סילוקו בשתן (להורידו יותר מדי זה גם סכנה = היפונתרמיה), -אבל-, כך גם יקרה לשאר המינרלים; האשלגן (היפוקלמיה), והסידן בין החשובים. ככה שהפתרון שלו הוא חרב פיפיות לא קטן. *וצריכה גבוהה של נתרן תגביר את פליטת הסידן מהגוף גם בלי שום קשר.

לגבי יתרונות, כן, התנפחות היפו-אוסמוטית של התאים אכן נראתה בכמה מחקרים כבעלת השפעה על כל מיני פקטורים כגון; פרוטאוליזה, ליפוליזה ולתהליכים הקשורים בגליקוגן. יש הרבה תאוריות מאחורי הגדלת נפח התאים (Cell swelling), ואני דיברתי בעבר על כך שהדבר היחיד שהוכח כחשוב בספיגת קריאטין הינו הנתרן (נשאי הקריאטין תלויי נתרן) ככה שיש דברים בגו. אבל זאת המלצה מסוכנת הדורשת דיוק מספרי (לגבי הנתרן, השתייה) ויחס לשאר המינרלים ולעוד פרמטרים חשובים. תבדוק את המקורות שלך לפני שאתה מתחיל ללמוד מהם, להבא.

גל
לא לקחתי את הדברים כמובן מאליו, בגלל זה פתחתי על הנושא דיון ורציתי לשמוע מאנשים כמוך דיעה בעיניין.
מס' שאלות:
1- האשלגן "מנתרל" את הספיחת נוזלים? כלומר במידה ואני צורך יחס של 1\5 בין אשלגן לנתרן, אני לא אספח נוזלים?
2- בקשר לשתיה המרובה - האם שתית כמויות גדולות של מים [לא אסטרונומיות כמו שיש במאמר] אכן יכולה לתרום באי ספיחת נוזלים?
3- תוכל לחדד את הקשר בין ספיחת הקריאטין לנתרן?

תודה מראש :]
ישן 22-04-07, 16:45   #34
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

מה שכן אני אוכל הרבה מלח\דברים שמכילים נתרן , ושותה איזה בקבוק מיים שלם זמן קצר לפני האימון

צריך איזון בצריכה של נתרן בחלק הגבוהה של הסקאלה במאסה.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 18:12   #35
P-a-n-1-c
Banned

אני בקושי צורך נתרן..
ישן 22-04-07, 20:59   #36
אליאב קרייסלר
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל אליאב קרייסלר

פששששש דימוצ'קה חידשת לי...
כמה מומלץ לשתות לבנאדם ביום? זה משנה אם הוא מתאמן או לא? יש יחס בין משקל גוף לכמות שתיה מומלצת? אותו דבר על מלח...
אליאב קרייסלר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 20:59   #37
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
לא לקחתי את הדברים כמובן מאליו, בגלל זה פתחתי על הנושא דיון ורציתי לשמוע מאנשים כמוך דיעה בעיניין.
מס' שאלות:
1- האשלגן "מנתרל" את הספיחת נוזלים? כלומר במידה ואני צורך יחס של 1\5 בין אשלגן לנתרן, אני לא אספח נוזלים?
2- בקשר לשתיה המרובה - האם שתית כמויות גדולות של מים [לא אסטרונומיות כמו שיש במאמר] אכן יכולה לתרום באי ספיחת נוזלים?
3- תוכל לחדד את הקשר בין ספיחת הקריאטין לנתרן?

תודה מראש :]
1,2) http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=10698
3) http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=5496&page=2

בבקשה.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 21:33   #38
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
שיחקת אותה. קבל במוניטין.

עכשיו כמה שאלות:
1. הבנתי שאם אני מעלה את כמות האשלגן אז צריך גם להעלות את הכמות של הנתרן על מנת לשמור על איזון ביניהם. וגם כתבת שם שלפעמים יש לתסף בשניהם בו זמנית [שוב מאותה הסיבה - שמירה על האיזון], אך הבנתי גם שהאשלגן סופח נוזלים לתוך התא ואילו הנתרן מחוץ לתא. במידה ואני אתסף אך ורק באשלגן ואמעיט בנתרן, האם פעולה זו תהיה חכמה?
2. במידה ואני שותה המון מים ביום, האם רצוי להעלות את כמות הנתרן? הרי כתבת שספיחת נוזלים יכולה להתרחש במידה ואני שותה המון מים וממעיט בנתרן אז הפעולה תהיה הפרת האיזון בין הנתרן והאשלגן וכתוצאה מכך ספיחת נוזלים. האם תוכל לחדד את הנק' הזו? כי לא כ"כ הבנתי.
3. ציטוט מהמקור שהבאת:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
הקריאטין הזה, אחרי 15 שנה של שימוש, עדיין נשאר תעלומה די מצחיקה.
אין הוכחה חד-משמעית כי פחמימות מכל סוג, או משהו שקשור לפחמימות, ייעלו את ספיגת הקריאטין בשרירים. הידע המחקרי שעומד כיום לרשותינו לא נותן מספיק "לגיטימציה" לנושא הזה, אך מבחינתי, עדיף להסיר את הספק בנוגע לנושאים שיכולים לעזור, אך גם לא להזיק. מחקר (1) in vitro (חוץ גופני), מצא שלאינסולין לא הייתה שום השפעה על קליטת קריאטין ברקמות שריר במבחנה, ומציע הסבר חלופי בכך שנשאי קריאטין הם תלויי סודיום (נתרן) וככל הנראה תכולת הסודיום בפחמימות היא זו שגרמה לקליטה היעילה יותר של הקריאטין, ולא האינסולין עצמו (יש משמעות גדולה לשמירה על רווית תאים בגוף, במיוחד בחיטוב. אני אדבר על כך בעתיד). שמעתי על מחקר in vivo (תוך גופני) מסויים שמצא שכן יש השפעה לאינסולין על ספיגת קריאטין בשרירים, אך לא בדקתי את זה ואני די חושב שזה קשור למחקר הבא. מחקר (2) מצא שכדי שאינסולין ישפר את ספיגת הקריאטין בתאי השריר הוא צריך להיות ברמות גבוהות מאוד, שאינן אפשריות בצורה פסיולוגית טבעית. כלומר, אלא אם כן יש משאלת מוות בידכם, אינסולין הומלוג בהישג יד, ואתם חושבים שזה שווה את זה, אז לכו תשתגעו לכם.
אז זה או הנתרן, או האינסולין, או כלום. תעשו עם זה מה שאתם רוצים.

גל.
1. Willott CA, Young ME, Leighton B, Kemp GJ, Boehm EA, Radda GK, Clarke K
Creatine uptake in isolated soleus muscle: kinetics and dependence on sodium, but not on insulin

2. G. R. Steenge, J. Lambourne, A. Casey, I. A. Macdonald, and P. L. Greenhaff
Stimulatory effect of insulin on creatine accumulation in human skeletal muscle

קרדיט קטנטן ליוסי.
ועוד משהו:

ציטוט:
גל, משה או כל מישהו אחר שמבין, מספר שאלות בקשר למיתוסים בנוגע לקראטין.

המיתוסים:
א. צריך לעשות העמסה של קריאטין.
האמת? מחקרים גילו שהעמסה אינה תורמת דבר (אולי מלבד רוויה מהירה קצת יותר של קריאטין בשריר).

ב. צריך לצרוך קריאטין עם פחמ' עם אינדקס גליקמי גבוה.
האמת? פחמ' עם GI גבוה לא עוזרות לספיגה של קריאטין. (יכולה דווקא לזרז המרה לקריאטנין)

ג. אם צרכנו 5 גר' קריאטין טהור זה מה שנקבל.
האמת? בגלל הערבוב עם המים והפגישה עם מיצי הקיבה, חלק גדול מהקריאטין הופך לקראטינין ולכן רובו הגדול של הקריאטין כלל לא מגיע לשרירים. ד"א אם זה נכון למה לא כולם לוקחים קריאטין בקפס' ?

האם באמת כל אלה מיתוסים או שמשהו פה לא מיתוס?
בהודעות שם לא ממש סתרת את הנ"ל וגם בהודעה העליונה אף ביססת את א', אבל הדברים הנ"ל בכלל לא מסתדרים לי.
הרי דובר לא פעם כי שילוב של פחמ' עם GI גבוה תורמת לספיגה של הקריאטין וזה גם כתוב בכל המאמרים באתר.

יש מצב שדובר על זה פה ושם בפורום, האמת שאף פעם לא כזה התעניינתי כמו שאני מתעניין היום. אני אשמח אם תוכל לענות לי ו\או להפנות אותי למקורות שיאירו את עיני.

תודה מראש!

דימי.
ישן 22-04-07, 22:23   #39
Jones
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלJones

עוסק ב:: ברמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אחי באמת אחלה תשובה,
אם אפשר לשאול מאיפה הידע הכל כך נרחב שלך?
מספרים או מלימוד אקדמי?
Jones מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 23:11   #40
StarLighT
חבר פעיל

הסמל האישי שלStarLighT

עוסק ב:: עריכת דין
ברירת מחדל הוא לא היחידי...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
הוא פריק חלבון אחושילינג, הוא ממליץ למתחילים לקחת 1.5 גרם לכל פאונד בגוף!

http://www.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fun/planet38.htm
StarLighT מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה