ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-09-07, 17:54   #21
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
נוזלים לא נאגרים בתאי שומן אלא בכבד ובשרירים (לרוב האנשים כ100 גרם בכבד ועוד 400 גרם בשרירים , אפשרות להרחבה אצל אנשים מסויימים בד"כ יש טענה שאנשים שפעילים אירובית המאגרים שלהם גדולים יותר).

מה יש לפרט? , על הארועים? , תלך תעשה AB אימון דילול על 0 גרם פחמימה אחריו אירובי של כמה שתוכל להחזיק מעמד (בספק רב אם תעשה 40 דקות) , ואתה יוצא יבש בובה לארוע (לפחות מספיק לארוע)

בקשר לנוזלים זה 1 גרם גליקוגן = 2.7 גרם מים (שסה"כ שווה ל3.7 שנוהגים להחשיב את זה ל4 גרם).
כן, אבל מה זה ווש? וכל מה שאמרת למעלה שייך אך ורק לגליקוגן ופחמימות ואין קשר לכמו המים שתשתה? כלומר נניח ואני עושה את זה, אני צריך לצום גם ממים מעבר לפחמימות?

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-07, 18:09   #22
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sugarzaza
כן, אבל מה זה ווש? וכל מה שאמרת למעלה שייך אך ורק לגליקוגן ופחמימות ואין קשר לכמו המים שתשתה? כלומר נניח ואני עושה את זה, אני צריך לצום גם ממים מעבר לפחמימות?
למים יש חשיבות עקיפה אבל התנזרות ממים ויובש מים רואים רק על אחוזי שומן ממש נמוכים ובד"כ עושים את זה בעליה לבמה ככה שעליך זה לא ישפיע וכדאי לך להתרכז רק על הקטע של הגליקוגן.

ווש זהו אפקט שקורה בד"כ בין לילה שפתאום אתה רואה איבוד של 0.5-3 (כן היו מיקרים של 3) קילו בין לילה 1 זה בד"כ עניין של נוזלים ומעבר של נוזלים.
לייל אם זיכרוני עוד שפוי הסביר שזה נובע מהצטברות של נוזלים בתאי שומן או מעבר של נוזלים לתאי שומן שפשוט עושים checkpoint מסויים וכשהגוף מבין שאין צורך בנוזלים אלו הוא מתנזר מהם.
זה עדיין לא ממש מובן פיזיולוגית אבל זה קורה וזה השם של התופעה.
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-07, 18:10   #23
PcGunMan
חבר פעיל

איזה צחוקים הוא היה המרצה שלי לפיזיולוגיה
PcGunMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-07, 18:10   #24
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
למים יש חשיבות עקיפה אבל התנזרות ממים ויובש מים רואים רק על אחוזי שומן ממש נמוכים ובד"כ עושים את זה בעליה לבמה ככה שעליך זה לא ישפיע וכדאי לך להתרכז רק על הקטע של הגליקוגן.

ווש זהו אפקט שקורה בד"כ בין לילה שפתאום אתה רואה איבוד של 0.5-3 (כן היו מיקרים של 3) קילו בין לילה 1 זה בד"כ עניין של נוזלים ומעבר של נוזלים.
לייל אם זיכרוני עוד שפוי הסביר שזה נובע מהצטברות של נוזלים בתאי שומן או מעבר של נוזלים לתאי שומן שפשוט עושים checkpoint מסויים וכשהגוף מבין שאין צורך בנוזלים אלו הוא מתנזר מהם.
מתי ואיך זה קורה, באיזה תנאים?

זה ממש לא בשבילי כרגע, אני במסה, אבל סתם מעניין

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-07, 18:20   #25
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe

זה קרה לי !!!! לפני כמה ימים הלכתי לישון 69 קילו קמתי 68. הייתי בשוק, לא הבנתי לאיפה הלך קילו מהגוף.
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-09-07, 19:26   #26
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ThaiB0X
זה קרה לי !!!! לפני כמה ימים הלכתי לישון 69 קילו קמתי 68. הייתי בשוק, לא הבנתי לאיפה הלך קילו מהגוף.
הלכת לישון ונמדדת ישר לפני השינה? , אם כן זה לא זה , כי מה שנמדדת היה לאחר אכילת מזון יומית , לך תדע מתי הייתה היציאה האחרונה שלך לשירותים באותו היום , כמו כן אתה קם בבוקר הרבה יותר מדולל מהלילה של לפני בגלל זה אומרים שהמשקל הכי מדוייק הוא בבוקר . [כן אתה מאבד נוזלים בשינה ואף לא מעט]
הווש קורה בד"כ בתקופת חיטוב כאשר אתה נמצא בדיאטת דלת פחמימות ויש שינויי נוזלים ממקום למקום בגוף.

ציטוט:
איזה צחוקים הוא היה המרצה שלי לפיזיולוגיה
ביום שלייל יבוא להרצות בוינגייט אני אשים את מיטב כספי ואלך ללמוד שם כמו כן גם אפסיק להשמיץ את ה"אגודה" הזו.
ישן 04-09-07, 21:04   #27
zav
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
נוזלים לא נאגרים בתאי שומן אלא בכבד ובשרירים (לרוב האנשים כ100 גרם בכבד ועוד 400 גרם בשרירים , אפשרות להרחבה אצל אנשים מסויימים בד"כ יש טענה שאנשים שפעילים אירובית המאגרים שלהם גדולים יותר).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
אחלה.. חח
בתאי שומן כן נאגרים נוזלים.

אם אתה קורא בפורום של לייל, יש על זה הסבר בדביק.
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-09-07, 09:44   #28
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zav
אחלה.. חח
בתאי שומן כן נאגרים נוזלים.

אם אתה קורא בפורום של לייל, יש על זה הסבר בדביק.
טוב הייתי צריך קצת יותר לדייק , נוזלים של תאי שומן(שהם 10% מכל התא = כמעט כלום) , לא נאגרים מפחמימות(גליקוגן) , אלא סתם רסטרואציה של מים ממקום למקום בגוף האדם השפל.
ד"א עוד שבוע אני הולך לעשות IF ניסיוני
ישן 05-09-07, 12:18   #29
zav
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
טוב הייתי צריך קצת יותר לדייק , נוזלים של תאי שומן(שהם 10% מכל התא = כמעט כלום) , לא נאגרים מפחמימות(גליקוגן) , אלא סתם רסטרואציה של מים ממקום למקום בגוף האדם השפל.
ד"א עוד שבוע אני הולך לעשות IF ניסיוני
על זה דיברתי.
(גם יכול להיות שקראתי שתאי שומן שקטנו במהלך החיטוב, יתמלאו חזרה ביותר מים עם המעבר לניטרלי/מסה?)

כתבתי מאמר על IF.
הסברתי גם על פרטישנינג ורגישות לאינסולין.
אני רק רוצה לקבל עליו כמה חוות דעת מחברים ו"מבינים" כדי לתת לו את המראה וה"פיניש" המקצועיים, ואז להעלות אותו (כדי לפתוח לאנשים פה את העיניים לדיאטות שונות ממה שהם רגילים, ומצליחות מאוד). אולי גם להוסיף עוד הסברים, אם יהיה צורך.
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-09-07, 12:31   #30
Moshe
Banned

קראתי את כל האופציות כמעט האפשרויות של ה If הכי מעניין היה Psmf + If נראה אם יהיה לי חשק להתעללות אני אעשה את זה..
בקשר לתאי שומן , יש זרימה מטורפת של מים בהעמסות פחמימות או בחזרה לשיגרה , התאי שומן לא יתמלאו ביותר מים אבל סביר מאוד שעם הזמן במיוחד אם תפסיק להתאמן ותיהיה פדלעה ולא תשמור על דיאטה אתה תצבור גליקוגן וגם מים בתאי שומן .[עקב גם הכנסה של טריגליצרידים לתאי שומן סופחים עימם מים ובקיצור אפשר לומר שזו תורה שלמה ומעניינת ]
התא שומן פשוט מצטמק בחיטוב עקב חוסר בנוזלים (דיאטת דלת פחמימות+דילולים למינהם) , וסביר להניח כשתחזור לנטרלי / מסה הנוזלים יחזרו לשם באיזשהוא מצב ובאיזשהיא כמות אבל לוא דווקא בכמות גדולה יותר. כמו כן יש גם ניידות של תאי שומן וטריגליצרידים חופשיים בדם
אשמח לקבל את המאמר במייל (נרשם במוניטין).
ישן 05-09-07, 13:06   #31
zav
חבר פעיל

יש אפשרות להיות על משתנים ולהעיף את הנוזלים האלה מתאי השומן?
zav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-09-07, 13:25   #32
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zav
יש אפשרות להיות על משתנים ולהעיף את הנוזלים האלה מתאי השומן?
כשאתה לוקח משתנים, נוזלים ביחס לכל הגוף יורדים ולא רק גליקוגן כי במילא כשאתה בדיאטה המאגרים של הגליקוגן דיי מדוללים ומשתנים (שיכולים להביא לך פחות 4-10 קילו) , יורדים מכל הגוף ואי אפשר כמובן לבחור מהיכן.
בכל מקרה משתנים לא ישומשו ע"י מתאמן חובבן וגם יש מקצוענים שלא ממש מתים על משתנים וזה עושה להם המון בעיות על הבמה ובהכנה לתחרויות כי זה פשוט מוצר ששוחק את הגוף עד הטיפה אחרונה שלו ובד"כ מרגישים חרא בטירוף (גוף האדם 70% מים , אתה מאבד לקראת תחרות כולל מאגרי גליקוגן אני מניח לערך 20% , כמובן תלוי במידת היובש , יובש של אולימפיה זה לא יובש של IFBB או נאבא בישראל).
בכל מקרה ההתעסקות בנוזלים היא בלתי מוגבלת , נוזלים תמיד יהיו חלק ממך להבדיל מהשומן (שיותר קשה להעיף אותו אבל גם יותר קשה לצבור אותו בהתאם לעומת נוזלים).
זה נושא באמת מעניין יש באיזשהוא ספר שהיה לי פעם פרק שלם על נוזלים רק שכחתי את שמו אם אני אמצא אני אפרסם פה.
ישן 05-09-07, 13:42   #33
zav
חבר פעיל

דיברתי על משתנים במסה/תחילת מסה.
ועל משתנים יותר בסגנון של שן הארי (למרות שהוא דיי חזק, אבל לא חזק כמו הכימיים).

ד"א, בדוק באימייל.
zav מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא