ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-02-09, 14:55   #21
adimenia
חבר פעיל

טוב בוא נחזור לבסיס

מה המטרה שלך חיטוב או מסה?

בחיטוב מומלץ לעשות סיקלינג כל 5-6 ימים אם אתה עושה פחות מזה הגוף לא מספיק להגיע למאגרי השומן ולנצל אותם לאנגיה וגם אם כן איך שהתהליך הזה מתחיל אתה ישר מפסיק אותו ברגע שאתה אוכל מפחימות ומעלה את גלוקוז
אז אני לא יודע מי או איפה ראית שכל יומיים עושים העסה זה לא נכון לעשות אתה רוצה להגיע למצב שבו מאגרי הגליקוגן מדוללים ויומיים ממש לא מספיקים לזה

אם מסה זה משאתה רוצה אז מה שאני ממליץ (לי זה עובד מצויין) זה על כל 6 שבועות של מאזן קלורי חיובי
זה לצאת ל 2-3 שבועות של חיטוב רגיל בלי צורך בסיקלינג
אם בכל זאת אתה רוצה לעשות סיקלינד במסה אז בימים הפחותים בפחמימה תידאג שאתה במאזן קלורי ניטרלי או לפחות חיובי של 200 קלוריות ואז תעשה העמסה כל 3 ימים
אני לא אוהב סיקלינג במסה זה סתם כאב ראש ולא כל כך מצדיק את התוצאות
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-09, 15:01   #22
Edendi
חבר פעיל

אז ככה.. אני במסה ואני במאזן קלורי חיובי קטן של כ-200 קלוריות..
אני עושה יומיים פחותים ויום אחד גבוה כאשר את היום הגבוה אני מתחיל ישר אחרי האימון (אני מתאמן בשעות הבוקר)
כמו שאמרתי מבחינת המאכלים, אני מעדיף באמת לעשות סייקל במסה שפרוש על כל השבוע ככה שאני יכול לאכול מאכלים שלא הייתי אוכל קודם בכמות יותר גדולה (לא כפית מיונז אלא 2 כפות וכאלה.. לא טונה במים אלא טונה בשמן קנולה וכדומה..)
אז עכשיו שאתה יודע שאני במסה.. סייקל כזה כמו שציינתי קודם שפרוש על פני השבוע במאזן קלורי חיובי זה משהו שיכול לעבוד?
ושאלה נוספת.. בימים שאני מתאמן שהם העמסה כביכול.. אני מעלה את הפחמימות ל-250 גרם, מה באשר לחלבונים ולשומן? נשארים אותו דבר וככה ביום העמסה אני במאזן קלורי יותר גדול או שלהוריד שומן ולהשאיר חלבון? איך אתה ממליץ?
Edendi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-09, 15:06   #23
adimenia
חבר פעיל

אז קודם כל אני ממליץ לך לא לעשות סיקלינג במסה אחי פשוט תהייה על מאזן קלורי חיובי לא גבוהה אם אתה מפחד מעליה בשומן ותן איזה ימיים בשוע אירובי על קצב נמוך דופק לא יותר מ 140 וכל 6 שבועות תצא לחיטוב של שבועיים
זה יתן לך יתרון בקטע של הורמונים שעוזרים בירידה במשקל כמו לפטין וכו וגם המטבוליזם שלך ישאר גבוהה עקב התקופה של המאזן הקלורי החיובי שהיית בו עזוב אותך מכל הסיקלינג במסה אחי וכל השטויות האלה אם אתה רוצה לאכול טונה בשמן אז שהייה לך בתיאבון אני לא מבין למה צריך לעשות העמסה בשביל זה חבל זה סתם יסבך לך את החיים זאת התקופה שאתה אמור להינות מהאוכל תשמור על אימונים עצימים אוכל נקי ואתה תעלה בשריר יפה

בתיאבון ובהצלחה!
ישן 18-02-09, 15:10   #24
Edendi
חבר פעיל

מעבר לכאב ראש ובלבול אז יש עוד איזשהו חיסרון בשיטה שאני עושה?
כי העמסה אצלי זה לא כל כך העמסה זה יותר כמות הפחמימות שמומלצת למשקל ולגיל שלי ביום..
חשבתי שדווקא ככה זה עוזר לזעזע את הגוף ולהגיע לתוצאות בצורה טובה יותר..
יש את השיטה באתר שאומרת לעשות 4 ימים דלים ולאחריהם 6-8 ימי העמסה
ההסברים שם ליעילות השיטה מאד משכנעות..
אני אתן לך את הלינק, בטח קראת אותו אבל רק שתדע על מה אני מדבר ואשמח לשמוע את דעתך..
זה לא כל כך כמו מה שנאי עושה אבל כל עוד אני במאזן קלורי חיובי קטן אני אעלה בשומן ממש מעט לפי מה שאתה אומר לא משנה איזה שיטה אני עושה.. נכון?

http://www.israelbody.org/Index.asp?...ryID=81&Page=1
ישן 18-02-09, 15:19   #25
adimenia
חבר פעיל

נו אבל זה לא משאתה עושה אתה עושה יום כן ויום לא אני לא רואה יתרון במה שאתה עושה אתה לא מזעזע את הגוף שיום אחד אתה על כמות נמוכה של פחמימות ויום אחריו אתה על כמות יחסית גבוהה זה לא משיג את המטרה קיצר אני לא רואה יתרון במה שאתה עושה אם אתה רוצה לעשות העמסות במסה אז כן 3-4 ימים דלים שאחריהם באים 6-7 ימים של העמסה אז כן זה הרבה יותר נכון לעשות אבל שוב בכלליות אני חושב שהעמסות במסה זה יותר כאב ראש ולא כל כך מצדיק את התוצאות
ישן 18-02-09, 15:35   #26
radio111
חבר פעיל

עוסק ב:: לימודים

סתם בדקתי,במלפפון בינוני יש 5 גרם פחמימות...ואני זוכר שראיתי פעם תפריט עם 20 גרם פחמימות, הגיוני? וחייבים לעשות העמסת פחמימות בשביל לשרוף שומן בחיטוב??
radio111 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-09, 15:40   #27
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שניר אליוף צפה בהודעה
סתם בדקתי,במלפפון בינוני יש 5 גרם פחמימות...ואני זוכר שראיתי פעם תפריט עם 20 גרם פחמימות, הגיוני? וחייבים לעשות העמסת פחמימות בשביל לשרוף שומן בחיטוב??
לא ממש לא העיקר הוא מאזן קלורי שלילי אין צורך להתרגש מפחמימות מירקות אין לגוף את האנזים שיכול לפרק אותם יש להתחשב רק אם אוכלים כמות ממש גדולה אתם לא תאמינו לי
ישן 18-02-09, 16:56   #28
itaiprz1
חבר פעיל

הסמל האישי שלitaiprz1

עוסק ב:: אאני עוסק בעיקר בסמים.
חדר כושר: ספורטוב
שלח הודעה דרך ICQ אל itaiprz1 שלח הודעה דרך MSN אל itaiprz1

בהתחלה לא החשבתי אבל בהמשך כן.
itaiprz1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-09, 17:57   #29
JOKER&SET
חבר פעיל

בירקות יש הרבה פחממות בפלפל גדול יש 9 פחממות תחשוב אתה אוכל 2 פיפלים גדולים אתה מגיע לאותה כמות פחממות שיש בלחם רגיל
אני במסה עכשיו ואת רוב הפחממות שלי אני צורך מירקות ופירות.

אני רק לא מבין למה צריך לעשות תפריט דל בפחממות מה זה נותן לכם כל עוד המאזן הוא שלילי/חיובי
JOKER&SET מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-09, 18:04   #30
Edendi
חבר פעיל

אדימניה, יומיים דילול זה לא מספיק בין העמסה להעמסה?
ישן 19-02-09, 09:01   #31
adimenia
חבר פעיל

ג'וקר בפעם ה 1000000 אני חוזר ואומר אלה אם כן אתה צורך כמות ענקית של ירקות אין טעם להחשיב את זה בספירת הפחמימות היומית אין לגוף את האנזים הדרוש כדי לפרק פחמימה סיבית והיא לא מתעכלת ועוברת במערכת העיכול בצורתה הטיבעית אדנדי לא יומיים דילול זה לא מספיק כדי לדלל את מאגרי הגליקוגן ברמה כזאת שיתבצע פיצוי גליקוגן בזמן העמסה
ישן 19-02-09, 09:14   #32
Edendi
חבר פעיל

מאד מעניין אותי הדיון איתך כי יש לי כמה דברים אל מובנים פה..
דיברנו קודם על השיטה המוזכרת באתר ממגזין פלקס, אתה תומך בשיטה זו?
במידה ואני מתאמן פעמיים בשבוע בחדר כושר ואני עושה 4 ימים דלים בפחמימות ואחריהם 6-8 ימי העמסה זה לא יותר מדי?
נגיד אני עושה שישי עד שני בבוקר דל בפחמימות, מתאמן בחדר כושר יום שני ומיד אחרי זה מתחיל את ההעמסה למשך שבוע.. זה לא יותר מדי זמן? בעיקר בימים שאני לא מתאמן לעשות העמסה נשמע לי תמוהה.. מה דעתך?
ישן 19-02-09, 10:22   #33
adimenia
חבר פעיל

אם אתה בימים דלים בפחמימות עושה גם אימון דילול גליקוגן (60-70 אחוז ממשקל העבודה שלך בטווח של 15-20 חזרות עם מנוחות של 30-40 שניות בין הסטים) בימי העמסה הגוף קודם כל ימלא את מאגרי הגליקוגן לפני שהוא ישתמש בפחמימה כאנרגיה התהליך הזה לוקח בערך כ 48 שעות לאחר מכן הגוף יתחיל להשתמש בפחמימות כאנרגיה
בימים שאתה עושה העמסה אתה תרצה לעבוד עם משקלים כבדים בטווחים של 6-8 חזרות אלה הם ימי הכוח שלך או היפוטרופיה (אתה בכל זאת במסה תזכור) לאחר 4 ימים של העמסה תתחיל לקצץ שוב בפחימות לקראת כניסה נוספת לשלב הדילול.

למה אתה רוצה לעשות העמסות במסה למה אתה חושב שזה יעיל יותר מלהיות על מאזן חיוב לאורך זמן
אני לא תומך בהעמסות בזמן מסה זה לא נתן לי תוצאות יותר טובות משיטה יותר קונבנציונלית
ישן 19-02-09, 11:30   #34
Edendi
חבר פעיל

אני אגיד לך, משני סיבות:

1) ההסברים והרפרנס שבמאמרים מאד משכנעים שזוהי שיטה מוצלחת לעלייה נקייה ויש בזה גם דיי הגיון אחרי שקוראים אותם

2) זה מאפשר לי לשלב בימים שהם דלי פחמימות מאכלים שלא הייתי אוכל כמו סלט טונה עם מיונז (טונה בשמן ומיונז רגיל) כמות גדולה יותר של אגוזי מלך/שקדים , בשר שהוא לאו דווקא רזה, גבינות קשות..
יש גמישות בין הימים ככה שיש גיוון וזה נוח..

אם אתה אומר שאין הבדל בין להיות על מאזן קלורי חיובי קטן לבין העמסות פחמימות בעניין עליה נקייה אני נוטה להאמין לך
אבל שוב, ההעמסות שאני עושה הם לא ממש ההעמסות הם לפי הצריכה היומית שהגוף שלי צריך (לפי החישובים שבאתר ובמחשבונים השונים - משמע בין 50%-60% מהצריכה היומית)
ישן 19-02-09, 11:41   #35
adimenia
חבר פעיל

המאכלים שתיארת הם לא קשורים להעמסת פחמימות אלה סתם מאכלים אם יותר שומן רווי וכו זה לא קשור להעמסות אחי העמסת פחמימות היא כשמה כן היא העמסת פחמימות לא העמסת חלבון או שומן וגם שאתה מבצע את העמסה
הפחמימות צריכות לבוא ממקורות מעומלנים ועדיפות לפחמימה מורכבת (גם פשוטה) מומלץ להימנע מפחמימות מפירות כי פרוקטוז משחזר גילקוגן בכבד ולא בשריר אחי עזוב אותך תהייה על מאזן קלורי חיובי לא גבוהה תעשה לך צי'ט פעם בשבוע וזהו אחי לא כל כך ניראה לי שאתה יודע\מוכן לעשות העמסות ואתה סתם תדפוק לך את המסה

אמרת שקראת כתבה בflex לא הייתי לוקח ברצינות כתבות או תכניות אימונים ממגזינים של בודיבילדינג הם לא מכוונים לצעירים או מתאמנים רגילים
ישן 19-02-09, 11:51   #36
Edendi
חבר פעיל

התכוונתי שבימים הדלי פחמימות אני אוכל את המאכלים שתיארתי.. לא בימים של ההעמסה..
ישן 19-02-09, 11:55   #37
adimenia
חבר פעיל

נו אז מה הקטע? בימים דלי פחמימה אתה אמור לצרוך\להשלים את הקלוריות מחלבון ושומן טוב ולא משומן רווי
ישן 19-02-09, 12:09   #38
Edendi
חבר פעיל

חח טוב הצלחת לשכנע אותי.. אנ יאסיים את השבוע הזה ואחזור להיות בתפריט רגיל עם מאזן חיובי קטן (250 + לכל היותר)
תודה על ההסברים והכל..!
ישן 19-02-09, 12:15   #39
adimenia
חבר פעיל

בכיף אחי בהצלחה!
תגובה