ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-03-15, 12:34   #1
li765
חבר מתחיל

ברירת מחדל עזרה:אני לא מצליחה לעלות משמעותית במסת שריר

היי,

אני בחורה רזה, מתאמנת עם מאמן כבר יותר משנה ולא מצליחה לעלות משמעותית במסת שריר,
הגעתי לשלב שאני פשוט לא מתקדמת מבחינת משקלים, מרגישה שיש מחסום פיזי שאני לא מצליחה לפרוץ. (מישהו מזדהה עם ההרגשה...?)
אני מתאמנת 2-3 פעמים בשבוע ושותה אחרי כל אימון אבקת חלבון. מעבר לזה התזונה שלי לא מושלמת ומאוד קשה לי להגיע לכמות היומית של חלבון שאני צריכה (יש הרבה מזונות שאני פשוט לא אוהבת- כמו טונה, קוטג', גבינה לבנה...מה שמשאיר לי ביצים וחזה עוף וכמה אפשר לאכול מזה כבר עד שנמאס....)
אז יש לי כמה שאלות שאני אשמח לתשובה מקצועית:
1. מה אני יכולה לעשות או לקחת כדי להתגבר על המחסום הפיזי? שמעל משקל מסויים זה פשוט כבד לי ואני לא מצליחה להתקדם, כאילו אני מרגישה חלשה מדי ולא יכולה לתת את האקסטרה פוש הזה שצריך כדי להתקדם?
2. מה זה CellTech, מה הוא עושה לגוף? מה הוא נותן לאימון? והאם הוא מתאים גם לבנות?

תודה
li765 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-03-15, 20:00   #2
Xanadoo
חבר פעיל

חדר כושר: ספייס

היי,
לגבי תזונה, תוכלי לאכול ביצים (ואל תפחדי ממיתוס הכולסטרול הטיפשי), עוף, בשר.אגב ניסית לשתות חלב? או השוקו מו החדש (ללא סוכר)? בליטר אחד יש לך 30 גרם חלבון, 30 גרם שומן ו 50 גרם פחמימה.
אימונים - אני לא יודע מה סדר היום שלך אבל ייתכן שאת כבר מותשת.
קחי לך שבוע הפסקה.תנוחי. תנסי לישון לפחות 7 שעות בלילה.
אח"כ תחזרי להתאמן. תתחילי בריסט ותתקדמי שוב.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה.
ישן 22-03-15, 07:54   #3
Tamir D
חבר פעיל

הסמל האישי שלTamir D

אין פה סודות ואין פה קיצורי דרך.
אם תאכלי כמו שצריך - תתקדמי. אם לא - תרגישי תקועה כמו עכשיו.
לא רשמת כמה את שוקלת ואת שאר הנתונים, אבל נשמע שאת יודעת כמה חלבון להכניס ביום, אז פשוט תדאגי להכניס את זה .
בנוסף, יש חשיבות לכלל הקלוריות, לא רק חלבון. צריכת הפחמימות והשומן חשובות לא פחות.
השייק אחרי אימון טוב ויפה, אבל אל תחשבי שזה ששתית אותו פוטר אותך מלהכניס מספיק חלבון במהלך היום, הלוואי שזה היה ככה - אבל זה ממש לא.
עוד כמה טיפים בקשר לחולשה וחוסר פוש - ודאי שאת מתאוששת טוב, ישנה מספיק בלילה (לפחות 7 שעות), אוכלת מספיק ירקות כדי לתמוך בגוף מבחינת מינרלים וויטמינים חיונים.
בהצלחה
Tamir D מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-03-15, 16:12   #4
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

כמו שכבר צויין לתזונה נכונה חשיבות מכרעת במקרה הזה.
הגוף לא יכול להתחזק ולגדול אם את לא מצליחה לספק לו את מה שדרוש לשם כך.
ישן 23-03-15, 11:24   #5
aldo
חבר מתחיל

היי
באופן אישי לא הייתי מקשיב לאף אחד שאומר "מיתוס הכולסטרול הטיפשי", ועוד לא טורח להסביר את עצמו.

בכל מקרה - אני אולי לא מבין הרבה בכל הנושא, וכל מה שאני יודע זה מניסוי וטעיה שאני כל הזמן עושה,
אנחנו תמיד לומדים -
אין מה להלחץ מדברים, בדרך כלל הלחץ והסטרס הם אלה שמובילים אותנו למקומות שאנחנו לא רוצים להגיע אליהם..

לגבי כולסטרול - אולי על אנשים מסויימים זה משפיע פחות, אני לא יודע,
אבל מה שאני כן יודע זה שברגע שהורדתי כמעט ל-0 את הכולסטרול שלי אני -
גם מרגיש באופן כללי הרבה יותר טוב - עירני, חד, חזק יותר.
גם המצב של העור שלי השתפר
גם אני מחלים מפציעות הרבה הרבה יותר מהר
ובתור אחד שהיה לו אקנה ועור שומני בפנים - אז אין יותר (וכשחזרתי לתקופה קצרה לאכול כולסטרול אז השומניות חזרה)

ביצים (הצהוב) מכילים כל כך הרבה כולסטרול שאת לא מבינה בכלל, בערך 230 מ"ג לביצה, יש כאלה שאומרים שזה הגבול המומלץ השבועי, תלוי ברמת הפעילות שלך באופן כללי.

בכל מקרה את יכולה להפריד את הצהובים ולאכול רק את החלבונים שזה חלבון כמעט טהור,
זה מה שאני עושה כבר חצי שנה וזה מעולה
אני יכול לאכול 6 לבנים בארוחה ועם עוד כמה דברים בצד, זה מתעכל בקלות וזה אחלה וטעים.
עם הצהובים את יכולה להכין אחרי זה מסיכה לשיער או דברים דומים.

טונה את יכולה לנסות לתת לה צריבה מהירה על המחבת זה בדרך כלל משפר את הטעם ועושה אותה הרבה יותר קלה לאכילה.
את יכולה להוסיף לעצמך הרבה קורנפלקס של קלוגס או אפילו יותר טוב יש איזה משהו שנקרא פיטנס - מוסיפים לזה המון ויטמינים ומינרלים,
חוץ מזה שאת יכולה לקחת תוספי תזונה כמו אבץ, ברזל ויטמנים - אבל כדאי לך קצת לחקור את הנושא.

את יכולה להוסיף טחינה לתזונה שלך שמכילה לא רק הרבה חלבונים אלא גם המון המון ברזל והיא ממש בריאה,
אל תשכחי תמיד לאזן דברים - טחינה זה נוזלי ואחרי זה זה יכול לצאת בצורה לא כל כך נעימה, אז כדאי לאכול אותה עם לחם.
ותמיד תקשיבי לגוף שלך
אל תשכחי שמה שנכנס צריך לצאת וזה היגיון מאד פשוט בדרך כלל - אם תאכלי לדוגמה הרבה קוטג בסוף זה יגרום לשילשול - לא משהו שאת רוצה, אז תאזני אותו עם לחם לדוגמה.

עוד משהו שאת יכולה לעשות זה לקנות לעצמך אבקת ג'לטין בקר (פשוט יש אמונה שבדגים יש קצת יותר מידי כספית)
יש איזה חנות בת"א שמוכרת את זה אני לא יודע אם אפשר לפרסם פה אבל את יכולה ליצור איתי קשר בהודעה פרטית
הנקודה היא שג'לטין זה חלבון כמעט טהור - בערך 96%,
לעומת אבקת חלבונים שהיא בערך 70%
חוץ מזה - קילו לקילו המחיר של ג'לטין הוא יותר מחצי מהמחיר של קילו אבקת חלבונים -
זה יוצא בערך 100 שקל לקילו וזה ממש זול - יש לי כבר בערך 3-4 חודשים קילו ואני חושב שרק עכשיו סיימתי חצי (למרות שלא צרכתי באופן קבוע)
זה לא הכי טעים כשלעצמו אבל אם לדוגמה את מערבבת כף ביחד עם דגני בוקר וקצת קקאו הטעם נעלם לגמרי ומה שנשאר לך זה רק ההרגשה של האבקתיות של זה (זה לא הופך לג'לי אלא אם כן את משתמשת בנוזל רותח ואז מחכה שהוא יתקרר, אבל זה הורס את החלבונים)

דבר אחרון שאני יכול להגיד שמתקשר לדבר הראשון שאמרתי זה סטרס -
אחרי הכל ספורט ואימונים באים לתת לנו בריאות, ולהיות רגועים זה חלק מאד מאד גדול מהבריאות,
את אמורה אחרי אימון להרגיש עם כוח, ולא עייפה לרמה שלא תוכלי לזוז, אבל עדיין עם זה - סופר רגועה ומפוקסת - שמחה אפילו, וששום דבר לא יוכל להרוס לך את זה באותו רגע..
קצת יותר "איטית" אם תרצי, או פחות ג'מפית ולחוצה.

לא רק שההרגשה הזאת היא מעולה לכשעצמה - אלא גם היא חשובה כי בזמן הזה הגוף שלך בונה את עצמו מחדש, וגם את השרירים שאת כל כך רוצה לגדל.
אם לא תתני לגוף את המנוחה הזאת אחרי אימונים את פשוט משתמשת בכל מה שהכנסת לגוף (חלבונים וכו') ושורפת את זה במקום לתת לזה לבנות לך את הגוף.
ואז אותו דבר נכון לגיבה השינה בלילה.

דבר אחרון באמת זה - לא משנה מתי - במשך כל היום - אל תרגישי רעבה, ואל תפחדי לאכול אפילו חטיף קטן (כמובן שעדיף לדוגמה איזה פרי טוב מאשר חטיף "אנרגיה" מפוצץ בסוכר, אבל גם אלה פעם בכמה ימים זה לא כזה ביג דיל אם אין לך משהו אחר לדוגמה ואת צריכה איזה בוסט) -
תקשיבי לגוף שלך זה נראה לי מסכם את הכל..
aldo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-03-15, 19:51   #6
li765
חבר מתחיל

תודה רבה לכל מי שענה, אני אנסה ליישם חלק מהרעיונות
אבל אני בכל זאת אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על איזשהו תוסף pre-workout שאני יכולה לקחת
ישן 23-03-15, 23:02   #7
Tamir D
חבר פעיל

הסמל האישי שלTamir D

ישנם הרבה סוגים של פרי וורקאוט, המוביל מביניהם שהוא חוקי זה האדרנול 8 של צ'מפיון:
http://www.israelbody.org/%D7%90%D7%...%D7%95%D7%9C-8
מכיל בטא אלאנין וקפאין בין השאר, שנותנים מרץ גדול ועוזרים לשמור על רמת אינטנסיביות גבוהה
ישן 25-03-15, 20:51   #8
li765
חבר מתחיל

זה בטוח מתאים גם לבנות?
ויש משהו בלי קפאין? קפאין גורם לי לעוררות יתר בלילה, ולא משנה באיזה שעה אני שותה אותו....
ישן 26-03-15, 12:57   #9
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

רוב תוספי הpre workout מבוססים על חומרים ממריצים אשר גורמים לעירנות כגון קפאין.
ישן 26-03-15, 18:22   #10
Tamir D
חבר פעיל

הסמל האישי שלTamir D

הכמות קפאין שם היא לא היסטרית
ואם את שותה קפה במהלך היום אז תוציאי אותו.
תגובה