ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-09-09, 13:17   #1
eliil1
חבר מתחיל

ברירת מחדל תזונה לפני, אחרי האימון , ובכלל.

שלום, אני בן 17 , גובה 170, משקל 74 , מבנה גוף די רחב עצמות גדולים. התאמנתי עד לפני שנה , ועכשיו שוב חזרתי לפני בערך כחודש-חודשיים.
המטרה שלי היא חיטוב. (ולהוריד את ה"חגורה" (חלק תחתון של הבטן ושל המותניים...).
בעיקרון אני רוצה להיפטר מכל טיפת שומן ו"להחליף" אותם בשרירים.
הבעיה היא שלדעתי אני אוכל לא נכון...

אני מנסה להימנע ממתקים (סוכריות,שוקלוד,גלידות(אולי פעם ב...)) , ומנסה לאכול יותר ירקות ובשר ביחד עם פחמימות (כמו אורז,ספגטי,מקרוני,תפו''א....). בערב אני מנסה שלא לאכול, ואם אני ממש רעב אז אני אוכל בשר, או קורנפלקס, או ביצים,דברים כאלה...

לגבי אימון, לפני האימון אני האמתי אוכל הכל..=\ למשל קם בבוקר, אוכל קורנפלקס והולך לאימון, האם זה בסדר? לפי מה שהבנתי העיקר לפני אימון הוא פשוט לאכול ,לא משנה מה, זה נכון?

ואחרי האימון, שמעתי שטוב לאכול טונה למשל, אבל לצערי אין לי אפשרות להביא טונה בכל אימון , אז אני מחליף את זה בשתי פרוסות לחם עם נקניק/קציצות/גבינה (תלוי מה אני מוצא במקרר) , האם זה בסדר?

יכול להיות שאני סתם מקנה לזה חשיבות רבה מדי, כל העניין של התזונה. אבל רציתי לשאול אנשים בקיאים בעניין .

תודה רבה,
אלי.

(אני לא יודע אולי צריך להתאים תזונה בהתאם לגוף, אז אם צריך אני אצלם ואשים פה תמונה )
eliil1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 29-09-09, 17:45   #2
propush
חבר פעיל

עוסק ב:: אכילה מרובה ^.^

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eliil1 צפה בהודעה
שלום, אני בן 17 , גובה 170, משקל 74 , מבנה גוף די רחב עצמות גדולים. התאמנתי עד לפני שנה , ועכשיו שוב חזרתי לפני בערך כחודש-חודשיים.
המטרה שלי היא חיטוב. (ולהוריד את ה"חגורה" (חלק תחתון של הבטן ושל המותניים...).
בעיקרון אני רוצה להיפטר מכל טיפת שומן ו"להחליף" אותם בשרירים.
הבעיה היא שלדעתי אני אוכל לא נכון...

אני מנסה להימנע ממתקים (סוכריות,שוקלוד,גלידות(אולי פעם ב...)) , ומנסה לאכול יותר ירקות ובשר ביחד עם פחמימות (כמו אורז,ספגטי,מקרוני,תפו''א....). בערב אני מנסה שלא לאכול, ואם אני ממש רעב אז אני אוכל בשר, או קורנפלקס, או ביצים,דברים כאלה...

לגבי אימון, לפני האימון אני האמתי אוכל הכל..=\ למשל קם בבוקר, אוכל קורנפלקס והולך לאימון, האם זה בסדר? לפי מה שהבנתי העיקר לפני אימון הוא פשוט לאכול ,לא משנה מה, זה נכון?

ואחרי האימון, שמעתי שטוב לאכול טונה למשל, אבל לצערי אין לי אפשרות להביא טונה בכל אימון , אז אני מחליף את זה בשתי פרוסות לחם עם נקניק/קציצות/גבינה (תלוי מה אני מוצא במקרר) , האם זה בסדר?

יכול להיות שאני סתם מקנה לזה חשיבות רבה מדי, כל העניין של התזונה. אבל רציתי לשאול אנשים בקיאים בעניין .

תודה רבה,
אלי.

(אני לא יודע אולי צריך להתאים תזונה בהתאם לגוף, אז אם צריך אני אצלם ואשים פה תמונה )
1. אם תשים תמונה נוכל לראות כמה אחוזי שומן יש לך וזה יעזור לנו לעזור לך.
2. לפי הנתונים והתאור עושה רושם שאכן מה שאתה צריך לעשות זה "חיטוב" שזה אומר הורדת שומן ושמירה על שרירים.
3. אם אחרי שתסיים את זה, תקופה של מספר חודשים קצרים אם הכל הולך טוב, תוכל לעשות "עליה במאסה". עליה במאסה זה אומר עליה במשקל שרובה היא שרירים. את זה תעשה במידה ולא תהיה מרוצה מהתוצאה (תצא שחיף בסוף כי מסת השריר שהתחלת איתה נמוכה).
4. כדי לעשות חיטוב - קרא את המדריך לחיטוב באתר ותעשה חיפוש בפורום - גם כאן יש מדריך. בעזרתם תוכל להבין את העקרונות לתהליך.
5. אחרי זה, תסתכל בפורום על תפריטים שאנשים הכינו לעצמם ותשווה.
6. לסיום תבנה תפריט ותכתוב לנו אותו פה ואנחנו ננסה לעזור לך לשפר אותו.
7. ספציפית קא את המאמר "תזונה לפני ואחרי אימון". תקציר בגדול: לפני האימון יש קוננזוס שמומלץ לאכול ארוחה טובה שמכילה חלבונים פחמימות ושומנים בכמות יפה (נגיד 30:60:15 שומן-פחמימה-חלבון, לפחות). אחרי אימון ישנו ויכוח מה חשוב, אבל מקובל לאכול כמה פירות וטונה (או שייק חלבון וסוכר ענבים - מקביל).
8. אתה לא מקנה לתזונה חשיבות סתם. ללא תזונה מתאימה אין תוצאות.
9. בלי קשר, בדוק את תכנית האימונים שלך, שאמורה בגדול לכלול הרבה אירובי (כ200 דקות סך הכל בשבוע לפחות) ו אימוני כח.

בהצלחה
propush מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה