ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-08-07, 14:55   #1
erezee
חבר מתחיל

ברירת מחדל שאלות חשובות- אני חדש פה

היי, שמי ארז, בן 26 אוטוטו, גובה 1.74 שוקל 60 ק"ג ואני חדש כאן (הודעה ראשונה)

בשבועות האחרונים קראתי את רוב המאמרים והמדריכים כאן באתר ולמדתי המון, הכל כאן נורא מקצועי וברור. החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולעלות במסה בצורה משמעותית ולהיראות נורמלי- לפי הגובה והמשקל שלי שרשמתי למעלה אתם בטח מבינים כבר שאני נחשב דיי רזה.

שבוע שעבר הגעתי לחנות של ישראלבודי ברמת גן, הבחור שהיה שם (לא זוכר את שמו) נורא עזר לי וייעץ לי ורכשתי את ה perfect 3000 לפי המלצתו שזה המוצר המתאים לי לעלייה במסה תוך אימוני משקולות כמובן.

רכשתי גם סוכר ענבים שאמור לעזור בספיגת החלבונים לשריר ולנצל אותם לבנייה ולא לאנרגיה- שהיא תנוצל ע"י הפחמימות וסוכר הענבים.

התפריט תוספים (לא כולל אוכל) שנתנו לי בחנות הוא:

בוקר- חטיף חלבון+בננה או 4-6 תמרים או פרי אחר

אחרי אימון- 2 וחצי כפות אבקת חלבון +חלב או מים+ כף סוכר ענבים

לפני שינה- 2 וחצי כפות אבקת חלבון+כף סוכר ענבים+חופן אגוזי מלך או חמאת בוטנים או שומנים אחרים

השאלות שלי הן:

1. אני לא ממש מספיק ומסוגל לאכול ארוחת בוקר נורמלית, יותר נכון- ארוכת בוקר ב-כ-ל-ל! אני קם בשעה 6 וחצי בבוקר וישר יוצא לעבודה ואין לי ממש זמן. הוא המליץ לי על חטיפי חלבון- כל חטיף מכיל גם חלבון גם פחמימות, שומנים, ויטמינים מינרלים וכו'- בקיצור ארוחה שלמה שזה ממש יעזור לי. הבעיה- זה לא ממש זול, ועוד שבוע וחצי שייגמר לי- אני לא ממש ארוץ לקנות עוד כי אולי זה פתרון קל ויעיל מאוד, אך יקר בשבילי.
אז- האם אני יכול לנצל את האבקה שקניתי גם לצורך ארוחת בוקר? נגיד- כף אבקה עם חלב ועוד איזה משהו לזרוק בפנים?

2. אני עובד במוסך. משעה 7 בבוקר עד שעה 4 וחצי- 5. התכנון שלי הוא להתאמן 3 פעמים בשבוע- ראשון, שלישי, חמישי, אחרי שאני חוזר מהעבודה(אין זמן אחר). אז אני יודע שצריך לאכול איזה שעה או משהו כזה לפני אימון, וההפסקה שלי היא בשעה 1 וחצי בצהריים- שאני אוכל "אוכל של אמא"- בישולים.. תפו"א\מקרונים\אורז עם בשר\עוף. האם זה יספיק לי כארוחה לפני אימון? או שאני צריך לשלב איזה תוסף בזמן העבודה לפני שאני יוצא הביתה?

3. אני לא ממש אוהב פירות חוץ מבננה, ולא אוכל בכלל מספיק ירקות, אבל אני אוהב. אז מבחינת ויטמינים- מה אני יכול לעשות במצבי? איך כמה ומתי לשלב פרי (בננה), ירקות (אני יכול לאכול מלפפון, עגבנייה, סלט וכו') והאם זה יספיק לי? או שאני צריך מולטיויטמינים כדי לפתור את זה?

4. כמות החלבונים: לפי התפריט שיש לי עכשיו מבחינת האבקה וחטיף החלבונים- אני אמור לקחת ביום חטיף חלבון אחד, ו5 כפות סה"כ ביום אבקת חלבון. באבקה שלי- בכל 100 גרם אבקה יש 10 גרם חלבון, 379 קלוריות, 82.5 גרם פחמימות. כף אחת שווה 53 גרם בערך, שזה אומר- 26 גרם חלבון ביום מהאבקה, עוד 32 גרם מהחטיף- ביחד- 58 גרם חלבון ביום מהתוספים, מה שאומר שחסרים לי 42 גרם חלבון ביום לפי המשקל שלי. אני אצליח להשלים את זה באוכל? נניח שאני אערבב את האבקה עם חלב, ואני אוכל במשך היום גבינה וקוטג'.. האם זה יספיק לי? מה אתם ממליצים?

אני יודע שכתבתי מגילה, אבל מי שמבין יבטוח שהוא יכול לעזור לי ולכוון אותי- אני אשמח ואודה מאוד.

תודה מראש לעוזרים!

ארז
erezee מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 15:27   #2
chingo
חבר פעיל

בלי לבאס אותך או משהו
נראה לי שדחפו לך סתם שטויות שאתה לא צריך רק בשביל שתתשאיר את הכסף שלך שם
בשביל מה בדיוק אתה צריך חטיף חלבון על הבוקר!??!
לפי דעתי עדיף ארוחה טבעית (ביצים, גבינות)
והכמויות של החלבון שהוא דחף לך שם זה בכלל מוגזם
2 וחצי כפות הגשה אחרי אימון?!1 מוגזםםםם מאווד
ועוד 2 וחצי לפני השניה זה בכלל טימטום

אם אתה תיקח כל כך הרבה חלבון זה סתם יעשה לך עצירויות ובעיות בבטן
ומאוד לא מומלץ לקחת חלבון לפני השינה.
אני מציע לך לשמוע עוד הצעות כי מי שאמר לך את הדברים האלה נראה לי סתם רוצה לדחוף לך שטויות שאתה לא צריך
chingo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 15:50   #3
erezee
חבר מתחיל

chingo- אני יודע שאני חדש בתחום ואני משער שאתה יותר ותיק ממני בנושא, אבל אני לא בטוח ששמת לב לפרטים שרשמתי כאן. לא שאני אומר שאתה לא מבין או משהו- אבל לפי מה שרשמתי- הכמות הכוללת של החלבון שאני אצרוך ביום מהאבקה+חטיף החלבון היא 58 גרם חלבון ביום ואני צריך להגיע ל 100 גרם חלבון ביום לפי המשקל שלי, אז זה אומר שלא רק שזה לא הרבה או יותר מידי, אלא אני אצתרך מן הסתם להשלים עוד תוספת חלבון מאוכל רגיל וברור שאני אוכל ולא אחיה על אבקות לא?..
וגם- ארוחה לפני השינה מאוד חשובה כי הגוף נח מהאימון והוא בצום מוחלט של לפחות 6-7 שעות אז הוא זקוק לחלבונים איטיים כי לשקם את השריר וגם לפחמימות כדי שיהוו מקור אנרגיה לגוף. את כל זה אומרים המומחים ולא אני.
והוא לא דחף לי לדעתי דברים שאני לא צריך, ידעתי מראש מה אני צריך בגלל שאני כזה רזה- אבקה לעלייה במסה- עם יחס פחמימות גבוה יותר מהחלבונים- שזה בדיוק מה שהוא הביא לי, וחטיף החלבון הוא מצויין למקרה שלי שאני לא מספיק בכלל לאכול ארוחת בוקר מסיבות שונות, והוא מחליף ארוחה שלמה וזה בכלל לא חטיף שישי בו רק חלבון. אבל החטיף זה רק לשבוע וחצי בערך, כי זה יקר לי אז אני אצתרך למצוא פתרון אחר..

בקיצור- תתיחס למה שכתבתי- וגם תקרא בהודעה הראשונה שלי למעלה את כל הפרטים ותגיב שוב- אשמח לעזרה ממך וגם מכל האנשים האחרים פה..

תודה
ישן 18-08-07, 15:58   #4
dstyle
חבר פעיל

הסמל האישי שלdstyle

אתה צריך להיות מליונר בשביל להקפיד על התפריט הזה+ אוכל לאורך הרבה זמן:o

DsTyLe
dstyle מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 16:10   #5
erezee
חבר מתחיל

לא בהכרח.. האבקה לא נגמרת תוך שבוע, אלא יותר, וחוץ מזה אני לא משקיע בעוד משהו, אני מסתמך על האוכל שיש בבית.

אתה יכול להתייחס ל4 השאלות שלי?
ישן 18-08-07, 16:27   #6
Bodybuilder
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Bodybuilder

אוי אוי אוי מה יהיה ? מתי תלמדו לא לזרוק כסף שמאלה וימינה ולכול הכיוונים בעצם ???
תחסוך כצת חביבי,תחסוך לדבר האמיתי .
Bodybuilder מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 16:30   #7
erezee
חבר מתחיל

אתה יכול להסביר למה אתה מתכוון? כי לא הבנתי כלום מ"לחסוך לדבר האמיתי"
ישן 18-08-07, 16:34   #8
Bodybuilder
Banned

אתה רוצה לגדול ? תתחיל לאכול אוכל
אתה רוצה לגדול בעתיד ? תחסוך לAS ... בב.... בלה..... קיצר לא משנה
מא שבתיא להגיד זה שדדו אותךךך אחייייייייייייייייייייי
ארוחת בוקר חטיף חלבון + גינר זה בזבוז כסף !!!

חטיף חלבון זה דבר מושלם כשבאמת אין לך זמן (לדוגמא בעבודה)
גיינר אין לא בכלל שום שימוש ...
לשלם 300 ש"ח או יותר על שבועיים ?????:dry:
ישן 18-08-07, 16:39   #9
Berk0
חבר פעיל

הסמל האישי שלBerk0

במקום החטיף על הבוקר, תקנה פשוט גיינר (אבקה לעליה במאסה), בהתאם לדרישות, אם אתה שחיף שאוכל מגש פיצה ולא עולה גרם לך על הסירוס מאס, וכ'ו, בכול אופן בבוקר קח גיינר, ואחרי אימון גם גיינר, ככה תעלה יפה מאוד במאסה עם התפריט שלך בסדר ואימונים חזקים.
ישן 18-08-07, 16:47   #10
erezee
חבר מתחיל

אוקיי..דבר ראשון-
ארוחת בוקר חטיף חלבון+גיינר- לא נכון. קניתי את החטיף רק בשביל פעם ראשונה לראות מה זה והוא בכלל לא אמר לא לאכול גיינר בארוחת בוקר.. אני צריך להסתמך על אוכל אמיתי- כבר כתבתי את זה ואף אחד לא שם לב לפרטים שאני רושם אז תקראו הכל.

דבר שני- האבקה לעלייה במסה דיי הכרחית למקרה שלי כי אני ממש רזה, לא הכי אוהב לאכול, בלי הרבה זמן לאכול בגלל העבודה, ואני גם מתחיל להתאמן אז בכלל אני צריך להגדיל את כמות הקלוריות היומית.

עד עכשיו יש לנושא 8 תגובות- ואף אחת לא קשורה לנושא עצמו. שאלתי 4 שאלות חשובות בשבילי והייתי מעוניין אם מישהו כאן יוכל לעזור לי ושיענה לי תשובות.. כי ברור שאפשר לכתוב כאן עשרות תגובות על מה שווה לקנות ומה לא ובאיזה מחיר וכל מיני דברים כאלה ושום דבר מזה לא קשור לנושא שעליו נפתח השרשור ואני לא אתפלא אם מנהלי הפורום יחליטו לנעול אותו כי התגובות לא קשורות בכלל למה ששאלתי..

מצטער על כל ההסברים וה"תלונות" שלי- אבל אני בסך הכל שואל כאן שאלות כמו כולם ומצפה לתשובות כי אני יודע שיש כאן אנשים עם יותר ידע ממני.. אז בבקשה תקראו שוב את ההודעה המקורית של ותענו לי עש השאלות.. תודה מראש
ישן 18-08-07, 16:55   #11
Berk0
חבר פעיל

הסמל האישי שלBerk0

בנוגע ל1, תלוי איזה אבקה קניתה אם זה חלבון רגיל, רק חלבון אז תצטרך להוסיף לזה פחממות בהתאם לנתונים שלך, אם זה גיינר אין בעיה, ושוב אני ממליץ לאחד כמוך שאין לו זמן על הבוקר והוא שחיף ורוצה לעלות, רק סיריוס מאס,

בנוגע ל2, אתה במאסה, ואם לא אכפת לך לעות מלוכלכך עם שומן, אז אין בעיה לאכול אוכל של אמא, אבל רצוי שהיה כמה שפחות מטוגן, לאכול בארוחה הזאת כמה שיותר פחממות עם חלבונים בהתאם, וירקות כמובן.

3 אף אחד לא אוהב ירקות, ופירות, גם אני שונא את זה, ואני אוכל בכוח, אחרי שבוע התרגלתי ואני זולל סלט כמו שואב אבק, תתחיל לאכול בכוח סלט ירקות, תדחוף בכול ארוחה ירקות, חוץ מארוחה מיד אחרי אימון, בכול מקרה כמה שיותר ירקות זה טוב, פרי עד 2-3 ביום, לא יותר, עדיף למלא את הפחממות שלך בפחממות מורכבות, מחיטה מלאה,שיבועלת שועל,פסטה וכ'ו.
מולטי ווטימין זה תוסף בנוסף לתפריט שלך, אם אתה לא תוכל ירקות, גם חבילה של מולטי לא תעזור לך.

4 צריך להרביץ לך, מזה להשלים חלבון עם התפריט? אם כבר דבר ראשון בונים תפריט מסודר, ואז משילימים איפה שצריך בעזרת התוספים מה שלא מספיק מהתפריט, לכן דבר ראשון תבנה תפריט מסודר, תראה מה חסר לך ואת זה תשלים ותאלתר בעזרת התוספים, ולא ההיפך שהתפריט מתוספים וההשלמות באות מהתפריט, זכור 75 אחוז מההצלחה היא תזונה נכונה שמבוססת על תפריט של מזון אמיתי, תוספים זה מהמילה לתסף, הם באים להשלים מה שחסר.
ישן 18-08-07, 16:57   #12
ShaI^MymoN
Banned - מספיק לפרסם חברות מתחרות

שלח הודעה דרך ICQ אל ShaI^MymoN שלח הודעה דרך MSN אל ShaI^MymoN

1-כן אתה יכול לנצל את הגיינר לארוחת בוקר

2-תשתדל שהארוחה שלך בעבודה תהיה שעתיים לפני האימון,אם לא מסתדר לך פשוט תיקח תוסף שעתייפ לפני אימון כגון חטיף.

3-פרי אחד או איזה ירק לא מספיק ביום אני הייתי ממליץ על מולטי יטמין איכותי.

4-לא בעיה לשלב עוד 42 גרם חלבון לתפריט זה פשוט וקל קופסא טונה או קוטג פלוס עוד משהו קטן יתנו לך להגיע לעוד 42 גרם חלבון בקלות

בהצלחה
ShaI^MymoN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-08-07, 17:04   #13
erezee
חבר מתחיל

berk0- קודם כל תודה- אתה הראשון שהתייחסת תכלס לשאלות שלי ולא לדברים אחרים..

בקשר ל2- הבנתי לגבי מה לאכול ושאני חייב להוסיף פירות וירקות אבל- האם הארוחה הזאת שאני אוכל ב אחת וחצי בצהריים תספיק לי לאימון שאבצע בערך ב5- 5 וחצי? כי אני יודע שצריך ארוחה לפני אימון ואני לא ממש יודע כמה זמן לפני ומה היא צריכה לכלול..

בקשר ל4- אתה צודק לגמרי- פשוט אני חדש בזה ורק מחר(ראשון) אני מתחיל להתאמן ומתחיל עם התפריטים והתוספים. אני אבנה תפריט ואראה כמו אבקה אני צריך.
ישן 18-08-07, 17:06   #14
Bodybuilder
Banned

שעתיים לפני אימון ארוחה טובה שמכילה חלבון ופחמימות !
תבנה תפריט,תעלה לאתר ונעזור לך !
ישן 18-08-07, 17:08   #15
Berk0
חבר פעיל

הסמל האישי שלBerk0

תראה את פה נותן תחום די רחב, בכול אופן תנסה בארוחה של אמא שלך, לאכול כמה שיותר פחחמות וחלבונים עם ירקות בהתאם, וזה אמור להספיק לך משהו כמו עד שעתיים לפני אימון, זה לא חכם לאכול ב1 וחצי, ומאז צום עד האימון וגם האימון צום, אתה צריך כול הזמן להיות מתודלק באוכל.
ישן 18-08-07, 17:12   #16
erezee
חבר מתחיל

ShaI^MymoN, Bodybuilder, Berk0- תודה לשלושתיכם- מחר אני מתחיל ואני אתייעץ בקשר לתפריט ואעלה לאתר, אני אצתרך למצוא פתרון לארוחה של שעתיים לפני אימון- אין סיכוי שאני אוכל ארוחה בשעה 3 בצהריים בעבודה, וכל פעם חטיף זה אמנם פשוט וטוב אבל יקר מדי..
תגובה