ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-12-07, 23:48   #1
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס
ברירת מחדל מאמר בלעדי לפורום "זהב של שוטים"

המאמר נכתב במקור על ידי Machine מצוות אנימאל פאק
--------------------------------------------
אני גולש הרבה בפורומים כדי לקבל פרספקטיבה על דברים ,והטרנדים הנפוצים נוטים מבין מטרידים לגובלים בפיגור שכלי ,אני רואה הרבה שאלות בנוגע לתחרויות ופוסטים בנוגע לדיאטות ,אני חושש שהרבה מפתח גוף צעירים רצים לבמה מהר מדי ,אני מאמין שהמניע העיקרי הוא דחף תחרותי וצימאון לניצחון ,לא דברים רעים בכלל (אבל תלוי מתי).

אני רואה הרבה מפתחי גוף בגילאים שבין 19 ל24 (למעשה ?תינוקות בספורט הזה ) רודפים אחרי כל מיני תוכניות מורכבות של קראב סייקלינג ורוטציות שומן,וידוע לי היטב שלנושאים הנ"ל יש מקום של כבוד בארסנל ההכנה לתחרות ,אבל אני חושב שזה ממש לא הזמן לתוכניות כאלו ,אני פוסל את המסלול הזה בשביל חבר'ה שנופלים תחת ההגדרה של "שלב I " בפיתוח גוף .

"שלב I " בפיתוח גוף הוא משהו שכולנו צריכים לעבור בחודשים ובשנים הראשונות שלנו בתחום ,אי אפשר להאיץ אותו ,אי אפשר לדלג עליו ,ואי אפשר לעשות בו חצי עבודה ,אתה צריך לעבוד כדי לעבור אותו ,נקודה.בשלב הראשוני הזה ,אתה לא יכול לחסוך מהגוף שלך קלוריות ולשחק עם פחמימות באובססיה כדי להימנע מקצת שומן בטני (אוי לא ,רק לא זה ! ) ,הסיבה שאני אומר את זה היא פשוטה ואמיתית כמו מיסים ,רוב האנשים,עם היוצא מן הכלל של הפריקים הגנטיים (לא ,אתה לא אחד מהם ) יכול לעלות מסת שריר איכותית מבלי לעלות יחד איתו בכמות מסויימת של שומן ,הגוף שלנו פשוט לא עובד ככה .

במה שאמור להיות מסע של זעם חייתי להשגת מסת גוף ,אתה פשוט לא יכול למנוע את הגורמים התזונתיים והקלוריים שהוא צריך (נואשות) בשלב הזה ,אל תנסה לעוף לפני שאתה יודע לזחול,בסוף תדרוך לעצמך על הזין .

מפתחי הגוף מאירופה הבינו את הקונספט הזה מזמן,אני חופר בזיכרון הכי אחורה שאני יכול ,וכל מי שאני זוכר מאירופה (כולל דוריאן ייטס) לא דאגו (בתוך גבולות ההיגיון) מאיך הגוף שלהם יראה בים ,הם הבינו שכדי לבנות בית צריך לשפוך הרבה מלט ולבנים ,ובוא נודה בזה יום התחרות הוא היום היחידי שבאמת קובע משהו ,ראיתי אנשים שהיו נוזליים ושמנים במשך 8 חודשים מגיעים לתחרות ולוקחים את הoverall ,אני לא דוגל לחלוטין בגישה שלהם ,אבל הבנתם את הלך הרוח שלי ,נכון ?

זה ברור כאור שמש ,"שלב I" זה החלק הכי חשוב בחיים שלכם עד כמה שזה נוגע לפיתוח גוף ,לעולם לא יהיה לכם שוב את הזמן לשחק עם הגוף שלכם בצורה כל כך חופשיה ממחוייבות ,אתם חייבים באופן אבסולטי להניח את היסודות של המסה והעובי שתצטרכו בהמשך הדרך ,ואם אתם עובדים קשה כמו שאתה אמורים לעבוד אתם גם תצטרכו את הקלוריות.

בואו נדמיין לרגע שאתם נהג פורמולה אחת בתחילת דרכו ,ומצפים ממך להיתאמן יום יום בשיא התפוקה,כאשר מאגר הדלק שלך מוגבל ,אסור לך להחליף צמיגים ולא מחליפים לך שמנים ,כמה רחוק נראה לך שתגיע ? זאת אנלוגיה מאוד מתאימה ,הגוף שלך מופצץ במשקלים כבדים בתנועות שהוא לא מכיר ,ורחוק מלהיות מוכן אליהן

כאשר אתה מתאמן כבד יום יום ,למה לך להגביל פחמימות באיזשהו יום ? ואם היום פחיממות נמוכות שלך נופל על אימון רגליים כבד ? המערכת האנדוקרינית שלך (מנוע קטן וחשוב מאוד דרך אגב ) מופצצת בעומס ומדוללת עד כדי חולי בו זמנית ,האם סייקול פחמימות באמת נראה לך כדרך הטובה להיתקדם ? העמסה של אוכל איכותי היא הכלי נשק היחידי שימנע ממך לשפוך מנוע לפני שנסעת קילומטר.

קחו את העצה שלי ותשמרו את משחקי הפחמימות ל"שלב Ii " (התחרות ) ,או שתאמינו לי ,בחיים לא תצאו משלב I ,אם כל מה שמשנה לכם זה איך תראו בחוף ? אז אדרבא ,סייקלו את הפחיממות שלכם ,אבל אם חשוב לכם איך תראו על הבמה 4-5 שנים מעכשיו , תשאירו את החרא הזה בצד ,אי אפשר לטעות עם העצה הזאת.

כל הקרדיט לפורום אנימאל .

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-07, 23:54   #2
SmaMMiT
חבר פעיל

קטלני תודה אפשר בבקשה את המכור?
SmaMMiT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 08:29   #3
ניגרי ענק
מנהל מקצועי - פיתוח גוף תחרותי

הסמל האישי שלניגרי ענק

כללי:: אביב עומר
גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb
עוסק ב:: כתב עיתונות. כמו סופרמן

מאמר מעולה.
מי שפוחד להשמין לא יוכל באמת להתקדם.
כמובן, כל זה נכון, בתנאי שתהייה לו היכולת הנפשית והנחישות לרדת אחר כך כמו שצריך.

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

כל עוד שלא עלית לבמה, לפחות פעם אחת, לא עשית דבר וחצי דבר בספורט הזה

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010
ניגרי ענק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 11:34   #4
Arsan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ניגרי ענק
מאמר מעולה.
מי שפוחד להשמין לא יוכל באמת להתקדם.
כמובן, כל זה נכון, בתנאי שתהייה לו היכולת הנפשית והנחישות לרדת אחר כך כמו שצריך.
אני לא רואה יתרון במי שלא רוצה לעלות על במה , לקחת אוף סיזן ולהראות פשוט רע במקום להתקדם לאט לאט ולא לעלות הרבה שומן אם בכלל (ביחס להעלאת המסה אחוזי השומן יכולים להשאר אותו דבר)
Arsan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 12:22   #5
עלוש
Don Ali

הסמל האישי שלעלוש

עוסק ב:: פסיכולוג
חדר כושר: אני פרשתי מפיתוח גוף מזמן .

תודה ארבל!! תביא עוד עוד עוד
ישן 17-12-07, 13:21   #6
israel2290
חבר פעיל

אהבתי חבר אחלה מאמר תודה
israel2290 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 15:28   #7
erezg
חבר פעיל

הסמל האישי שלerezg

לא מסכים.

רוב המתאמנים לא מתאמנים במטרה לעלות לבמה בקיץ ולכן אין סיבה להיות כל השנה שמנים.

לדעתי, כדאי לשמור על אחוז שומן סביר גם כשעולים במסה.

לעשות כל כמה חודשים של עלייה חודש-חודשיים חיטוב, בשביל לשמור על אחוז שומן סביר ובשביל להיראות טוב (שזו המטרה של רוב המתאמנים) לא יזיק לאף אחד.

מה גם שאחרי זמן רב של עלייה במסה, בד"כ תהיה האטה / עצירה בהתקדמות.
erezg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 17:44   #8
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arsan
אני לא רואה יתרון במי שלא רוצה לעלות על במה , לקחת אוף סיזן ולהראות פשוט רע במקום להתקדם לאט לאט ולא לעלות הרבה שומן אם בכלל (ביחס להעלאת המסה אחוזי השומן יכולים להשאר אותו דבר)

גם עם המטרה שלך היא גוף של דוגמן פיטנס,אתה חייב להבין שבכדי להגיע למצב שהוא 90 קילו חטוב ,הבחור פעם היה 100+ באחוז שומן לא מבוטל , גם בשביל להגיע למטרות שהן לא תחרויות ,יש כל מיני דרכים להשיג ,ובעייני להקריב את אחוזי השומן (והמושג של להראות זוועה זה לא בדיוק נכון ,הכל תלוי איך אתה סוחב את המסה מבחינת המבנה גוף שלך ) בצורה זמנית בשביל להגיע למטרה זה קורבן הגיוני לחלוטין

ישן 17-12-07, 17:54   #9
Cortex
חבר פעיל

כתבה נורא מעניינת אולי תפנק אותנו בעוד כמה ..
ואם אפשר תתן גם לינק של המקור ..
Cortex מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 18:01   #10
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cortex
כתבה נורא מעניינת אולי תפנק אותנו בעוד כמה ..
ואם אפשר תתן גם לינק של המקור ..

לינק למקור זה קצת בעיה ,כי זה מהפורום של אנימאל ואי אפשר להיכנס בלי להירשם ,וגם כשאתה נרשם צריך להמתין 24 שעות בכדי שיאשרו את ההרשמה ועד אז אי אפשר להיכנס לפורום עצמו מעבר לכמה דברים בסיסיים

ישן 17-12-07, 19:00   #11
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

מה הפואנטה של המאמר?
לשים זין ולאכול כמה שיותר?
כל הקטע של "לא לפחד להשמין" הוא אידיוטי. אני לא אומר שאתה צריך להיות כל השנה על 8%, אבל להגיע ל17% ומעלה אם אתה לא מתחרה זה לא חכם במיוחד [לדעתי].
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-12-07, 21:38   #12
Tamir H
חבר פעיל

הוא לא דיבר על אחוזים מי אמר שהוא התכוון שצריך להגיאע ל17 אחוז?

לדעתי הכי טוב מסה של 6-8 חודשים להגיע ל15% שומן ואז לחטב חודש-חודשיים
אבל יש אנשים שגם לא מוכנים לעלות מ8או 10 אחוז
Tamir H מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה