ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-03-07, 15:27   #21
SaBaGMaN
חבר פעיל

אני אישית בעד לא להגזים עם הפחממות הפשוטות אחרי אימון בחיטוב,אני מעדיף להשאיר מקום לפחממות במשך היום,יותר נוח ומסביע בישבילי
בחיטוב 3-5 תמרים,תפוח,בננה יכול להיות אפקטיבי לא פחות..כמובן שזה תלוי בכמה אכלנו ליפניי,עצימות האימון ועוד..
SaBaGMaN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 16:51   #22
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomik
תפוח לא מתאים אחרי אימון.
אבקת חלבון + סוכר ענבים יהיו אידאלים לאחר אימון גם בחיטוב, התאוששות בחיטוב היא מאוד חשובה יותר קל להגיע לפציעה כשאתה במאזן קלורי שלילי.
מה שכן תבדוק שבאמת הכמות שאתה לוקח אחרי אימון לא גבוהה מדי ושעדין תיהיה בגירעון קלורי מספק.
ממה הבאת שתפוח לא מתאים אחרי אימון? , מתאים ועוד איך... אפילו גיל בכל התפריטים שלו מביא תפוח לאחר אימון במיוחד בחיטוב...
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 16:52   #23
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
ממה הבאת שתפוח לא מתאים אחרי אימון? , מתאים ועוד איך... אפילו גיל בכל התפריטים שלו מביא תפוח לאחר אימון במיוחד בחיטוב...
"אפילו גיל" גי זה רק בנאדם הוא לא אלוהים...

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 17:44   #24
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

כבר אמרנו , פרוקטוז הוא סוכר שאינו מתאים במיוחד אחרי אימון כי המטבוליזם שלו הוא בכבד והוא כמעט שלא מגיע לשריר. בנוסף , הא"ג שלו בינוני. אמנם לא"ג אין משמעות באופן כללי , אבל לאחר אימון הוא דווקא כן משמעותי כיוון שהוא יעלה במהירות את רמות האינסולין. בנוסף , הפחמימות אמורות לפצות על הגליקוגן שאבד בפעילות הגופנית וכפי שציינתי התפוח לא יועיל בכך במיוחד.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 17:49   #25
Vin diesel
מושעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SiX PACK
"אפילו גיל" גיל זה רק בנאדם הוא לא אלוהים...
אתה צודק!גיל הוא לא אלוהים כי אין אלוהים!
לגיל יש הרבה מאוד ידע בתחום!(יותר מימך וממני ביחד) והידע שלנו הוא לא גדול במיוחד..הוא מכין מתחרים ברמה מאוד גבוהה!למר ישראל ולחו'ל (עמית ספיר לדוגמה) ויש מה לילמוד ממנו.אז כדאי להקשיב לו לפעמים,בתחום התזונה..
Vin diesel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 17:51   #26
maradona
חבר פעיל

הסמל האישי שלmaradona

שלח הודעה דרך ICQ אל maradona שלח הודעה דרך MSN אל maradona

משה,אז אכן מומלץ לצרוך סוכר ענבים(אם כי בכמות מתונה שתתאים לגרעון הקלורי אשר אנו שוררים בו במהלך החיטוב)
ואם כן,איך משפיע הדקסטרוז בכך שהוא ממלא את מאגרי הגליקוגן לאחר האימון?
זאת לא פעולה נוגדת למה שאנו רוצים בחיטוב?

maradona מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 17:53   #27
m0she
מנהל מחלקת התזונה

בחיטוב העיקר הוא כמובן הקפצת האינסולין לאחר האימון כדי לצאת מהמצב הקטבולי המוגבר. כיוון שהכמות שאנו צורכים היא קטנה ממילא בגלל הגרעון הקלורי שעלינו לעמוד בו , אין בעיה בזה שמאגרי הגליקוגן יתמלאו קצת כיוון שהם מדוללים כל הזמן , ואחרי האימון הם מדוללים במיוחד. זה לא שהמאגרים מתמלאים חזרה ל100%.

MosheG@israelbody.org
ישן 17-03-07, 17:55   #28
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
בחיטוב העיקר הוא כמובן הקפצת האינסולין לאחר האימון כדי לצאת מהמצב הקטבולי המוגבר. כיוון שהכמות שאנו צורכים היא קטנה ממילא בגלל הגרעון הקלורי שעלינו לעמוד בו , אין בעיה בזה שמאגרי הגליקוגן יתמלאו קצת כיוון שהם מדוללים כל הזמן , ואחרי האימון הם מדוללים במיוחד. זה לא שהמאגרים מתמלאים חזרה ל100%.
למה שהם לא יתמלאו ל100%? 100 גרם במשך היום+הכמות ששרפת בזמן האימון ואתה כבר 100% מלא לא?
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 18:09   #29
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כיוון שאתה בגרעון קלורי , המאגרים מדוללים כל הזמן. אתה צריך לקחת בחשבון שחלק מהפחמימות שנכנסות בתזונה הולכות לאנרגיה (למשל למח , במיוחד לפני הגעה לקטוזיס). בזמן האימון יש עוד יותר דילול , אתה אפילו לא משיב את כל מה שאבד כיוון שחלק מהקלוריות חוזרות כחלבון ולא כפחמימות.

MosheG@israelbody.org
ישן 17-03-07, 18:53   #30
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
קודם כל מאיפה הבאת את זה שבכל התפריטים שלו בחיטוב הוא מביא תפוח?
יש לי שתי אנשים במכון אצלו בחיטוב ושתיהם מקבלים תמרים אחרי אימון.
בנוסף משה כבר הספיק לענות לך למה תפוח לא אידאלי אחרי אימון, לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב אז אני רק הצטרף אליו.

ציטוט:
למה שהם לא יתמלאו ל100%? 100 גרם במשך היום+הכמות ששרפת בזמן האימון ואתה כבר 100% מלא לא?
Bullet כך בחשבון שמילוי מאגרי הגליקוגן לוקח משהו כמו 24-48 שעות זה לא תהליך מידי כמו שמשה אמר אנחנו משתמשים גם בפחמימות לאנרגיה.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 19:48   #31
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
Bullet כך בחשבון שמילוי מאגרי הגליקוגן לוקח משהו כמו 24-48 שעות זה לא תהליך מידי כמו שמשה אמר אנחנו משתמשים גם בפחמימות לאנרגיה.
זהו, לא יודע למה אבל הנחתי שזה 100% אנרגיה מהשומן
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 17-03-07, 21:39   #32
Moshe
Banned

ציטוט:
קודם כל מאיפה הבאת את זה שבכל התפריטים שלו בחיטוב הוא מביא תפוח?
יש לי שתי אנשים במכון אצלו בחיטוב ושתיהם מקבלים תמרים אחרי אימון.
בנוסף משה כבר הספיק לענות לך למה תפוח לא אידאלי אחרי אימון, לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב אז אני רק הצטרף אליו.

6 אנשים מתאמנים אצלי במכון ועם גיל
אני יודע ש2 מהם במסה אוכלים תפוח עם האבקה אחרי אימון ועוד 2 שבחיטוב שלוקחים תפוח , חוץ ממני שאני אצל גיל ואוכל גם תפוח ככה שאני לא מדבר סתם באוויר
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-03-07, 22:45   #33
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
6 אנשים מתאמנים אצלי במכון ועם גיל
אני יודע ש2 מהם במסה אוכלים תפוח עם האבקה אחרי אימון ועוד 2 שבחיטוב שלוקחים תפוח , חוץ ממני שאני אצל גיל ואוכל גם תפוח ככה שאני לא מדבר סתם באוויר
מהמדגם העשיר ביותר הזה אפשר להסיק שתפוח הוא מעולה כאוכל אחרי אימון, בין אם זה מסה ובין אם זה חיטוב.
אבל MosheB, לא ציינת איזה צבע התפוח... האם זה ירוק? האם זה צהוב? אדום-צהוב? או אדום? אולי במסה צריך תפוח אדום אחרי אימון, ובחיטוב ירוק? או אולי צהוב לפני אימון?

אגב, בתפוח יש די הרבה פרוקטוז לעומת שאר הפחממות:
בתפוח בינוני יש 14 גרם פחממות נטולות סיבים ועמילן, בהרכב של:8.1 גרם פרוקטוז, 2.8 גרם סוכרוז (שחצי ממנו פרוקטוז), ו 3.3 גרם גלוקוז.
לא יעיל במיוחד בלמלות את מאגרי הגליקוגן בשרירים. חוץ מזה, 14 גרם זה מעט מאוד פחממות. עדיף אם כבר סוכר ענבים+התפוח שאתה כל כך אוהב.
או שפשוט אפשר לאכול 10 תפוחים. יהיה בהם מספיק גלוקוז כדי להיות שווה ערך למנה של 50 גרם סוכר ענבים.
סינטרקס
סיינטרקס
תגובה