ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 25-10-13, 12:28   #1
nadavmoore
חבר פעיל

ברירת מחדל מנקה 100 קילו

היה לי מחסום פסיכולוגי עם המשקל הזה, משקל גוף 77
http://www.youtube.com/watch?v=lN7r2yWV7Nw
https://www.youtube.com/watch?v=lN7r2yWV7Nw
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-10-13, 15:00   #2
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

כללי:: אור
עוסק ב:: פרטי
חדר כושר: נאוטילוס

והנה עוד דוגמא לזה שלמאסה ולכוח אין קשר ישיר...
ריספקט!

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
gorneo1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-10-13, 16:52   #3
DaSpider
חבר פעיל

לפעמים אתה גורר הטרלות, אבל פה אין מה להגיד, מרשים ומחזק את מה שgorneo אמר פה. בהצלחה בהמשך!
ישן 25-10-13, 17:43   #4
nadavmoore
חבר פעיל

תודה. הקטע הוא שאני משתדל כמה שיותר להתחזק ולשמור על המשקל סביב המספרים האלו(כי זה המשקל תחרות שלי) , זה יותר קשה מסתם להשמין ולהתחזק. אבל זה קורה ברצינות אני לא בילדר וה'מאסה' ממש ממש לא מעניינת אותי. וכן אני לפעמים מטריל אבל סתם כי קצת משעמם פה לפעמים זהו
ישן 25-10-13, 18:15   #5
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gorneo1 צפה בהודעה
ריספקט!
יש ועוד איך.
פשוט כנראה אין לך מושג מה הפרופורציות לזה.
אתה מסתכל על גושי מאסה שלא מסוגלים להרים ארגז כלים.

ממליץ לכולכם לקרוא את הפוסט של undercover pro שאליו נתנו קישור בפורום השני, אחת ההודעות הכי בולטות שם, אם לא הכי בולטת, היא נושא דירוג המרכיבים החשובים לבילדר.
באופן לא מפתיע ה'פרו' כותב שחומרים הם עד כדי כך חשובים ושיש פרו'ז שמתאמנים כמו קקה ושאנשים לא יאמינו כמה רע הם מתאמנים וכמה הם לא משקיעים בתזונה כמו שאנשים חושבים שפרו'ז משקיעים.

איך כל זה קשור?
1. נדב כנראה מעולם לא היה גדול וידרש לו עוד הרבה משקל כדי להראות גדול
2. סינים ומזרח אירופאים ששוקחים 60 קילו עושים 100 קלין בגיל 16, זה לא feat of strength שרואים פעם בחיים.
3. אוכלוסיית המתאמנים הכללית פשוט חלשה בצורה חסרת פרופורציה.
4. כל אלה שמתיימרים להכיר בילדרים שיסתכלו אחורה לפני שהסטרואידים הפכו למהות הכל, ויראו כמה בילדינג וליפטינג הלכו יד ביד פעם. הן באימונים והן בתחרויות.

כשלנדב יהיה 140 קלין הוא בהכרח יהיה גדול יותר, ואם ישאר על המשקל גוף הזה הוא בהכרח יהיה חטוב יותר.

עדיין לא יצא לי לראות בילדר ברמה גבוהה שלא לוחץ הרבה פלטות ולא עושה הרבה מתח או מפרק תמכונה של הפולי.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-10-13, 19:30   #6
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

אני חושב שלא מזמן סיימנו פוסט בנושא.

יש קשר אבל לא ישיר, שוב אני אומר, יש קשר, וקשר רציני, אבל לא ישיר.....

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
ישן 25-10-13, 20:32   #7
ORs
חבר פעיל

הסמל האישי שלORs

ציטוט:
ריספקט!
מה אתה מצפה מחזרה אחת שיא משקל שלו הוא יגדל והיה חמור ???

מסכים עם כל מה שברכה אמר
ישן 25-10-13, 20:33   #8
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

לא, ונראה לי שלא הבנתם נכון את מה שאמרתי...
אין לי כוח להתווכח...

כל אחד יהיה בשלו ולכולנו יהיה טוב....

ישן 25-10-13, 20:42   #9
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
לא, ונראה לי שלא הבנתם נכון את מה שאמרתי...
אין לי כוח להתווכח...

כל אחד יהיה בשלו ולכולנו יהיה טוב....
אתה טועה ומטעה אם אתה הופך את הנושא הזה ל"מה שעובד עליי לא עובד עליך".

יש קשר ישיר ומדעי בין כח למא0ה ולו מהסיבה שסיבי שריר לבנים, שהם גם בעלי פוטנציאל הגדילה הרב ביותר מגורים בטווח חזרות נמוך.

אני שוב מסייג, בילדר טבעי לא יכול להיות בילדר טוב אם הוא לא חזק.
בילדר לא טבעי לא חייב להיות חזק באותו אופן, אם כי זה רק יכול להוסיף.

קחו את כל הבילדרים הכבדים גם בארץ, אפחד מהם לא גדל מבנץ של 60 קילו.

יש רק דבר אחד קטן חשוב - שרירים בפלג גוף העליון בנויים מעט אחרת ותנועות כמו מתח ובעיקר בנץ' דורשים הרבה היפרטרופיה, הרבה יותר מתרגילים לפלג גוף התחתון. חלק מהסיבה לזה היא מה שכתבתי למעלה.

בכל מקרה gorneo אני אשמח להסבר מנומק לטענה שלך.
ישן 25-10-13, 20:59   #10
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

גם בילדר טיבעי, יכול לגדול ואם היית עושה תוכנית "לבילדרים" היית רואה שרוב התרגילים שמגרים את השרירים הכי הרבה הם דווקא בחזרות הגבוהות יותר, משמע משקל פחות כבד...

אתה צודק שיש סיבים לבנים, ואתה צודק שהם גדלים בטווח הנמוך ובחזרות כבדות, אבל הכל יחסי, אם 130 קילו עובדים עליי לגדילה מסוימת בבנץ 80 קילו יכול להיות טריגר לגדילה מסוימת אצלך או אצל מישהו אחר, ויכול להיות שהחזה שלו יהיה יותר מפותח, כי בסה"כ יש לו פחות סיבים לבנים בחזה, ומדעית זה יכול להיות...

אז יש קשר בין התנגדות [משקל] להיפרטרופיה, אבל הקשר הוא לא של 100 אחוז ולא ישיר כי יש עוד הרבה מאוד גורמים בטווח הזה שבין להרים כבד לבין לגדול....

גנטיקה, תזונה, שינה, הרכב גוף ושריר מבחינת סיבים, סוג אימון וכמה אימונים שבועיים, מיליון ואחת סיבות...

שוב, כמו שכבר הסברתי, אני לא אומר שאין קשר, להפך, יש קשר... אבל יש עוד מיליון סיבות ובגלל זה הקשר לא חד ערכי משמע קשר ישיר....

למי שירים יותר יש יותר פוטנציאל לגדול רק אם כל הסיבות האחרות מגיעות ל100 אחוז קיום וגם זה תלוי בגנטיקה ובמבנה גוף....

מקווה שעכשיו אנחנו תמימי דעים...

ישן 25-10-13, 21:17   #11
DaSpider
חבר פעיל

יש קשר בין מאסה לכח, אחרת בתחרויות wsm ופאוורליפטינג היית רואה מפלצות 120+ קילו מתחרים ראש בראש נגד חברה' שלא עולים על 90.

פשוט ספורטאי שרוצה במידה יחסית שווה לפתח גם מידה מסוימת של כח, גם סיבולת לב ריאה, לרוץ טוב, לקפוץ טוב, לשחות טוב ולעשות תרגילי משקל גוף בקלות יחסית - לא הייתי אומר ש"לא יכול להרשות לעצמו", כי גם פה יש יוצאים מן הכלל, אבל עדיף מן הסתם שלא יהיה חזיר בר בגודל משאית כי מבנה גוף שנוח לx מהדברים האלה - מנוגד לגמרי לy.

אפשר להתווכח עד כמה הגישה הזאת טובה ונכונה עד מחר ומן הסתם אי אפשר להגיע לרמות מדהימות של הכל במקביל, אבל זה כבר עניין אחר.
ישן 25-10-13, 21:28   #12
אלברט ברכה
חבר פעיל

1. אינדיוידואל יהיה יותר גדול אם יקח את עצמו כמו שהוא ברגע נתון ויתחזק.
2. להתחזק משמע ש1rm שלך גדל.
כש1rm גדל בהכרח גם 10rm.
כש10rm שלצורך העניין הוא טווח היפרטרופיה מובהק.
כשהמשקל של 10rm גדל אתה גם יכול להעלות את נפח האימון גם מבלי לשנות את עצימות האימון.

או במילים אחרות - אם האימון שלך בבנץ למשל היה 4 סטים של 60 קילו ל4 סטים ול10 חזרות, ואחרי תהליך מסוים האימון שלך הפך להיות 80 קילו ל4 של 10 חזרות אז:

1. בהכרח התחזקת
2. בהכרח נעשת שרירי יותר

גנטיקה/תזונה/התאוששות יקבעו את מידת ההצלחה של סעיף 1 ו2, אבל 2 תאומים זהים בעלי אותה גנטיקה ואותם תנאי תזונה והתאוששות - אחד עם 10rm ש 100 קג ואחד עם 10rm של 60 קג - ברור לכל מי יותר שרירי.
ושוב אני מזכיר, 10rm הוא נגזרת ישירה של 1rm.

אני בכוונה לא אומר איזה שיטת אימון עדיפה ואיך להתאמן - אני אומר שלכל שיטת אימון ולכל טווח חזרות, מי שירים יותר יהיה יותר גדול/שרירי וחזק.
ישן 25-10-13, 21:43   #13
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

שוב, אני לא סותר את מה שאתה אומר,
אבל אתה בעצמך אומר שיש עוד הרבה דברים בדרך.
מכאן שיש קשר אפילו קשר עצום אבל לא ישיר...

אני רב פה רק על ההגדרה לא משהו אחר...

ישן 25-10-13, 21:54   #14
ORs
חבר פעיל

הסמל האישי שלORs

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
1. אינדיוידואל יהיה יותר גדול אם יקח את עצמו כמו שהוא ברגע נתון ויתחזק.
2. להתחזק משמע ש1rm שלך גדל.
כש1rm גדל בהכרח גם 10rm.
כש10rm שלצורך העניין הוא טווח היפרטרופיה מובהק.
כשהמשקל של 10rm גדל אתה גם יכול להעלות את נפח האימון גם מבלי לשנות את עצימות האימון.

או במילים אחרות - אם האימון שלך בבנץ למשל היה 4 סטים של 60 קילו ל4 סטים ול10 חזרות, ואחרי תהליך מסוים האימון שלך הפך להיות 80 קילו ל4 של 10 חזרות אז:

1. בהכרח התחזקת
2. בהכרח נעשת שרירי יותר

גנטיקה/תזונה/התאוששות יקבעו את מידת ההצלחה של סעיף 1 ו2, אבל 2 תאומים זהים בעלי אותה גנטיקה ואותם תנאי תזונה והתאוששות - אחד עם 10rm ש 100 קג ואחד עם 10rm של 60 קג - ברור לכל מי יותר שרירי.
ושוב אני מזכיר, 10rm הוא נגזרת ישירה של 1rm.

אני בכוונה לא אומר איזה שיטת אימון עדיפה ואיך להתאמן - אני אומר שלכל שיטת אימון ולכל טווח חזרות, מי שירים יותר יהיה יותר גדול/שרירי וחזק.
לפחות יש פה בן אדם אחד בפורום הזה שאני מסכים עם כול מילה שהוא אומר
ישן 25-10-13, 22:09   #15
ORs
חבר פעיל

הסמל האישי שלORs

ציטוט:
גם בילדר טיבעי, יכול לגדול ואם היית עושה תוכנית "לבילדרים" היית רואה שרוב התרגילים שמגרים את השרירים הכי הרבה הם דווקא בחזרות הגבוהות יותר, משמע משקל פחות כבד...

אתה צודק שיש סיבים לבנים, ואתה צודק שהם גדלים בטווח הנמוך ובחזרות כבדות, אבל הכל יחסי, אם 130 קילו עובדים עליי לגדילה מסוימת בבנץ 80 קילו יכול להיות טריגר לגדילה מסוימת אצלך או אצל מישהו אחר, ויכול להיות שהחזה שלו יהיה יותר מפותח, כי בסה"כ יש לו פחות סיבים לבנים בחזה, ומדעית זה יכול להיות...

אז יש קשר בין התנגדות [משקל] להיפרטרופיה, אבל הקשר הוא לא של 100 אחוז ולא ישיר כי יש עוד הרבה מאוד גורמים בטווח הזה שבין להרים כבד לבין לגדול....

גנטיקה, תזונה, שינה, הרכב גוף ושריר מבחינת סיבים, סוג אימון וכמה אימונים שבועיים, מיליון ואחת סיבות...

שוב, כמו שכבר הסברתי, אני לא אומר שאין קשר, להפך, יש קשר... אבל יש עוד מיליון סיבות ובגלל זה הקשר לא חד ערכי משמע קשר ישיר....

למי שירים יותר יש יותר פוטנציאל לגדול רק אם כל הסיבות האחרות מגיעות ל100 אחוז קיום וגם זה תלוי בגנטיקה ובמבנה גוף....

מקווה שעכשיו אנחנו תמימי דעים...
אתה לא בדיוק צודק במה שאתה אומר הוא יעשה מספר חזרות גבוה ופחות משקל לא מסכים מנסיון
הגוף יגדל קצת ואבל תצבור הרבה מאוד נוזלים. כמויות של גליקוגן בתוך השריר שחשבת שהנפח הגדול זה שריר (וגם אתה לא מתחזק כמו שהשריר נראה גדול) וזה ירד בחיטוב ותהיה ממש חצי ממה שחשבת ...
לדעתי אתה צריך להבין שאנשים לא טבעים טווח חזרות יחסית גבוה משפיע להם יותר טוב על השריר... אבל טבעיים לא!!!

רק תעשה טובה כך את זה סבבה יש לך נטיה לעצבן מהר
ישן 25-10-13, 22:46   #16
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
שוב, אני לא סותר את מה שאתה אומר,
אבל אתה בעצמך אומר שיש עוד הרבה דברים בדרך.
מכאן שיש קשר אפילו קשר עצום אבל לא ישיר...

אני רב פה רק על ההגדרה לא משהו אחר...
מה לא קשר ישיר? אין יותר ישיר מזה.
הפרמטרים האחרים כמו תזונה, גנטיקה והתאוששות אחראיים על עצימות התהליך, לא אם יקרה או לא.
ישן 26-10-13, 10:29   #17
ORs
חבר פעיל

הסמל האישי שלORs

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
יש ועוד איך.
פשוט כנראה אין לך מושג מה הפרופורציות לזה.
אתה מסתכל על גושי מאסה שלא מסוגלים להרים ארגז כלים.

ממליץ לכולכם לקרוא את הפוסט של undercover pro שאליו נתנו קישור בפורום השני, אחת ההודעות הכי בולטות שם, אם לא הכי בולטת, היא נושא דירוג המרכיבים החשובים לבילדר.
באופן לא מפתיע ה'פרו' כותב שחומרים הם עד כדי כך חשובים ושיש פרו'ז שמתאמנים כמו קקה ושאנשים לא יאמינו כמה רע הם מתאמנים וכמה הם לא משקיעים בתזונה כמו שאנשים חושבים שפרו'ז משקיעים.

איך כל זה קשור?
1. נדב כנראה מעולם לא היה גדול וידרש לו עוד הרבה משקל כדי להראות גדול
2. סינים ומזרח אירופאים ששוקחים 60 קילו עושים 100 קלין בגיל 16, זה לא feat of strength שרואים פעם בחיים.
3. אוכלוסיית המתאמנים הכללית פשוט חלשה בצורה חסרת פרופורציה.
4. כל אלה שמתיימרים להכיר בילדרים שיסתכלו אחורה לפני שהסטרואידים הפכו למהות הכל, ויראו כמה בילדינג וליפטינג הלכו יד ביד פעם. הן באימונים והן בתחרויות.

כשלנדב יהיה 140 קלין הוא בהכרח יהיה גדול יותר, ואם ישאר על המשקל גוף הזה הוא בהכרח יהיה חטוב יותר.

עדיין לא יצא לי לראות בילדר ברמה גבוהה שלא לוחץ הרבה פלטות ולא עושה הרבה מתח או מפרק תמכונה של הפולי.

שם פה קישור להפוסט של undercover pro
ישן 27-10-13, 10:21   #18
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

שוב, בכל מה שאתם אומרים אתם צודקים.
אבל בפועל מה שיקבע את המאסה שלך בסופו של דבר ולא משנה כמה חזק תהיה יהיה יותר הגנטיקה, התזונה והשינה...
ועל זה אין ממש ויכוח, אם בגנטיקה שלך אתה קטן, אז גם אם תעשה סקוואט עם 200 קילו אתה לא תגדל טו מאצ, לעומת זאת אם אתה גם ככה גדול בגנטיקה אתה לאו דווקא תעשה עם 200 קילו ויכול להיות ש150 קילו הם טריגר לגדילה אצלך... או אפילו ש80 קילו ל15 חזרות ייעשו אצלך יותר עבודה תלוי בהרכב גוף...

יש קשר בין כוח למאסה כן, לא ישיר, כי מה שיקבע את התוצאות שתראה זה לא כמה על המוט, אלא כמה משתנים אחרים יש שמשחקים לטובתך...

בזה סיימתי את דעתי, שכל אחד יעשה מה טוב לו...

ישן 27-10-13, 11:12   #19
מנחם בגין
חבר פעיל

כללי:: פאנק

נדב כמה אתה עושה דדליפט? ל 1-3 חזרות
מנחם בגין מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-13, 11:18   #20
nadavmoore
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מנחם בגין צפה בהודעה
נדב כמה אתה עושה דדליפט? ל 1-3 חזרות
נתתי 180 ל2 סינגלים קלים שבוע שעבר (עם רצועות אמנם) שלפני זה היה 150X5 160X5 ו170X3 אבל הבעיה זה הגב העגול עדיין מחפש את הפוזיציה הנוחה ביותר בשבילי כדי באמת להתקדם.

נתנו לי כל מיני טיפים לפתור את זה, אני אשיים אותם שבוע הבא (מגבה בסרטונים)
זה על אותו משקל גוף (77 קילו)

http://www.youtube.com/watch?v=sq2zmrnQY18

http://www.youtube.com/watch?v=2UXmJtZSwjw
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא