ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-02-13, 18:12   #1
Shuhar
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלה, חייב להבין משהו בקשר לעלייה במשקל ולסוג אימון

שלום לכולם.
אז ככה, לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שעלייה במשקל תלוי במאזן קלורי חיובי, זאת אומרת תזונה וזהו. עכשיו השאלה שלי לגבי סוגי האימון (סיבולת שריר, ניפוח, כוח), מה בעצם ההשפעה שלהם מבחינת השריר עצמו (זאת אומרת, סיבולת שריר אני יודע שזה היכולת של השריר לעמוד בעומס לאורך זמן, כוח זה היכולת להפיק את מירב הכוח לצורך פעולה מסוימת, אבל לגבי הניפוח, אני לא כל כך מבין מה זה אומר.. שסתם השריר יתנפח? )
עכשיו מעבר להשפעה שלהם על השריר עצמו, האם יש השפעה על המראה החיצוני של השריר? זאת אומרת האם מישהו שיהיה במאזן קלורי חיובי ויעלה במשקל, ויתאמן על סיבולת שריר, ומישהו אחר אותו דבר רק יתאמן על כוח, האם יהיה הבדל במראה מבחינה חיצונית?
תודה מראש על העזרה!
Shuhar מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-13, 18:42   #2
The phenomenon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shuhar צפה בהודעה
האם מישהו שיהיה במאזן קלורי חיובי ויעלה במשקל, ויתאמן על סיבולת שריר, ומישהו אחר אותו דבר רק יתאמן על כוח, האם יהיה הבדל במראה מבחינה חיצונית?
תודה מראש על העזרה!
התשובה היא: אי אפשר לדעת.

למה?
כי זה תלוי באילו שני אנשים תיקח, ז"א, הגנטיקה של זה שמתאמן סבולת והגנטיקה של זה שמתאמן כוח (בהנחה ששניהם מתאמנים כמו שצריך, אוכלים וישנים אותו דבר).

יש מתאמני סבולת שנראים גדולים מאנשים שמתאמנים כוח (לא מדבר ברמה האולימפית).
ישן 08-02-13, 10:59   #3
Shuhar
חבר פעיל

אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?
ישן 08-02-13, 11:22   #4
The phenomenon
חבר פעיל

ציטוט:
אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? אף אחד וגם אף אחד לא יכול לקבוע. או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... נכון. וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?
תרשום "היפרטרופיה" בגוגל ותקרא על זה. עניתי לך במודגש בהודעה.
ישן 09-02-13, 22:09   #5
Shuhar
חבר פעיל

קראתי כמה וכמה פעמים, כל פעם חוזרים ואומרים שבשביל לעבוד על מסה וניפוח טווח החזרות המומלץ הוא 6-12, ואני חוזר ושואל למה? אם העלייה במשקל כרוכה רק במאזן הקלורי, וממה שאתה אומר לכל בנאדם יש גנטיקה שונה, ככה שיכול להיות בנאדם שיעבוד על סבולת שריר יהיה גדול יותר מבנאדם שיעבוד על ניפוח או כוח.

בסופו של דבר הבעיה שלי היא להבין, מה המשמעות של ניפוח? האם הכוונה שסיבי השריר יגדלו, ואז בהכרח הבנאדם יהיה גדול יותר? מה שאומר שזה לא נכון העניין של הגנטיקה? מצטער שאני חופר אני כל פעם קורא מאמרים שלא עונים בצורה ברורה על השאלה, וזה מבלבל אותי.
ישן 11-02-13, 03:23   #6
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

ציטוט:
קראתי כמה וכמה פעמים, כל פעם חוזרים ואומרים שבשביל לעבוד על מסה וניפוח טווח החזרות המומלץ הוא 6-12, ואני חוזר ושואל למה? אם העלייה במשקל כרוכה רק במאזן הקלורי, וממה שאתה אומר לכל בנאדם יש גנטיקה שונה, ככה שיכול להיות בנאדם שיעבוד על סבולת שריר יהיה גדול יותר מבנאדם שיעבוד על ניפוח או כוח.

בסופו של דבר הבעיה שלי היא להבין, מה המשמעות של ניפוח? האם הכוונה שסיבי השריר יגדלו, ואז בהכרח הבנאדם יהיה גדול יותר? מה שאומר שזה לא נכון העניין של הגנטיקה? מצטער שאני חופר אני כל פעם קורא מאמרים שלא עונים בצורה ברורה על השאלה, וזה מבלבל אותי.
אני חושב שהרצון שלך להתעמק במילים מסוימות בהקשרים שונים גורמת לך לבלבול..
בטווח חזרות מסווים השריר יבצע היפרטרופיה משמע יגדל (בשביל החידוד- השריר מורכב בין היתר מסיבי שריר אז לשאלתך - כן, סיבי השריר יגדלו) ובטווח חזרות אחר השריר רק ישפר את סיבולתו או כוחו ולא יגדל...
זה כל הסיפור.
אין פה עניין של גנטיקה בכלל..
כמו שציינת בהודעה הראשונה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאותו בן אדם נמצא במאזן קלורי חיובי, ברגע שהוא יימצא במאזן קלורי חיובי ויבצע תרגילים בטווח החזרות שנקבע שבו מתרחשת גדילה של השריר (היפרטורפיה ולא שיפור כוחו או סיבולתו של השריר) אז השריר יגדל.
אתה שואל מי קבע ? מחקרים וניסוים.
denous מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-13, 17:43   #7
The phenomenon
חבר פעיל

אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר. תבינו. חדר כושר זה ניסוי וטעייה. אין שום נוסחת פלא שאומרת: "שומעע עחייייי אים תעסה 8-12 חזרות אתה תהיה סוס אחושרמוטה!!!111"

לא חסרים מקרים שרואים אנשים שעושים "מה שהמחקרים קובעים" והם נשארים קטנים כל החיים שלהם.
ישן 12-02-13, 21:27   #8
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the phenomenon צפה בהודעה
אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר. תבינו. חדר כושר זה ניסוי וטעייה. אין שום נוסחת פלא שאומרת: "שומעע עחייייי אים תעסה 8-12 חזרות אתה תהיה סוס אחושרמוטה!!!111"

לא חסרים מקרים שרואים אנשים שעושים "מה שהמחקרים קובעים" והם נשארים קטנים כל החיים שלהם.
צודק, אין דבר כזה לקבוע..
קח 2 משקולות אחת בכל יד ופשוט תתחיל לעשות איתן את כל התנועות האפשריות של הגוף (שיראה כמו ריקוד כזה, בדיוק עכשיו יש ברשת את ההארלם שייק הזה)... תנסה להבחין מאיזה תנועות אתה גודל ומכמה פעמים שאתה חוזר עליהן השריר מקבל גירוי...
ניסוי וטעייה אחי.. ככה בטוח תדע ממה הגוף גודל !!! כי הרי אין דבר כזה לקבוע בחדר כושר...
ישן 13-02-13, 00:50   #9
The phenomenon
חבר פעיל

אמרתי נגיב לך ברצינות וזה... אבל בסוף וויתרתי. שמע, לא מצחיק.
ישן 13-02-13, 05:00   #10
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
אמרתי נגיב לך ברצינות וזה... אבל בסוף וויתרתי. שמע, לא מצחיק.
אתה באמת חושב שאני מנסה להצחיק ?
אני פשוט מנסה למנוע מבחור שנכנס לחדר כושר להקשיב למישהו שכנראה לא הקשיב כל כך בקורס שהוא עבר...
שים לב מה כתבת לו ותיהיה מספיק בוגר כדי להגיד טעיתי.
ישן 13-02-13, 09:18   #11
The phenomenon
חבר פעיל

אני מצטיין מכון ווינגייט ותהיה בטוח שאני יודע יותר טוב ממך.
ישן 13-02-13, 16:10   #12
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
כן, אפשר לראות לפי הידע שאתה מפגין...
ישן 13-02-13, 19:39   #13
The phenomenon
חבר פעיל

נכון.
ישן 14-02-13, 23:38   #14
Shuhar
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי denous צפה בהודעה
אני חושב שהרצון שלך להתעמק במילים מסוימות בהקשרים שונים גורמת לך לבלבול..
בטווח חזרות מסווים השריר יבצע היפרטרופיה משמע יגדל (בשביל החידוד- השריר מורכב בין היתר מסיבי שריר אז לשאלתך - כן, סיבי השריר יגדלו) ובטווח חזרות אחר השריר רק ישפר את סיבולתו או כוחו ולא יגדל...
זה כל הסיפור.
אין פה עניין של גנטיקה בכלל..
כמו שציינת בהודעה הראשונה, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאותו בן אדם נמצא במאזן קלורי חיובי, ברגע שהוא יימצא במאזן קלורי חיובי ויבצע תרגילים בטווח החזרות שנקבע שבו מתרחשת גדילה של השריר (היפרטורפיה ולא שיפור כוחו או סיבולתו של השריר) אז השריר יגדל.
אתה שואל מי קבע ? מחקרים וניסוים.

אחי קודם כל תודה על התגובה. אני מבין מה שאתה אומר, הבעיה שלי להבין זה, שאתה אומר שבטווח חזרות מסוים השריר רק ישפר את הסיבולת ולא יגדל, בהנחה שאני במאזן קלורי חיובי ואני עולה במשקל, אני לא יעלה מסת שריר? כי לפי מה שאתה אומר רק הסיבולת תשתפר... או שבכלל כל הבעיה שלי בהבנה היא שאני לא מבדיל בין מסת שריר לגודל שריר?
ישן 16-02-13, 19:35   #15
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
אחי קודם כל תודה על התגובה. אני מבין מה שאתה אומר, הבעיה שלי להבין זה, שאתה אומר שבטווח חזרות מסוים השריר רק ישפר את הסיבולת ולא יגדל, בהנחה שאני במאזן קלורי חיובי ואני עולה במשקל, אני לא יעלה מסת שריר? כי לפי מה שאתה אומר רק הסיבולת תשתפר... או שבכלל כל הבעיה שלי בהבנה היא שאני לא מבדיל בין מסת שריר לגודל שריר?
אין לך שום בעיה בהבנה...
במידה ותיהיה במאזן קלורי חיובי ותתאמן מעבר לטווח החזרות שדרוש להיפרטרופיה, אתה תשפר את הסיבולת של השריר (או הכוח לחילופין) ולא תגדל...
כמובן אני לא יכול להגיד לך שלא תגדל בשיט אם תעשה רק 20 חזרות לדוגמא, אבל אני יכול להגיד לך שהגדילה תיהיה מזערית לגמרי...
הדברים שאני אומר כתובים בספרות שעוסקת בעניינים האלו... תקרא קצת ואני בטוח שדברים יסתדרו לך טוב יותר..
ישן 16-02-13, 21:08   #16
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
אם אתה מצטיין מכון וינגייט כנראה שאין לך מושג מהחיים שלך.

אימונים בטווחי חזרות שונים יניבו תוצאות שונות בגודל המאסה, וגם בנראות המאסה.

תעמידו פאוורליפטר מהשורה הראשונה מול בילדר מהשורה הראשונה ותראה:
1. היפרטרופיה שונה (לבילדר סרקופלזמית ולליפטר מיופברילית)
2. דחיסות עצם שונה
3. פרופורציות שונות

יש בטוח עוד הרבה פרמטרים.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-02-13, 09:59   #17
Shuhar
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי denous צפה בהודעה
אין לך שום בעיה בהבנה...
במידה ותיהיה במאזן קלורי חיובי ותתאמן מעבר לטווח החזרות שדרוש להיפרטרופיה, אתה תשפר את הסיבולת של השריר (או הכוח לחילופין) ולא תגדל...
כמובן אני לא יכול להגיד לך שלא תגדל בשיט אם תעשה רק 20 חזרות לדוגמא, אבל אני יכול להגיד לך שהגדילה תיהיה מזערית לגמרי...
הדברים שאני אומר כתובים בספרות שעוסקת בעניינים האלו... תקרא קצת ואני בטוח שדברים יסתדרו לך טוב יותר..
אז מה שאני מבין מזה, שעלייה במסצת שריר או בכללי במשקל לא תלויה רק במאזן קלורי חיובי? אני יכול להיות בנאזן קלורי חיובי ולשפר את הסיבולת שריר בלי לעלות במשקל?
ישן 18-02-13, 16:32   #18
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
אז מה שאני מבין מזה, שעלייה במסצת שריר או בכללי במשקל לא תלויה רק במאזן קלורי חיובי? אני יכול להיות בנאזן קלורי חיובי ולשפר את הסיבולת שריר בלי לעלות במשקל?
עלייה במסת שריר לא תלויה בלבד במאזן חיובי, לעומת זאת עלייה במשקל הגוף תלוי במאזן הקלורי החיובי..
במידה ותיהיה במאזן חיובי בסוף יום, אתה תעלה במשקל...
לעומת זאת, אתה יכול בהחלט להיות במאזן חיובי, לשפר את הסיבולת ובכל זאת לא לעלות במשקל..
לדוגמא, אם אתה מוציא ביום 2000 קלוריות ואוכל 2500 אך מבצע אירובי ששורף 500 קלוריות, אתה כביכול במאזן חיובי, אבל בסוף יום לאחר "הקיזוזים" זה יחשב נייטרלי.
מה שחשוב זה סוף יום, תזכור.
אתה שואל המון שאלות ואני לא מצליח להבין כל כך מה המטרה שלך...
אולי תרשום מה המטרה שלך וככה תקבל תשובה מדוייקת לגבי מה שאתה רוצה לשפר או להשיג ואיך...
ישן 18-02-13, 22:54   #19
גשש בלש
מתחרה golden desert cup PL RAW

חדר כושר: יום טוב. בי.

ציטוט:
אז מי קבע שאימוני כוח של 5 חזרות הם הכי טוב לגדילה? או 8 חזרות? או 10 חזרות? לפי מה שאתה אומר יכול להיות בנאדם שעדיף לו לעבוד על 15 חזרות והוא יגדל יותר וגם יפתח סיבולת שריר... וגם, עוד פעם, אפשר הסבר מה זה בדיוק ניפוח? מה זה נותן לשריר?
גבר, זה לא נושא מסובך.

עם החזרות זה הולך ככה:
1-5 = כוח
6-12 = ניפוח
12 - 15 = חיטוב
16+ = לתחת
ישן 19-02-13, 00:04   #20
No_Troll
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גשש בלש צפה בהודעה
16+ = לתחת