ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-05-12, 23:21   #1
Xanadoo
חבר פעיל

חדר כושר: ספייס
ברירת מחדל איזה סוג של פחמימה הכי מתאים לי?

היי חברים,
אני חדש פה, ואני מתנצל מראש אם שאלו כבר את השאלה הזאת (באמת שניסיתי למצוא משהו בפורום ולא מצאתי משהו שמתאים לשאלה שלי).
תראו המטרה שלי באימונים זה לא להתנפח ולהגדיל שרירים יותר מידי אלא בעיקר להתחזק קצת, לשמור על המשקל (כלומר תזונה נכונה ופעילות גופנית בצורה מאוזנת), מטבוליזם טוב, "הזרמת דם" בגוף שלי ובעיקר לשמור על הבריאות באופן כללי.
אני מתאמן אימוני משקולות 4 פעמים בשבוע. יש לי תוכנית קבועה ומידי פעם גם מעלה קצת משקלים בהתאם ליכולות שלי.
השאלה שלי היא אחרי האימון בטווח הזמן של "חלון ההזדמנויות", איזה סוג של פחמימה מתים לי? האם מורכבת או פשוטה שנספגת מהר?
כרגע אני אוכל אחרי אימון בצורה הבאה:
2-3 תמרים (ע"מ לעורר הפרשת אינסולין בגוף)
שייק חלבון סקופ אחד (30 גרם אבקה - יוצא 25 גרם חלבון)
3-4 פרוסות לחם מלא (קמח חיטה מלאה, או שיפון) ולפעמים מוסיף גם תפוח.
ע"פ המטרות שכתבתי קודם לכן, מה לדעתכם הכי מתאים לי?
תודה רבה.
Xanadoo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-05-12, 23:26   #2
Jack4D
חבר פעיל

תראה , בשביל הזרמת דם ו"מטבוליזים" טוב לך תעשה מתיחות ויוגה.

בכל אופן , ארבעה אימוני משקולות בשבוע - עם תזונה נכונה (כמובן שהכל תלוי במספר החזרות סטים ועצימות)
אתה ללא ספק תתעצב ותגדל.

יש יותר מדי תשובות לשאלה שלך " אני לא רוצה להתנפח ולהגדיל שרירים , אני רוצה להתחזק "
אין ספק שהמשפט הזה עוד יניב אצלך צחקוק כי הוא מגוכך וסותר את עצמו.

תישן על זה בלילה ותיהיה סגור מהן המטרות שלך ולאן אתה רוצה לקחת את זה.
העיקר שזה יהיה מסודר ולא "חאפר"

+ התזונה שלך לאחר האימון מצויינת - תמיד עדיף אורז מלא \ פסטה מחיטה מלאה וכן הלחמים וכו'.

אם כבר לקחת 2-3 תמרים , אין צורך ב4 פרוסות לחם כלומר מספיק רק התמרים והשייק.

חצי שעה עד שעה לאחר מכן תאכל ארוחה מסודרת שמכילה פחמימות מורכבות וחלבון.

לדוגמא , פסטה מחיטה מלאה עם 150 גרם של חזה עוף או כל דבר אחר שהוא יכיל לפחות 25-30גרם חלבון.

בהצלחה.
Jack4D מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-12, 06:47   #3
Xanadoo
חבר פעיל

אני לא חושב שלהתחזק זה קשור בהכרח להתנפחות השרירים. הכרתי מספיק אנשים בחיים שלי שהם דיי חזקים ולאו דווקא מנופחים.
שאלת על עצימות האימון, אז אני מתאמן לפי תוכנית ab וסטים משהו כמו 3-4 לכל תרגיל 12-15 חזרות לסט.
לגבי התמרים שאני אוכל , המטרה היא לא פחמימה לצורך אנרגיה לבניה אלא יותר כדי לגרות את הגוף לשחרר אינסולין שהוא הורמון בניה ובכך להעביר את הגוף ממצב קטבולי לאנבולי. כך לפחות קראתי בכמה מאמרים. לכן אני מפריד בין זה לבין שאר הפחמימה שאני אוכל אחכ יחד עם השייק. אז אני מבין בעצם שאין בעיה שזה יהיה פחמימה מורכבת כן?
ישן 06-05-12, 11:27   #4
entranz
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלentranz

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

שמע אם אתה רוצה מטאבוליזם טוב זה תלוי בהרבה גורמים, אבל מבחינת האוכל תאכל בעיקר פחמימות מורכבות חוץ מלאחר האימון (פחמימה פשוטה, התמרים שאתה אוכל זה מצויין הלחם - מיותר!)
שעה לאחר האימון תאכל ארוחה עם כל המרכיבים (פחמימה מורכבת לדוגמה - אורז מלא, שיבולת שועל, בטטה, פסטה מקמח מלא, לחם מחיטה מלאה וכו'...) חלבון רזה (חזה עוף, טונה במים וכו'...) ושומן איכותי (שמן זית, אבוקדו, שקדים טבעיים, טחינה גולמית וכו'..)

תקפיד לאכול כל 2.5-4 שעות זה עוד משהו שישמור לך על מטאבוליזם תקין וכמובן לשתות הרבה מים להשאר עם פחמימות מורכבות ואם אתה רוצה בכלל שיהיה לך אחלה של מטאבוליזם, דחוף ירקות בכל ארוחה... הרבה סיבים מברוקולי שעועית ירוקה וכו'...
ובשביל לפתח כח אתה צריך לאכול הרבה (פחמימות בעיקר) ולהתאמן בעצימות גבוהה (מספר חזרות מאוד נמוך: 3-5 חזרות)
ה12-15 חזרות זה הרבה מדי...גם אם היית עובר את המספר שרשמתי לך הייתי מציע לך גג לעלות עד 6-8 חזרות...
שמע תתחיל להוריד חזרות ולעלות קצת את התזונה שלך אתה תראה תוצאות מבטיח !
תשאר עם המורכבות ואחרי האימון מספיק ה2-3 תמרים הלחם מיותר שמור אותו לארוחה אחרת.
entranz מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-12, 13:51   #5
Xanadoo
חבר פעיל

אז זהו,
שלא התכוונתי לארוחה שאוכלים שעה שעתיים אחרי אלא לארוחה המיידית זאת שאוכלים בה את החלבון ואני שואל בדיוק על השלב הזה מה סוג הפחמימה.
אז אני מבין שאתם ממליצים על פחמימה פשוטה (למשל התמרים שאני אוכל).
אני שואל כי קראתי בכמה מקומות שבטווח הזמן המיידי של אחרי האימון (חלון ההזדמנויות), אוכלים כפי שציינתי למעלה כלומר תמרים לצורך שחרור אינסולין וחלבון+פחמימה לצורך התאוששות ובנייה ומחדש ואני שואל בדיוק על הפחמימה הזאת שאוכלים עם החלבון (חוץ מהתמרים).
כניראה שלא הסברתי את עצמי טוב אז עכשיו אני מקווה שאני יותר מובן.
שוב תודה.
ישן 06-05-12, 16:37   #6
ilyami13
חבר מתחיל

איזה כיף לקרוא את הידע שלכם
תודה
ישן 06-05-12, 17:13   #7
Xanadoo
חבר פעיל

יש פה חברה מאוד טובים וגם אני מאוד אוהב ללמוד מהם.
ישן 10-05-12, 16:21   #8
sgenkoro
חבר פעיל

חדר כושר: Forma Club

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xanadoo צפה בהודעה
אז זהו,
שלא התכוונתי לארוחה שאוכלים שעה שעתיים אחרי אלא לארוחה המיידית זאת שאוכלים בה את החלבון ואני שואל בדיוק על השלב הזה מה סוג הפחמימה.
אז אני מבין שאתם ממליצים על פחמימה פשוטה (למשל התמרים שאני אוכל).
אני שואל כי קראתי בכמה מקומות שבטווח הזמן המיידי של אחרי האימון (חלון ההזדמנויות), אוכלים כפי שציינתי למעלה כלומר תמרים לצורך שחרור אינסולין וחלבון+פחמימה לצורך התאוששות ובנייה ומחדש ואני שואל בדיוק על הפחמימה הזאת שאוכלים עם החלבון (חוץ מהתמרים).
כניראה שלא הסברתי את עצמי טוב אז עכשיו אני מקווה שאני יותר מובן.
שוב תודה.
אתה צודק, מיד אחרי אימון עדיף פחמימה זמינה (לא מורכבת) כמו: סוכר ענבים או מיץ פירות.
אפשרי גם לערבב עם חלבון.
תלוי בסוג אימון שלך אני גם באמצע אימון שותה מים עם סוכר ענבים.
sgenkoro מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-05-12, 13:45   #9
entranz
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלentranz

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

בכיף ובהצלחה אחי!
entranz מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-12, 20:40   #10
Shape
חבר פעיל

הסמל האישי שלShape

עוסק ב:: פוטבול אמריקאי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי entranz צפה בהודעה
שמע אם אתה רוצה מטאבוליזם טוב זה תלוי בהרבה גורמים, אבל מבחינת האוכל תאכל בעיקר פחמימות מורכבות חוץ מלאחר האימון (פחמימה פשוטה, התמרים שאתה אוכל זה מצויין הלחם - מיותר!)
שעה לאחר האימון תאכל ארוחה עם כל המרכיבים (פחמימה מורכבת לדוגמה - אורז מלא, שיבולת שועל, בטטה, פסטה מקמח מלא, לחם מחיטה מלאה וכו'...) חלבון רזה (חזה עוף, טונה במים וכו'...) ושומן איכותי (שמן זית, אבוקדו, שקדים טבעיים, טחינה גולמית וכו'..)

תקפיד לאכול כל 2.5-4 שעות זה עוד משהו שישמור לך על מטאבוליזם תקין וכמובן לשתות הרבה מים להשאר עם פחמימות מורכבות ואם אתה רוצה בכלל שיהיה לך אחלה של מטאבוליזם, דחוף ירקות בכל ארוחה... הרבה סיבים מברוקולי שעועית ירוקה וכו'...
ובשביל לפתח כח אתה צריך לאכול הרבה (פחמימות בעיקר) ולהתאמן בעצימות גבוהה (מספר חזרות מאוד נמוך: 3-5 חזרות)
ה12-15 חזרות זה הרבה מדי...גם אם היית עובר את המספר שרשמתי לך הייתי מציע לך גג לעלות עד 6-8 חזרות...
שמע תתחיל להוריד חזרות ולעלות קצת את התזונה שלך אתה תראה תוצאות מבטיח !
תשאר עם המורכבות ואחרי האימון מספיק ה2-3 תמרים הלחם מיותר שמור אותו לארוחה אחרת.
מסכים לגמרי
ישן 23-05-12, 18:24   #11
Xanadoo
חבר פעיל

או שאולי יותר פשוט להשתמש בגיינר אחרי אימון כך שיהיה לי גם את החלבון וגם הפחמימה. גיינר עם יחס סביר של פחמימות וחלבון.
גם זה רעיון...
ישן 24-05-12, 16:22   #12
Xanadoo
חבר פעיל

אגב איך שעה אחרי אימון אני אמור לאכול שוב חלבון? אם אני שותה שייק חלבון מייד אחרי אימון שזה 25 גרם אז כבר אחרי שעה עוד חלבון? כי אני הבנתי שצריך לתת לגוף חלבון כל 3 שעות כדי לא להעמיס יותר מידיי חלבון על הגוף...
תגובה