ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-11-07, 23:46   #81
Shir =]
חבר פעיל

הסמל האישי שלShir =]

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Recoba
אמונה = "וואלה, אני מאמין בזה" = אין הוחכה. ברגע שיש הוחכה כבר לא מדובר באמונה.

שום מעל הידיעה ושום נעליים.
[b]זו בדיוק הסיבה שהאמונה מעל הידיעה. כשיש לך הוכחה אז זה ברור מאליו. כאילו השמש זורחת בחוץ נקודה. אבל כשמישהו אומר לך שהשמש זורחת ואתה מאמין בזה בלי שום הוכחה...
עריכה: דוגמה מטומטמת, אבל זה מה שיצא XD

Well I guess that's just the way that it goes
why love dies no one knows
but I love you till my very last breath
don't say a word
just leave me with your kiss of death
-L.A. Guns-

Shir =] מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 23:46   #82
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי - Idan -
העולם גדל והתפתח כמו כל דבר שאנחנו מכירים. אתה בטח חושב שהמדענים מאמינים שהיה "פיצוץ" ופוף, יש עולם עגול עם אוקיינוסים, עם אדמה, עם צמחייה, עם מיקרואורגניזמים וכו'. ממש לא. מדענים גילו שהיקף השמש גדל בכמה מטרים כל שנה, זאת הוכחה חותכת לכך שהכוכבים הם דינאמיים ומשתנים, הם לא "נוצרים", הם מתפתחים ויש הבדל עצום.

התאוריה המקובלת היא כפי שאמרו "המפץ הגדול", כאשר לפניו היה משהו, אך מאחר והמפץ הגדול יצר גם את מימד הזמן, אז אי אפשר להגיד שהמשהו הזה היה שם כל "הזמן" כי הזמן לא היה. זה ממה שידוע, אני כמובן לא מתיימר להבין משהו כל כך גדול ומורכב.

עכשיו אם אני אשאל מה מה ברא את אלוהים, אתה תגיד לי שאלוהים תמיד היה, הוא היוצר ובגלל זה הוא הראשון להכל. אז אני אומר לך, שאני מעדיף להאמין שהעולם היה קיים מאז ומתמיד (למרות שזה לא כך) מאשר להאמין שמאז ומתמיד קיימת ישות על טבעית עם אינטילגנציה אין סופית ובלה בלה בלה.

מה הקשר? מה הקשר? מה הקשר?

אתה מתיימר להבין משהו שהוא נשגב בהרבה מהבנתך. אתה לא יכול לשאול מישהו "נו, אז איך נוצר העולם?" ולצפות לתשובה. אתה יודע איך נוצרת אש? אתה יודע מה מקור החשמל? אתה יודע למה מהירות האור יותר גבוהה ממהירות הקול? מכניקת קוונטים? תורת היחסות? איך נוצרות תגובות כימיות? אני יוצא מנקודת הנחה שלפחות חלק מהדברים הללו אתה לא יודע, אז למה שתדע את הדבר אולי הכי מורכב שבן אדם יכול לנסות להבין שזה היווצרות היקום?

"אהתאוריה המקובלת היא כפי שאמרו "המפץ הגדול", כאשר לפניו היה משהו, אך מאחר והמפץ הגדול יצר גם את מימד הזמן, אז אי אפשר להגיד שהמשהו הזה היה שם כל "הזמן" כי הזמן לא היה. זה ממה שידוע, אני כמובן לא מתיימר להבין משהו כל כך גדול ומורכב."

אבל בדיוק על זה הגבתי .. לאחד שהוא רופא!! שמאמין בזה.. היה דיון ארוך..לו, לא הייתה תשובה..

אז בוא אני יגיד לך איך הוא הגדיר את זה, אפיל יותר יפה.. "כח אינסופי (או מסה..אני לא בטוח) בנקודה אפס התממשה" << עכשיו תקרא..כמה הודעות אחורה בעמודים ההתחלתיים את התגובה שלי על המפץ הגדול- תראה. הכל פנטסטיק..
כתבתי שם גם שזה מלימודים יחסית בסיסייים שלי, אני לא מתיימר להחליף רב גדול שמלמד מחשבת (וזה התחום שעוסק אגב בכל השאלות האלה וגם עונה עליהם, רק מה.. שהפוף בדר"כ לא רוצים לשמו ע ובזה אני מעריך את הרבנים)
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 23:48   #83
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shir =]
[b]זו בדיוק הסיבה שהאמונה מעל הידיעה. כשיש לך הוכחה אז זה ברור מאליו. כאילו השמש זורחת בחוץ נקודה. אבל כשמישהו אומר לך שהשמש זורחת ואתה מאמין בזה בלי שום הוכחה...
עריכה: דוגמה מטומטמת, אבל זה מה שיצא XD
ואיך זה מוכיח שהאמונה היא מעל הידיעה?

אמונה היא ברירת מחדל.
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-11-07, 23:57   #84
speed
חבר פעיל

Recoba- תקשיב, זה נובע מאותה אמונה הריי.. אמונה ביהדות, שאומרת שאמונה זה מעל הידיעה זה לא ההגדרה של האמונה של אליעזר בן יהודה, ובעז"ה אתה עוד תיווכח שיש הרבה מקרים שהתורה לא טעתה במילותיה ובמשפטיה ולא היה צריך לתקן דבר, אני אאישית גם מאמין שזה יישות אלוקית שהורידה את התורה לשמים מפי ה' על יד משה לכן אין גם אפשרות של טעות (אתה יכול לחשוב על אלגוריתם שפעולה אחת גוררת פעולה אחרת כי היא חייבת להתרחש זה גם עצם ההשתלשלו שלנו עד העולם הזה ועצם דיבורנו עכשיו)

עריכה-
ישן 22-11-07, 00:14   #85
speed
חבר פעיל

אם היית אבל שואל אותי במה אני מאמין אז הייתי עונה לך תשובה כזו:
"באלוקי אברהם אלוקי יצחק ואלוקי יעקב" (רק עם ה במקום ק)
ישן 22-11-07, 00:29   #86
yona1
חבר מתחיל

הסמל האישי שלyona1

ברירת מחדל ..

מצטער, לא ידעתי שאסור לכתוב את שם זה של אלוקים,

אני מצטער לכל מי שנפגע
ישן 22-11-07, 04:11   #87
tomerA
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלtomerA

חברים מעכשיו אני אומר שהעולם נוצר על ידי זבולו בולולו הוא היוצר עולם!
הוא יצר כול מיני עולמות עד שהגענו לעולם הזה.
נראה אותכם מוכיחים לי שהוא לא קיים, האלוהים שלכם הוא סתם המצאה מהתחת. זבולו בולולו הוא האחד!!
ישן 22-11-07, 10:40   #88
///Efi///
חבר פעיל

הסמל האישי של///Efi///

שלח הודעה דרך ICQ אל ///Efi/// שלח הודעה דרך MSN אל ///Efi///

טוב תקשיבו, אם מיסתכלים על זה מזוית אחרת הרי עדיף להאמין בה' לא?

כי אחרי המוות יכול להיות שיש מישפט ומי שמאמין הולך לגן עדן ומי שלא לגהנום, ואולי לא, ואין כלום, ניגמר!
מה יש לכם כבר להפסיד אם תאמינו בה', חיים טובים כי לא פוחדים מהמוות, לא מיתבאסים מכל דבר כי יודעים שהכל לטובה, אני לא אומר לחזור בתשובה אבל רק להאמין מה כבר יש להפסיד, הדבר הכי נורא שיכול להיות זה שיהיה מישפט ותילכו לגן עדן! (קו חשיבה יהודי).
תחשבו גם מה יקרה שתיהיו זקנים, זה הדבר הכי נורא לדעתי, להיות זקן ולפחד מהמוות.

///Efi/// מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-11-07, 12:44   #89
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///

כי אחרי המוות יכול להיות שיש מישפט ומי שמאמין הולך לגן עדן ומי שלא לגהנום, ואולי לא, ואין כלום, ניגמר!
מה יש לכם כבר להפסיד אם תאמינו בה', חיים טובים כי לא פוחדים מהמוות, לא מיתבאסים מכל דבר כי יודעים שהכל לטובה, אני לא אומר לחזור בתשובה אבל רק להאמין מה כבר יש להפסיד, הדבר הכי נורא שיכול להיות זה שיהיה מישפט ותילכו לגן עדן! (קו חשיבה יהודי).
מה יש להפסיד? כול המצוות המזדינות שלכם!
אסור את זה ואת זה ואת זה וזה וזה וזה וזה .
ישן 22-11-07, 12:52   #90
Gootche
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///

בדיוק.
כשהייתי בפולין הייתה לי שיחה על זה עם המורה שלי שהיא לא מאמינה בה', והיא אמרה שזה נורא קשה לה. למה? כי אם אתה מאמין בה' אז תמיד יש לך למי לפנות, עם מי להתייעץ, על מי לסמוך, עם מי לדבר, את מי להאשים/לנקוף לזכותו, יש לך משהו להצביע עליו.
ברגע שאתה לא מאמין באלוהים, אז אתה לוקח את כל הנטל לבד, על עצמך, בלי אף אחד אחר. וזה הרבה יותר קשה.
ישן 22-11-07, 12:55   #91
tomerA

הסמל האישי שלtomerA

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Gootche
בדיוק.
כשהייתי בפולין הייתה לי שיחה על זה עם המורה שלי שהיא לא מאמינה בה', והיא אמרה שזה נורא קשה לה. למה? כי אם אתה מאמין בה' אז תמיד יש לך למי לפנות, עם מי להתייעץ, על מי לסמוך, עם מי לדבר, את מי להאשים/לנקוף לזכותו, יש לך משהו להצביע עליו.
ברגע שאתה לא מאמין באלוהים, אז אתה לוקח את כל הנטל לבד, על עצמך, בלי אף אחד אחר. וזה הרבה יותר קשה.
אתה עכשיו מדברים על משהו אחר.
אין לי בעיה ואני גם חושב שחייבים שתיהיה לך אמונה.
מה שיש לי בעיה זה הדת.
למה אסור לך לסוע ביום שבת עם המכונית? כי ככה אלוהים רוצה? אבל האם דרך זה שאני מטייל בארץ ביום שבת אני מתחבר לארץ ומגדיל את האמונה שלי?
ואם אני מאמין גדול אבל אוכל בשר וחלב? זה העיקר זה שאכלתי בשר וחלב או זה שאני מאמין?
ישן 22-11-07, 13:22   #92
Danzig
חבר פעיל

הסמל האישי שלDanzig

כללי:: גבר שבגברים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tomerA
אתה עכשיו מדברים על משהו אחר.
אין לי בעיה ואני גם חושב שחייבים שתיהיה לך אמונה.
מה שיש לי בעיה זה הדת.
למה אסור לך לסוע ביום שבת עם המכונית? כי ככה אלוהים רוצה? אבל האם דרך זה שאני מטייל בארץ ביום שבת אני מתחבר לארץ ומגדיל את האמונה שלי?
ואם אני מאמין גדול אבל אוכל בשר וחלב? זה העיקר זה שאכלתי בשר וחלב או זה שאני מאמין?
יש הרבה חלוקות בנושא הזה ספציפית ובכללי, לגבי כל האיסורים, יגידו לך שאתה יכול ליסוע גם בימים האחרים וביום שבת לשבת בבית עם המשפחה ולספר ולפרש את פרשת השבוע וכו', זה גם כביכול להגדיל את האמונה. בקיצור, כל אחד באמונתו יחיה.

קרדיט ליוסי פינגווין התותח
Danzig מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה