ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-12-12, 23:08   #1
Olonstake32
חבר פעיל

ברירת מחדל חיטוב ועלייה במסת שריר בו זמנית

היי,

קודם אכתוב שאני לא בעל מקצוע בתחום הספורט.

קראתי בהרבה מקומות שאומרים שאי אפשר להתחטב ולעלות במסת שריר בו זמנית.
התירוץ הנפוץ הוא ש:
מצד אחד, עלייה במסת שריר דורשת הוספת קלוריות בשביל הוספת שריר.
מצד שני, ירידה בשומן דורש מאזן קלורי שלילי שזה לא אפשרי בגלל הטענה הראשונה.

אבל מה אם התזונה שלנו תכלול שילוב של הרבה חלבונים ופחמימות לאורך היום, באופן כזה שיהיה לנו מאזן קלורי שלילי?

הרי במקום להסתכל על "כמה קלוריות אני לוקח ליום?" אפשר להסתכל על זה כ-"כמה קלוריות אני לוקח כרגע?".
כי הגוף לא מסתכל על הצריכה היומית, אלא רק אנחנו עושים זאת כדי לפשט דברים.

מבחינה רגעית, אם הגוף שלי זקוק לפחמימות כדי להתאמן - אספק לו אותם לפני האימון, בצורה של פרי\בננה\תפוח, לדוגמא. כך אקבל את האנרגיה הדרושה לי (ביחד עם הארוחה העיקרית הגדולה שאכלתי שעתיים לפני כן).

ומבחינה רגעית, אם הגוף שלי זקוק לחלבונים ופחמימות כדי לבנות שריר, אחרי האימון, אז אספק לו אותם, ולא רק שאספק לו אותם אחרי האימון - אלא לאורך כל היום!
כדי שהשרירים שלי "יחזיקו מעמד".

ומבחינה רגעית, ברוב היום (אך לא במשך כל היום), הגוף יהיה במאזן קלורי שלילי מבחינת מה שאני מספק לו, ומבחינת מה שהוא דורש. ולכן מאיפה תילקח האנרגיה? מתאי השומן.

בואו בבקשה בגישה חוקרת ולא בביקורת הורסת.

מה דעתכם?

תודה רבה.
Olonstake32 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-12, 15:48   #2
nadavmoore
חבר פעיל

אח שלי(אני אשתדל שזה ישמע מנומס אבל זאת ביקורת) - נראה לך שהמדע לא ניסה לבדוק כל דרך אפשרית כדי להשיג תוצאה של הורדה באחוז שומן ועליה במסת שריר? אם היה כזה דבר במדע זאת הייתה הפריצת דרך של העשור. בכל מקרה אי אפשר לעשות את זה אפילו לא עם סטרואידים ותוספים חיצוניים, אם היית מבין קצת אנטומיה היית מבין שמה שאמרת לא מבוסס ושטותי לגמריי, הגוף שלנו לא מסתכל רגעית על מה אתה אוכל אלא על המאזן הקלורי היומי.
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-12, 16:39   #3
SaharKazes
מר ישראל עד 90 ק"ג ואלוף האלופים של איגוד IFBB לשנת 2014 מר מרכז ומר דרום מקום 1 לשנת 2014

הסמל האישי שלSaharKazes

כללי:: סהר לא שחר קיבינימאט!
עוסק ב:: Israelbody+
חדר כושר: Factory אזור

רחוק מאוד מהמציאות..

ALLMAX ISRAEL
SaharKazes מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-12, 21:25   #4
Olonstake32
חבר פעיל

אוקיי תודה על התגובות. פשוט קראתי על זה דרך חיפושים בגוגל והבנתי שעשו מעט יחסית ניסויים שבהם אפילו הצליחו להעלות שריר ושומן בו זמנית.
אבל לפי מה שקראתי אין הוכחה חד משמעית שמישהו מסתמך עליה.

הדבר היחידי שמסתמכים עליו זה ההבנה שלנו לגבי התהליכים בגוף האדם (יענו המדע), אבל לפי מה שקראתי - גם כאן חסר לנו ידע, התהליכים לא לגמרי ברורים לנו.

בכל אופן אני חושב שכדאי לנסות דברים, ובינתיים אעשה את הניסוי הזה ונראה מה התוצאות... בע"ה אדווח אליכם אם לא אתייאש באמצע
Olonstake32 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-12, 22:08   #5
XVGX5
חבר פעיל

אולי הם הורידו ב% שומן אבל במסת השומן אין סיכוי
XVGX5 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-12-12, 00:04   #6
ainris
חבר פעיל

כללי:: ארתור
עוסק ב:: מסיבות של רוסים=]
חדר כושר: המכון של הטכניון

ציטוט:
פורסם במקור על ידי olonstake32 צפה בהודעה
אוקיי תודה על התגובות. פשוט קראתי על זה דרך חיפושים בגוגל והבנתי שעשו מעט יחסית ניסויים שבהם אפילו הצליחו להעלות שריר ושומן בו זמנית.
אבל לפי מה שקראתי אין הוכחה חד משמעית שמישהו מסתמך עליה.

הדבר היחידי שמסתמכים עליו זה ההבנה שלנו לגבי התהליכים בגוף האדם (יענו המדע), אבל לפי מה שקראתי - גם כאן חסר לנו ידע, התהליכים לא לגמרי ברורים לנו.

בכל אופן אני חושב שכדאי לנסות דברים, ובינתיים אעשה את הניסוי הזה ונראה מה התוצאות... בע"ה אדווח אליכם אם לא אתייאש באמצע
התהליכים כן ברורים לנו. יש מספר לא מבטול של מסלולים מטבוליים בגוף הקשורים ל אנבוליזם ולקטבוליזם. אני מבין את השאלה שלך . המאזן הקלורי מדבר על תרמודינמיקה והיסתכלות על טווח רחוק. אתה מדבר יותר תהלייכים רגעיים (קינטיים) ....אני אנסה למצוא מחקר קליני מאוניברסיטה מוכרת ולהבין את המסקנות ממנו...