ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-01-08, 00:25   #1
arbel2
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלarbel2

עוסק ב:: מנגן על עצבים בחסד עליון
חדר כושר: נאוטילוס
ברירת מחדל אימוני Dc ,חלק רביעי

תוכנית הבסיס :

כשאני מכין תכנית אימונים לבודיבילדר ,אני מבקש ממנו לבחור את שלושת התרגילים שהוא הכי אוהב לכל חלק בגוף שלו ,או אפילו יותר טוב מזה ,את שלושת התרגילים שהוא הכי חושב יעזרו לו לקדם את הנקודות החלשות שלו לכל חלק בגוף. בשבילי למשל לחזה אני עושה חזה עליון בסמית' בשיפוע גבוה ,לחיצת חזה בישיבה של האמר ולחיצת חזה בסמית' בשיפוע קל באחיזה רחבה מאוד ,אני בחרתי את התרגילים הללו בגלל שאני מסתכל על הגוף שלי ואני רואה שהבעיה בחזה שלי היא החזה העליון והחלקים החיצוניים של החזה (אומנם אי אפשר לשנות מבנה של חזה ,אבל אפשר לשפר נקודות חולשה ) -מבחינתי זה הפוקוס- . כל פעם שאני מקבל מתאמן חדש אני נותן לו להיתאמן 4 פעמים ב8 ימים ,עם סטים פשוטים ,לפעמים אני משלב להם Rest Pause כבר בשלב הזה אבל צריך קודם כל לאמוד את יכולת ההיתאוששות שלהם .

האימון הראשון יהיה ביום שני ויהיה מחולק ככה:
חזה
כתפיים
יד אחורית
רוחב גב
עובי גב

אימון שני יהיה ביום רביעי ויהיה מחולק ככה
בייספס
אמות
תאומים
האמסטרינגס
ארבע ראשי

האימון השלישי יהיה ביום שישי וזה יהיה :
חזה
כתפיים
יד אחורית
רוחב גב
עובי גב

(שבת ויום ראשון מנוחה)

וביום שני חוזרים לאימון נוסף שיהיה :
בייספס
אמות
תאומים
האמסטרינגס
ארבע ראשי

וכן הלאה וכן הלאה , ימים שני /רביעי/שישי/שני וחוזר חלילה.
אל תקבלו שבץ עדיין ,רק תקשיבו. אתם עושים רק תרגיל אחד לכל קבוצת שרירים בכל אחד מהאימונים הללו ,נניח שאתם עובדים חזה ? אתם עושים באימון חזה הראשון את התרגיל הראשון ברשימה שלכם (זוכרים ששלחתי אותכם לבחור שלושה תרגילים קודם ? ) את התרגיל השני ברשימה לאימון חזה הבא ,ואת התרגיל השלישי ברשימה לאימון חזה שאחריו ,ולאחר מכן חוזרים לתרגיל הראשון ברשימה.
אתם עובדים על כל שריר פעמיים ב8 ימים ,כשנפח האימונים הוא פשוט כמה סטים שתצטרכו לחימום כדי להיות מוכנים לסט אחד של עבודה . זה יכול להיות שני סטים של חימום על תרגיל קטן לשריר קטן ,או אפילו חמישה סטים של חימום בתרגיל מורכב וכבד כמו דדליפט מגובה ברך או סקוואט. אותו סט עבודה אחד יהיה או סט רגיל (שמכונה Stright Set ) או סט בrest Pause (שוב ,בהתאם ליכולת ההיתאוששות של המתאמן ) . בשביל מתאמנים עם יכולת היתאוששות נמוכה ביותר אני נותן להם לעשות רק Stright Sets , בשביל אנשים עם יכולת היתאוששות קצת יותר טובה אני נותן להם לעשות Stright Sets עם אחיזות סטטיות ,ולמתאמנים עם יכולת היתאוששות מעל הממוצע אני נותן להם Rest Pause ברוב התרגילים (יש תרגילים שפשוט מסוכן לעשות בהם Rp ) . אז כמו שאמרנו ,שלושה תרגילי מפתח נבחרים לכל חלק בגוף ,(תאורטית אנחנו נשתמש בשביל הדוגמא בלחיצה חזה עם דאמבלים בלי שיפוע ,לחיצה חזה בהאמר ,וחזה עליון בסמית') ...אנחנו נשתמש אך ורק באחד מהתרגילים האלו בכל אימון עושים רוטציה בין התרגילים מאימון לאימון ולוקחים כל תרגיל למגבלת הכוח שלו (כאשר בנקודה זאת מחליפים את התרגיל שנתקעת בו לתרגיל אחר וגם בו מגיעים למגבלת משקל) ,זה יכול לקרות תוך חודש ,וזה יכול לקרות תוך שנתיים ,אבל בסופו של דבר זה יקרה (אי אפשר להמשיך והיתחזק ולהיתחזק עד שתלחצו חזה 900 קילו לחזרות ). בשלב מאוחר יותר אתם תחזרו לתרגיל המקורי מהרשימה הראשונה ותתחילו מנקודה שהיא נמוכה במקצת מהשיא הקודם שלכם ,ואז תעברו גם אותו ---ככל שתתקדמו כמפתחי גוף בכוח ומסה אתם תצטרכו יותר ויותר זמן מנוחה והיתאוששות ,אני אחזור על זה שוב ככל שתתקדמו כמפתחי גוף בכוח ובמסה תצטרכו יותר זמן למנוחה והיתאוששות . דוגמא : יכולת ההיתאוששות שלי כיום היא במקצת יותר טובה מאשר הימים שהתחלתי להיתאמן לפני 14 שנה בערך,אבל רק במקצת,
בזמנו דחקתי חזה 60 קילו ,ועשיתי סקוואט של 75 בחודשים הראשונים של האימונים שלי ,כיום אני ללא ספק הבחור הכי חזק במכון שלי (לא שזה כל כך קשה ) ומשתמש במשקלים שהם פי שלוש ויותר מזה מהמשקלים שהרמתי בשנים הראשנות שלי במכון ,אז בהיתחשב בכך שיכולת ההיתאוששות שלי לא הישתפרה בהרבה ,ממה נראה לכם אני אצטרך יותר מנוחה ,סקוואט של 70 קילו ל8 חזרות או סקוואט של 220 קילו ל8 חזרות ? מן הסתם התשובה היא שהיום אני צריך הרבה יותר מנוחה.

במהלך ה4-5 שנים האחרונות שבהן שיניתי את הפילוסופיה שלי לגבי אימונים עליתי בהישגים כל כך הרבה שזה לא פחות ממדהים ,הורדתי את האימונים שלי לנפח נמוך ביותר (סט אחד RP או STRIGHT SET אחד ) עם מתיחות קיצוניות (אני יעלה לינק למתיחות והסבר יותר מאוחר) כאשר נושא ההיתאוששות תמיד יושב לי במאחורה של הראש .אני מבין שהבעיה העיקרית בפיתוח גוף היא אימון יתר ,כהגעת לאימון יתר נתקעת מבחינת הישגים ,זהו,פיניטו ,גורנישט ,לא מתקדמים יותר ,ביזבוז של זמן יקר ,אבל אני מאמין שגם יש בעיה עם תדירות גירוי נמוכה מדי .כפי שציינתי במאמרים אחרים שלי ,אני הולך על הגבול הדק של אימון יתר ,אבל אני עושה את המאמצים המירביים כדי להישאר בצד הנכון של הגבול הזה ,בין אם זה יהיה מתיחות מיוחדות ,גלוטמין ,"תוספים מיוחדים" ,דגש על שעות שינה וכו' . אני מאמין שלכל אחד יש גבולות שונים ליכולת ההיתאוששות שלו ,וזה תפקיד של באדיבילדר לגלות מה הגבולות שלו .

תוכניות חלופיות :
פיצול של שני/שלישי/חמישי/שישי -בשביל אנשים שיש להם יכולת היתאוששות מעל הממוצע ,עובדים על כל חלק בגוף פעמיים ב7 ימים

פיצול של שני/רביעי/שישי/רביעי -פחות או יותר לרוב האוכלוסיה בעלי יכולת היתאוששות נורמלית ,כל חלק בגוף מקבל גירוי פעמיים ב8 ימים .

פיצול של שני/שלישי/חמישי/שישי ,אבל הגוף מחולק לשלושה חלקים -בשביל אנשים עם לוקח זמנים עמוס ביותר ,אימונים קצרים ביותר אבל הסכמה הכללית נשארית כמעט אותו דבר

החלוקה היא כזאת :
אימון א )
חזה
כתפיים
יד אחורית

אימון ב' )
בייספס
אמות
רוחב גב
עובי גב

אימון ג' )
תאומים
האמסטרינג
ארבע ראשי

ועדיין עובדים על כל חלק בגוף פעם ב9 ימים.

(לא להגיב עדיין ,יש עוד פוסט צריך לעלות )

לפניות ,מענות ,טענות ובקשות ...לחץ כאן

מאמן חדר כושר מוסמך מטעם קמפוס "שיאים" אוניברסיטת ת"א
arbel2 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 01:41   #2
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

דוגמאות לסטים וביצוע של תרגילים:

נניח שתרגיל ראשון הוא לחיצת חזה עליון בסמית' (ניקח את משקלי העבודה של דנטה בשביל הדוגמא ) ,סט ראשון יהיה 60 קילו לחימום 12 חזרות ,סט אחרי 80 קילו ל12 חזרות לחימום נוסף ,ואז סט חימום אחרון של 100 קילו ל8 חזרות ,לאחר מכן 145 קילו ל8 חזרות לכשל טוטאלי ,מחזירים את המשקל למקום לוקחים 12-15 נשימות עמוקות ,ואז שוב 145 קילו ל4 חזרות לכשל טוטאלי ,שוב הפסקה לנשימות עמוקות, ואז עוד 1-3 חזרות לכשל טוטאלי (ואחיזה סטאטית של 20 -30 שניות בסוף הסט ) וזהו ! זה 8+4+3=15 ..15 חזרות עם 145 קילו בREST PUASE , (פעם הבאה שאני חוזר לתרגיל הזה אני חייב לעשות או יותר חזרות או להוסיף משקל,)לאחר מכן מתיחות בפלייס (אני יעלה קישור לכל המתיחות מאוחר יותר ) וזהו ,סיימתי לחזה ,הלאה לכתפיים יד אחורית וגב ,פעם הבאה שאני בא לעשות חזה זה יהיה באימון הרביעי תוך 8 ימים ואני יעשה לחיצה שטוחה במכונה של האמר באותו אופן של RP ומתיחות .פעם אחרי זה שאני אבוא לעשות חזה אני יעשה את התרגיל השלישי ברשימה שלי ואז הרשימה חוזרת על עצמה.זה 3 אימוני חזה ב9 ימים עם נפח מספיק נמוך אבל אינטנסיביות גבוהה מספיק ועומס גדול מספיק בשביל לעודד היתפתחות.

כל תרגיל מבוצע על חלק חיובי מתפוצץ אך מבוקר ,וחלק שלילי איטי של 6-10 שניות ,והדבר החשוב ביותר בכל אימון ואימון זה לרשום לאחר מכן את התרגילים,המשקלים ומספר החזרות שבוצעו באותו אימון במחברת ,וכל פעם שבאים למכון המטרה היא לעשות או יותר חזרות אם אותו משקל או להוסיף משקל בתרגילים של אותו יותר (אילו תרגילים שלא יהיו) ,אם אני לא מנצח את התוצאות של האימון הקודם ,או פשוט לא מסוגל ,אני חייב להחליף את התרגיל לתרגיל חדש ,לא משנה כמה אני אוהב אותו ,תאמינו לי זה מוסיף פן חדש של רצינות לאימון שלכם ,יש תרגילים שאני אוהב אהבת נפש ולדעת שאם אני לא אשתפר בהם באופן קבוע אני אצטרך לוותר עליהם זה כאב לב גדול ! אבל יש שיטה לטירוף הזה וכאשר תגיעו לנקודת תקיעה הזאת מבחינת כח (ואתם תגיעו ,אין צ'אנס שאתם תעלו ותעלו עד מצב של סקוואט של 50 פלטות כל צד ) כאשר הפסקת להגיע להישגים במבחינת כוח בתרגיל מסויים זה השלב שבו הוא הפסיק להועיל מבחינת בניית מסת שריר וחייבים להחליף אותו בתרגיל אחר ,וכאשר תגיעו לשיא בתרגיל החדש תחליפו אותו בתרגיל אחר וחוזר חלילה.המחברת שלכם היא רמת האינטנסיביות שלכם ,כמה שתרצו לנצח את המחברת זה כמה חזק יהיה האימון שלכם (יש לציין שמותר להגיע לתקיעה בתרגיל פעמיים עד שמחליפים אותו ,פעם אחת מותר ,בפעם השניה התרגיל הזה פיניטו) ,שוב ,זה הכל חלק מהתוכנית להפוך אותך לבאדיבילדר החזק ביותר משמע הגדול ביותר.

הסיבה שלא עובדים טרפזים :
אני נותן לדד ליפט ודד ליפט מגובה ברך לטפל בטרפזים,אני לא מאמין ששראגס של 140 קילו יותר אפקטיביים לטרפזים מדדליפט של 220 קילו,וגם ככה יש משיכה בטרפזים בחלק העליון של הדדליפט.

איך לבצע דד ליפט מגובה ברך :
בתוך כלוב ,או כל מתקן שבו תוכלו למקם את המוטות בגובה הברך ,שמרו על גב מוקשת או לפחות ישר לחלוטין לאורך כל התרגיל ,(בלי להיתקופף קדימה בכלל ) ,אם הגב מתחיל להיתקופף הסט נגמר או שאתם משתמשים במשקל כבד מדי ,אישית אני משתמש באחיזה קלאסית של פאוורליפטינג (כלומר יד אחת עילית יש שניה תחתית) עם הזרועות ישרות לחלוטין ,אני מנסה למשוך את הכתפיים מעט למעלה ואחורה בסיום החלק החיובי של התרגיל .

רוחב גב :
כל התנועות לרוחב גב מבוצעות בשיטה של RP ,אני אוהב להישתמש בפולי עליון לפנים ,פולי עליון לאחור (משיכה לגובה אוזן ) ,מכשירי פולי של האמר ,ותרגיל שאני קורא לו RACK CHINS (סרטון דוגמא :http://www.youtube.com/watch?v=vM-b4qOOWsE) אפשר להישתמש גם במתח בגרביטון ,או אפילו מתח חופשי (בתוספת משקל)

עובי גב :
אני ממליץ על דד ליפטים מהריצפה ,דד ליפט מגובה ברך ,חתירות בהטיית גב באחיזה עילית או תחתית ,מכשירי חתירה למיניהם (למרות שבהם נגמר המשקל די מהר ) ,וטי באר חופשי ,אני לא אוהב את המכשיר שבו נשענים עם החזה ,במשקלים כבדים הריאות שלך יוותרו לפני הגב.

עבודה על האמסטרינג:
כפיפות ברך בRP , סטיף לג דדליפטס בסט רגיל (מסוכן לעשות RP בתרגילים כמו דד ליפט ) ותרגיל מיוחד בלג פרס , רגליים בפיסוק רחב יחסית ,כפות רגליים ממש בסוף פלטת הלחיצה ככה שרק העקב יושב על הפלטה ואצבעות מחוץ ,למעשה אתם עושים לג פרס דרך העקב מה שמעביר המון עומס להאמסטרינג , יש לרדת בצורה איטית ,להישתמש בRP ולשאוף ל20 חזרות . צריך לג פרס מתאים בשביל זה ,חלק מהמכונות מורכבות מפלטת לחיצה בזוית מוזרה ,אבל רוב המכונות לחיצה בזוית של 45 מתאימות לתרגיל הזה .

עבודה על ארבע ראשי :
אימון רגלים טיפוסי הוא מבחינתי הוא סט עבודה של משקל סופר כבד בסקוואט על סוגי השונים ,לג פרס או האק סקוואט בטווח של 15 עד 30 חזרות (כאשר ב7 חזרות האחרונות זה כבר מלחמה על החיים) ,אם למישהו יש רגליים טובות אני מאפשר לו לעשות רק סט אחד של 20 חזרות קשות ובכך לסיים את אימון הרגליים שלו ,אבל אם למישהו יש רגליים בעיתיות(רוב האנשים) אני מעלה אותו לסט כבד של 4-8 חזרות ולאחר מכן אותו סט בטווח של 15-30 במשקל מירבי שאפשר לאותו טווח .אותו סט זכה לכינוי החיבה "מייצר האלמנות " (זהו הסט שבמהלכו תקללו אותי ותאחלו לי מחלות מין,זה בסדר,היתרגלתי) ,ארבע ראשי זה השריר היחידי שבו תראו אותי נותן למישהו שני סטים של עבודה.

חימום לרגליים :

ככל שהמתאמן חזק יותר הוא דורש יותר סטים לחימום ,נניח ניקח את בוריס הבהמה שעושה סקוואט של 260 קילו לחזרות ,הוא יצטרך הרבה יותר חימום מ"בחור אלמוני עם רגליים של ארטיק" ,לדוגמא :

60 קילו עשר חזרות
100 קילו 8 חזרות
140 קילו 6 חזרות
180 קילו 6 חזרות
200 קילו 4 חזרות
ואז 260 לכשל מוחלט

לא משנה אם תעשו 10 דקות על אופניים ,או סט אחד לחימום או 10 סטים לחימום ,הם לא נחשבים כעבודה ואין להם משמעות מבחינת עליה במסת שריר מבחינתי ,אבל חשוב להקפיד על חימום איכותי ,בכדי להימנע מפציעות ,תתחממו כמה שאתם מרגישים שאתם צריכים בשביל לתת את אותו סט אחד של עבודה מושקעת ולשפר את התוצאות מאימון לאימון

בהצלחה !

ישן 10-01-08, 08:48   #3
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

תודה רבה אחי!

אני לא כ"כ מתחבר לאימונים, כי אני לא חושב שעבודה פעם אחת בשבוע עם תרגיל אחד היא אפקטיבית, אבל וואלה אם זה עובד עליך ואני יודע שאתה עובד בתוכנית הזאת הרבה זמן אז בהצלחה!
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 14:08   #4
xLaes
Banned

תוכנית נחמדה,אפשר לנצל מהתוכנית כמה וכמה דברים..
xLaes מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 14:20   #5
xZiPeR
חבר פעיל

רגע, זה החלק האחרון?
טוב גם אם לא (חיכיתי כבר ארבעה חלקים) - ארבל אתה מלך
(תסלח לי על העיצוב העילג בבקשה, אני לא מוכשר בזה ).
חיפשתי הרבה מאוד זמן מידע על DC והשיטות השונות של דנטה (ואני חייב לתת קרדיט ענק גם כן לעידן וליאו שעזרו וכתבו כתבות בעצמם בנושא) וכמעט ולא מצאתי כלום, רק דברים מסובכים באנגלית .. עשית מלאכת קודש, תירגמת מאמר ענק (גם התוכן וגם האורך). מי יתן ויפול עליך מיכל של Gh מהשמיים (+כוסיות מזדיינות, כסף, ושאר הדברים הרגילים) רק תזהר שלא יפגעו לך בראש .

אני מקווה בעוד מספר חודשים להתחיל עם DC (בשביל לצבור קצת ותק), זה מאוד מעניין איך זה שיש מספר גישות שונות לחלוטין בתחום של פיתוח הגוף - למשל HIT של מנצר(שעליה מבוסס DC) לעומת תוכניות שדוגלות בזליון סטים ונפח עצום.
אגב, התפרט לנו גם על המתיחות המיוחדות, וינדאו-משהו (שאמרת שאתה משתמש בו), ושאר השיטות המיוחדות ?
ישן 10-01-08, 14:43   #6
eyalamzleg
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xZiPeR
רגע, זה החלק האחרון?
טוב גם אם לא (חיכיתי כבר ארבעה חלקים) - ארבל אתה מלך
(תסלח לי על העיצוב העילג בבקשה, אני לא מוכשר בזה ).
חיפשתי הרבה מאוד זמן מידע על DC והשיטות השונות של דנטה (ואני חייב לתת קרדיט ענק גם כן לעידן וליאו שעזרו וכתבו כתבות בעצמם בנושא) וכמעט ולא מצאתי כלום, רק דברים מסובכים באנגלית .. עשית מלאכת קודש, תירגמת מאמר ענק (גם התוכן וגם האורך). מי יתן ויפול עליך מיכל של Gh מהשמיים (+כוסיות מזדיינות, כסף, ושאר הדברים הרגילים) רק תזהר שלא יפגעו לך בראש .

אני מקווה בעוד מספר חודשים להתחיל עם DC (בשביל לצבור קצת ותק), זה מאוד מעניין איך זה שיש מספר גישות שונות לחלוטין בתחום של פיתוח הגוף - למשל HIT של מנצר(שעליה מבוסס DC) לעומת תוכניות שדוגלות בזליון סטים ונפח עצום.
אגב, התפרט לנו גם על המתיחות המיוחדות, וינדאו-משהו (שאמרת שאתה משתמש בו), ושאר השיטות המיוחדות ?
לא הייתי ממליץ לעשות את התוכנית הזאת למתאמן טבעי תציצץ בשאכול הקודם לתשובה למה
eyalamzleg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 14:51   #7
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

אני לא מתאמן בשיטה הזאת כלשונה ,אני מתאמן של P/rr/s (אריק ברוזר ואין עוד מלבדו ! ) ,אבל בהחלט שילבתי בתוכנית שלי אלמנטים מdc ,(ע"ע הסקוואטים בחזרות גבוהות שמכונים ווידומייקרים אני עושה אותם כאחת לשבועיים בתרגיל נבחר (לג פרס או סקוואט ) או דד ליפט מגובה ברך )

לדנטה יש רעיונות מאוד סולידים ,ואני מכיר לא מעט אנשים שהישתמשו בתוכנית שלו עם תוצאות לא פחות ממדהימות,אבל יש לי כמה היסתייגויות מהתוכנית הזאתי

כמויות המזון שדרושות בכדי להיתאושש מסגנון אימונים כזה הם בעיתיים כלכלית לרוב החבר'ה שגולשים בפורום הזה (דנטה מדבר על 2-3 גרם חלבון פר ליברת משקל גוף ) ובנוסף לרוב המתאמנים הטבעיים אין יכולות היתאוששות מספיק טובות בשביל לנצל את התוכנית הזאת לצד היעיל ביותר שלה. ניסיתי אותה בזמנו לתקופה של 3 חודשים ואני הייתי מאוד מרוצה ממנה ,אבל אני רואה תוצאות יותר טובות מp/rr/s עם השינויים הקטנים שעשיתי לה.

ישן 10-01-08, 14:59   #8
xZiPeR
חבר פעיל

אני יודע שאתה לא מתאמן בdc אלא בp/rr/s שפירטת עליו כבר בעבר, כתבתי "וינדאו-משהו (שאמרת שאתה משתמש בו)" התכוונתי לווידומייקר הזה.
הבעיה הכלכלית היא הבעיה העיקרית שלי באמת, נקווה שעד שאתחיל עם DC אני אתעשר D: .
ולאייל - אני יודע שהיא לא כ"כ מתאימה לטבעיים, אבל תמיד אפשר לנסות (אולי אני אגלה גנטיקה על טבעית בעצמי Xd), ולאור הביקורות המצויינות שהיא מקבלת (גם ממתאמנים טבעיים) והתוצאות שהיא מציגה - אין סיבה למה לא.
ומי אמר שאני טבעי בכלל ? :P

אה ו.. ארבל, שוב - אתה מלךךךךךךךךךךךךךךךךך ! תודה ! [גם אם התוכנית הזו לא היתה רלוונטית אלי בכלל. בכללי העובדה שישבת וטרחת כ"כ הרבה בשביל הפורום - מגיע לך כבוד !]
ישן 10-01-08, 15:01   #9
Bodybuilder
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Bodybuilder

אואה תודה רבה
אני רץ לקרוא !!!
Bodybuilder מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 15:08   #10
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
אני יודע שאתה לא מתאמן בdc אלא בp/rr/s שפירטת עליו כבר בעבר, כתבתי "וינדאו-משהו (שאמרת שאתה משתמש בו)" התכוונתי לווידומייקר הזה.
הבעיה הכלכלית היא הבעיה העיקרית שלי באמת, נקווה שעד שאתחיל עם DC אני אתעשר D: .
ולאייל - אני יודע שהיא לא כ"כ מתאימה לטבעיים, אבל תמיד אפשר לנסות (אולי אני אגלה גנטיקה על טבעית בעצמי Xd), ולאור הביקורות המצויינות שהיא מקבלת (גם ממתאמנים טבעיים) והתוצאות שהיא מציגה - אין סיבה למה לא.
ומי אמר שאני טבעי בכלל ? :P

אה ו.. ארבל, שוב - אתה מלךךךךךךךךךךךךךךךךך ! תודה ! [גם אם התוכנית הזו לא היתה רלוונטית אלי בכלל. בכללי העובדה שישבת וטרחת כ"כ הרבה בשביל הפורום - מגיע לך כבוד !]

הפיצול האפקטיבי ביותר של התוכנית (לעבוד על כל חלק בגוף פעמיים ב7-8 ימים) הוא לא ממש מתאים למתאמן טבעי ,אבל הפיצולים האחרים (כל חלק בגוף פעמיים ב9 ימים למשל ) כן מתאימים ,אנשים לא מבינים כמה עוד יום של מנוחה הוא משמעותי לגוף.

ישן 10-01-08, 15:20   #11
xZiPeR
חבר פעיל

תוספת של אוכל ושינה [ותוספים אסורים :p] גם יכולים לעזור בקיצור זמן האתאוששות, לא ?
אגב - איזו חלוקה אתה עשית (כשעשית את הdc) ? עד כמה שרדת? הגוף שלך הספיק להתאושש?

אה ו.. מזה דדליפט מהברך ?
ישן 10-01-08, 15:22   #12
MagneZium
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2
אני לא מתאמן בשיטה הזאת כלשונה ,אני מתאמן של P/rr/s (אריק ברוזר ואין עוד מלבדו ! ) ,אבל בהחלט שילבתי בתוכנית שלי אלמנטים מdc ,(ע"ע הסקוואטים בחזרות גבוהות שמכונים ווידומייקרים אני עושה אותם כאחת לשבועיים בתרגיל נבחר (לג פרס או סקוואט ) או דד ליפט מגובה ברך )

לדנטה יש רעיונות מאוד סולידים ,ואני מכיר לא מעט אנשים שהישתמשו בתוכנית שלו עם תוצאות לא פחות ממדהימות,אבל יש לי כמה היסתייגויות מהתוכנית הזאתי

כמויות המזון שדרושות בכדי להיתאושש מסגנון אימונים כזה הם בעיתיים כלכלית לרוב החבר'ה שגולשים בפורום הזה (דנטה מדבר על 2-3 גרם חלבון פר ליברת משקל גוף ) ובנוסף לרוב המתאמנים הטבעיים אין יכולות היתאוששות מספיק טובות בשביל לנצל את התוכנית הזאת לצד היעיל ביותר שלה. ניסיתי אותה בזמנו לתקופה של 3 חודשים ואני הייתי מאוד מרוצה ממנה ,אבל אני רואה תוצאות יותר טובות מp/rr/s עם השינויים הקטנים שעשיתי לה.
p/rr/s
אתה יכול לתל פרטים אל התוכנית הזאת?
MagneZium מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-01-08, 15:26   #13
xZiPeR
חבר פעיל

http://israelbody.org/index.asp?cate...articleid=1053
ישן 10-01-08, 15:28   #14
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
תוספת של אוכל ושינה [ותוספים אסורים :p] גם יכולים לעזור בקיצור זמן האתאוששות, לא ?
אגב - איזו חלוקה אתה עשית (כשעשית את הdc) ? עד כמה שרדת? הגוף שלך הספיק להתאושש?

אה ו.. מזה דדליפט מהברך ?

בזמנו כשעשיתי את הDC עשיתי את הפיצול של כל חלק בגוף פעמיים ב8 ימים ,אבל הייתי בתיכון והיה לי את כל הזמן שבעולם לשבת לנוח ולאכול כמו מדחס (הייתי גומר בזמנו צנצנת של פרו קומפלקס בקצת פחות משבועיים, תבינו איזה חור בכיס זה )

ישן 10-01-08, 15:50   #15
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

תודה מעניין מאד!
ישן 10-01-08, 16:06   #16
MagneZium
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arbel2
בזמנו כשעשיתי את הDC עשיתי את הפיצול של כל חלק בגוף פעמיים ב8 ימים ,אבל הייתי בתיכון והיה לי את כל הזמן שבעולם לשבת לנוח ולאכול כמו מדחס (הייתי גומר בזמנו צנצנת של פרו קומפלקס בקצת פחות משבועיים, תבינו איזה חור בכיס זה )
ארבל קראתי וזה נשמע מאוד מעניין
אפשר ליצור איתך קשר כדי לעגל לי כמה פינות בתוכנית אימונים הזאת?
ישן 10-01-08, 16:15   #17
arbel2

הסמל האישי שלarbel2

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MagneZium
ארבל קראתי וזה נשמע מאוד מעניין
אפשר ליצור איתך קשר כדי לעגל לי כמה פינות בתוכנית אימונים הזאת?

בשימחה
תשאיר לי מסנג'ר או אייסי ואני אצור איתך קשר בשעות הקרובות.

ישן 10-01-08, 16:33   #18
MagneZium
חבר פעיל

lironglg@hotmail.co.il
ישן 10-01-08, 16:57   #19
xZiPeR
חבר פעיל

טוב אממ .. אבל נשארו לי שאלות שלא ענית עליהן, ארכז לך: