ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-09-11, 22:51   #1
ניר123
חבר פעיל

ברירת מחדל קצב/כמות גדילה של שריר

קראתי את הפוסט הזה:
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=66629&page=2

מכל מה שאני קראתי באתר, ומאנשים בעלי ידע אני ידוע ששריר יש לו הגבלה של כמה אפשר לגדול בחודש. אמרו לי חצי קילו שריר במקסימום, אבל נניח שהנפיצו לי מספר. מה שכן אני חושב שכן יש איזה שהוא גבול גדילה של שריר לפרק זמן. ובגלל זה לאכול כמה שיותר לא נכון לדעתי.

אם כרגע אני שורף במנוחה 2000 קלוריות
אז אם אבנה תפריט של 2500-2600 קלוריות זה יהיה די והותר לעומת אם אני אוכל כל מה שבא ליד, כל עוד יש בזה הרבה חלבון ואגיע ל4000 קלוריות.

אני מניח שהרוב פה לא מסכים איתי, אשמח לשמוע יותר בפירוט למה כי חוץ מהכנסת מוטיבציה הפוסט הזה לא מביא/מסתמך על מחקר או משהו..
ניר123 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-11, 04:16   #2
nadavmoore
חבר פעיל

כמה השריר יכול לגדול זה גנטי. אי אפשר באמת לדעת מה הפלוס הקלורי שלך כדי להגיע למצב שבו השריר שלך גודל באופן המקסימאלי ככה שאם אתה אוכל 500-600 מעל התחזוקה יש מצב שאם היית אוכל יותר היית יכול לגדול יותר בעיקרון כל עוד אתה מעלה משקל על המוט ומתקדם השריר שלך גודל לכן אפשר באמת להתחיל מאסה עם 500 מעל התחזוקה אבל אז שתתקע תצטרך להעלות את הדיאטה\ לעשות ריסט ולא תדע באמת מאיפה מגיע הכשל. אם אתה מתאמן כוח והמטרה שלך היא כוח עדיף לאכול כמה שיותר כדי להמשיך להתקדם מאשר להתקע בשלב מוקדם. חיטוב תמיד אפשר לעשות, גם אין צורך להגזים במאסה ולאכול 6000 קלוריות ביום אם אתה רואה שאתה מתחזק ומגיע למצב של 25+ אחוז שומן סימן שהגזמת באמת עם האוכל (כמו משתמש שהיה פה שקוראים לו שי) אבל כל עוד הרטיו שלך בסדר ואתה אוכל מספיק ולא נתקע אין סיבה להגביל את עצמך ולהגיע ל4000 קלוריות יומיות זה ממש לא פשוט למרות שזה נראה ככה(זה גם די יקר)
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-09-11, 01:23   #3
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

מה שמעניין אותנו זה לא מאסת שריר נטו אלא מאסת גוף חיונית(הכל חוץ משומן, זה כולל כלי דם, גידים, עצמות, שרירים) והנתון הזה יכול לגדול ביותר מחצי קילו בחודש

אין פה מקום לערכים מדוייקים, גוף האדם לא מכונה וכמעט כל אחד שונה מהשני מבחינה גנטית

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-11, 21:27   #4
vibe
חבר מתחיל

כללי:: The Millionaire Next Door
עוסק ב:: להיות מניאק עשיר
חדר כושר: פלאזה

למעשה הכמות המדוייקת היא 2.2 קילו שריר בחודש (לקוח מכמה ספרים שקראתי).

עם זאת, היו חודשים שאני גדלתי יותר מ2.2 קילו שריר בחודש, אז זה דיי תלוי בבן אדם+תזונה+אינטנסיביות של האימון.

ו2.2 קילו אגב, זה המון! תחשוב על זה שסטייק יחסית גדול שוקל 200 גרם, אז תיקח 11 סטייקים כאלו (בדיוק2.2 קילו) ותדביק אותםעל מקומות שונים בגוף, ואתה תראה ש2.2 קילו זה הרבה מאוד!
vibe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-11, 21:55   #5
ANIMA0855
חבר פעיל

כללי:: שחיף שלא עולה במשקל :-)
עוסק ב:: זנות
חדר כושר: בית הנוער ירושלים

חחח אני בחודש אולי עולה 0.5 קילו בשריר
אני מגיע למה שאני צריך בקלוריות אבל בחלבונים אני אולי מגיע ביום ל 40 גרם
ANIMA0855 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-11, 23:22   #6
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי vibe צפה בהודעה

עם זאת, היו חודשים שאני גדלתי יותר מ2.2 קילו שריר בחודש, אז זה דיי תלוי בבן אדם+תזונה+אינטנסיביות של האימון.

ו2.2 קילו אגב, זה המון! תחשוב על זה שסטייק יחסית גדול שוקל 200 גרם, אז תיקח 11 סטייקים כאלו (בדיוק2.2 קילו) ותדביק אותםעל מקומות שונים בגוף, ואתה תראה ש2.2 קילו זה הרבה מאוד!
לא יודע איפה קראת דבר כזה כי לי בחיים לא יצא לראות משהו כזה כתוב...
על כל מקרה סתם מהתעניינות איך אתה יודע שגדלת יותר מ2.2 קילו שריר בחודש כמו שאתה אומר ?
פותח הפוסט, פיתוח גוף או כוח שניהם מלווים עם כותרת משנה שאומרת לנו הכל - ניסוי וטעייה.
אנחנו לא יודעים באמת כמה נעלה, כמה צריך לאכול בדיוק, כמה צריך לאכול מכל דבר בדיוק, כמה אימונים צריך בדיוק, איזה אימונים צריך בדיוק... אין תשובה מדוייקת לכל הדברים האלו ובטח שלא לכמות שריר שעולים בחודש כאשר כל גוף שונה בכל כך הרבה דברים מגוף אחר...
על כל מקרה, כמו שאמרו לך תתחיל תפריט עם 500 קלוריות מעל ההוצאה הקלורית שלך במנוחה ותראה איך אתה מתקדם... מבחינת משקל, מבחינת התאוששות וכו'
תזכור הכל זה ניסוי וטעייה.
denous מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-09-11, 23:48   #7
vibe
חבר מתחיל

כללי:: The Millionaire Next Door
עוסק ב:: להיות מניאק עשיר
חדר כושר: פלאזה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי denous צפה בהודעה
לא יודע איפה קראת דבר כזה כי לי בחיים לא יצא לראות משהו כזה כתוב...
על כל מקרה סתם מהתעניינות איך אתה יודע שגדלת יותר מ2.2 קילו שריר בחודש כמו שאתה אומר ?
קראתי את זה בכמה ספרים שיש לי על המחשב, אם אתה רוצה אני אשלח לך את השמות בפרטי.
בין היתר, אתה מוזמן לקרוא על זה במאמר הזה:

סורי, זה לא מביא לי לשים לינקים כי לא כתבתי מספיק הודעות, אבל תכתוב בגוגל: "how much muscle can you build bodybuilding" ותכנס לתוצאה הראשונה.

כתוב שם 1.5-2 קילו של שריר בחודש, עם זאת, ברוב המקומות שאני קראתי בהם כתוב 2.2

לגביי איך אני יודע שגדלתי יותר מ2.2 קילו שריר בחודש, פשוט מאוד: עשיתי בדיקת א"ש והשוותי אותה לכמות המאסה החודשים שהעלתי. אחריי בדיוק 2 דקות של משוואות מתמטיות מסובכות (לא, לא באמת), קיבלתי את התוצאה המדוייקת של כמה מאסת שריר עליתי בחודש.

מה שכן, לא עליתי 10 קילו מאסת שריר בחודש, אבל לפי מה שאני בדקדתי על עצמי, בחודש הראשון שבו התאמנתי, עליתי 2.4 קילו שריר.

מקווה שזה ענה לך על השאלה!
vibe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-09-11, 02:21   #8
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

ציטוט:
קראתי את זה בכמה ספרים שיש לי על המחשב, אם אתה רוצה אני אשלח לך את השמות בפרטי.
בין היתר, אתה מוזמן לקרוא על זה במאמר הזה:

סורי, זה לא מביא לי לשים לינקים כי לא כתבתי מספיק הודעות, אבל תכתוב בגוגל: "how much muscle can you build bodybuilding" ותכנס לתוצאה הראשונה.

כתוב שם 1.5-2 קילו של שריר בחודש, עם זאת, ברוב המקומות שאני קראתי בהם כתוב 2.2

לגביי איך אני יודע שגדלתי יותר מ2.2 קילו שריר בחודש, פשוט מאוד: עשיתי בדיקת א"ש והשוותי אותה לכמות המאסה החודשים שהעלתי. אחריי בדיוק 2 דקות של משוואות מתמטיות מסובכות (לא, לא באמת), קיבלתי את התוצאה המדוייקת של כמה מאסת שריר עליתי בחודש.

מה שכן, לא עליתי 10 קילו מאסת שריר בחודש, אבל לפי מה שאני בדקדתי על עצמי, בחודש הראשון שבו התאמנתי, עליתי 2.4 קילו שריר.

מקווה שזה ענה לך על השאלה!
אני באמת לא מצליח לחשוב על דרך למדוד עלייה מדוייקת בשריר עד כדי פירוש לגרמים כמו שרשמת 2.4....(כמובן חוץ מבדיקה ע"י מחקר מסודר)
בכל זאת, כדי שתדע באמת את העלייה של השריר צריך שהמדידה של האחוז שומן תיהיה מדוייקת
(ולא המכשירים המעפנים ששמים את היידים) ולרוב זה לא קורה וגם אם כן אתה צריך לזכור שתמיד יש סטיות למיניהן, נוזלים, שעת מדידה וכו'
אני חושב שזה לא כל כך אפשרי למדוד כמה שריר עליתי בחודש..
לגבי המאמר שהבאת, אני פשוט גמור אז רפרפתי ושמתי לב שהם טוענים שהמקסימום הוא פאונד בשבוע, משמע 4 פאונד בחודש משמע 1.8 קילו בחודש של שריר.
לא יודע עד כמה אפשר להסתמך על דברים אלו.
בכל מקרה, אין בודק טוב יותר מהעיינים שלך, תשתמש בהן כמו שצריך !
denous מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-09-11, 16:05   #9
SmokingSnake

ציטוט:

אני מוכן לשים כסף שלא עלית במאסת שריר בצורה כזאת
שוב, תבדילו בין מאסת שריר למאסה חיונית

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

ישן 20-09-11, 16:34   #10
Cuba
מתחרה golden desert cup PL RAW

בחיים אבל בחיים לא עולים 2.2 קילו שריר בחודש אולי בתקופה שאתה מתחיל אבל לא מעבר
Cuba מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-09-11, 20:47   #11
שקד21
חבר פעיל

עוסק ב:: צה"ל
חדר כושר: Home's-Place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cuba צפה בהודעה
בחיים אבל בחיים לא עולים 2.2 קילו שריר בחודש אולי בתקופה שאתה מתחיל אבל לא מעבר

גם בתקופת ההתחלה אתה לא תעלה 2.2 קילו שריר אולי חמישה חודשים וזה עוד במקרה הטוב ההתחלה היא הכי קשה כשהגוף שלך ניכנס למצב של gain זה כמו להרכיב פאזל.. ברור שיש גם גבולות מסויימות לגוף החיטוב כבר אז מתחיל לעבוד לבד.. מה שצריך להדאיג אותכם זה כמה זמן לוקח לשריר להיתפוגג יש המון חבר'ה אצלנו במכון שיצאו לנופש של שבועיים באילת וואלה הם נראים כאילו שאבו להם תשריר שמה

נערך לאחרונה על ידי שקד21, 20-09-11 בשעה 20:54.
שקד21 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-09-11, 20:10   #12
SmokingSnake

2.2 קילו ב5 חודשים? על ss שמעת?

בכל מקרה, עזוב אותך ממספרים, תתאמן חזק תאכל כמו גבר ותגדל

תגובה