ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-11-07, 21:33   #1
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

ברירת מחדל יש איזה משהו לדיכוי מטאבוליזם ?

אני אקטומורפ מניאק,
נמאס לי להיות על תפריט של 3500-4000 קלוריות עם Bmr של 1800 ובקושי לעלות.
יש איזה משהו לדיכוי מטאבוליזם ? (חוקי)
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-07, 21:40   #2
shahar761
חבר פעיל

אתה רוצה לעצור את הגדילה שלך?
למה?!

מטאבולזים זה הגדילה של השריר אם התכוונת לקטבולי אז זה משהו אחר,הבנתי שחומצות אמינו עוזרות..האמת שגם אני מצטרף לשאלה שלך ..חח
shahar761 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-07, 21:43   #3
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahar761
אתה רוצה לעצור את הגדילה שלך?
למה?!

מטאבולזים זה הגדילה של השריר אם התכוונת לקטבולי אז זה משהו אחר,הבנתי שחומצות אמינו עוזרות..האמת שגם אני מצטרף לשאלה שלך ..חח

בכל אופן, אין לך כ"כ הרבה מה לעשות.. קח בחשבון שאתה עוסק המון בספורט וזה חלק מהעיניין
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-07, 22:25   #4
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

מי כמוני יכול להבין אותך. אני כבר נשברתי ממזמן מהתפריטים של ה-3800 קלוריות, לא יכלתי להחזיק עם תפריט כזה יותר משבוע-שבועיים גג. הייתי ממש סובל מהאוכל, בעע. כבר הרבה זמן שאני אוכל מעט מאוד, אבל באופן מפתיע אני לא יורד במשקל ואפילו טיפה עולה (חוזר למשקל שהיה לי לפני תקופה של הפסקה מהאימונים בה ירדתי בערך 8 קילו). אני בטח אתייצב על המשקל הקבוע שהיה לי בשנתיים האחרונות וזהו, לא אעלה יותר. מסה זה דבר מתיש, אין לי כח לזה יותר.

אה ובקשר לשאלה שלך, לפני כמה ימים ראיתי תוכנית על השמנה/באדיבילדרים וכל הדברים עם מזון בהקשר הזה, הזכירו שם הורמון מסוים שגורם "לפתוח" תיאבון, משהו שאפשר להגיד שהוא מנוגד להורמון הלפטין. אני לא זוכר את שם ההורמון, אני אנסה לעשות חיפוש, אבל אולי פה טמון הפתרון לבעיה שלנו - של האקטומורפים!
ישן 26-11-07, 22:26   #5
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
מי כמוני יכול להבין אותך. אני כבר נשברתי ממזמן מהתפריטים של ה-3800 קלוריות, לא יכלתי להחזיק עם תפריט כזה יותר משבוע-שבועיים גג. הייתי ממש סובל מהאוכל, בעע. כבר הרבה זמן שאני אוכל מעט מאוד, אבל באופן מפתיע אני לא יורד במשקל ואפילו טיפה עולה (חוזר למשקל שהיה לי לפני תקופה של הפסקה מהאימונים בה ירדתי בערך 8 קילו). אני בטח אתייצב על המשקל הקבוע שהיה לי בשנתיים האחרונות וזהו, לא אעלה יותר. מסה זה דבר מתיש, אין לי כח לזה יותר.

אה ובקשר לשאלה שלך, לפני כמה ימים ראיתי תוכנית על השמנה/באדיבילדרים וכל הדברים עם מזון בהקשר הזה, הזכירו שם הורמון מסוים שגורם "לפתוח" תיאבון, משהו שאפשר להגיד שהוא מנוגד להורמון הלפטין. אני לא זוכר את שם ההורמון, אני אנסה לעשות חיפוש, אבל אולי פה טמון הפתרון לבעיה שלנו - של האקטומורפים!
ואי אם תשיג זה מצויין
זה באמת סבל להיות על תפריטים עם הרבה קלוריות
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-07, 22:46   #6
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

גם לי נמאס לאכול בערך 3500 קלוריות ביום ולא לזוז גרם במשקל.
חשבתי פעם על רעיון אבל לא ניסיתי אותו, נכון יש העמסת פחמימות? למה לא לעשות משהו הפוך?
נותנים כמה ימים לגוף שוק של גירעון. נגיד התחזוקה זה 2000 קלוריות אוכלים 3-4 ימים 1500 קלוריות הגוף בתגובה לזה יוריד את רמת חילוף החומרים משמעותית ובינתיים אפשר לחזור לתפריט הנורמלי ולהמשיך את העלייה.
עד ששוב הגוף חוזר למצב הרגיל ואז שוב פעם עושים לו שוק.
מישהו מתנדב לנסות?
ישן 26-11-07, 22:52   #7
yonip
חבר פעיל

הסמל האישי שלyonip

איך בדיוק זה קורא ? אם הbmr הוא בסביבות 1800 ואתם אוכלים 4000 אין מצב שלא תעלו
ואם אתם לא עולים וואלה תסבירו לי איך , אני לא מבין.
אני גם על Bmr 1800 משהו כזה לפי מה שאני זוכר אין לי כוח לבדוק שוב, ועל תפריט של 2500 ועולה מצויין.=\
yonip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-07, 22:55   #8
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

הbmr לא מתחשב בקצב חילוף החומרים שלך.
ישן 26-11-07, 22:56   #9
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

עידן אני מחכה לתשובה שלך בנוגע להורמון

ואגב, בדיוק נתקעתי בפעם הראשונה בתחילת השבוע ה8 של ה5x5, כנראה בגלל היומיים האחרונים, שאמנם אכלתי כמו שצריך את הכמות המטורפת שציינתי למעלה, אבל הקאתי מייד אחרי הגיינרים את כל הגיינר + אוכל מלפני ככה שלא יצא לי מזה כלום.
בכל אופן, שבוע הבא אני יחזור על השבוע הנוכחי, אבל ביום חמישי הזה, לעשות את הrm3 של המשקל שנתקעתי איתו (יעני הrm3 של השבוע שעבר שנתקעתי איתו בrm5 היום), או לעשות Rm3 של משקל גבוה יותר למרות שביום ראשון אני הולך לחזור על המשקל שהרמתי היום?
מקווה שהבנת. חיפשתי על זה תשובה באתר המפורסם של התוכנית אבל לא מצאתי.
תודה
ישן 26-11-07, 23:03   #10
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ThaiB0X
עידן אני מחכה לתשובה שלך בנוגע להורמון

ואגב, בדיוק נתקעתי בפעם הראשונה בתחילת השבוע ה8 של ה5x5, כנראה בגלל היומיים האחרונים, שאמנם אכלתי כמו שצריך את הכמות המטורפת שציינתי למעלה, אבל הקאתי מייד אחרי הגיינרים את כל הגיינר + אוכל מלפני ככה שלא יצא לי מזה כלום.
בכל אופן, שבוע הבא אני יחזור על השבוע הנוכחי, אבל ביום חמישי הזה, לעשות את הrm3 של המשקל שנתקעתי איתו (יעני הrm3 של השבוע שעבר שנתקעתי איתו בrm5 היום), או לעשות Rm3 של משקל גבוה יותר למרות שביום ראשון אני הולך לחזור על המשקל שהרמתי היום?
מקווה שהבנת. חיפשתי על זה תשובה באתר המפורסם של התוכנית אבל לא מצאתי.
תודה
כשלי יצא שפיספסתי שבוע בגלל חופשה פשוט חזרתי על אותו יום חמישי שכבר עשיתי.
ישן 26-11-07, 23:29   #11
- Idan -

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

טוב מצטער, לא מצאתי את השם של ההורמון. אני גם נזכרתי שדיברו בתוכנית הזאת על ילדות אנורקסיות והתגלית של ההורמון הזה עשתה פירצת דרך בטיפול באנורקסיה, חבל שלא ראיתי את התוכנית עד הסוף. אמנם יש הורמון אחר שאחראי להגברת התאבון ודיכוי המטאבוליזם, קוראים לו Ghrelin, אבל זה לא ההורמון שדיברו עליו בתוכנית.

בקשר ל-5x5, את האמת אני כבר לא בטוח, אני לא זוכר מה אני עשיתי כשנתקעתי. מישהו פה שאל אותי בדיוק אותה שאלה ועניתי שכדאי להרים את המישקל החדש של אותו שבוע ואז לחזור למשקל הקודם של יום ראשון הקודם, אבל כשאני חושב על זה עכשיו אני כבר לא בטוח אם ככה צריך, כי אז השאלה היא מה עושים עם השבוע שאחרי, הרי בכל מקרה אתה תצטרך להשהות בשבוע את המשקל של יום חמישי כדי שיהיה תואם ליום ראשון. אז או שהשבוע הזה אתה חוזר על המשקל של יום חמישי שעבר, או שאתה עושה משקל חדש ושבוע הבא אתה חוזר על אותו המשקל שתעשה ביום חמישי הקרוב. אולי עדיף באמת שתחזור על המשקל של יום חמישי שעבר כדי לא לעשות פער.
ישן 27-11-07, 00:45   #12
erezg
חבר פעיל

הסמל האישי שלerezg

אני די בטוח הן ממספר מקורות שכבר קראתי ואיני זוכר כרגע והן מניסיון אישי (כן, גם לי היו תקופות של 65 קילו על 4000 קל' בלי לעלות במשקל) שמדובר בהסתגלות של הגוף.

באותו אופן, ניתן לראות כיצד אנשים שיוצאים מחיטוב עולים במשקל גם על מאזן קלורי נייטרלי, או דוגמא קיצונית יותר, באדיבילדרים שעולים 20 ו30 קילו בשלושה חודשים לאחר החיטוב המטורף של התחרות.

לדעתי, אם הגעת למצב שאתה אוכל 4000 קל' והbmr שלך 1800, אל תוסיף עוד קלוריות, כי סביר שהעלייה שתתרחש תהיה בשומן.

הייתי ממליץ לך דווקא לקחת הפסקה של שבועיים על מאזן נייטרלי (או אפילו גרעון קלורי קל) ולחזור למאזן קלורי חיובי שפוי יותר (נניח 3000 קלוריות) ולראות מה קורה.

אם גם אז לא תעלה (ואחוז השומן שלך לא גבוה במיוחד), תוסיף קלוריות בהדרגה, עד שתראה עלייה.

שורה תחתונה -ניסוי וטעייה.
erezg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-11-07, 00:55   #13
erezg
חבר פעיל

הסמל האישי שלerezg

אתה יודע מה..

למה אני מרחיב במילים על שאלות שכבר ענו לך עליהן מבינים ממני..

ציטוט:
במקור פורסם על ידי gal.T
אבל הוא לא התכוון לזה... ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על חילוף החומרים, אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר.

לתשובה לשאלה המקורית; הBMR יהיה כמעט זהה, אך ההוצאה הקלורית היומית של הגוף - לא.
שני דברים ישתנו, בעיקר. האחד הוא האפקט התרמי של המזון שיעלה כתגובה ליותר מזון שנצרך, כשהשני הוא המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים (NEAT) שהוא בעצם חלק מכל הדיון הזה על ה'נטייה להשמנה'. אם הוא קיים בצורה משמעותית אצלך (ThaiB0X), אז גופך בהחלט יסתגל לאוברפידינג וישרוף קלוריות עודפות כחום בגלל אותו חלק מיסתורי של חילוף החומרים. אם הוא לא קיים, אז אתה פשוט תשמין כמעט ביחס ישר לכל קלוריה שתוסיף (חלק מהנטייה להשמנה).
ציטוט:
במקור פורסם על ידי gal.T
התשובה היא כמו לכל אחד אחר - ניסוי וטעייה.
תתחיל עם כמות קלוריות מסויימת, תתקדם, תתקע, תוסיף, תתקדם, תתקע, תוסיף וכן הלאה... מתישהו אתה תתייצב והגוף יתייאש. לעלות בצורה קיצונית ישר על ההתחלה זה לא חכם.

תרמו = חום, גנזה = יצור. אתה מתכוון למעשה לאפקט התרמי של המזון, כשהכוונה היא לדרישה האנרגתית לשם פירוקו הכימי והמכני של המזון.
המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים קשור בכל מיני תהליכים ברמת התא שעדיין לא הצליחו להסביר במלואם (כל הקשור ל- uncoupling proteins), אשר גורמים ל"בזבוז" של אנרגיה כחום (תרמוגנזה). תופעה זאת נראית כתגובה לקור עז, למחלה, לכימיקלים שונים, וכמובן כאדפטציה מסויימת לדיאטה שעלייה אנו בעצם מדברים.
ציטוט:
אם חילוף החומרים שלך עלה, אז כך גם התחזוקה התאורתית.
אני זוכר שכשיוגי התחיל חיטוב אחרי תקופת המסה המלוכלכת הקיצונית האחרונה שלו, גיל הוריד אותו לקצת מעל 3000 קלוריות והבחור ירד במשקל. ושוב התשובה כאן היא ניסוי וטעייה, כשהמטרה כרגע היא למצוא את הנקודה שממנה אתה מתחיל לרדת במשקל, ולהוריד לאט לאט את הקלוריות עד שהעניינים יתאזנו בחזרה.
ציטוט:
לא צריך כאן שום הוכחה.

כמו שנאמר, מילת המפתח כאן היא אדפטציה. הגוף מוריד את חילוף החומרים ומעלה אותו כהסתגלות למאזנים אנרגתיים שונים. זו הכוונה כאן, ועקב כך לפעמים צריך הדרגתיות מפני שההוצאה האנרגתית היומית היא אינה סטטית.
ציטוט:
אתה עושה כאן סלט.
עזוב נוזלים, זה לא העניין. זו סיטואציה שראיתי יותר מדי פעמים. הגוף יורד הרבה יותר ביעילות ובהדרגתיות כשיוצאים לאט מעליה במסה. זה בדיוק כמו יציאה מחיטוב, בה הגוף נוטה להחזיר שומן כאילו אין מחר. גם כאן הקיצוניות לא מטיבה עימנו במיוחד.

ושוב אני אחזור על עצמי; הגוף לא לינארי, הוא לא ינייד שומן ביחס ישיר לגרעון שתתן לו, ועל אחת כמה וכמה כשהגרעון הוא תוצאה של מנגנון אדפטיבי של חילוף החומרים שעדיין לא מובן כהלכה. זו סיטואציה סבוכה ומעורפלת, אך היא עדיין כזו שרוב העדויות לא משאירות לנו הרבה ספקות באשר לגורלה.

איני לא נחרץ לשום כיוון, וגם חושב שזה מקום שדי קשה ומיותר להכנס אליו, ולכן אני אחזור ואומר לך - לילה טוב.
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=33185

לא סתם ממליצים לעשות שבועיים על מאזן נייטרלי בין מסה לחיטוב וחיטוב למסה וכן באמצע חיטוב.

אם אתה שואל אותי, הפסקה של שבועיים על מאזן נייטרלי תעשה לך רק טוב.

אין שום סיבה בעולם שתדחוף 4000 קלוריות. תפריטים של 4000 קל' לאנשים שלא זקוקים להם ו/או על חומרים מיותרים מניסיון ומובילים לעלייה בשומן.
ישן 27-11-07, 08:08   #14
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

השאלה מה זה נייטרלי. אם אני עכשיו חותך ל2500 קלוריות אני יורד במשקל, אז זה לא ממש נייטרלי.
ישן 27-11-07, 08:30   #15
kaga
חבר פעיל

הסמל האישי שלkaga

טייבוקס כמה פעמים ביום אתה אוכל?
ישן 27-11-07, 08:58   #16
TzachimmortaL
חבר פעיל

הסמל האישי שלTzachimmortaL

אחי אתה שרוט חחח
אני רק מתחנן לעלות במשקל כדי שאני אצטרך להתחזר על עוד אוכל כדי שתהיה עליה נוספת במשקל, אני עם 3000 + קלוריות ואני מורעב תחת
ישן 27-11-07, 10:10   #17
trx--->sus

גם אני סובל מזה אני אקטו וחצי אנדו
ישן 27-11-07, 15:30   #18
erezg
חבר פעיל

הסמל האישי שלerezg

ציטוט:
השאלה מה זה נייטרלי. אם אני עכשיו חותך ל2500 קלוריות אני יורד במשקל, אז זה לא ממש נייטרלי.
תנסה.
גם אם תרד ל2500 ותרד במשקל, אני מבטיח לך שזו לא תהיה ירידה בשריר, כך שאין לך מה להפסיד פה.
ישן 27-11-07, 15:45   #19
Elevation

ציטוט:
אני אקטומורפ מניאק,
נמאס לי להיות על תפריט של 3500-4000 קלוריות עם Bmr של 1800 ובקושי לעלות.
יש איזה משהו לדיכוי מטאבוליזם ? (חוקי)

אני מאחל לך מוות קשה וכואב.

Aou! Aou! Aou! Spartan#1!
Elevation מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-11-07, 15:46   #20
Elevation

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
טוב מצטער, לא מצאתי את השם של ההורמון. אני גם נזכרתי שדיברו בתוכנית הזאת על ילדות אנורקסיות והתגלית של ההורמון הזה עשתה פירצת דרך בטיפול באנורקסיה, חבל שלא ראיתי את התוכנית עד הסוף. אמנם יש הורמון אחר שאחראי להגברת התאבון ודיכוי המטאבוליזם, קוראים לו Ghrelin, אבל זה לא ההורמון שדיברו עליו בתוכנית.

בקשר ל-5x5, את האמת אני כבר לא בטוח, אני לא זוכר מה אני עשיתי כשנתקעתי. מישהו פה שאל אותי בדיוק אותה שאלה ועניתי שכדאי להרים את המישקל החדש של אותו שבוע ואז לחזור למשקל הקודם של יום ראשון הקודם, אבל כשאני חושב על זה עכשיו אני כבר לא בטוח אם ככה צריך, כי אז השאלה היא מה עושים עם השבוע שאחרי, הרי בכל מקרה אתה תצטרך להשהות בשבוע את המשקל של יום חמישי כדי שיהיה תואם ליום ראשון. אז או שהשבוע הזה אתה חוזר על המשקל של יום חמישי שעבר, או שאתה עושה משקל חדש ושבוע הבא אתה חוזר על אותו המשקל שתעשה ביום חמישי הקרוב. אולי עדיף באמת שתחזור על המשקל של יום חמישי שעבר כדי לא לעשות פער.

סרוטונין?

Aou! Aou! Aou! Spartan#1!
Elevation מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה