ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-10-07, 13:01   #21
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
ברגע שאתה עולה במסת שריר אתה עולה ב BMR , שריר צורך אנרגיה.
בחיים לא יהיה לך BMR של 4000 קלוריות , אם תעלה מלוכלכך תעלה בשומן + במסת שריר ובאיזשהוא מצב זה כבר יהיה לא אפקטיבי כי היחסים נגיד לא יהיו 1:2 שומן למסה או אפילו 3:1 אלא יהיו הרבה יותר גדולים ואז זה לא יעיל כל כך
אבל הוא לא התכוון לזה... ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על חילוף החומרים, אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר.

לתשובה לשאלה המקורית; הBMR יהיה כמעט זהה, אך ההוצאה הקלורית היומית של הגוף - לא.
שני דברים ישתנו, בעיקר. האחד הוא האפקט התרמי של המזון שיעלה כתגובה ליותר מזון שנצרך, כשהשני הוא המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים (NEAT) שהוא בעצם חלק מכל הדיון הזה על ה'נטייה להשמנה'. אם הוא קיים בצורה משמעותית אצלך (ThaiB0X), אז גופך בהחלט יסתגל לאוברפידינג וישרוף קלוריות עודפות כחום בגלל אותו חלק מיסתורי של חילוף החומרים. אם הוא לא קיים, אז אתה פשוט תשמין כמעט ביחס ישר לכל קלוריה שתוסיף (חלק מהנטייה להשמנה).

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 13:07   #22
VoRteX
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gil-Nissim
איזה מעצבן יש לי נטייה להשמנה...
אני פעם ביום בקושי נכנס לשרותים..
אין קשר בין כמה שאתה הולך לשירותים לבין השמנה...
VoRteX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 13:08   #23
PcGunMan
חבר פעיל

ברור שאין קשר
PcGunMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 13:17   #24
flikeron
חבר פעיל

הסמל האישי שלflikeron

שלח הודעה דרך ICQ אל flikeron שלח הודעה דרך MSN אל flikeron

אני הייתי יותר קורא לזה ''לא מצליח להפסיק לאכול'' מאשר נטייה להשמנה אם מישהו רוצה להרזות שייסגור את הפה בלי חארטות
ישן 24-10-07, 13:26   #25
PcGunMan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי flikeron
אני הייתי יותר קורא לזה ''לא מצליח להפסיק לאכול'' מאשר נטייה להשמנה אם מישהו רוצה להרזות שייסגור את הפה בלי חארטות
זה לא לסגור את הפה!
מישהו שרוצה להרזות יכול לאכול כל היום אבל השאלה מה אוכלים? מתי? וכמה?
כי אפשר לדחוף 1000 קלריות ביום ולדחוף אוכל חבלז שאתה עוד שניה נחנק צריך לדעת לעשות את זה
PcGunMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 14:11   #26
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אבל הוא לא התכוון לזה... ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על חילוף החומרים, אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר.

לתשובה לשאלה המקורית; הBMR יהיה כמעט זהה, אך ההוצאה הקלורית היומית של הגוף - לא.
שני דברים ישתנו, בעיקר. האחד הוא האפקט התרמי של המזון שיעלה כתגובה ליותר מזון שנצרך, כשהשני הוא המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים (NEAT) שהוא בעצם חלק מכל הדיון הזה על ה'נטייה להשמנה'. אם הוא קיים בצורה משמעותית אצלך (ThaiB0X), אז גופך בהחלט יסתגל לאוברפידינג וישרוף קלוריות עודפות כחום בגלל אותו חלק מיסתורי של חילוף החומרים. אם הוא לא קיים, אז אתה פשוט תשמין כמעט ביחס ישר לכל קלוריה שתוסיף (חלק מהנטייה להשמנה).
BMR = Basal metabolic rate
Basal = מנוחה.
גם אם לא תזוז מהמיטה שלך כל היום אתה תשרוף X קלוריות , BMR כהגדרתו הינו במקורי ואני מצטט:
"amount of energy expended while at rest in a neutrally temperate environment, in the post-absorptive state (meaning that the digestive system is inactive, which requires about twelve hours of fasting in humans). "
ככה שהיחס הוא לא רק ואם בכלל לחילוף החומרים אלא להוצאה הנארגטית הכללית באותו היום ללא כל פעולה או מעשה מיוחד .
אם יש לך שריר / שומן אשר צורכים אנרגיה גם עם מכונות שבודקות קצב מטבלוי כזה או אחר לא תדע בחיים כמה הגוף שלך שרוף ללא ה X שריר שעלית או X שומן שעלית , ומי אמר שזה לא הpoint שהתחלת איתו מלכתחילה? .
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 14:34   #27
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
BMR = Basal metabolic rate
Basal = מנוחה.
גם אם לא תזוז מהמיטה שלך כל היום אתה תשרוף X קלוריות , BMR כהגדרתו הינו במקורי ואני מצטט:
"amount of energy expended while at rest in a neutrally temperate environment, in the post-absorptive state (meaning that the digestive system is inactive, which requires about twelve hours of fasting in humans). "
ככה שהיחס הוא לא רק ואם בכלל לחילוף החומרים אלא להוצאה הנארגטית הכללית באותו היום ללא כל פעולה או מעשה מיוחד .
אם יש לך שריר / שומן אשר צורכים אנרגיה גם עם מכונות שבודקות קצב מטבלוי כזה או אחר לא תדע בחיים כמה הגוף שלך שרוף ללא ה X שריר שעלית או X שומן שעלית , ומי אמר שזה לא הpoint שהתחלת איתו מלכתחילה? .
אני לא מבין מה אתה מנסה להסביר כאן יקירי, את המונח BMR?.
מה הנקודה שלך כאן, ממש קשה לי להבין.

אולי אני אתקן ואומר " ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על הקצב המטבולי הבסיסי (BMR), אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר".
זו מה שהציק לך?...

ישן 24-10-07, 14:56   #28
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אני לא מבין מה אתה מנסה להסביר כאן יקירי, את המונח BMR?.
מה הנקודה שלך כאן, ממש קשה לי להבין.

אולי אני אתקן ואומר " ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על הקצב המטבולי הבסיסי (BMR), אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר".
זו מה שהציק לך?...
אכן
ישן 24-10-07, 15:14   #29
AX_MASS
חבר מתחיל

הסמל האישי שלAX_MASS

איזה קטנוניות...

Bmr הוא חלק מחילוף החומרים, הכוונה מובנת, לא היה צורך לתקן.
AX_MASS מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 15:25   #30
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maradona
כשאתה אומר התמודדות גרועה עם עודף קלורי למה בדיוק אתה מתכוון?

ועוד שאלה פילוספית קטנה
במידה וניקח שני בני אדם,אדם א' עם חילוף חומרים מהיר ואדם ב' עם חילוף חומרים איטי
ניתן לשניהם תפריט עם 500 קל' מעל התחזוקה(לכל אחד יש תחזוקה שונה בגלל החילוף חומרים השונה)האם זה אומר שהאדם בעל החילוף חומרים הגבוה ישמין פחות מאשר הבנאדם בעל החילוף חומרים הנמוך?
במידה וזה נכון,ניתן להסיק מכך שהקלוריות מתחלקות בצורה שונה בין שני האנשים ולכן גם היחס שומן שריר יהיה שונה?
א. אני מתכוון לכך שכל עלייה קלה בצריכת המזון מעבר להוצאה הקלורית היומית תוביל לעלייה במסת השומן, כאשר המצב ההפוך יהיה ניתוב של הקלוריות לכיוון השרירים, ו\או עלייה בקצב חילוף החומרים.

ב. קצב חילוף החומרים לא מעיד בהכרח על אותה נטייה שאתה מתאר. הוא אינו גורם או סיבה, אך הוא אכן מראה קורלציה לכך. כלומר, לרוב אנו נראה את מהלך העניינים בדיוק כפי שאתה מתאר (ח"ח איטי והתמודדות גרועה עם עודף קלורי הולכים יחדיו) , אך הסיבה היא לא חילוף חומרים איטי\מהיר אלא נטיות אחרות שלרוב מתלוות אליהם.

ישן 24-10-07, 17:14   #31
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T

אני די בטוח שהוא קיים אצלי משמועתית.
אז מה אתה ממליץ? לעלות מלוכלך לא יהיה אפקטיבי אצלי כי הגוף יתרגל במהרה לכמות הקלוריות המטורפת שאני ידחוף?

התרמוגנזה של המזון זה לא מונח נרדף למנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים ?
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-07, 17:43   #32
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ThaiB0X
אני די בטוח שהוא קיים אצלי משמועתית.
אז מה אתה ממליץ? לעלות מלוכלך לא יהיה אפקטיבי אצלי כי הגוף יתרגל במהרה לכמות הקלוריות המטורפת שאני ידחוף?

התרמוגנזה של המזון זה לא מונח נרדף למנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים ?
התשובה היא כמו לכל אחד אחר - ניסוי וטעייה.
תתחיל עם כמות קלוריות מסויימת, תתקדם, תתקע, תוסיף, תתקדם, תתקע, תוסיף וכן הלאה... מתישהו אתה תתייצב והגוף יתייאש. לעלות בצורה קיצונית ישר על ההתחלה זה לא חכם.

תרמו = חום, גנזה = יצור. אתה מתכוון למעשה לאפקט התרמי של המזון, כשהכוונה היא לדרישה האנרגתית לשם פירוקו הכימי והמכני של המזון.
המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים קשור בכל מיני תהליכים ברמת התא שעדיין לא הצליחו להסביר במלואם (כל הקשור ל- uncoupling proteins), אשר גורמים ל"בזבוז" של אנרגיה כחום (תרמוגנזה). תופעה זאת נראית כתגובה לקור עז, למחלה, לכימיקלים שונים, וכמובן כאדפטציה מסויימת לדיאטה שעלייה אנו בעצם מדברים.

ישן 24-10-07, 17:59   #33
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
התשובה היא כמו לכל אחד אחר - ניסוי וטעייה.
תתחיל עם כמות קלוריות מסויימת, תתקדם, תתקע, תוסיף, תתקדם, תתקע, תוסיף וכן הלאה... מתישהו אתה תתייצב והגוף יתייאש. לעלות בצורה קיצונית ישר על ההתחלה זה לא חכם.

תרמו = חום, גנזה = יצור. אתה מתכוון למעשה לאפקט התרמי של המזון, כשהכוונה היא לדרישה האנרגתית לשם פירוקו הכימי והמכני של המזון.
המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים קשור בכל מיני תהליכים ברמת התא שעדיין לא הצליחו להסביר במלואם (כל הקשור ל- uncoupling proteins), אשר גורמים ל"בזבוז" של אנרגיה כחום (תרמוגנזה). תופעה זאת נראית כתגובה לקור עז, למחלה, לכימיקלים שונים, וכמובן כאדפטציה מסויימת לדיאטה שעלייה אנו בעצם מדברים.
תודה רבה גל,

מה יקרה כשאני ירד לנייטרלי אחרי מסה, נגיד, מ3800 קלוריות פתאום לרדת ל2200, אני לא אמור לרדת במסה בגלל הקטע של האדפציה, למרות שאני צורך אותה כמות קלוריות כמו הBMR+תחזוקה שלי ?
ישן 24-10-07, 18:26   #34
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ThaiB0X
תודה רבה גל,

מה יקרה כשאני ירד לנייטרלי אחרי מסה, נגיד, מ3800 קלוריות פתאום לרדת ל2200, אני לא אמור לרדת במסה בגלל הקטע של האדפציה, למרות שאני צורך אותה כמות קלוריות כמו הBMR+תחזוקה שלי ?
אם חילוף החומרים שלך עלה, אז כך גם התחזוקה התאורתית.
אני זוכר שכשיוגי התחיל חיטוב אחרי תקופת המסה המלוכלכת הקיצונית האחרונה שלו, גיל הוריד אותו לקצת מעל 3000 קלוריות והבחור ירד במשקל. ושוב התשובה כאן היא ניסוי וטעייה, כשהמטרה כרגע היא למצוא את הנקודה שממנה אתה מתחיל לרדת במשקל, ולהוריד לאט לאט את הקלוריות עד שהעניינים יתאזנו בחזרה.

ישן 24-10-07, 19:25   #35
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

alrighty, thanks

כמה יוגי שקל אם יורשה לי לשאול ?
ישן 24-10-07, 19:30   #36
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אם חילוף החומרים שלך עלה, אז כך גם התחזוקה התאורתית.
אני זוכר שכשיוגי התחיל חיטוב אחרי תקופת המסה המלוכלכת הקיצונית האחרונה שלו, גיל הוריד אותו לקצת מעל 3000 קלוריות והבחור ירד במשקל. ושוב התשובה כאן היא ניסוי וטעייה, כשהמטרה כרגע היא למצוא את הנקודה שממנה אתה מתחיל לרדת במשקל, ולהוריד לאט לאט את הקלוריות עד שהעניינים יתאזנו בחזרה.
השאלה מה הוא ירד , ברובו זה היה נוזלים , שלא תבין לא נכון גם אני תומך בשיטה של הירידה המתונה ולא הדרסטית למספר קלוריות מועט , אך עד היום לא ראיתי שום הוכחה שזה נחוץ אלא רק מבחינה פסיכולוגית (רעב , "מאבד מסת שריר מבחינה ויזואלית שבעצם אלו נוזלים" , וכו').
אני חושב שיוגי שקל סביב ה110
ישן 24-10-07, 19:42   #37
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
השאלה מה הוא ירד , ברובו זה היה נוזלים , שלא תבין לא נכון גם אני תומך בשיטה של הירידה המתונה ולא הדרסטית למספר קלוריות מועט , אך עד היום לא ראיתי שום הוכחה שזה נחוץ אלא רק מבחינה פסיכולוגית (רעב , "מאבד מסת שריר מבחינה ויזואלית שבעצם אלו נוזלים" , וכו').
אני חושב שיוגי שקל סביב ה110
לא צריך כאן שום הוכחה.

כמו שנאמר, מילת המפתח כאן היא אדפטציה. הגוף מוריד את חילוף החומרים ומעלה אותו כהסתגלות למאזנים אנרגתיים שונים. זו הכוונה כאן, ועקב כך לפעמים צריך הדרגתיות מפני שההוצאה האנרגתית היומית היא אינה סטטית.

ישן 24-10-07, 19:45   #38
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
לא צריך כאן שום הוכחה.

כמו שנאמר, מילת המפתח כאן היא אדפטציה. הגוף מוריד את חילוף החומרים ומעלה אותו כהסתגלות למאזנים אנרגתיים שונים. זו הכוונה כאן, ועקב כך לפעמים צריך הדרגתיות מפני שההוצאה האנרגתית היומית היא אינה סטטית.
נו אז מה הקטע , אם תרד מ4000 קלוריות לדוגמה ל1800 הגירעון פשוט יהיה יותר גדול זה הכל , החילוף חומרים יתרגל במהרה ולא תיהיה סכנת לאיבוד שריר פוטנצאלי אם בכלל בתקופה הזו , שוב הכל פסיכולוגיה נטו.
ישן 24-10-07, 20:18   #39
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moshe
נו אז מה הקטע , אם תרד מ4000 קלוריות לדוגמה ל1800 הגירעון פשוט יהיה יותר גדול זה הכל , החילוף חומרים יתרגל במהרה ולא תיהיה סכנת לאיבוד שריר פוטנצאלי אם בכלל בתקופה הזו , שוב הכל פסיכולוגיה נטו.
זה לא רעיון טוב בכלל, יש גבול ליכולת של הגוף לנייד שומן. דברים בדר"כ לא מתרחשים ביחס ישר כשזה קשור לחילוף החומרים ולשריפת השומן. בהחלט תתרחש ירידה יעילה ומהירה יותר במשקל לטווח הארוך במקרה ההפוך, כשהדברים יתרחשו בהדרגה.

לילה טוב.

ישן 24-10-07, 20:32   #40
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
זה לא רעיון טוב בכלל, יש גבול ליכולת של הגוף לנייד שומן. דברים בדר"כ לא מתרחשים ביחס ישר כשזה קשור לחילוף החומרים ולשריפת השומן. בהחלט תתרחש ירידה יעילה ומהירה יותר במשקל לטווח הארוך במקרה ההפוך, כשהדברים יתרחשו בהדרגה.

לילה טוב.
מה יקרה בטווח הארוך? ה BMR ירד יותר ממה שהיה יורד אם היית יורד בהדרגה? ממש לא.
לטווח הארוך כמובן שהירידה תיהיה יותר איטית כי יהיה שם פחות נוזלים והאחוז שומן גם יותר נמוך לכן יהיה יותר קשה גם אם היית עושה את זה בהדרגה.
תגובה