ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-12-12, 21:32   #1
XVGX5
חבר פעיל

Cool תפריט איך יצא?

1.75
69.5 קילו (70 בקיצור )
15 אחוז או 16 (נדפקתי בנוגע למקום שהשומן מצטבר זה רק בתחתית הבטן ובגב התחתון ככה שאני נראה יותר למרות זאת אם קצת שומן היה הולך לרגליים ולידיים הייתי נראה יותר רזה... אבל אין איך לשלוט על זה אז לא בוכים )
אני מתאמן בערך 5 חודשים בחודשיים האחרונים SS עכשיו הייתי על התפריט עם הערכים האלה:
3700 קל'
250 גרם חלבון
180 גרם שומן
250 גרם פחמימות
בערך~ עכשיו התפריט התבסס על חלבה,חלב,אגוזים, בשר , ירקות

אני נתקעתי בעלייה במשקל גוף + נתקעתי במשקלים ואני גם מרגיש חוסר אנרגיה בגלל שאני אוכל קצת פחמימות עכשיו נשנה את זה

התפריט החדש שלי:

ארוחת בוקר :
סלט פשוט מ-4 עגבניות ו-5 מלפפונים

ארוחת עשר בביה"ס:
2 סנדוויצים מלחם לבן עם גבנ"צ

ארוחת צהריים 1: לפעמים לומד עד 16:30 אז אקח איתי
100 גרם אגוזים

ארוחת צהריים 2:
500 גרם מקרוני מבושל (אני לא יכול לאכול אורז ושיבולת שועל אם יש הצעות אחרות של משהו שאני יכול לזלול בכמויות בלי להרגיש אני אשמח )

ארוחת אחר הצהריים: (בערך 17:00-17:30 חח)
חביתה מ-4 ביצים
225 גרם בשר בקר טחון

ארוחת ערב/ אחרי אימון:
סנדוויץ מלחם לבן עם חמאת בוטנים
250 גרם חזה עוף
ליטר חלב
*לא שומר כשרות מקסימום אגיע לגיהנום אני מספיק חזק

ערכים:
4050 קל'
245 גרם חלבון
180 גרם שומן
350 גרם פחמימות
17.5 גרם סיבים תזונתיים (נראה לי לא סופרים את מה שיש בחלב)

יש הצעות לשיפור?
משהו שאפשר ליישם ולא רק בערכים?
תודה מראש
XVGX5 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-12, 21:55   #2
unlimited
חבר מתחיל

אני לא תזונאי, אבל ארוחת בוקר היא מאוד חשובה, ולפי דעתי לאכול בה רק ירקות זה לא מספיק. (שוב-לדעתי). ארוחת הבוקר שלי היא קרנצים עם חלב ושקדים. ואני לא רואה פה ארוחת לילה/לפני השינה שהיא מאוד חשובה.
unlimited מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-12, 22:04   #3
XVGX5
חבר פעיל

אני אוכל חצי קילו בשר אתה יודע כמה זמן לוקח לחלבון מבשר להתעכל? וארוחת הבוקר היא דווקא 50-60 גרם פחמימות אני פשוט לא אדם של בוקר אני מתחרפן מקורנפלס אבל יש לך אלטרנטיבות? משהו שלא מכינים ושיישב לי טוב בבטן?
ישן 16-12-12, 22:09   #4
unlimited
חבר מתחיל

קודם כל מבחינת בריאות, אני לא בטוח שלאכול חצי קילו בשר ביום זה בריא. אבל עזוב את זה, עדיף שתוריד מהבשר ותאכל לפני השינה חצי גביע קוטג. לגבי הבוקר - תוריד מהבשר ותאכל משהו עם חלבון בנוסף לירקות. ואגב - 245 גרם חלבון זה לא יותר מידי?
unlimited מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-12, 22:23   #5
XVGX5
חבר פעיל

לפי מה שאני יודע (תקנו אותי אם אני טועה)
כשיש בעיות בכליות אז בבדיקות דם יש רמת חלבון גבוה
ומכאן נולד מיתוס
שהרבה חלבון עושה בעיות בכליות
לפי מה שאני יודע כן ואם לא אז אני צריך לאכול 700-1000 גרם פחמימות? לא נשמע לי הגיוני
בכללי המורה שלי לביולוגיה אמרה שבודקים את הכל ביחס לקלוריות נגיד בן אדם רגיל יכול 300-500 מ"ג כולסטרול
בן אדם עם תפריט של 3000 יוכל 500-700 מ"ג
וכו וכו
אני נוטה להאמין לה
ישן 16-12-12, 23:44   #6
@@Eran@@
חבר מתחיל

המאזן היומי בין חלבון פחמימות ושומנים אומנם מכריע,
אבל חשוב מאוד לדעת לחלק.
בערב שמת כמות גדולה של חלבון, ובבוקר אין כלל חלבון.
באופן פשטני זה חלבון פחמימות ושומנים בריאים בכל ארוחה.
תדאג לפרוס את זה כמו שצריך.

אתה במסה? מצוין, תעלה את היחס בין הפחמימות-חלבונים לטובת הפחמימות.

הארוחות שלך פשוט לא מאוזנות בכלל.

יש עוד דקויות קטנות שאם אתה רוצה להקפיד עליהם -
- תחפש חלבון שמתעכל יותר מהר לאחר האימון, ולפי הידע שלי החלב מעכב את התהליך.
- אני מקווה כשאתה אוכל 4 ביצים אתה לא אוכל 4 חלמונים, אם כן תוריד ל1 ביום ומהשאר רק חלבון.

הפתרון הפשוט - כנס למאמרים באתר ושפר את התפריט .. בהצלחה..

עריכה: ולגבי הבשר לא מומלץ הרבה לא בגלל החלבון אלא בגלל כל התהליך של גידול החיות ועד שהוא מגיע אלייך לצלחת. גם את זה תוכל לחפש בדעות של צמחוניים
@@Eran@@ מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-12, 00:02   #7
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

כללי:: אור
עוסק ב:: פרטי
חדר כושר: נאוטילוס
Thumbs up

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xvgx5 צפה בהודעה
לפי מה שאני יודע (תקנו אותי אם אני טועה)
כשיש בעיות בכליות אז בבדיקות דם יש רמת חלבון גבוה
ומכאן נולד מיתוס
שהרבה חלבון עושה בעיות בכליות
לפי מה שאני יודע כן ואם לא אז אני צריך לאכול 700-1000 גרם פחמימות? לא נשמע לי הגיוני
בכללי המורה שלי לביולוגיה אמרה שבודקים את הכל ביחס לקלוריות נגיד בן אדם רגיל יכול 300-500 מ"ג כולסטרול
בן אדם עם תפריט של 3000 יוכל 500-700 מ"ג
וכו וכו
אני נוטה להאמין לה
אני מתקן אותך אם אתה טועה.
א' יותר מידי חלבון אכן ויפגע לך בכליות, זה לא מיתוס.ויותר מידי כולסטרול גם לאדם בריא יפגע בלב ובכלי דם. זה מדע אין פה ניחושים ואולי!

ב' חשוב שתקפיד על הכנסה של חלבון זמין לגוף מיד שאתה קם בבוקר, תחשוב שישנת 8 שעות וכל מה שהגוף שלך עשה זה לפרק רקמות ולבנות חדשות, הוא צריך חלבון דחוף!!

ג' אתה חייב לאכול גם משהו חלבוני לפני שינה עם חלבון שמתפרק לאט, הדבר הכי טוב לעשות הוא לשתות 2 3 כוסות חלב, יש בו המון קלוריות והוא מלא חלבון ויטמין d סידן ופחמימה, בלי שום קשר לזה שהקזאין שהוא מכיל מתפרק לאט מאוד שזה בדיוק מה שאתה צריך ללילה.
מעבר לזה כמות הבשר הזאת אכן ולא הגיונית, אין סיבה לאכול כזאת כמות בארוחה אחת, תוריד חלק ניכר, גם ככה אתה תכניס יותר בבוקר ולפני שינה עכשיו.

ד' אני מקווה שאתה שותה מספיק מים, לידע כללי כמות כזאת גדולה של חלבון צריכה סינון רציני בכליות, מה שידרוש הרבה מאוד נוזלים. [תוריד חלק מהחלבון אתה שוקל 70? מה אתה צריך 250!!! גרם!!!!- אתה אמור לאכול גג גג גג 170! אולי אפילו פחות]

ה' חשוב שתאכל ארוחה עם פחמימות זמינות לפני האימון , פרוסה עם ריבה או חמאת בוטנים יכול להיות להיט אנרגטי ותראה שזה ישפר לך את התוצאות של הכל.

ו' את הבשר תאכל בצהריים ביחד עם הפסטה, לא לפני אימון כי הגוף שלך מוציא הרבה מאוד אנרגיה בלעכל אותו וזה סתם מעייף לך את האימון.

ז' תחתוך את כמות העוף אחרי האימון ל150 גרם, אתה לא צריך יותר מזה אחרי אימון.

ח' את החלב של אחרי זה תשתה לפני שינה, את כל הליטר אפילו. [למרות שהמלצה שלי שתה 3 כוסות זה מספיק.]

ט' תאכל עם הארוחת ערב גם איזה סלט, תחתוך מעט מהסלט ירקות בוקר שלך לערב, חצי חצי ובבוקר תאכל גם איזה 2 פרוסות עם גבינה לבנה וכוס חלב, ככה אתה מכניס חלבון ופחמימה במידה מספקת ועדיין שומר על מאזן קלורי גבוה מאוד.

בהצלחה.

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."

נערך לאחרונה על ידי gorneo1, 17-12-12 בשעה 00:12.
gorneo1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-12, 00:04   #8
XVGX5
חבר פעיל

מבחינת גידול חיות אין מה לעשות אם אדם ועוד אדם ועוד אדם ועוד אדם יקטינו או יהפכו לצמחוניים עדיין ישארו מיליארדים של אוכלי בשר בכמויות (אלא אם כן מקדונלס הרשת המצליחה תפשוט רגל)
יש לך דוגמא לחלבון מהיר?
החלמונים אני אכלתי כל החיים שלי 3-4 ולא קרה לי כלום ככה שבינתיים אני אשאיר (אני מכיר מישהו שאוכל 7 חלמונים ביום והוא בריא כמו שור)
והגבנ"צ זה ב10 בבוקר זה לא טוב?
יש לי בעיה עם להיות בלי חלב כי זה פשוט 600 קלוריות שבאות בכמה שלוקים (שיא אישי ליטר בחצי דקה)
ישן 17-12-12, 00:06   #9
XVGX5
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gorneo1 צפה בהודעה
אני מתקן אותך אם אתה טועה.
יותר מידי חלבון אכן ויפגע לך בכליות, זה לא מיתוס.
ב' חשוב שתקפיד על הכנסה של חלבון זמין לגוף מיד שאתה קם בבוקר, תחשוב שישנת 8 שעות וכל מה שהגוף שלך עשה זה לפרק רקמות ולבנות חדשות, הוא צריך חלבון דחוף!!
ג' אתה חייב לאכול גם משהו חלבוני לפני שינה עם חלבון שמתפרק לאט, הדבר הכי טוב לעשות הוא לשתות 2 3 כוסות חלב, יש בו המון קלוריות והוא מלא חלבון ויטמין d סידן ופחמימה, בלי שום קשר לזה שהקזאין שהוא מכיל מתפרק לאט מאוד שזה בדיוק מה שאתה צריך ללילה.
מעבר לזה כמות הבשר הזאת אכן ולא הגיונית, אין סיבה לאכול כזאת כמות בארוחה אחת, תוריד חלק ניכר, גם ככה אתה תכניס יותר בבוקר ולפני שינה עכשיו.

ד' אני מקווה שאתה שותה מספיק מים, לידע כללי כמות כזאת גדולה של חלבון צריכה סינון רציני בכליות, מה שידרוש הרבה מאוד נוזלים. [תוריד חלק מהחלבון אתה שוקל 70? מה אתה צריך 250!!! גרם!!!!- אתה אמור לאכול גג גג גג 170! אולי אפילו פחות]

ה' חשוב שתאכל ארוחה עם מחמימות זמינות לפני האימון , פרוסה עם ריבה או חמאת בוטנים יכול להיות להיט אנרגטי ותראה שזה ישפר לך את התוצאות של הכל.

ו' את הבשר תאכל בצהריים, לא לפני אימון כי הגוף שלך מוציא הרבה מאוד אנרגיה בלעכל אותו וזה סתם מעייף לך את האימון.

בהצלחה.
העניין זה שמה שהצגתי בערך על זה יכול התפריט שלי להתבסס כי כל דבר אחר מבחינה פיננסית זה שחיטה אני אנסה לשחק עם זה פחות בשר- יותר חלב, לשנות זמנים אני מחר אעלה תפריט חדש שחשבתי על הכל לפה
ישן 17-12-12, 00:14   #10
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

אגב עשיתי תיקונים רציניים בעריכה תסתכל על זה שוב.

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
ישן 17-12-12, 00:18   #11
גשש בלש
מתחרה golden desert cup PL RAW

חדר כושר: יום טוב. בי.

א. לא כל אחד חייב לאכול ארוחת בוקר גדולה. יש כאלה שישר מתעוררים עם תיאבון רציני, ויש אחרים שנוח להם יותר דווקא לאכול משהו קטן בלבד.
גם אם הוא לא יכניס חלבון איך שהוא מתעורר אני מבטיח לכם שהוא לא ישאיר אחריו בכל מקום רסיסי שריר מפורקים.
ב. אין שום בעיה עם חצי ק"ג בשר ביום. המקסימום שזה יכול לגרום לך זה שתמצא את עצמך גדול וחזק מידי
ג. אני מאמין שתפריט כזה יתכן לך פוש במשקלים.
ד. חלב זה אחלה במצבך.
בתקופה שאני הייתי בSS פשוט הוספתי עוד ועוד חלב לפי הצורך, עד שהגעתי ל3 ליטר ביום.
חלב הוא זול מאוד ביחס לקלוריות שאתה מקבל, הוא איכותי, נוח ואלה קלוריות קלילות.
ה. מומלץ בשבילך:
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=66629

בהצלחה אחי!

בברכה, גשש בלש,

נערך לאחרונה על ידי גשש בלש, 17-12-12 בשעה 00:23.
גשש בלש מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-12, 00:24   #12
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גשש בלש צפה בהודעה
א. לא כל אחד חייב לאכול ארוחת בוקר גדולה. יש כאלה שישר מתעוררים עם תיאבון רציני, ויש אחרים שנוח להם יותר דווקא לאכול משהו קטן בלבד.
גם אם הוא לא יכניס חלבון איך שהוא מתעורר אני מבטיח לכם שהוא לא ישאיר אחריו בכל מקום רסיסי שריר מפורקים.
ב. אין שום בעיה עם חצי ק"ג בשר ביום. המקסימום שזה יכול לגרום לך זה שתמצא את עצמך גדול וחזק מידי
ג. אני מאמין שתפריט כזה יתכן לך פוש במשקלים.
ד. חלב זה אחלה במצבך.
בתקופה שאני הייתי בss פשוט הוספתי עוד ועוד חלב לפי הצורך, עד שהגעתי ל3 ליטר ביום.
חלב הוא זול מאוד ביחס לקלוריות שאתה מקבל, הוא איכותי, נוח ואלה קלוריות קלילות.
ה. מומלץ בשבילך:
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=66629

בהצלחה אחי!
חחחחחחחחחח, אף אחד לא אמר שהוא ישיאר רסיסי שריר אבל אהבתי את הביטוי והוא נכנס ללקסיקון.

מה שכן אין בעיה עם חצי קילו בשר ביום זה נכון אבל שידע מתי לאכול אותם.

ובשביל הפרוטוקול, מה אתה אוכל לארוחת בוקר?
וארוחת לפני השינה?

ישן 17-12-12, 00:28   #13
גשש בלש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gorneo1 צפה בהודעה
חחחחחחחחחח, אף אחד לא אמר שהוא ישיאר רסיסי שריר אבל אהבתי את הביטוי והוא נכנס ללקסיקון.

מה שכן אין בעיה עם חצי קילו בשר ביום זה נכון אבל שידע מתי לאכול אותם.

ובשביל הפרוטוקול, מה אתה אוכל לארוחת בוקר?
וארוחת לפני השינה?
ארוחת בוקר - לא משהו כבד מידי.
בדר"כ איזה יוגורט ו/או אגוזים, לפעמים איזה פרי. מאוחר יותר אני אוכל בבצפר.
כשיש צורך בתוספת קלוריות אני שותה גם שקית חלב בבוקר.

לפני שינה - בדר"כ 5 ביצים מטוגנות בחמאה, איזה גבינה שמנה, סלט, לפעמים טונה, ולפעמים גם ארוחה בשרית במקום כל זה.
שוב, אם צריך עוד קלוריות אז אפשר גם חלב.
ישן 17-12-12, 00:33   #14
korvix
חבר מתחיל

הסמל האישי שלkorvix

הגוף שלך צריך רק 1.8 גרם חלבון לקילוגרם משקל גוף נקי (ללא שומן) ולא יפיק לזה שום דבר מעבר לזה.

בחישוב מהיר אתה צריך בגג 115 גרם חלבון ביום.

דבר שני ביום אימון מומלץ לשמור על כמות שומן מינימלית כי בcalorie surplus השומן שאתה צורך נשמר במאגרי השומן. אפשר משהו כמו 50 גרם. ביום מנוחה ניתן להעלות את כמות השומן ולהפחית בחמימות.

מה שנשאר זה פשוט להקפיץ את הפחמימות שלך ולהשלים את התפריט עם פחמימות.

מה ה MAINTANANCE CALORIE היומי שלך ? נראה באמת גבוהה המספר שלך, אתה ספורטאי שמתאמן 3 פעמים ביום או משהו ? אחרי שתמצא אותו תתחיל לעשות +20% קלוריות בימי אימון.
ו-20% בימי מנוחה לשריפת שומן. אין טעם להחזיק אותו תפריט ל2 הימים, חייב תפריט שונה אחרת המסה שלך תסתיים ב50% שומן.

LEAN GAINS MAN...
korvix מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-12, 00:34   #15
XVGX5
חבר פעיל

אז אני אשאיר את האוכל רק אשנה בקטנה את הזמנים והארוחות
ישן 17-12-12, 00:35   #16
גשש בלש

Thumbs down לילה טוב. בי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי korvix צפה בהודעה
הגוף שלך צריך רק 1.8 גרם חלבון לקילוגרם משקל גוף נקי (ללא שומן) ולא יפיק לזה שום דבר מעבר לזה.

בחישוב מהיר אתה צריך בגג 115 גרם חלבון ביום.

דבר שני ביום אימון מומלץ לשמור על כמות שומן מינימלית כי בcalorie surplus השומן שאתה צורך נשמר במאגרי השומן. אפשר משהו כמו 50 גרם. ביום מנוחה ניתן להעלות את כמות השומן ולהפחית בחמימות.

מה שנשאר זה פשוט להקפיץ את הפחמימות שלך ולהשלים את התפריט עם פחמימות.

מה ה maintanance calorie היומי שלך ? נראה באמת גבוהה המספר שלך, אתה ספורטאי שמתאמן 3 פעמים ביום או משהו ? אחרי שתמצא אותו תתחיל לעשות +20% קלוריות בימי אימון.
ו-20% בימי מנוחה לשריפת שומן. אין טעם להחזיק אותו תפריט ל2 הימים, חייב תפריט שונה אחרת המסה שלך תסתיים ב50% שומן.

Lean gains man...

גבר, ביום אימון וגם ביום מנוחה, 50 גרם שומן זה אפילו לא ארוחה אחת אצלי. למה להגיד סתם?
האם תואיל בטובך לחרטט פחות?

בברכה, גשש בלש,
ישן 17-12-12, 00:38   #17
korvix
חבר מתחיל

הסמל האישי שלkorvix

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גשש בלש צפה בהודעה
גבר, ביום אימון וגם ביום מנוחה, 50 גרם שומן זה אפילו לא ארוחה אחת אצלי. למה להגיד סתם?
האם תואיל בטובך לחרטט פחות?

בברכה, גשש בלש,
מתחרה golden desert cup pl raw
מעניין לי את התחת שאתה אוכל 50 גרם שומן בארוחה, אז אתה צובר שומן
לי זה 30 גרם שומן ביום אימון בטוטאל.
ישן 17-12-12, 00:38   #18
XVGX5
חבר פעיל

לא אפילו במנוחה צריך יותר אוכל
ב2600 איבדתי משקל ב2750 לא קרה כלום ב3250 עליתי נורמלי ב3750 עליתי טוב (בכללי 17.5 קילו מתוכם 4-5 שומן) נראה מה יהיה ב4000 ואני בss שום lean gains אני פשוט אקטו מטורף (לא לפי צריכה קלורית, רגליים ארוכות, ידיים ארוכות וקושי בעלייה במשקל וקל לי "לשרוף" שומן )
וככל שהמשקל שלך עולה כך הרטיו לא רלוונטי לעתי עד 60 קילו זה נכון וגם אז המסימום הוא 3
ככה גם במשקלים ד"א
ישן 17-12-12, 00:40   #19
גשש בלש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי XVGX5 צפה בהודעה
לא אפילו במנוחה צריך יותר אוכל
ב2600 איבדתי משקל ב2750 לא קרה כלום ב3250 עליתי נורמלי ב3750 עליתי טוב (בכללי 17.5 קילו מתוכם 4-5 שומן) נראה מה יהיה ב4000 ואני בss שום lean gains אני פשוט אקטו מטורף (לא לפי צריכה קלורית, רגליים ארוכות, ידיים ארוכות וקושי בעלייה במשקל וקל לי "לשרוף" שומן )
וככל שהמשקל שלך עולה כך הרטיו לא רלוונטי לעתי עד 60 קילו זה נכון וגם אז המסימום הוא 3
ככה גם במשקלים ד"א
חס וחלילה, אתה תצבור שומן עקשן במיוחד
אנא ממך, הקשב לkorvix, שומן זה משמין הרי...
ישן 17-12-12, 00:42   #20
korvix
חבר מתחיל

הסמל האישי שלkorvix

אתה body fat 15

תחטב ל7 ואז תתחיל לעלות מסה עם +20%
מה הבעיה אתה רוצה להראות טוב או כמו חזיר ?

תפסיק לדאוג כל כך לעליה במשקלים בss הזה שגם ככה תוכנית בינונית מינוס.
כן צריך להתקדם במשקלים אבל יותר חשוב החיטוב ובחיטוב אני רק דואג לשמור על כוח ולעבוד ב80% בגג.

תזונה > אימון.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא