ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-03-11, 09:29   #1
YS10
חבר מתחיל

ברירת מחדל התלבטות מבחינת אורך זמן גיינר או אבקת חלבון

חשבתי לקנות גיינר אבל ממה שראיתי כמות של 2.2 ק"ג זה 20 מנות הגשה שנגיד יש לי 4 אימונים בשבוע ואני לוקח רק בימים האלה
תוך חודש וחצי זה נגמר לי והמחיר לא בדיוק זול. אז מה כדאי לקחת גיינר או כבר להוסיף סוכר ענבים לאבקת חלבון ושיספיק לי לכמה חודשים? (ב 2.2 ק"ג אבקת חלבון יש 76 מנות הגשה)
YS10 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-11, 10:14   #2
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

תלוי במשתנים נוספים.
אבקת חלבון יותר משתלמת כלכלית.
אם אתה מעוניין בהשלמת ערכי החלבון בתפריט שלך ולא חסרים לך קלוריות כדי לעלות במשקל,אבקת חלבון תתאים לך יותר.
לפני שתבחר במוצר מסויים תמיד תשאל פה לקבל דעה של חברי הפורום.
ישן 02-03-11, 16:28   #3
YS10
חבר מתחיל

בוא נגיד את זה ככה
אני 1.82 שוקל 74 קילו אני רוצה לעלות 8 קילו ל 82 קילו
כדאי אבקת חלבון עם סוכר ענבים או ממש חובה גיינר?
ישן 02-03-11, 16:51   #4
IGOR
נפיחון

הסמל האישי שלIGOR

חדר כושר: k-gym

גיינר זה ביזבוז כסף! 6 קילו של pro body למשל מספיק ל 40 יום זה שווה תכסף? ..קניתי אבקת חלבון עם 76 מנות ב 400 שקל לוקח פעמיים ביום כבר יותר מחודש אני משתמש בה 2.23 קילו.תחשוב לבד אז..חוץ מזה,אתה יכול להכין גיינר מצויין גם לבד.תוסיף פשוט אבקת חלבון ,בננה,תותים,שיבולת שועלת ובכלל,כל מה שאתה אוהב ותאמין לי יוצא פצצה ופי מיליון יותר משתלם מגיינר..
IGOR מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-11, 16:53   #5
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

כמו שאיגור אמר.. גיינר זה בזבוז כסף 300-400 שקל ותוך שבועים שלוש נגמר

תיקנה אבקת חלבון ותוסיף לזה פחממות
אפשר להכניס לבלנדר סקופ חלבון חצי ליטר חלב פירות שיבולת שועל כל מיני שטויות בשביל טעם יכול לצאת ממש טעים
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-11, 16:56   #6
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

היתרון של גיינר שהוא נוח מאוד לצריכה, אם יש לך 5-10 דקות פנויות ביום (ואני מאמין שיש) לא בעיה להכין גיינר לבד, או למצוא דברים אחרים לא משביעים שישלימו לך קלוריות (אגוזים, שיבולת שועל וכו' וכו' וכו')
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-11, 17:03   #7
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

נכון אבל זה ההתרון היחיד שלו
חראם על הכסף
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-11, 17:29   #8
YS10
חבר מתחיל

קודם כל תודה לכולם על התשובות
ראיתי שסוכר ענבים צריך להוסיף לאבקה 0.75 גרם על קילו בגוף אני שוקל 74 משמע 55 גרם סוכר ענבים
שזה בערך 10 כפיות סוכר זה נשמע לי מטורף זה באמת מה שצריך?
ישן 03-03-11, 00:36   #9
YS10
חבר מתחיל

ועוד דבר אני אראה לכם את ההסבר הזה שמצאתי באינטרנט
סוכר כדי להגיע לתאים צריך להיות מפורק לחד סוכר, גלוקוז או פרוקטוז. דקסטרוז (סוכר ענבים) הוא דו סוכר שמורכב ממולקולת גלוקוז ומולקולת פרוקטוז. גם לקטוז (סוכר חלב) הוא דו סוכר, לעומת עמילן וגלוטן שהם רב סוכרים, שרשראות מאוד ארוכות של חד סוכרים שקשורים בניהם בקשרים כימיים.

ככה; צריכה של 50 גרם סוכר ענבים עם השייק חלבון מצריכות תגובה מיידית של הגוף להכניס את כל הסוכר הזה לתאים ממחזור הדם. פעולה זו דורשת מאמץ גדול מאוד של הלבלב לייצר ולשחרר כמות כזאת של אינסולין לדם, שיכניס את הסוכר לתאים. לתאי הלבלב יש אורך חיים מסוים, יש x כמות אינסולין שהגוף יכול לייצר במהלך החיים שלו. ברגע שאתה נותן לו מטלות כמו 50 גרם סוכר ענבים בבום, אתה מתחיל את השחיקה שלו ולא הרבה זמן יעבור עד שהוא לא יצליח לעמוד בקצב, ויהיו לך בעיות בהפרשת אינסולין, ותצטרך זריקות אינסולין כדי לשמור על סוכר תקין בדם. נשמע מוכר? כן, זה סוכרת.

למה זה לא קורה במאכלים נורמליים? תפו"א, לחם, פירות וכו' מכילים רב סוכרים לרוב, ואם הם מכילים חד או דו סוכרים זה בכמויות קטנות מאוד, גרמים בודדים אם בכלל. כשרב סוכר מתפרק (כשאתה אוכל אורז, לחם, פירה, צ'יפס, מג'דרה, פסטה או כל פחמימה מורכבת) המולקולה הארוכה הזאת מתפרקת לאט לאט, ורק מעט מהמולקולה הופך לחד סוכר בכל פעם, ואין עומס על הלבלב לייצר אינסולין, כי צריך רק כמויות קטנות בכל פעם.

בקיצור, אל תקחו סוכר ענבים עם השייק, בטח לא כמות שגדולה מ15-20 גרם, ובטח שלא באופן יום יומי, אלא אם אתם חושבים שזריקות אינסולין זה מגניב.
אם זה נכון מה כדאי לעשות
ישן 03-03-11, 11:26   #10
8 ball
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ys10 צפה בהודעה
סוכר כדי להגיע לתאים צריך להיות מפורק לחד סוכר, גלוקוז או פרוקטוז. דקסטרוז (סוכר ענבים) הוא דו סוכר שמורכב ממולקולת גלוקוז ומולקולת פרוקטוז. גם לקטוז (סוכר חלב) הוא דו סוכר, לעומת עמילן וגלוטן שהם רב סוכרים, שרשראות מאוד ארוכות של חד סוכרים שקשורים בניהם בקשרים כימיים.

ככה; צריכה של 50 גרם סוכר ענבים עם השייק חלבון מצריכות תגובה מיידית של הגוף להכניס את כל הסוכר הזה לתאים ממחזור הדם. פעולה זו דורשת מאמץ גדול מאוד של הלבלב לייצר ולשחרר כמות כזאת של אינסולין לדם, שיכניס את הסוכר לתאים. לתאי הלבלב יש אורך חיים מסוים, יש x כמות אינסולין שהגוף יכול לייצר במהלך החיים שלו. ברגע שאתה נותן לו מטלות כמו 50 גרם סוכר ענבים בבום, אתה מתחיל את השחיקה שלו ולא הרבה זמן יעבור עד שהוא לא יצליח לעמוד בקצב, ויהיו לך בעיות בהפרשת אינסולין, ותצטרך זריקות אינסולין כדי לשמור על סוכר תקין בדם. נשמע מוכר? כן, זה סוכרת.

למה זה לא קורה במאכלים נורמליים? תפו"א, לחם, פירות וכו' מכילים רב סוכרים לרוב, ואם הם מכילים חד או דו סוכרים זה בכמויות קטנות מאוד, גרמים בודדים אם בכלל. כשרב סוכר מתפרק (כשאתה אוכל אורז, לחם, פירה, צ'יפס, מג'דרה, פסטה או כל פחמימה מורכבת) המולקולה הארוכה הזאת מתפרקת לאט לאט, ורק מעט מהמולקולה הופך לחד סוכר בכל פעם, ואין עומס על הלבלב לייצר אינסולין, כי צריך רק כמויות קטנות בכל פעם.

בקיצור, אל תקחו סוכר ענבים עם השייק, בטח לא כמות שגדולה מ15-20 גרם, ובטח שלא באופן יום יומי, אלא אם אתם חושבים שזריקות אינסולין זה מגניב.
אם זה נכון מה כדאי לעשות
דקסטרוז(סוכר ענבים) וגלוקוז זה אותו הדבר והוא לא דו סוכר אלא חד-סוכר. גלוקוז+פרוקטוז= סוכרוז.
לשאלתך, אתה לא חייב לשתות פחמימה כלשהי לאחר האימון בשביל שהגוף יפריש אינסולין, כי יש מחקרים שמראים שלחלב יש אפקט אינסולינמי על הגוף(ללא צורך בסוכר). את הסוכר ענבים תוסיף לשייק אם בא לך לשפר את הטעם של השייק, אם אתה אחרי אימון אירובי עצים, או שיש לך חוסר קלוריות בתפריט.
8 ball מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-03-11, 14:42   #11
YS10
חבר מתחיל

נכון אני מוסיף את זה בגלל חוסר קלוריות בתפריט השאלה היא אם הוא צודק אם כמות של 50 גרם סוכר ענבים אחרי אימון זה לא פוגע איזו כמות אפשר לשים?
ישן 04-03-11, 11:25   #12
SIMAO
חבר פעיל

הסמל האישי שלSIMAO

לדעתי לקחת 50 גרם סוכר ענ בים זה מיותר לחלוטין,לא חסרים דרכים אחרות להגיע לכמות קלוריות מסויימת ואם להיות ספציפיים,לכמות פחמימות מסויימת.
ישן 04-03-11, 14:53   #13
YS10
חבר מתחיל

השאלה איזה פחמימות פשוטות שאפשר אחרי אימון כי שיבולת שועל נגיד מתאים רק כשלוקחים את האבקה בבוקר
ישן 07-03-11, 22:32   #14
yotam_silva
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IGOR צפה בהודעה
גיינר זה ביזבוז כסף! 6 קילו של pro body למשל מספיק ל 40 יום זה שווה תכסף? ..קניתי אבקת חלבון עם 76 מנות ב 400 שקל לוקח פעמיים ביום כבר יותר מחודש אני משתמש בה 2.23 קילו.תחשוב לבד אז..חוץ מזה,אתה יכול להכין גיינר מצויין גם לבד.תוסיף פשוט אבקת חלבון ,בננה,תותים,שיבולת שועלת ובכלל,כל מה שאתה אוהב ותאמין לי יוצא פצצה ופי מיליון יותר משתלם מגיינר..
חחח כנראה שעדיין לא ניסית את Perfect 3000
yotam_silva מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-03-11, 00:27   #15
YS10
חבר מתחיל

אז מה כדאי לעשות???
בבוקר אני אקח אבקת חלבון עם שיבולת שועל אבל אחרי אימון צריך פחמימה פשוטה
הסוכר ענבים בכמויות האלה באמת מזיק כמו שכתבתי למעלה או שלא
ישן 08-03-11, 06:35   #16
Danielo
חבר פעיל

עוסק ב:: לאכול כל היום
חדר כושר: ביתי

אני לא מבין מה ההתלבטות.אחרי אימון אתה יכול לאכול פשוט טונה עם כמה תמרים.
וגיינר בד"כ לוקחים לא כי זה קל לצריכה,כי יש מחסור בקלוריות.
אז אם אין לך בעיה לאכול מבחינת כמויות תקנה חלבון כמה שהם אומרים ותכין לך שייק.
אבל האנשים שבד"כ לוקחים גיינר זה כי הם לא מצליחים לסגור את כמות הקל' היומית והם צריכים תוספת של עוד ארוחה(שתעזור להם) ובד"כ יש להם מחסור יותר בפחמימות מאשר חלבון.
ישן 08-03-11, 16:27   #17
yotam_silva
חבר פעיל

שמע אם אתה רוצה תקנה סוכר ענבים ותשלב עם החלבון שלך
yotam_silva מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-03-11, 19:19   #18
YS10
חבר מתחיל

שאלה אחרונה לא ממש קשורה אבל לא רציתי לפתוח עוד דיון על זה
אם אני נגיד מוסיף שיבולת שועל עם חלב ושם במיקרו לדקה וחצי
השיבולת שועל לא מאבדת מהערך התזונתי?
ישן 11-03-11, 20:50   #19
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ys10 צפה בהודעה

אם זה נכון מה כדאי לעשות
מה זה השטויות האלה תגיד לי??
אפילו בשביל ynet זה רמת חרטא גבוהה מדי...
קיצר כל מה שרשמת לא נכון , אם זה היה המצב 99 מהעולם היו חולי סכרת נעורים
לא יקרה כלום לשיבולת שועל
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה