ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-05-10, 22:35   #21
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ruhl צפה בהודעה
ועל סמך מה אתה אומר את זה?
על סמך מחקרים וזה די ידוע כמו שידוע ששומן טראנס לא מעלה hdl..
ועל סמך מה אתה אומר שהוא כן מעלה?
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-05-10, 22:38   #22
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי !demon! צפה בהודעה
על סמך מחקרים וזה די ידוע כמו שידוע ששומן טראנס לא מעלה hdl..
ועל סמך מה אתה אומר שהוא כן מעלה?
תביא מחקר אחד על מתאמנים...
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-05-10, 22:39   #23
ruhl
חבר פעיל

אפשר את המחקרים שלך?ידוע על ידי מי?יש מלא מיתוסים ש "די ידועים" ו המון אנשים חושבים שהם נכונים זה אחד מהם.
קח מחקרים
http://www.ajcn.org/cgi/content/abst...n.2009.27725v1
http://atvb.ahajournals.org/cgi/reprint/12/8/911
ruhl מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-05-10, 22:46   #24
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moo צפה בהודעה
תביא מחקר אחד על מתאמנים...
זה לא קשור מתאמנים או לא פה..שומן רווי מעלה ldl , זה שאימון עושה את ההיפך לא אומר שזה לא נכון..

באמת נמעס להיתווכח איתכם , אתם מאמינים שכל מה שרשמתי זה זיוני מוח אל תקראו , תישארו בשלכם
ישן 16-05-10, 22:48   #25
ruhl
חבר פעיל

ציטוט:
זה לא קשור מתאמנים או לא פה..שומן רווי מעלה ldl , זה שאימון עושה את ההיפך לא אומר שזה לא נכון..

באמת נמעס להיתווכח איתכם , אתם מאמינים שכל מה שרשמתי זה זיוני מוח אל תקראו , תישארו בשלכם
רשמת כמה דברים לא נכונים,הבאתי לך מחקרים שמוכחים זאות אם אתה בטוח במה שאתה אומר תגבה את זה עם מחקר .
ישן 16-05-10, 22:52   #26
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

ציטוט:

אתה רשמת מאמר תגבה אותו במחקרים שמוכיחים שאוכלוסיה שמתאמנת צריכה להמנע משומן רווי.
כי אני טוען שאוכלוסיה של מתאמנים (כמו רוב האתר) כן צריכה כולסטרול ושומן רווי.
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 11:25   #27
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moo צפה בהודעה
1. הראשון זה לא מחקר זה review. רוב הרפרנסים שם זה משנת 1930-1950. תביא מחקר ספציפי ולא review.

2. המחקר השני מדבר על צריכה של שומן רווי + טראנס ולא רק שומן רווי וגם על צריכת אלכוהול ומדובר על 620 משתתפים בני 35-75 כאשר רובם בגבול העליון. ככה שזה ממש לא רציני הטענה שלי היא ששומן רווי לא מזיק למתאמנים ולא קשור לרמת הכולסטרול וגליצרידים בדם.
האוכלוסיה הנבדקת צרכה שומן טראנס, אלכוהול ורובם היו לקראת גיל 75. ולא דובר על אוכלוסיה של מתאמנים.

3. המחקר ה 3 גם מדבר על שומן טראנס ומדבר על מחקר של 20 שנה ללא בקרה קלורית שבוצעה במעבדה. זה לא עובד ככה, מה גם שהוא נבדק על נשים בנות 55-57.

מסקנה: לאדם המתאמן אין קשר בין צריכה של שומן רווי/כולסטרול לכולסטרול/גליצרידים בדם. אם יש לך מחקר רלוונטי על אוכלוסיה של מתאמנים אז אני אשמח שתשתח לי, ולא review.
הבנתי את כוונתך ולאן אתה חותר.
אני חושב שהמשפט הבא מסכם את הבעייתיות שיש לנו כיום עם המלצות לצריכת שומן רווי (מתוך המלצות ה-ACSM - Nutrition and Athletic Performance, נכון לחודש מרץ 2009)

The Dietary Guidelines
for Americans and Eating Well with Canada’s Food
Guide make recommendations that the proportion of
energy from fatty acids be 10% saturated, 10% polyunsaturated,
10% monounsaturated, and include sources of
essential fatty acids. Athletes should follow these general
recommendations
. Careful evaluation of studies suggesting
a positive effect of consuming diets for which fat provides
Q70% of energy intake on athletic performance does
not support this concept.

כרגע, המלצת ה-ACSM לספורטאים היא לעקוב אחר ההמלצות לאוכלוסיה הכללית בכל הנוגע הצריכת שומן (בין היתר שומן רווי). קיימים גם מחקרים שמראים שאין קשר בין צריכת שומן רווי ובין TG או כולסטרול בדם. הבעיה היא שאין הרבה כאלה ולכן אין עדיין המלצה חד משמעית בנושא.
בנוגע אלינו: בישראלבודי יש גם לקוחות בגילאי 30-60 (והרבה כאלה...) ולא רק מתאמנים צעירים בגילאי העשרה. לכן תחשוב מה יהיו ההשלכות אם נמליץ לכולם לאכול כמה שומן רווי שהם רוצים ומחר חס וחלילה מישהו ילקה בהתקף לב או במחלת לב וכלי דם כלשהי...
אנחנו כאנשי מקצוע חייבים להיות פוליטיקלי קורקט וללכת לפי ההמלצות העדכניות להיום.
אבל תודה על תשומת הלב שלך, תמיד צריך להטיל ספק בדברים עד שיוכח אחרת :-)
בברכה
גל ציון-פור
מדריך חד"כ מוסמך - מכון וינגייט

אחראי תחום תזונה בחברת ישראלבודי
ניתן לפנות אלי ישירות במייל
galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
https://www.facebook.com/galzpdiet?ref=hl
גל ציון-פור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 12:43   #28
Oden
Banned

רוב "ההמלצות" היום מתבססות על תיאורית הליפידים,אגב תיאוריה שנחשבת לאחת מההונאות המדעיות הגדולות במאה
Oden מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 13:25   #29
ruhl
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
הבנתי את כוונתך ולאן אתה חותר.
אני חושב שהמשפט הבא מסכם את הבעייתיות שיש לנו כיום עם המלצות לצריכת שומן רווי (מתוך המלצות ה-acsm - nutrition and athletic performance, נכון לחודש מרץ 2009)

the dietary guidelines
for americans and eating well with canada’s food
guide make recommendations that the proportion of
energy from fatty acids be 10% saturated, 10% polyunsaturated,
10% monounsaturated, and include sources of
essential fatty acids. athletes should follow these general
recommendations
. Careful evaluation of studies suggesting
a positive effect of consuming diets for which fat provides
q70% of energy intake on athletic performance does
not support this concept.

כרגע, המלצת ה-acsm לספורטאים היא לעקוב אחר ההמלצות לאוכלוסיה הכללית בכל הנוגע הצריכת שומן (בין היתר שומן רווי). קיימים גם מחקרים שמראים שאין קשר בין צריכת שומן רווי ובין tg או כולסטרול בדם. הבעיה היא שאין הרבה כאלה ולכן אין עדיין המלצה חד משמעית בנושא.
בנוגע אלינו: בישראלבודי יש גם לקוחות בגילאי 30-60 (והרבה כאלה...) ולא רק מתאמנים צעירים בגילאי העשרה. לכן תחשוב מה יהיו ההשלכות אם נמליץ לכולם לאכול כמה שומן רווי שהם רוצים ומחר חס וחלילה מישהו ילקה בהתקף לב או במחלת לב וכלי דם כלשהי...
אנחנו כאנשי מקצוע חייבים להיות פוליטיקלי קורקט וללכת לפי ההמלצות העדכניות להיום.
אבל תודה על תשומת הלב שלך, תמיד צריך להטיל ספק בדברים עד שיוכח אחרת :-)
בברכה
גל ציון-פור
תגיד אתה בכלל יודע ממה נוצר התקף לב???
ישן 17-05-10, 15:16   #30
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

רציתם מחקרים בבקשה:
A focus of dietary recommendations for cardiovascular disease (CVD) prevention and treatment has been a reduction in saturated fat intake, primarily as a means of lowering LDL-cholesterol concentrations. However, the evidence that supports a reduction in saturated fat intake must be evaluated in the context of replacement by other macronutrients. Clinical trials that replaced saturated fat with polyunsaturated fat have generally shown a reduction in CVD events, although several studies showed no effects. An independent association of saturated fat intake with CVD risk has not been consistently shown in prospective epidemiologic studies, although some have provided evidence of an increased risk in young individuals and in women. Replacement of saturated fat by polyunsaturated or monounsaturated fat lowers both LDL and HDL cholesterol. However, replacement with a higher carbohydrate intake, particularly refined carbohydrate, can exacerbate the atherogenic dyslipidemia associated with insulin resistance and obesity that includes increased triglycerides, small LDL particles, and reduced HDL cholesterol. In summary, although substitution of dietary polyunsaturated fat for saturated fat has been shown to lower CVD risk, there are few epidemiologic or clinical trial data to support a benefit of replacing saturated fat with carbohydrate. Furthermore, particularly given the differential effects of dietary saturated fats and carbohydrates on concentrations of larger and smaller LDL particles, respectively, dietary efforts to improve the increasing burden of CVD risk associated with atherogenic dyslipidemia should primarily emphasize the limitation of refined carbohydrate intakes and a reduction in excess adiposity.
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/91/3/502
מחקר מ2010
רשום בבירור ששומן רווי מעלה LDL
כל השאר מה שרשום על פחמימות או שומן אחר לא מעניין כרגע
polyunsaturated-שומנים רב-בלתי רוויים ,שומן זה אינו משפיעה בצורה משמעותית על היחס של
HDL\LDL.
Plasma LDL levels and atherosclerosis both increase on a saturated fat–rich (SAT) diet. LDL cholesterol delivery to tue may occur via uptake of the LDL particles or via selective uptake (SU), wherein cholesteryl ester (CE) enters cells without concomitant whole-particle uptake. It is not known how dietary fats might directly affect arterial LDL-CE uptake and whether SU is involved. Thus, mice that are relatively atherosclerosis resistant (C57BL/6) or susceptible to atherosclerosis (apoE–/–) were fed a chow or SAT diet and injected with double radiolabeled or fluorescent-labeled human LDL to independently trace LDL-CE core and whole-particle uptake, respectively. Our results show that a SAT diet increased contributions of SU to total arterial LDL-CE delivery in C57BL/6 and apoE–/– mice. The SAT diet increased plasma fatty acid and cholesterol levels; cholesterol, but not fatty acid, levels correlated with SU, as did the degree of atherosclerosis. Increased SU did not correlate with arterial scavenger receptor class B type I levels but paralleled increased lipoprotein lipase (LPL) levels and LPL distribution in the arterial wall. These studies suggest that arterial LDL-CE delivery via SU can be an important mechanism in vivo and that dietary influences on arterial LPL levels and atherogenesis modulate arterial LDL-CE delivery, cholesterol deposition, and SU.
מחקר מ2005
רשום בבירור ששומן רווי מעלה LDL
למחקר המלא:
http://www.jci.org/articles/view/24327#SEC4

ואל תגידו לי שום דבר על אימונים , זה לא קשור..לא אמרתי שמי שמתאמן יהיה לו טריגלצרידים או כולסטרול גבוהה אלה רק ששומן רווי מעלה LDL

נערך לאחרונה על ידי !Demon!, 17-05-10 בשעה 15:21.
ישן 17-05-10, 15:33   #31
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

זה מחקר על עכברים
lol
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 15:41   #32
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

הראשון מדבר על בני אדם
בקיצור אני מקווה הבנת את הרעיון הכללי ..
אה ובינתיים לא ראית ממך מחקרים שמראים ששומן רווי לא מעלה ldl אולי אפילו מוריד אותו..
ישן 17-05-10, 15:56   #33
orel
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

שלח הודעה דרך ICQ אל orel

קיצר זיינתם תמוח, בן אדם שמתאמן יכול לאכול הרבה שומן רווי ואין בזה שום דבר רע - המבורגרים זה אנאבולי בטירוף!
orel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 16:02   #34
ruhl
חבר פעיל

ציטוט:
הראשון מדבר על בני אדם
אה ובינתיים לא ראית ממך מחקרים שמראים ששומן רווי לא מעלה ldl אולי אפילו מוריד אותו..
הבאתי לך שתי מחקרים שנעשו על בני אדם,כנראה לא היה לך כוח לקרוא
ישן 17-05-10, 16:15   #35
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
הבאתי לך שתי מחקרים שנעשו על בני אדם,כנראה לא היה לך כוח לקרוא
הראשון לא מדבר על ldl אלה מחלות לב בכללי...לא רשום באיזה תנאים בוצע הניסוי גם אולי האכילו אותם גם בשומנים אחרים אז בגלל זה לא ניראה עליה בסכנה למחלות.
השני קראתירק אתהאבסטראקט ו וגם שם אין איזה מסקנה בכלל מחקר מוזר מדבר על פורמולות לא ברורות.וזה גם מ1992
ישן 17-05-10, 16:19   #36
ruhl
חבר פעיל

ציטוט:
הראשון לא מדבר על ldl אלה מחלות לב בכללי...לא רשום באיזה תנאים בוצע הניסוי גם אולי האכילו אותם גם בשומנים אחרים אז בגלל זה לא ניראה עליה בסכנה למחלות.
השני קראתירק אתהאבסטראקט ו וגם שם אין איזה מסקנה בכלל מחקר מוזר מדבר על פורמולות לא ברורות.וזה גם מ1992
אוקיי אז אם רמות גבהות של ldl לא מפםיעות על מחלות לב?אז למה זה "רע"?
ישן 17-05-10, 16:27   #37
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

ציטוט:
הראשון מדבר על בני אדם
אני לא כותב מאמרים על תזונה כיוון שאני לא מבין בתחום מספיק
אני מתייעץ עם אנשים שכן
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 16:29   #38
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
אוקיי אז אם רמות גבהות של ldl לא מפםיעות על מחלות לב?אז למה זה "רע"?
זאתבדיוק הבעיה שבמחקר שלך לא מוזכרת ההשפעה הישירה של השומן הרווי על הldl...אלה בכללי על מחלות לב..וכמו שאמרתי לא רשום בדיוק מה נתנו להם לאכול כי אם נתנו גם שומנים חד לא רווים אז ברור שלא יהיה בעיה וגם רשמתי את זה במאמר..במחקרים שאני הבאתי רשום בפרוש ששומן רווי מעלה ldl...

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל MOO -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl
ישן 17-05-10, 16:58   #39
moo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmoo

שלח הודעה דרך MSN אל moo

ציטוט:
זאתבדיוק הבעיה שבמחקר שלך לא מוזכרת ההשפעה הישירה של השומן הרווי על הldl...אלה בכללי על מחלות לב..וכמו שאמרתי לא רשום בדיוק מה נתנו להם לאכול כי אם נתנו גם שומנים חד לא רווים אז ברור שלא יהיה בעיה וגם רשמתי את זה במאמר..במחקרים שאני הבאתי רשום בפרוש ששומן רווי מעלה ldl...

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל moo -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl
אתה משער ש ldl יעלה
יש הבדל גדול בין השערה לעובדה

אימונים זה כל ההבדל, זה פורום של מתאמנים ולא של זקנות או ילדי בטטה (אני מקווה)
moo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-10, 19:10   #40
ruhl
חבר פעיל

ציטוט:

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל moo -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl
לא ענית לי על השאלה אם ldl לא גורם למחלות לב מה הבעיה שהוא יעלה?
ולא אמרתי שהldl לא יעלה אם תוכל רק שומן רווי אלא שגם ה hdl יעלה וכמו שכתבת היחס ביניהם זה מה שחשוב.
תגובה