ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-07-08, 03:33   #1
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y
ברירת מחדל אימוני ריצה

אני מתאמן לצבא ויש הרבה ריצות..
כרגע 3 פעמים בשבוע וכל כמה אימונים אני עולה במרחק הריצה ומשתדל להוריד תזמנים
כל יום ראשון פעם בשבועיים אני עושה ריצה של 2 ק"מ לשפר לבוחן בר אור הזה..(7:55)
הבנתי שביום סיירות יהיו הרבה ספרינטים וכנראה שצריך להתאמן גם על זה..איך אפשר לשפר את הספרינטים בנוסף לסבולת של ריצה למרחקים ארוכים??
חשבתי לעשות בזמן הריצה אבל אני לא מסתדר עם זה ממש וחבר אמר לי לעשות 3-4 ספרינטים של 80-100 מטר בערך לפני הריצה ושזה לא ישפיע על הריצה הארוכה שאחרי..
איך אתם אומרים אני יוכל לשפר גם את הריצה למרחקים ארוכים(להגדיל את המרחק-כרגע 4 ק"מ)
וגם לשפר את הספרינטים אבל שלא יפגעו אחד בשני אם אפשר...
עוד שבוע-שבועיים אני כבר עולה ל 4 אימונים בשבוע אז אולי צריך להתחשב בזה גם..
ישן 17-07-08, 10:07   #2
YOYO
חבר פעיל

הסמל האישי שלYOYO

תעלה בהדרגה את הקילומטרז'

לשיפור ספרינטים, תמצא מקום עם עליה תלולה רוץ ספרינט למרחק של 80-100 מ' ובירידה תחזור בריצה קלה וצא ישר לעוד ספרינט. תתחיל עם 4-6 חזרות לפי היכולת ותעלה כל פעם חזרה, עד שתגיע ל10 חזרות.
YOYO מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-07-08, 13:01   #3
Arnav_Kipod
חבר פעיל

חדר כושר: נאוטילוס

איפה אתה רץ? תראה עם אתה רץ בחוץ,על המדרכה, דבר ראשון,תבין שזה לא טוב לגב התחתון שלך,ואתה סתם תצא עם פציעות,בגלל שכל צעד על המדרכה זה סוג של "זעזוז" לגב התחתון,הוא משמש כסוג של "בולם זעזוים" ולכן ממש לא מומלץ לרוץ על מדרכה.(יש מלא סיפורים על אנשים שהתאמנו לצבא ובסוף דפקו את הברכיים או את הגב...)
אם אתה רץ במגרש מיוחד שנועד לריצה בבית ספר,או על דשא זה יותר טוב,אבל זה לא מה שיבנה לך את הכושר לצבא,כן אולי תיהיה לך סיבולת אבל זה לא מספיק.
אתה צריך לעשות אימונים אנ-אירובים.
נורא מומלץ לעשות את האימונים על חול ים,כי אם אני יודע נכון,כל הגיבושים עם על חול ים,ולרוץ על דשא ועל חול ים זה שני עולמות שונים.
אז מה אני ממליץ לך?
תראה,דבר ראשון כדי לך להרשם לקבוצת כושר קרבי,כמו יובל עילם או משהו,שם אתה תקבל מושג באמת מזה כושר צבאי,ומזה סיבולת. (שם גם אתה מתאמן בקבוצה ככה שאתה תדע איפה אתה עומד ולא תרוץ ספרינטים לבד)
בנוסף לזה,כמו שאמרתי אתה צריך להתחיל לעשות אימונים אנאירובים,היינה פרק מתוך ספר טוב,שמסביר על אימונים אנאירובים:
http://www.meckel-fit.co.il/example.htm
וככה אתה תשפר את הספרטנים ואת הסיבולת...

מקווה שעזרתי...

עריכה: אני רק רוצה להדגיש,שלדעתי,אתה כן תשפר את הסיבולת אולי את המהירות אם תמשיך להתאמן כמו שאתה מתאמן עכשיו,אבל זה ממש לא מה שמחפשים בצבא או ביחידות המובחרות. בקבוצת כושר קרבי,אתה תקבל מושג של מזה לסחוב אלונקה,ומזה לסחוב שקי חול הגב ואיך לתת את ה100% שלך..לכן ממליץ לך לבוא לאיזה קבוצת כושר,אפילו רק אם לשעורי ניסיון.
ישן 17-07-08, 18:38   #4
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

אני רוצה ללכת הבעיה שמה שיש באזור זה קבוצה מתקדמת שמתאמנת כבר שנתיים ואני חושב שאני לא יעמוד באימונים שלהם שאני מתחיל וזה גם יכול לגרום לפציעה..
אני רץ בעיקר על כביש שהבנתי שזה עדיף ממדרכה וכן בחולות זה שונה לגממרי..הרבה יותר קשה..
איך קשור אימונים אנ-אירוביים לשיפור סיבולת או משהו כזה??
ישן 17-07-08, 18:51   #5
Arnav_Kipod
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי r0y צפה בהודעה
אני רוצה ללכת הבעיה שמה שיש באזור זה קבוצה מתקדמת שמתאמנת כבר שנתיים ואני חושב שאני לא יעמוד באימונים שלהם שאני מתחיל וזה גם יכול לגרום לפציעה..
אני רץ בעיקר על כביש שהבנתי שזה עדיף ממדרכה וכן בחולות זה שונה לגממרי..הרבה יותר קשה..
איך קשור אימונים אנ-אירוביים לשיפור סיבולת או משהו כזה??
לא ידוע על איזה קבוצה אתה מדבר,תנסה להכנס לכאן www.yuvaleilam.com
זה מרכז חינוכי שפרוס בכל הארץ ואולי יש ליד הבית/אזור בו אתה גר פעילות.
ממש ממליץ לך ללכת,לזה או לכל קבוצה אחרת,אפילו עם רק שיעורי ניסיון,ואל תפחד מ"הרמה המתקדמת" זה ממש שטויות,נכון שאולי יהיה לך קשה בהתחלה,אבל אתה תשיג את כולם בלי בעיה,(ועוד להתחשב בעבודה שאתה מתאמן כבר)
ותראה,רוב הפעילויות בצבא,הם פעילויות אנאירוביות,כמו זחילה,ספרינטים בחול,כניסה למים ויציא ממים בריצה,גבעות חול..הכל זה אנאירובי,כלומר פעילות לטווח קצר בעצמה גבוה.
ישן 17-07-08, 19:20   #6
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arnav_kipod צפה בהודעה
לא ידוע על איזה קבוצה אתה מדבר,תנסה להכנס לכאן www.yuvaleilam.com
זה מרכז חינוכי שפרוס בכל הארץ ואולי יש ליד הבית/אזור בו אתה גר פעילות.
ממש ממליץ לך ללכת,לזה או לכל קבוצה אחרת,אפילו עם רק שיעורי ניסיון,ואל תפחד מ"הרמה המתקדמת" זה ממש שטויות,נכון שאולי יהיה לך קשה בהתחלה,אבל אתה תשיג את כולם בלי בעיה,(ועוד להתחשב בעבודה שאתה מתאמן כבר)
ותראה,רוב הפעילויות בצבא,הם פעילויות אנאירוביות,כמו זחילה,ספרינטים בחול,כניסה למים ויציא ממים בריצה,גבעות חול..הכל זה אנאירובי,כלומר פעילות לטווח קצר בעצמה גבוה.
אהה סבבה תודה..הבנתי את האנ-אירובי בתור "אימוני כוח" וספרינטים בעיקר...סבבה תודה על העזרה...
רק הבנתי שצריך לרוץ לפי סרגל מאמצים וכל הדברים האלה בשביל למנוע שברי מאמץ וכל זה..זה לא יכול לפגוע בי שישר אני יעשה אימונים קשים מדיי??אני חושב שאולי אני אוכל לעמוד בחלק מהאימונים רק מה יהיו ההשלכות על הגוף??
ישן 17-07-08, 21:25   #7
superbik3
חבר פעיל

אחי לך לעמית לכושר זה בנזונה הייתי שם, בנו לי את הסיבולת בצורה מטורפת.. וכמה שהמאמן יותר קשוח יותר טוב והמאמן שלנו היה אחד הקשוחים ביותר
ישן 17-07-08, 21:53   #8
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

Jחחחחחחחח כל אחד אומר על איפה שהוא היה זה הכי טוב..
יש בכלל הבדל בין כולם??הרי כולם נותנים בערך אותו דבר...עוזרים לבנות כושר ומתאמנים למה שיהיה שמה מתוך ניסיון..אני יסתכל גם באתר שלהם ונראה איפה זה באזור ליד הבית...הגעת כבר לגדנע חובלים או משהו??
ישן 18-07-08, 01:19   #9
Arnav_Kipod
חבר פעיל

שמעתי את זה ממישהו שהיה בשני גיבושים בשייטת 13,אבל לא התקבל ושירת בשמשון,אם אני לא טועה,והבנתי אותו נכון.
הוא אמר לי,שכדי למנוע שברי מאמץ צריך לצרוך סידן + לעשות הליכות ארוכות,לעבוד על השריר tibialis anterior,שבצבא השם שלו זה גם "שריר המסעות",הוא אמר לי להתאמן ככה :
שבוע - שבועיים - לעשות הליכות ארוכות של 10KM רק הליכה מהירה על חול,ואז אחרי שבועיים להתחיל לרוץ את המרחק הזה,זה כביכול הסרגל מאמצים שהוא סיפר לי עליו,אני אישית לא ממש אהבתי את הרעיון..למרות שזה יכול לעבוד ממש טוב על הסיבולת.
אני לא מומחה שיכול לעזור לך בלבנות סרגל מאמצים,ולכן כדי ללכת לקבוצת כושר קרבי ששם האימונים בנויים(אני יודע שביובל עילם זה ככה לפחות) לפי סרגל ממאצים,כאשר יש כל הזמן ניקדות שיא...
אני באמת שלא ידוע איזה קבוצת כושר הכי טובה והכי מתאימה לך,ממליץ לך לבדוק את הנושא בעצמך. מה שכן,הם שונות,כי לא מדובר רק בכושר,אלה גם ערכים,שיעזרו לך בחיים לא רק בתור בן אדם אלה גם בתור חייל.
לגבי ההשלכות על הגוף - אני לא יודע אותם,אני רק חושב שאחד מהם הוא זה שהכושר שלך והסיבולת ישתפרו.(אולי יש גם השכלות שליליות,אבל אני לא הבן אדם לשאול אותו)

נערך לאחרונה על ידי Arnav_Kipod, 18-07-08 בשעה 01:23.
Arnav_Kipod מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-07-08, 14:03   #10
superbik3
חבר פעיל

זה טוב אחי אבל חשוב שהמאמן ידע מה שהוא עושה, המאמן שלי ידע הכל על השברי מאמץ ודאג שלא נעשה אימונים שיפגעו בגוף

ולא אחי יש לי גיבוש חובלים באמצע ספטמבר ואם אני לא עובר יש לי גם יום סיירות בראשון לינואר..

ושמע אני עשיתי מסע 25 קילומטר ש8 קילומטר מתוכם עם אלונקה וזה לא השריר שכאב לי ככה שעזוב את השטויות האלה xd
ישן 18-07-08, 16:52   #11
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

?!
ציטוט:
פורסם במקור על ידי superbik3 צפה בהודעה
זה טוב אחי אבל חשוב שהמאמן ידע מה שהוא עושה, המאמן שלי ידע הכל על השברי מאמץ ודאג שלא נעשה אימונים שיפגעו בגוף

ולא אחי יש לי גיבוש חובלים באמצע ספטמבר ואם אני לא עובר יש לי גם יום סיירות בראשון לינואר..

ושמע אני עשיתי מסע 25 קילומטר ש8 קילומטר מתוכם עם אלונקה וזה לא השריר שכאב לי ככה שעזוב את השטויות האלה xd
למה אתה לא הולך לגדנע??או שאתה לא רוצה?
ולא הבנתי ממש מה כאב לך??אז איזה שטויות לעזוב??

ניפגש ביום סיירות אולי...מקווה בשבילך שלא :):):):)

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא