ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-04-07, 17:15   #1
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo
ברירת מחדל שיטה למדידת אחוז שומן באמצעים ביתיים ובמהירות.

טוב , לפני שאני זז למכון כושר אני יסביר לכם איך השיטה עובדת.
ומי שישתכנע נראה לי יפסיק למדוד את אחוז השומן שלו ב"אחוזים" שסך הכל מדובר בהשערה או מכשיר אלקטרוני לא מדוייק.
מי שלא מוזמן לדלג.

השיטה מתבססת על 3 דברים:
1.אנשים שלא לוקחים חומרים אנאבוליים היחס בין הורמונים שונים המשפיעים על אגירת שומן נשאר דומה כל הזמן.
2.בחיטוב השומן יורד בערך בצורה שווה מאותו מקום לכל אורך החיטוב ועולה בצורה שווה באותו מקום לכל אורך המאסה.
3.אפשר לכווץ את השריר שמתחת לשומן ואז "לעשות שריר" לעומת זאת השומן מסביב לשריר נשאר שומן ומוסיף היקף קבוע לעובי באותה זווית של המרפק.

כמובן שאצל אנשים שונים זה יהיה שונה , לכן צריך למדוד מספר מקומות.

טוב אם לא הבנתם עדיין הרעיון הוא מדידת היקף היד\רגל\ואגן כאשר אתם עושים שריר וכאשר האיזור רפוי.
מתקבל יחס מסויים , לדוגמה אצלי היד כשאני עושה שריר במצב קר היא 36 ס"מ בלי השריר באותו מקום : 33 ס"מ במילים אחרות הבדל של 9% או 3 ס"מ אם אני ירזה , והשרירים בידיים לא יקטנו , אז היחס יהיה משהו כמו 12% ו4 ס"מ לדוגמה סתם..
או אם אני ישמין היחס יהיה ס"מ אחד.
וגם בשביל להשוות אצל אנשים שונים אני עושה פורמולה אישית מסויימת (צריך רק שתי בדיקות קליפרים מדוייקות באחוזי שומן שונים כדי ליצור פורמולה אישית) שתמיר את זה לאחוזי שומן מדוייקים. וככה אפשר לחסוך מלא זמן כאשר מודדים אחוז שומן!

עכשיו תחכו שאני ימצא איך בידיוק הפורמולה הזאת מורכבת ביחס למדידת קליפרים..

אם אתם רוצים תרשמו פה את היחס שלכם במדידת ההיקפים ואת האחוז שומן שאתם חושבים שאתם נמצאים בו...

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 17:23   #2
007
אזהרה מס' 1 - שימוש בשפה בוטה

לא הבנתי
007 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 17:25   #3
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

תמדוד את היד שלך כשאתה עושה שריר מול היד שלך באותו מצב כשאתה לא עושה שריר
ותעשה את זה גם לרגל (למעלה , לא מדידה קלאסית , משהו כמו איפה שהיה קו אם הרגל הייתה מתחלקת ל4 חלקים כי שמה נאגר השומן)
וגם לאגן(תעשה שריר בתחת) ותראה את ההבדלים

אפשרל עושת עוד מקומות כמו תאומים וכל זה אבל זה מיותר לדעתי, 3 מספיק.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 18:05   #4
VoRteX
חבר פעיל

Leo אתה בחור טוב ונבון אבל מאחורי כל נוסחא צריך לבוא הגיון... ומה לעשות שכנראה לצערינו למדידת אחוז שומן אין נוסחא מכיוון שהדבר תלוי ביותר מדי משתנים...
VoRteX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 20:19   #5
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי VoRteX
Leo אתה בחור טוב ונבון אבל מאחורי כל נוסחא צריך לבוא הגיון... ומה לעשות שכנראה לצערינו למדידת אחוז שומן אין נוסחא מכיוון שהדבר תלוי ביותר מדי משתנים...
יש הגיון ויש קשר ישר.
אם השיטה הזאת לא הייתה עובדת גם שיטת הקליפרים לא הייתה "הגיונית" וכולם יודעים שזו השיטה הכי טובה למדידת אחוזי שומן שנמצאים מעל השריר. (אין קשר לאחוזי שומן כלליים אבל בקטע האסתתי זה מה שהכי חשוב)

זה הגיוני ופשוט מאוד , ככה שההבדל גודל יותר ככה אתה חטוב יחסית למה שהיית וככל שהוא קטן יותר ככה השמנת.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 20:20   #6
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Leo
יש הגיון ויש קשר ישר.
אם השיטה הזאת לא הייתה עובדת גם שיטת הקליפרים לא הייתה "הגיונית" וכולם יודעים שזו השיטה הכי טובה למדידת אחוזי שומן שנמצאים מעל השריר. (אין קשר לאחוזי שומן כלליים אבל בקטע האסתתי זה מה שהכי חשוב)

זה הגיוני ופשוט מאוד , ככה שההבדל גודל יותר ככה אתה חטוב יחסית למה שהיית וככל שהוא קטן יותר ככה השמנת.
דבר ראשון קליפר הוא לא השיטה הכי טובה למדידת אחוזי שומן ולדעתי העיקרון שעמוד מאחורי השיטה הזאת מפוקפק למדי מה גם שלא כל האנשים אוגרים שומן באותו מקום
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 20:21   #7
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Amit
דבר ראשון קליפר הוא לא השיטה הכי טובה למדידת אחוזי שומן ולדעתי העיקרון שעמוד מאחורי השיטה הזאת מפוקפק למדי מה גם שלא כל האנשים אוגרים שומן באותו מקום
אתה עדיין מתעלם ממה שאמרתי , אתה לא מודד בשיטה הזאת את אחוז השומן שלך מול אנשים אחרים אלא מול עצמיך. את זה כבר כתבתי בתגובה הראשונה כשפתחתי את הנושא.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 20:25   #8
Amit
מושעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Leo
אתה עדיין מתעלם ממה שאמרתי , אתה לא מודד בשיטה הזאת את אחוז השומן שלך מול אנשים אחרים אלא מול עצמיך. את זה כבר כתבתי בתגובה הראשונה כשפתחתי את הנושא.
תראה לדעתי הקטע של השריר הרפוי הוא לא במקום אם כבר רעיון יותר טוב יהיה לנסות לצבוט את השומן בכמה אזורים בגוף ולראות מה ה"עובי" שלו
תחשוב שאתה "עושה שריר" אז השומן מתפרש גם על אזור יותר גדול ויראה כאילו יש פחות בגלל זה זה לא נראה לי
ישן 10-04-07, 20:30   #9
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

עדיין הוא מתפזר באופן שווה.
זאת אומר שאם נצייר גרף של היחסים הוא יהיה בערך ישר חוץ ממקרים שאתה לא יכול לעשות שריר בכלל ושאתה על 3%-4 בערך.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 20:31   #10
Amit
מושעה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Leo
עדיין הוא מתפזר באופן שווה.
זאת אומר שאם נצייר גרף של היחסים הוא יהיה בערך ישר חוץ ממקרים שאתה לא יכול לעשות שריר בכלל ושאתה על 3%-4 בערך.
אוקיי אני עדיין בדעתי שיש דרכים הרבה יותר טובות וזמינות רק קשה לי להצביע על הבעיה
ישן 10-04-07, 21:16   #11
Fatty
חבר פעיל

הסמל האישי שלFatty

שלח הודעה דרך ICQ אל Fatty שלח הודעה דרך MSN אל Fatty

אז אם ההבדל הוא שלושה סנטימטר, על כמה אחוז שומן אתה, לטענתך?

חיטוב 2007
נתונים התחלתיים: משקל: 76, היקף טבור: 86.5, אחוז שומן: 22%
לפני אחרונה אצל גיל (8 ביולי, 2007): משקל: 70, היקף טבור: 79, אחוז שומן: 14%
לאחרונה אצל גיל (16 באוגוסט, 2007): משקל: 67.7, היקף טבור: 75, אחוז שומן: 12.5%

יאללה עוד קצת כוסעמק.
בסוף החיטוב - תמונות, פאטי נחשף. :P סבלנות!
Fatty מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 21:58   #12
Troya
מושעה

כללי:: אוהב הליכות רומנטיות לאורך חוף הים לצפות בשקיעה ולהתחבק תחת אור הכוכבים

לא הבנתי נגיד ההפרש בכל החלקים הוא 2 ס"מ איך אני מחשב את אחוז השומן?
Troya מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 22:27   #13
dstyle
חבר פעיל

הסמל האישי שלdstyle

כל דבר צריך לבדוק לא צריך לשלול מההתחלה אולי עלית פה על משהו אבל בינתיים אני מחכה לתוצאות של אנשים אחרים מול בדיקות אחוז שומן רגילה

DsTyLe
dstyle מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 23:12   #14
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

המקור
1. You Can't Flex Fat! Before skinfold caliper measurements, underwater weighings, and electrical impedance readings became popular to determine percentage of body fat, old timers had an interesting way to check their leanness. The test involved keeping a periodic record of the differences between the relaxed and contracted upper-arm measurements.
Before a workout and using a plastic tape, here's what they'd do:
1. Relax the arm and measure the circumference midway between the elbow and tip of the shoulder with the arm hanging away from the body. Record the number to the nearest 1/16th of an inch.
2. Flex the arm and measure it at right angles to the bone around the largest part of the contracted biceps with the upper arm parallel to the floor. Record the contracted arm to the nearest 1/16th of an inch.
3. Determine the difference between the relaxed and contracted measurements.
If you're trying to get leaner, or just out of curiosity, you should apply the same guidelines to your arm. Over several weeks, if you're getting leaner, the differences between your relaxed and contracted upper-arm measurements will get greater. If you're getting fatter, the differences between the two will get smaller.
The reason one goes up and the other goes down is the fact that... you can't flex fat! Only muscle contains contractile tissue.
Most of your noncontractile fat is stored directly under your skin, with thicker layers around your hips and midsection. When your percentage of fat is reduced, it's reduced to a greater or lesser degree from all over your body.
Having 1-1/2 inches between the two measurements puts you at the approximate 10% level of body fat. A greater number is exceptional. The largest difference I've ever measured was on the arm of Casey Viator, who won the 1971 AAU Mr. America. Casey's right arm was 17-1/8 inches relaxed and 19-5/16 inches contracted — which amounted to 2-1/4 inches between the two numbers.
His body fat was 3%. When Viator raised his arms and contracted them, his biceps and triceps seemed to explode — which is no exaggeration.
By keeping accurate records of the differences between your relaxed and contracted arm measurements, you now have a simple way to monitor your leanness and fatness.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-04-07, 23:35   #15
PoweRule
חבר פעיל

הסמל האישי שלPoweRule

לדעתי הדרך הטובה ביותרלדעת אם אתה על אחוז שומן גבוה זה כמו שעמית אמר, לתפוס את העור ולראות כמה נתפס
ישן 11-04-07, 00:04   #16
Vee
חבר פעיל

הסמל האישי שלVee

תשמע, Leo, אני לא בן אדם שכותב כאן הרבה, אבל אני קורא כל הזמן. ניכר שאתה באמת אחד שחושב, ולא סתם עושה כי אמרו לו, ומגיע לך חיזוק על זה.
אבל - אתה בסה"כ מודד את היחס בין היקף היד שלך במצב רגיל, לבין ההיקף כשהשריר מכווץ. אתה לא לוקח בחשבון דברים כמו עצמות, גידים, כלי דם... אין קשר לאחוז שומן, וההצלחה היא מקרית.
אין דרך נכונה במאה אחוז לבדוק אחוזי שומן (אולי בדיקת CT או משהו...), אבל באמת, למה להתעסק עם זה ? הרי אתם שמתאמנים זמן רב, מכירים את הגוף שלכם, ושמים לב לשינויים האלה. זה באמת כ"כ חשוב האחוז המדוייק ?
ישן 11-04-07, 00:10   #17
PoweRule
חבר פעיל

הסמל האישי שלPoweRule

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vee
תשמע, Leo, אני לא בן אדם שכותב כאן הרבה, אבל אני קורא כל הזמן. ניכר שאתה באמת אחד שחושב, ולא סתם עושה כי אמרו לו, ומגיע לך חיזוק על זה.
אבל - אתה בסה"כ מודד את היחס בין היקף היד שלך במצב רגיל, לבין ההיקף כשהשריר מכווץ. אתה לא לוקח בחשבון דברים כמו עצמות, גידים, כלי דם... אין קשר לאחוז שומן, וההצלחה היא מקרית.
אין דרך נכונה במאה אחוז לבדוק אחוזי שומן (אולי בדיקת CT או משהו...), אבל באמת, למה להתעסק עם זה ? הרי אתם שמתאמנים זמן רב, מכירים את הגוף שלכם, ושמים לב לשינויים האלה. זה באמת כ"כ חשוב האחוז המדוייק ?
דווקא יש שיטה, משהו עם שקילה תת מימית
ישן 11-04-07, 01:23   #18
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vee
אתה צודק , אבל זה נחמד לדעת.
זה בדיקה נחמדה לדעתי עם עלית או ירדת.

וגם *אמורה* להיות דרך לתרגם את זה לאחוז שומן בגוף אם מכפילים את זה באיזשהיא כמות או עוד גורמים , אבל זה אינדבידואלי , אולי בן אדם מנוסה כמו גיל יוכל להשתמש בזה ביעילות במקום לעושת בדיקות מסובכות וארוכות.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-04-07, 01:56   #19
אליאב קרייסלר
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל אליאב קרייסלר

זה מזכיר לי משהו שאני חשבתי עליו לא מזמן...
שיטה למדוד כמה סמ'' של מסת שריר יש עלייך
בעצם זה לא רק שריר , אבל עדיין , מסת שריר ושומן נטו וככה נדע מי כאן המאסיביים באמת...

תמדוד את היקף הזרוע בכיווץ ,
תמדוד את היקף העצם של האמה (ליד מפרק כף היד) ותמחץ ככה שההיקף שיתקבל יהיה רק של העצם...

ואז תעשה ''היקף הזרוע בכיווץ'' פחות ''היקף העצם'' ותקבל את המסה שיש לך ללא העצם...
נו יאללה בוא נשמע את התחרות
אליאב קרייסלר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-04-07, 03:42   #20
amir harduf
פתו-אסטרוגן

הסמל האישי שלamir harduf

שלח הודעה דרך ICQ אל amir harduf שלח הודעה דרך MSN אל amir harduf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אליאב קרייסלר
זה מזכיר לי משהו שאני חשבתי עליו לא מזמן...
שיטה למדוד כמה סמ'' של מסת שריר יש עלייך
בעצם זה לא רק שריר , אבל עדיין , מסת שריר ושומן נטו וככה נדע מי כאן המאסיביים באמת...

תמדוד את היקף הזרוע בכיווץ ,
תמדוד את היקף העצם של האמה (ליד מפרק כף היד) ותמחץ ככה שההיקף שיתקבל יהיה רק של העצם...

ואז תעשה ''היקף הזרוע בכיווץ'' פחות ''היקף העצם'' ותקבל את המסה שיש לך ללא העצם...
נו יאללה בוא נשמע את התחרות
באמת שבחיים לא ראיתי כזה דבר מטופש

אחי הגודל של העצם של האמה שלך לא באותו גודל של העצם של היד!

וגם אם כן... באמה גם יש שרירים וגידים ואי אפשר פשוט "למחוץ" אותם

השיטה המדוייקת ההיא שאתם מדברים עליה זה מדידה במי מלח או משהו ראיתי על זה כתבה.

לאו לדעתי השיטה שלך ממש לא נכונה ויש הרבה יותר פרמטרים שלא חישבת..
amir harduf מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה