ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-04-08, 19:05   #1
Triple_H
חבר פעיל

ברירת מחדל Romanian Deadlift?

התחלתי לבצע דדליפט- ואני מבולבל קצת מהביצועים השונים.
למשל- למי שמכיר, בספר של איתי זיו- המונח דדליפט מודגם ע"י מישהו שהתנועה מתבצעת רק במפרק הירך (פשיטת ירך) בלי שום תזוזה בברך- התזוזה היחידה תיהיה כיפוף קל של הברך בשביל למתוח פחות את ההמסטרינג. כמו כן גם כתוב שם כי זאת טעות נפוצה לחשוב שהתרגיל מיועד לזוקפי הגב והתרגיל לא עובד על זוקפי הגב אלא מיועד לפושטי הירך... (לעומת מקומות אחרים שבמפורש כתוב שביצוע כזה של דדליפט מיועד ל"LOWER BACK").

לעומת זאת.. במקומות אחרים הדד ליפט הקלאסי נקרא דדליפט רומני(WTF??) והוא מבוצע בצורה דומה לסקוואט- ויש תנועה במפרק הברך... כמו פה:
http://www.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fun/exer...cle=Hamstrings
או בכל מקום בYOUTUBE אם רושמים דדליפט בשביל ללמוד לעשות...

אבל עכשיו אני רואה שבאתר הזה -
http://www.nsca-lift.org/videos/displayvideos.asp
הדדליפט ה"רומני" שהודגם עד עכשיו עם תנועה במפרק הברך, מוצג פה (כמו בספר של איתי זיו) בלי תנועה במפרק הברך... אז אני כבר לא מבין מה נחשב לדדליפט רגיל, מה לרומני ומה לרוסי\אתיופי\ניגרי... כי עד שהבנתי שתנועה בלי תזוזה של הברך נקראת Stiff Legged Deadlift עכשיו זה כבר לא ברור לי.

תעשו לי סדר בבלאגן בבקשה...
Triple_H מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-08, 20:33   #2
alfi
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלalfi

כללי:: אני? אלפי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Triple_H
התחלתי לבצע דדליפט- ואני מבולבל קצת מהביצועים השונים.
למשל- למי שמכיר, בספר של איתי זיו- המונח דדליפט מודגם ע"י מישהו שהתנועה מתבצעת רק במפרק הירך (פשיטת ירך) בלי שום תזוזה בברך- התזוזה היחידה תיהיה כיפוף קל של הברך בשביל למתוח פחות את ההמסטרינג. כמו כן גם כתוב שם כי זאת טעות נפוצה לחשוב שהתרגיל מיועד לזוקפי הגב והתרגיל לא עובד על זוקפי הגב אלא מיועד לפושטי הירך... (לעומת מקומות אחרים שבמפורש כתוב שביצוע כזה של דדליפט מיועד ל"LOWER BACK").

לעומת זאת.. במקומות אחרים הדד ליפט הקלאסי נקרא דדליפט רומני(WTF??) והוא מבוצע בצורה דומה לסקוואט- ויש תנועה במפרק הברך... כמו פה:
http://www.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/fun/exer...cle=Hamstrings
או בכל מקום בYOUTUBE אם רושמים דדליפט בשביל ללמוד לעשות...

אבל עכשיו אני רואה שבאתר הזה -
http://www.nsca-lift.org/videos/displayvideos.asp
הדדליפט ה"רומני" שהודגם עד עכשיו עם תנועה במפרק הברך, מוצג פה (כמו בספר של איתי זיו) בלי תנועה במפרק הברך... אז אני כבר לא מבין מה נחשב לדדליפט רגיל, מה לרומני ומה לרוסי\אתיופי\ניגרי... כי עד שהבנתי שתנועה בלי תזוזה של הברך נקראת Stiff Legged Deadlift עכשיו זה כבר לא ברור לי.

תעשו לי סדר בבלאגן בבקשה...
דד-ליפט רומני - בדומה לסקוואט (שפיפת רגליים) - בעברית ספרותית נקרא גם הרמת משקולת למותן
דד-ליפט ברגליים ישרות - SLD - כפיפה של הגו ברגליים ישרות - בעברית ספרותית נקרא גם הרמת משקולת למותן ברגליים ישרות

כמדומני בספר של ד"ר איתיו זיו אין התייחסות לשני הסוגים..
alfi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-08, 20:42   #3
Triple_H
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי alfi
דד-ליפט רומני - בדומה לסקוואט (שפיפת רגליים) - בעברית ספרותית נקרא גם הרמת משקולת למותן
דד-ליפט ברגליים ישרות - SLD - כפיפה של הגו ברגליים ישרות - בעברית ספרותית נקרא גם הרמת משקולת למותן ברגליים ישרות

כמדומני בספר של ד"ר איתיו זיו אין התייחסות לשני הסוגים..
אני רואה שאתה נמצא בכל מקום לעזור, ממש תודה

אממ בספר של איתי דווקא כן כותבים על דדליפט בפרק של הניתוח תרגילים. אבל שמה הם מסבירים על הדדליפט כשהרגליים ישרות... (וגם... נראה כיאלו הם מסתייגים מהתרגיל ולא ממש ממליצים עליו. למה לא אוהבים דדליפט בוינגייט?!) ממה שהבנתי רוב האנשים שמדברים על הדדליפט מתכוונים לדד-ליפט הרומני בדומה לסקוואט, לא?
Triple_H מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-08, 21:38   #4
shment
חבר פעיל

בדדליפט רומני יש כפיפה קטנה בברך ובדדליפט קלאסי יש כפיפה גדולה יותר בברך. לפי דעתי דדליפט קלאסי דומה יותר לסקואט.
shment מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-08, 21:54   #5
alfi
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלalfi

כללי:: אני? אלפי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Triple_H
אני רואה שאתה נמצא בכל מקום לעזור, ממש תודה

אממ בספר של איתי דווקא כן כותבים על דדליפט בפרק של הניתוח תרגילים. אבל שמה הם מסבירים על הדדליפט כשהרגליים ישרות... (וגם... נראה כיאלו הם מסתייגים מהתרגיל ולא ממש ממליצים עליו. למה לא אוהבים דדליפט בוינגייט?!) ממה שהבנתי רוב האנשים שמדברים על הדדליפט מתכוונים לדד-ליפט הרומני בדומה לסקוואט, לא?
אכן כן...
alfi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 01-04-08, 22:24   #6
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

דדליפט קלאסי כמו שכבר אמרו, זה עם פשיטה (משמעותית) בברך, כאשר המשקל נוגע ברצפה בכל חזרה, ולמקפידים יותר, המשקל אפילו מונח על הרצפה בכל חזרה. החידוד היחידי שיש לי הוא לגבי ההבדל בין Stiff Leg Deadlift, או בקיצור SLDL, לבין דדליפט רומני (RDL). שניהם דומים בביצוע, אבל ב- SLDL מורידים את המשקל כמה שיותר נמוך כמובן תוך שמירה על גב ישר, מה שדורש גמישות גבוהה, ובדדליפט רומני מורידים את המשקל רק קצת מתחת לברכיים, כאשר הדגש הוא לא להוריד את המשקל, אלא "לדחוף" את התחת אחורה ולתת למשקל לרדת כביכול מאליו.

בשתי הואריאציות, תתרחש פשיטה מסוימת בברך (וכפועל יוצא ההמלצה היא לא לנעול ברכיים).

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא