ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-12-08, 00:16   #21
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

ציטוט:
פורסם במקור על ידי adimenia צפה בהודעה
לא זה לא חובה גם אם תמעיט בצירכת הפחמימות שלך מאגרי הגליקוגן בסופו של דבר יתמלאו
וחברה זה לא שאני אומר לא לאכול פחמימות אבל לא צריך לצרוך כאלה אם א"ג גבוהה אפשר בהחלט לאכול פחמימות מורכבות שלא מקפיצות את האינסולין בצורה דרסטית כל כך בייחוד למי שלא רגיש לאינסולין שליטה באינסולין היא מפתח כדי לשמור על מסה נקייה ושלא לדבר בחיטוב אבל שוב אחרי כל הניסוי וטעיה שעברתי בחיים הבנתי שזה משטוב לי כי אני לא רגיש לאינסולין אבל אין לי בעיה בהתאוששות גם באימונים סופר כבדים אני מתספף אם חלבון וחומצות אמינו מסועפות וסבבה אני מתאושש בלי בעיה נכון אינסולין הוא הורמון מאוד אנבולי ויש לו הרבה יתרונות אבל הוא גם הורמון משמין ומי שיש לו בעיית רגישות לאינסולין צריך להיות מודע לזה
נו סבבה אבל לפי מה שאני רואה צריך שיתמלאו מהר גם עכשיו קראתי מאמר שאומר שבכלל עשו מין ניסוי שבוא אכלו הרבה חלבון ופחמימה כניראה גם איזשהם תוספים בסמוך לאימון וראו תוצאות אחושמוטה שיפור בוח ומסה
QUOTE=Bono;715853]adimenia לפי איך שאתה מדבר אתה רגיש מאוד לאינסולין.
פעם היית אוכל יותר פחמימות בעלות א"ג גבוהה וראיתה בשינוי (עליה בשמון)?[/quote]

להיפך הוא לא רגיש לפי מה שאני מבין
עכשיו השאלה איך אני יודע אם אני רגיש או לא..אחוז שומן סט פוינט?חילוף חומרים?
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 00:16   #22
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי senate צפה בהודעה
אלו הדברים שאני קוראה פה לאחרונה וזה מה שהבנתי מהם

* אין משמעות להקפצת אינסולין אחרי אימון ולכן לא צריך לאכול פחמימה בעלת א'ג גבוהה אחרי אימון

יש משמעות בהחלט ורצוי ומומלץ לצרוך פחמימות בעלות א"ג גבוה. זה לא קריטי לצרוך סוכר ענבים, גם לחם לבן יהיה אחלה, אבל כן צריכים פחמימה עם א"ג יחסית גבוה.

* אין משמעות לזמני וכמויות אספקת החלבון בין אם זה לפני/אחרי אימון או שינה העיקר שמתקבלת כל הכמות ביממה

בגדול כן, רק צריכים לצרוך מספיק חלבון. אחרי אימון ספציפית גם ממליצים לשלב חלבון (בכמות ששווה לשליש מכמות הפחמימות שצורכים), הראו שזה מגביר סינתזת חלבון לאחר האימון. זה גם מגביר את הקפצת האינסולין.

*מאחר ואין משמעות למהירות ספיגת חלבון אז אפשר לאכול שומנים גם אחרי אימון

יש משמעות להקפצת האינסולין ולכן לכאורה יש לזה משמעות. עם זאת, פעם נתקלתי בשורה של מחקרים שהראו שאין בעיה עם צריכה של שומן אחרי אימון. לא יצא לי לקרוא אותם במלואם ואין לי זמן לעשות את זה כרגע אז תצטרך להאמין לי. בכל אופן, אין כזאת בעיה להמנע משומן אחרי אימון אז נגיד שבינתיים זה כדאי (לשומן בכל אופן אין תרומה מיוחדת).

* לא צריך לאכול כל 3-4 שעות אלא מה שנחשב זה כמה נכנס ביממה

נכון

* מהתוספים החוקיים רק קראטין הוכך כאכן עוזר לפיתוח שרירים

לא היחיד אבל בין הבודדים. הראו למשל שaakg גרם לעליה בכח (זה החומר שיש במוצרי no), הראו שhmb גם יעיל בהרבה מחקרים ויש עוד כמה דוגמאות בטח.

אז למעשה אין טעם להתשמש בשום תוסף תזונה מלבד קריאטין אם לא חסרים ערכי פחמימה/חלבון/שומן לגוף במטרה לפתח אותו.

בכל אופן התוספים זה רק צ'ופר, הרוב המוחלט של התוצאות נובע מהאימונים, התזונה והמנוחה.

ולא חייב לאכול אחרי האימון ובטח שלא צריך לאכול אבקת חלבון, אפשר אפילו שעה וחצי אחרי זה לאכול ארוחה רגילה עם חלבונים פחמימות ושומנים.

כן צריכים לאכול אחרי אימון, אבל לא צריכים להיות היסטריים על חלבון מהיר וסוכר ענבים - גם סנדביץ' עם עוף/קוטג'/טונה זה בסדר. זה גם לא חייב להיות איך שאתה מוריד את הדאמבל בסט האחרון, אפשר לחכות קצת.

אז אם נגיד אני לוקח חצי קילו עוף ו 1 כיכר לחם מלא (זה למעשה כל הערכים שאי זקוק להם) ופשוט אוכל אותם במשך כל היום ללא זמנים אלא רק מתי שבא לי זה תקין לחלוטין ?

נגיד שמבחינת חלבון/פחמימה/שומן זה בסדר (זה לא, חסר שומן), יש כאן בעיה קשה של גיוון - אתה לא תוכל להשיג את כל הויטמינים/מינרלים/סיבים/חומצות שומן חיוניות שאתה תשיג בתזונה מגוונת. מה שכן אפשר להגיד זה שתאכל תפריט נורמלי בשעות שנוח לך - אתה לא חייב לאכול אותו כך שכל 3 שעות תהיה ארוחה.

אם משהו לא נכון ממה שרשמתי תתקנו אותי כי זה מה שהבנתי מהזמן האחרון שאני קורא בפורום.
ציטוט:
* אין משמעות להקפצת אינסולין אחרי אימון ולכן לא צריך לאכול פחמימה בעלת א'ג גבוהה אחרי אימון
זה שאין משמעות הקפצת אינסולין ע"י אכילה של פחמימות עוזרת בהתאוששות רק צריך לסייג את הדברים במידה ואתה בעל נטיה להשמנה אם רגישות נמוכה לאינסולין אז הקפצת אינסולין רק תזיק לך אין צורך להקפיץ אינסולין על מנת להכניס גלוגוז לתא מוליך הגלוקוז GLUT4 מגורה מעצם האימון עצמו ואין צורך לצרוך פחמימות (גלוקוז בסופו של דבר) כדי להכניס גלוקוז לתאים.לגבי אינסולין גם אם תאכל חלבון תתרחש הפרשת אינסולין בכמות נמוכה
[/b]
אחרי אימון זה הזמן האידיאלי להכניס הרבה פחמימות, גם אם יש לך רגישות נמוכה לאינסולין. הסיבה פשוטה - קודם כל, כי אחרי האימון הרגישות לאינסולין עולה משמעותית. דבר שני, כי אחרי אימון השריר מסוגל לקבל אליו הרבה שריר ואתה מקבל אפקט של partitioning. זה שיש GLUT4 על גבי התאים זה אחלה, אבל אם לא תצרוך גלוקוז לא יהיה לך גלוקוז להכניס (ובכל אופן GLUT4 מכניס גלוקוז רק החל מכמות מסויימת שלו בדם, לא בכמויות נמוכות).

מקווה שהדברים ברורים יותר.

MosheG@israelbody.org

נערך לאחרונה על ידי m0she, 09-12-08 בשעה 00:20.
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 00:18   #23
the animal
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

חדר כושר: גו אקטיב ת"א

טוב, אני כבר מבולבל בנושא של פחמימה בעלת א"ג גבוה... אני לא חושב יותר, פשוט אוכל אותה חח
the animal מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 00:21   #24
Bono
חבר פעיל

משה דעתך אומר בקשר למה שadimenia אמר בנוגע עלייה בשומן בעקבות הקפצת האינסולין שלאחר האימון (ע"י אכילת פחמימה בעלת א"ג גבוהה)?
THE ANIMAL אני איתך בקטע של הבילבול
Bono מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 00:23   #25
the animal

תודה רבה משה ואדימניה, על הדיון הכי מעניין שהיה פה בזמן האחרון
ישן 09-12-08, 00:26   #26
Bono
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the animal צפה בהודעה
תודה רבה משה ואדימניה, על הדיון הכי מעניין שהיה פה בזמן האחרון
+1234
ישן 09-12-08, 10:08   #27
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she צפה בהודעה
אחרי אימון זה הזמן האידיאלי להכניס הרבה פחמימות, גם אם יש לך רגישות נמוכה לאינסולין. הסיבה פשוטה - קודם כל, כי אחרי האימון הרגישות לאינסולין עולה משמעותית. דבר שני, כי אחרי אימון השריר מסוגל לקבל אליו הרבה שריר ואתה מקבל אפקט של partitioning. זה שיש glut4 על גבי התאים זה אחלה, אבל אם לא תצרוך גלוקוז לא יהיה לך גלוקוז להכניס (ובכל אופן glut4 מכניס גלוקוז רק החל מכמות מסויימת שלו בדם, לא בכמויות נמוכות).

מקווה שהדברים ברורים יותר.
נכון משה אתה צודק שהרגישות לאינסולין עולה לאחר האימון אבל גליתי (ואני מעיד רק על עצמי עכשיו)
שגם שאחלתי 200ג פחמימות ליום כמות מתונה לכול הדיעות ורובם ככולם בבוקר לפני ואחרי האימון
עדיין עליתי 1.5 ס"מ בהקפים ומאז שהתחלתי לצמצם את כמות הפחמימות ירדתי בהקפים ומסת השריר שלי לא השתנתה ולא סבלתי מהתאוששות איטית גם לאחר שירדתי בכמות הפחמימות
לגבי ה glut4 נכון שאם אין גלוקוז גלוקוז לא יכנס לתא אבל במקום לאכול פחמימה פשוטה אפשר לאכול פחמימה מורכבת במקום ולא להקפיץ את האינסולין לשחקים אבל כמו שאמרתי מקודם אם אנשים עושים את זה וזה לא משפיע עליהם לרעה אז סבבה
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 10:12   #28
boris19
חבר פעיל

הסמל האישי שלboris19

כללי:: עד מתי ?
שלח הודעה דרך MSN אל boris19

ציטוט:
נכון משה אתה צודק שהרגישות לאינסולין עולה לאחר האימון אבל גליתי (ואני מעיד רק על עצמי עכשיו)
שגם שאחלתי 200ג פחמימות ליום כמות מתונה לכול הדיעות ורובם ככולם בבוקר לפני ואחרי האימון
עדיין עליתי 1.5 ס"מ בהקפים ומאז שהתחלתי לצמצם את כמות הפחמימות ירדתי בהקפים ומסת השריר שלי לא השתנתה ולא סבלתי מהתאוששות איטית גם לאחר שירדתי בכמות הפחמימות
לגבי ה glut4 נכון שאם אין גלוקוז גלוקוז לא יכנס לתא אבל במקום לאכול פחמימה פשוטה אפשר לאכול פחמימה מורכבת במקום ולא להקפיץ את האינסולין לשחקים אבל כמו שאמרתי מקודם אם אנשים עושים את זה וזה לא משפיע עליהם לרעה אז סבבה
גם אני ככה.
מאז שצמצתי את כמות הפחמימה אחרי האימון בחצי (והשלמתי את השאר בשאר היום)
עלייה נרשמה עלייה טובה יותר.
ישן 09-12-08, 10:16   #29
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bono צפה בהודעה
משה דעתך אומר בקשר למה שadimenia אמר בנוגע עלייה בשומן בעקבות הקפצת האינסולין שלאחר האימון (ע"י אכילת פחמימה בעלת א"ג גבוהה)?
The animal אני איתך בקטע של הבילבול
כאשר אתה אוכל פחמימה פשוטה ומקפיץ את האינסולין מה שקורה הוא ששימוש בשומן כאנרגיה מופסק או מואט משמעותית אינסולין הוא הורמון אוגר כלומר הוא לוקח את חומרי התזונה ומכניס אותם לתא עכשיו אם הרגישות שלך אינסולין לא טובה אז הלבלב יפריש יותר אינסולין על מנת להכניס את חומרי התזונה במקרה הזה גלוקוז לתא ככל שתפריש יותר אינסולין ככה אגירת השומן מתגברת בגלל שמוליכי glut4 אשר מקבלים את הגלוקוז ומכניסים אותו לתוך התא מוליכים אלה קיימים גם בתאי שומן
עכשיו אם אתה במסה ואתה אוכל פחמימה פשוטה אחרי האימון ומתקדם יפה ואין עליה משמעותית באחוזי שומן סבבה תמשיך ככה למרות שלדעתי תעלה במסה נקיה יותר אם תחליף לפחמימות מורכבות
אבל עם זה עובד לך יופי אם לא אז עזוב את הפחמימות הפשוטות בחיטוב לדעתי לא צריך לגעת בפחמימות פשוטות בכלל אבל זאת כבר דעתי למרות שלהקפצת אינסולין יש את היתרונות שלה בחיטוב שימוש בשומן כאנרגיה הוא העדיפות
ישן 09-12-08, 10:32   #30
Bono
חבר פעיל

ציטוט:
כאשר אתה אוכל פחמימה פשוטה ומקפיץ את האינסולין מה שקורה הוא ששימוש בשומן כאנרגיה מופסק או מואט משמעותית אינסולין הוא הורמון אוגר כלומר הוא לוקח את חומרי התזונה ומכניס אותם לתא עכשיו אם הרגישות שלך אינסולין לא טובה אז הלבלב יפריש יותר אינסולין על מנת להכניס את חומרי התזונה במקרה הזה גלוקוז לתא ככל שתפריש יותר אינסולין ככה אגירת השומן מתגברת בגלל שמוליכי glut4 אשר מקבלים את הגלוקוז ומכניסים אותו לתוך התא מוליכים אלה קיימים גם בתאי שומן
עכשיו אם אתה במסה ואתה אוכל פחמימה פשוטה אחרי האימון ומתקדם יפה ואין עליה משמעותית באחוזי שומן סבבה תמשיך ככה למרות שלדעתי תעלה במסה נקיה יותר אם תחליף לפחמימות מורכבות
אבל עם זה עובד לך יופי אם לא אז עזוב את הפחמימות הפשוטות בחיטוב לדעתי לא צריך לגעת בפחמימות פשוטות בכלל אבל זאת כבר דעתי למרות שלהקפצת אינסולין יש את היתרונות שלה בחיטוב שימוש בשומן כאנרגיה הוא העדיפות
ישן 09-12-08, 13:06   #31
the animal

טוב, אני חושב שהבנתי. אני בינתיים במאסה ועולה יפה מפחמימות פשוטות לאחר האימון...
ישן 09-12-08, 14:05   #32
adimenia
חבר פעיל

סבבה אחי בהצלחה
ישן 09-12-08, 23:18   #33
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

פחמימה עם א"ג גבוה זה על גדר החובה אחרי אימון, במאסה ובחיטוב

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-08, 23:55   #34
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
אינסולין בכל רמה מדכא פירוק שומן, אפילו רמות צום שלו מדכאות בערך 50% מחמצון השומן. זה לא ממש משנה איזו פחמימה תצרוך, יהיה עיכוב משמעותי בפירוק השומן. בכל אופן זה לא משנה אם הא"ג גבוה או נמוך, יש שרשור שדברנו בו על זה בהרחבה (זה בנעוצים, תחת השרשורים הכי טובים, תעיף מבט). כמות האינסולין שתופרש סה"כ תלויה בכמות הפחמימות ולא בא"ג (הא"ג רק יקבע את קצב ההפרשה של האינסולין וקצב הכניסה של הפחמימה אבל לא ישפיע על האפקט סה"כ). לאחר אימון, גם אם תאכל פחמימות עם א"ג גבוה האינסולין לא יקפוץ בצורה מאוד חדה והפרופיל ההורמונלי יהיה שונה מבד"כ (אם מסתכלים על יחס גלוקגון:אינסולין או קטכולאמינים:אינסולין). מאחר והGLUT4 הוא upregulated בשריר ולא בשומן ובנוסף האינסולין לא יהיה גבוה יחסית, הרוב המוחלט של הפחמימות יגיעו לשריר לטובת בניית גליקוגן והתאוששות.

בכל אופן, גלוקוז כמעט לא הופך לשומן גם אם הוא נכנס לאדיפוציטים, אז זה לא משנה - האפקט העיקרי שמעניין כאן הוא שאינסולין מכניס חומצות שומן לתאי שומן.

אתה מתייחס לנושא בצורה מאוד שטחית, אני שמח ששמעת פעם את המילה GLUT4 אבל זה שאתה אומר משהו מגניב בכל משפט לא הופך את זה לנכון. אם לא טוב לך לצרוך הרבה פחמימות בכללי אל תעשה את זה, אבל אחרי אימון זה ה-זמן לצרוך פחמימות בכלל ובעיקר בעלות א"ג גבוה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-12-08, 09:49   #35
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she צפה בהודעה
אינסולין בכל רמה מדכא פירוק שומן, אפילו רמות צום שלו מדכאות בערך 50% מחמצון השומן. זה לא ממש משנה איזו פחמימה תצרוך, יהיה עיכוב משמעותי בפירוק השומן. בכל אופן זה לא משנה אם הא"ג גבוה או נמוך, יש שרשור שדברנו בו על זה בהרחבה (זה בנעוצים, תחת השרשורים הכי טובים, תעיף מבט). כמות האינסולין שתופרש סה"כ תלויה בכמות הפחמימות ולא בא"ג (הא"ג רק יקבע את קצב ההפרשה של האינסולין וקצב הכניסה של הפחמימה אבל לא ישפיע על האפקט סה"כ). לאחר אימון, גם אם תאכל פחמימות עם א"ג גבוה האינסולין לא יקפוץ בצורה מאוד חדה והפרופיל ההורמונלי יהיה שונה מבד"כ (אם מסתכלים על יחס גלוקגון:אינסולין או קטכולאמינים:אינסולין). מאחר והGLUT4 הוא upregulated בשריר ולא בשומן ובנוסף האינסולין לא יהיה גבוה יחסית, הרוב המוחלט של הפחמימות יגיעו לשריר לטובת בניית גליקוגן והתאוששות.

בכל אופן, גלוקוז כמעט לא הופך לשומן גם אם הוא נכנס לאדיפוציטים, אז זה לא משנה - האפקט העיקרי שמעניין כאן הוא שאינסולין מכניס חומצות שומן לתאי שומן.

אתה מתייחס לנושא בצורה מאוד שטחית, אני שמח ששמעת פעם את המילה GLUT4 אבל זה שאתה אומר משהו מגניב בכל משפט לא הופך את זה לנכון. אם לא טוב לך לצרוך הרבה פחמימות בכללי אל תעשה את זה, אבל אחרי אימון זה ה-זמן לצרוך פחמימות בכלל ובעיקר בעלות א"ג גבוה.
סבבה תודה
ישן 10-12-08, 09:50   #36
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sugarzaza צפה בהודעה
פחמימה עם א"ג גבוה זה על גדר החובה אחרי אימון, במאסה ובחיטוב
מה זה חובה אין דבר כזה חובה איפה כתוב שזה חובה על מה אתה מדבר תגיד לי
ישן 10-12-08, 12:08   #37
The Sun
Banned

ציטוט:
אתה מדבר הרבה שטויות שמתערבבות ולכן בסופו של דבר אנשים שפחות מבינים על מה מדובר חושבים שזה נכון.
עשית בלאגן.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-12-08, 12:37   #38
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the sun צפה בהודעה
אתה מדבר הרבה שטויות שמתערבבות ולכן בסופו של דבר אנשים שפחות מבינים על מה מדובר חושבים שזה נכון.
עשית בלאגן.
מי אתה בכלל אתה לא שווה התייחסות
ישן 10-12-08, 13:40   #39
The Sun
Banned

ציטוט:
מי אתה בכלל אתה לא שווה התייחסות
לא נעים לשמוע את האמת
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-12-08, 13:57   #40