ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-10-07, 21:04   #1
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

ברירת מחדל חדש בפורום - שאלה באלקינג

אוקי אוקי.. קודם כל אני חדש כאן, חן, 19, נעים מאוד ויופי טופי..
אני מתאמן חדש יחסית, 4 חודשים בקושי.. אז אני לא גדול ולא ענק ולא שום כלום ואני אחסוך מכם את הביקורת על התמונות עד שיהיה משהו מעניין לראות בעוד 10000 שנה בערך.

בכל מקרה אני משתדל לקרוא ולהשכיל במה שקשור בפיתוח גוף למרות שאין לי שום כוונה להיות מפתח גוף.. חובבן לחלוטין ומתכנן להישאר ככה.. אבל בכל זאת אני מתכנן להשתמש באסטרואידים בעתיד (לחסרי חוש ההומור מביניכם זאת הייתה בדיחה)

בקיצור יש לי שאלה,
אם נחלק את מפתחי הגוף החובבנים לשני מחנות אז יש את אלה שמאמינים בהעמסה נקיה ואלה שמאמינים בהעמסה מלוכלכת. צודק עד כאן? יופי..

בקיצור מחנה ההעמסה הנקיה מקפיד על דיאטה נקיה וקפדנית לאורך כל השנה ומשתדל לאכול את מינימום האוכל הנדרש לגדילה מקסימלית. וע"י כך מנסה למנוע ככל שניתן עליה באחוזי שומן. אבל עם זאת לא תמיד מצליחים לאכול בדיוק כמה שצריך וכמה שמספיק ולכן אמנם עולים פחות באחוזי השומן אבל גם מסת השריר גדלה לאט יותר.

המעמיסים המלוכלכים משתדלים לאכול בתקופת ההעמסה מינימום כמות מסויימת.. אבל לא מגבילים את עצמם. כלומר בעצם העובדה שהם אינם מגבילים את עצמם הם דואגים שלגוף לא יהיה חוסר באבות מזון בשום צורה ומביאים את יכולת ההחלמה של הגוף למקסימום. לכן גם העליה באחוזי השומן והעליה במסת השריר גדולה יותר.

(כן שמתי לב שזה הפך לארוך כמו כיפה אדומה.. עוד מעט נגמר..)
הבעיה היא כשמגיעים לחיטוב, המעמיסים הנקיים שאחוז השומן בגופם נמוך יותר יזדקקו לתקופת חיטוב קצרה יותר על מנת להגיע לאחוז שומן מסויים מהמעמיסים המלוכלכים שאחוז השומן בגופם גבוה יותר ולכן יזדקקו לחיטוב מסיבי יותר.

עצם החיטוב המסיבי והארוך יותר לו יזדקקו המחטבים המלוכלכים יגרום לאיבוד מסת שריר בהיקף גדול יותר.
כלומר בשתי הגישות מסת השריר שתיצבר במחזור העמסה-חיטוב, תהיה דומה.
עם זאת, וכאן הטענה/שאלה.. קיים מה שנקרא זכרון שריר, תקנו אותי אם אני טועה אבל בזכותו אלה שהעמיסו בצורה מלוכלכת וצברו מסת שריר גדולה יותר, על אף שאיבדו יותר ממנה בתקופת החיטוב, יחזירו לעצמם את המסה שאיבדו במהירות גדולה יותר בהעמסה הבאה כך שבסופו של דבר לאחר מספר מחזורי העמסה-חיטוב ישיגו תוצאות מרשימות יותר.

כן.. ארוך.. פסיכומטרי ארוך יותר.. הצבא ארוך יותר.. זה טוב להתרגל..
בקיצור.. טועה, צודק, הערות, טענות, מכתבי נאצה.. ?

ברוך הבא לי.. שבת שלום לכם
ווי איזה מגניב סמיילי של סון גוקו..
Lucifer מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 21:14   #2
zrizi
חבר פעיל

אתה לא עושה שוב מסה לפני התחרות
zrizi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 21:28   #3
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

ציטוט:
אתה לא עושה שוב מסה לפני התחרות
ציטוט:
בקיצור יש לי שאלה,
אם נחלק את מפתחי הגוף החובבנים לשני מחנות אז יש את אלה שמאמינים בהעמסה נקיה ואלה שמאמינים בהעמסה מלוכלכת. צודק עד כאן? יופי..
אממ כן.. זו פריבילגיה שאין למפתחי גוף שצריכים להכין את עצמם לתחרות, דיברתי על מפתחי גוף חובבנים, שעושים את זה להנאתם ולא לתחרות.
ישן 19-10-07, 23:38   #4
Tamir H
חבר פעיל

אף פעם לא חשבתי על זה ככה
גם לפי איזה פוסט שראיתי פה פעם ניגרי כתב שלדעתו ולדעת גיל בעלייה מלוכלכת השוק שהגוף
מקבל מכמות האוכל עוזרת מאוד לגדילה.
Tamir H מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-10-07, 23:55   #5
yonip
חבר פעיל

הסמל האישי שלyonip

אז מה אתה בא להגיד פה שעדיף מאסה מלוכלכת ?
yonip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-07, 01:02   #6
SiX PACK
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלSiX PACK

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yonip
אז מה אתה בא להגיד פה שעדיף מאסה מלוכלכת ?
תלוי למי

Facebook
SiX PACK מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-07, 03:40   #7
xZiPeR
חבר פעיל

אם לא היו למסה מלוכלכת לא היו יתרונות אז אף אחד לא היה עושה אותה (אלא אם זה כי קשה לו להתמיד בתפריט הדוק לאורך זמן).
ישן 20-10-07, 10:56   #8
אליאב קרייסלר
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל אליאב קרייסלר

אף פעם לא עדיף מסה מלוכלכת חח מהזה השטויות האלה
אליאב קרייסלר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-07, 11:09   #9
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

אוקי אוקי.. בוא נבהיר נקודה..
אני אף פעם לא אומר שטויות..!

טוב אולי כשאני שיכור.. או אחרי קילו גלידה קינדר/ריבת חלב עוגיות.. אבל זו לא הנקודה.

הנקודה היא שחלק מהסיבה ששאלתי היא כי אני לא בטוח בזה לכן אם מישהו ותיק יותר חושב שזה לא נכון או לא מדוייק אני אשמח לשמוע למה וככה לשפוט בעצמי.
ישן 20-10-07, 11:48   #10
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

תלוי מה המטרה שלך אם אתה רוצה להיות פשוט מסיבי אתה יכול גם מלוכלכת..אם אתה רוצה גוף יפה שיראו את השרירים בצורה טובה אז נקיה..בכל מקרה כדי לעלות במסת שריר אתה לא צריך לתחות ציפסים וכאלה אלה הרבה חלבונים ופחמימות..
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-07, 12:07   #11
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

העניין הוא שלדעתי אפשר להשיג את שני הדברים בעזרת מסה מלוכלכת. להיות יותר מסיבי וגם עם גוף יפה וחטוב.
כלומר אם אני אעשה:

מסה-מלוכלכת חיטוב מסה-מלוכלכת חיטוב מסה-נקיה חיטוב
אני חושב שהתוצאה שלי תהיה יותר טובה ממישהו שיעשה:

מסה-נקיה חיטוב מסה-נקיה חיטוב מסה-נקיה חיטוב

פשוט כי בכל מחזור מסה אני אתחיל מאחוז שומן זהה כמו זה שעושה מסה נקיה אבל אני אחזור למסת השריר שאיבדתי במהלך החיטוב מהר יותר ולמעשה לאורך זמן אצבור יותר מסה ככה שבסופו של דבר בחיטוב אני אראה טוב יותר ומסיבי יותר
ישן 20-10-07, 12:39   #12
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Lucifer
העניין הוא שלדעתי אפשר להשיג את שני הדברים בעזרת מסה מלוכלכת. להיות יותר מסיבי וגם עם גוף יפה וחטוב.
כלומר אם אני אעשה:

מסה-מלוכלכת חיטוב מסה-מלוכלכת חיטוב מסה-נקיה חיטוב
אני חושב שהתוצאה שלי תהיה יותר טובה ממישהו שיעשה:

מסה-נקיה חיטוב מסה-נקיה חיטוב מסה-נקיה חיטוב

פשוט כי בכל מחזור מסה אני אתחיל מאחוז שומן זהה כמו זה שעושה מסה נקיה אבל אני אחזור למסת השריר שאיבדתי במהלך החיטוב מהר יותר ולמעשה לאורך זמן אצבור יותר מסה ככה שבסופו של דבר בחיטוב אני אראה טוב יותר ומסיבי יותר
אז זה הקטע שמי שעושה מסה נקיה(עלייה במסת שריר בלבד ולא שומן) לא צריך לעשות חטוב...אם כן אז זאת לא מסה נקיה או שלפני זה היה לו אחוז שומן די גבוהה
ומי אמר שתחזור מהר יותר?ההבדל יהיה שלא רק תצבור שרירים אלה שומן..שוב פעם כדי לצבור שרירים צריך חלבונים ופחממות..שני הסוגים שהזכרת מקבלים את זה רק שזה שמלוכלך מקבל גם שומן
ישן 20-10-07, 13:50   #13
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

תראה אמנם יש לך יותר נסיון באימונים ללא ספק..
אבל קראתי מספיק וראיתי מספיק כדי לדעת שאין כזה דבר מסה נקיה טהורה.
אין כזה דבר עליה במסת שריר בלי צבירת שומן. אולי אלה שעושים מסה נקיה יצברו פחות שומן אבל גם הם יצטרכו להוריד את השומן שצברו בסופו של דבר בתקופת חיטוב.

אני חושב שאתה עושה הפרדה לא נכונה בין סוגי מאכלים.
במסה מלוכלכת אמנם אוכלים יותר ומקפידים פחות אבל גם בפיצות ובהמבורגרים ובבמבה יש אבות מזון שהגוף יודע לנצל, כל עוד אתה אוכל מזון בריא בכמות בסיסית מסויימת (500 קלוריות מעל מיינטנס לדוגמה) ואוכל גם שטויות. הגוף ינצל גם את הזבל לגדילת שריר אם יש לו צורך באבות מזון נוספים כי גם בזבל יש פחמימות וחלבונים. אז נכון שאחוז השומן בסוף המסה יהיה גבוה יותר אבל זה עדיין לא שולל את מה שאמרתי בהתחלה לגבי המצב לאחר כמה מחזורי מסה וחיטוב.
ישן 20-10-07, 14:15   #14
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
תראה אמנם יש לך יותר נסיון באימונים ללא ספק..
אבל קראתי מספיק וראיתי מספיק כדי לדעת שאין כזה דבר מסה נקיה טהורה.
אין כזה דבר עליה במסת שריר בלי צבירת שומן. אולי אלה שעושים מסה נקיה יצברו פחות שומן אבל גם הם יצטרכו להוריד את השומן שצברו בסופו של דבר בתקופת חיטוב.

אני חושב שאתה עושה הפרדה לא נכונה בין סוגי מאכלים.
במסה מלוכלכת אמנם אוכלים יותר ומקפידים פחות אבל גם בפיצות ובהמבורגרים ובבמבה יש אבות מזון שהגוף יודע לנצל, כל עוד אתה אוכל מזון בריא בכמות בסיסית מסויימת (500 קלוריות מעל מיינטנס לדוגמה) ואוכל גם שטויות. הגוף ינצל גם את הזבל לגדילת שריר אם יש לו צורך באבות מזון נוספים כי גם בזבל יש פחמימות וחלבונים. אז נכון שאחוז השומן בסוף המסה יהיה גבוה יותר אבל זה עדיין לא שולל את מה שאמרתי בהתחלה לגבי המצב לאחר כמה מחזורי מסה וחיטוב.
ממ אני יכול לשלול את מה שאמרת..אני לדוגמא אוכל פול ממש פול הכל פיצות פיצסים שוקולדים כל דבר פשוט (לא חרא כן?חח) אני לא עושה חיטוב אני מתאמן על מסה וכוח אני על 8 אולי טיפה יותר אחוזי שומן ואני עולה במסה נקיה בלי שומן...
לגבי הדבר השני שאמרת זה נכון אבל לגוף יש רמה מסוימת של חלבונים שצריך כדי להתפתח..נגיד סתם 100 חלבונים ביום..אז אתה יכול להשיג את ה100 חלבונים האלה בכמה דרכים תוכל פיצות והמבורגרים במו שאמרת או חלבון נקי ..בכל מקרה 100=100...
ישן 20-10-07, 14:55   #15
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

טוב טוב.. אבל עכשיו נכנסנו לגנטיקה.. כל אחד והיתרונות הגנטיים שלו..
אתה יכול להשאר חטוב ולהעלות מסת שריר בו זמנית.. אני יפה והוצאתי 730 בפסיכומטרי בלי קורס

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שאם נסתכל על רוב האנשים, הרוב לא יכולים לעלות במסה בלי עליה באחוזי שומן.
ולגבי מה שאתה אומר שקיים מקסימום חלבון בכל נקודת זמן שנדרש לגוף לשם שיקום והתפתחות אז זה נכון. וכמובן שמישהו שיאכל בדיוק את הכמות הזו ובדיוק את כמות הפחמימות הנדרשת יעלה כמעט בצורה נקיה לחלוטין. אבל.. זה כמעט בלתי אפשרי לדעת בדיוק כמה נדרש לך על מנת לעלות.. ובהתחשב בזה שרוב האנשים לא חיים במעבדות ועושים עוד פעילויות חוץ מלהתאמן.. אנחנו שורפים גם עוד קלוריות.. ובכך למעשה עלולים למנוע מעצמנו מספיק קלוריות שדרושות לשריר לשיקום מקסימלי.. אז מסה מלוכלכת היא לא אידיאלית.. אבל היא ללא ספק דרך להבטיח שתקבל לפחות את מה שהגוף צריך.. חוץ מזה זו גם דרך להשאר שפוי.. בכל זאת כשעושים חיטוב ויודעים שעוד כמה חודשים בתקופת ההעמסה אפשר שוב לאכול כמו בני אדם.. דברים נראים אחרת..
ישן 20-10-07, 15:28   #16
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
אתה יכול להשאר חטוב ולהעלות מסת שריר בו זמנית.. אני יפה והוצאתי 730 בפסיכומטרי בלי קורס

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שאם נסתכל על רוב האנשים, הרוב לא יכולים לעלות במסה בלי עליה באחוזי שומן.
ולגבי מה שאתה אומר שקיים מקסימום חלבון בכל נקודת זמן שנדרש לגוף לשם שיקום והתפתחות אז זה נכון. וכמובן שמישהו שיאכל בדיוק את הכמות הזו ובדיוק את כמות הפחמימות הנדרשת יעלה כמעט בצורה נקיה לחלוטין. אבל.. זה כמעט בלתי אפשרי לדעת בדיוק כמה נדרש לך על מנת לעלות.. ובהתחשב בזה שרוב האנשים לא חיים במעבדות ועושים עוד פעילויות חוץ מלהתאמן.. אנחנו שורפים גם עוד קלוריות.. ובכך למעשה עלולים למנוע מעצמנו מספיק קלוריות שדרושות לשריר לשיקום מקסימלי.. אז מסה מלוכלכת היא לא אידיאלית.. אבל היא ללא ספק דרך להבטיח שתקבל לפחות את מה שהגוף צריך.. חוץ מזה זו גם דרך להשאר שפוי.. בכל זאת כשעושים חיטוב ויודעים שעוד כמה חודשים בתקופת ההעמסה אפשר שוב לאכול כמו בני אדם.. דברים נראים אחרת..
חחח למה סיפרתי על עצמי שתיראה שזה אפשרי לעלות במסה נקי..אני לא יחיד כזה..ממש לא..
אפשר..2 גרם חלבון לקילו משהו כזה..וגם מה כדי לרפות את השריר לא צרך הרבה קלוריות אלה חלבונים..
ישן 20-10-07, 15:58   #17
sandman
חבר פעיל

ציטוט:
קודם כל ברוך הבא לפורום
עם כל הכבוד לך ואני במאת נותן לך כבוד על הצלחה בפיסכומטרי כי היא בטח פותחת לך אפשרויות רבות ללימודים בהמשך.
אין כאן בפורום מקום לשחצנות !

גם אני חבר מרוצה בישראלבאדי...
sandman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-10-07, 16:34   #18
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

Demon לא התכוונתי שאתה היחיד.. יש עוד עם יכולת דומה.. אבל יש גם המון שלא..
חוץ מזה אני חושב שלפחמימות ולשומנים חשיבות גדולה לא פחות מלחלבון..

sandman
קודם כל תודה... ואני לא משתחצן.. סתם התאים באותו רגע (טוב טוב.. ונהנתי לכתוב את זה.. אבל רק קצת.. )

חוץ מזה.. מי הגאון שהכניס את הסמיילי של סון גוקו !?
ישן 20-10-07, 16:51   #19
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

ציטוט:
Demon לא התכוונתי שאתה היחיד.. יש עוד עם יכולת דומה.. אבל יש גם המון שלא..
חוץ מזה אני חושב שלפחמימות ולשומנים חשיבות גדולה לא פחות מלחלבון..

sandman
קודם כל תודה... ואני לא משתחצן.. סתם התאים באותו רגע (טוב טוב.. ונהנתי לכתוב את זה.. אבל רק קצת.. )

חוץ מזה.. מי הגאון שהכניס את הסמיילי של סון גוקו !?
פחמימות כן , שומנים לא..לא שמעתי בחיים ששומנים בונים שרירים חח
ישן 20-10-07, 17:07   #20
Lucifer
חבר פעיל

הסמל האישי שלLucifer

שומנים לא בונים שרירים אבל יש להם השפעה על רמות הורמונים בגוף ביניהם טסטוסטרון.. והוא כן בונה שרירים
תגובה