ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-11-12, 00:05   #41
nadavmoore
חבר פעיל

זה באמת משפט דבילי
nadavmoore מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-11-12, 00:06   #42
MaorSwan
חבר פעיל

כללי:: אידיוט בהשעייה - ראה הוזהרת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי no_troll צפה בהודעה
לא יודע על איזה מאמר אתה מדבר,
אבל נשמע לי משפט דבילי, הייתי מתרגם אותו ל"תעשה hb באוף סיזן, בתחרות תעשה lb".
מסתבר שבכל הנוגע לפאוורליפטינג הניסוח שלי לא בשמיים, לזה התכוונתי בדיוק.
MaorSwan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-11-12, 16:36   #43
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

כללי:: אור
עוסק ב:: פרטי
חדר כושר: נאוטילוס

שמעו כל זה ויכוח מיותר, קח שני מנופים באורך 10 מטר, על אחד שים משקל ב7 מטר ועל השני ב10.
עכשיו ניחוש למי מהם יש יותר עומס בהרמה, ניחשתם נכון. ככל שהמוט יהיה יותר גבוה ויותר רחוק מנקודת הבסיס ככה זה יהיה יותר כבד או לפחות יצריך הוצאה של יותר כוח.
ובלי קשר מישהו אמר תחת, ? לעשות lb נותן תחת אבל לאכול למסה לא אה? ....

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
gorneo1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-11-12, 21:13   #44
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maorswan צפה בהודעה
יכול להעיד בדיוק אותו הדבר על hb, נהיה לי תחת מטורף וכולם צוחקים עליי.
בקשר להבדלים ביניהם, קראתי לא מזמן ש-hb מחזק אותך ו-lb מראה את הכוח, וזה די נכון כי אני עושה רק hb ופעם מזמן עשיתי סט 105 hb והיה לי ממש קשה, ואז אמרתי ננסה 120 ב-lb ודפקתי חמישייה יחסית בקלות.
קראת לא נכון.
ומה שאתה מתאר קשור לירידה בקואורדינציה, לא למשהו אחר.

ציטוט:
העומק היה גבולי רק במשקל הזה, אני יורד הרבה יותר עמוק בדר"כ וזה כבר תועד בסרטונים אחרים [שhttp://www.youtube.com/watch?v=luenku563ek], וה-lb שלי היה עמוק ואת זה אני יודע כי חבר שלי שעושה lb נתן לי חוות דעת. אני לא יכול לעשות lb בגלל שיש לי דלקות בכתפיים, אבל תאמין לי שאם הייתי יכול זה היה יתרון ענק בתחרויות..

העומק הזה תקף רק לסינגל, כי זה atg.. אתה לא יכול לצפות ממתאמן לעשות דבר כזה לחמישייה.
עוד שטות.
העומק הזה לא תקף לסינגל.
עשיתי לפני כמה ימים הייבאר ככה עם 140 ל5 ואני בקושי מסקבט לאחרונה, אז עוד יותר זה לא תואם את מה שאתה אומר.

TE=MaorSwan;1147452]אבל ממתי סקוואט מלא = atg? לא סתם קוראים לזה atg.
שלא תבין לא נכון, אני סוגד למי שמצליח לעשות את זה באופן קבוע, אבל זה לא מתאים לכולם.. שבירת מקביל תקנית מספיקה לדעתי, יכול יותר עמוק? תפדל.[/quote]

החלטת להתמקד בלכתוב שטויות אני מבין.
זה מתאים לכולם - מי שלא מתאים לו פשוט לא מנסה. תפסיקו כבר להביא טיעונים שמריחים כמו המשפט "כל אחד ומה שעובד עליו" ו"כל אחד בנוי אחרת". זה לא תקף לדוגמא.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaorSwan צפה בהודעה
אז לא ניסחתי את עצמי נכון; התכוונתי שמתאמן ממוצע לא יעשה את זה לחזרות. האנשים שאתה מציג בסרטונים הם אנשים שמקדישים את האימונים שלהם ל-atg, זה אחרת.. אני מאמין שגם מתאמן ממוצע שיקדיש את עצמו ל-atg יצליח להתקדם יפה, אבל זה דורש הרבה יותר כוח רצון, השקעה ואני מניח שגם תוכנית שונה.
זה דורש לעשות את זה, במקום לעשות לואובאר. זה לא דורש שום תוכנית שונה וגם לא להתמקד בזה, אלא פשוט לעשות.

ציטוט:
נו בדיוק, אז לא במקום לבוא ולהעביר ביקורת על hb ולומר "כל מתאמן hb צריך לעשות atg" כשזה בכלל לא נכון.. אני ממש אוהב hb, טכניקה מאוד טבעית, מאוד נוחה, אין יותר מדי התחכמויות, העמידה מאוד יציבה, המוט במיקום מושלם.. לעומת זאת ב-lb העמידה לא נוחה בעליל, יש לחץ על הכתפיים, מפרקי הידיים כואבים ולצאת עם המוט מהראק זה פשוט גיהינום, ובזמן העמידה עם המשקל אתה מרגיש שתנועה הכי קטנה שלך המוט משתחרר לך מהידיים ונופל או שאתה קורס עם הגב למטה.
עוד טעות.
המנח בהייבאר הרבה הרבה יותר נוח וטבעי לכתפיים מלואובאר, זה לא אני החלטתי, זה המדע והמכניקה החליטה.
לגבי כל שאר מה שאתה מתאר זו הרגשה סובייקטיבית שמעידה על בעיה שלך ולא של התרגיל.

ציטוט:
מסכים בהחלט. מה שכן, ב-lb מרימים יותר מ-hb - מוכח [עשו על זה כבר מאמרים ואני אומר את זה גם מניסיון, וגם שני חברים שהדדליפט שלהם בדיוק כמו שלי אבל הסקוואט שלהם גבוה משלי ב-30 ק"ג כי הם עושים lb]. כמו שנדב אמר, כל מתחרה צריך לעשות lb כי זה יתרון עצום אבל לצערי לי אישית זה לא מתאים וזה מה שיפיל אותי בתחרויות [שאני תמיד עם סקוואט 30-40 ק"ג נמוך יותר מהמתחרים שלי אבל דדליפט יותר גבוה משלהם].
אתה לא מספיק מנוסה ובטח שלא מספיק טכני כדי לדעת.
אם אתה לא יודע לעשות לואובאר אז תאשים רק את עצמך, לא את הצורה או הגובה שלך אלא זה שיש לך חוסר יכולת ללמוד את זה.
כל מתחרה צריך לעשות לואובאר כי הקילומטראג' של המוט קטן יותר בזויות יותר נוחות.
ואם אתה מתכוון ללכת להתחרות עם הייבאר אז פשוט תוותר על זה.

נערך לאחרונה על ידי אלברט ברכה, 07-11-12 בשעה 21:22.
אלברט ברכה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-11-12, 21:25   #45
אלברט ברכה
חבר פעיל

ציטוט:
יש שתי טכניקות של סקוואט, שתיהן חוקיות, שתיהן לא פוגעות בגוף, אז למה שמתאמן לא יעשה סקוואט בטכניקה שהכי נוחה לו? סבבה למדתי lb, אבל מה זה שווה אם זה לא נוח וכואב לי בטירוף? לא שווה להרים 20 ק"ג יותר אם אחר כך אני סובל רצח מכאבי כתפיים ומפרקי ידיים, ולהרבה אנשים זה פשוט לא מתאים בדיוק בגלל אותן סיבות, אז הם לומדים hb כי זו התנועה הכי טבעית של הגוף.
כמה זמן אתה עושה סקוואט? כמה חודשים אולי גג שנה וקצת.
זה כואב לך ולא נוח כי אתה לא מתורגל ולא מספיק טכני, זה הכל. לואובאר מתאים בשלמות לכל מתאמן בדיוק כמו שהייבאר מתאים לכל מתאמן. כל אחד יכול להיות טוב בשתי הוריאציות.
ומה טבעי בהייבאר יותר מאשר לואובאר?
לואובאר מדמה יותר דדליפט, דדליפט זה דבר לא טבעי?
ישן 07-11-12, 22:03   #46
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
כמה זמן אתה עושה סקוואט? כמה חודשים אולי גג שנה וקצת.
זה כואב לך ולא נוח כי אתה לא מתורגל ולא מספיק טכני, זה הכל. לואובאר מתאים בשלמות לכל מתאמן בדיוק כמו שהייבאר מתאים לכל מתאמן. כל אחד יכול להיות טוב בשתי הוריאציות.
ומה טבעי בהייבאר יותר מאשר לואובאר?
לואובאר מדמה יותר דדליפט, דדליפט זה דבר לא טבעי?
קביעה לא נכונה, אני עושה סקוואט כבר כמעט שלוש שנים. לגבי שאר הדברים שכתבת, תודה, קראתי והשכלתי.

נ.ב. לגבי למה לא נוח לי, כמו שאמרתי יש לי דלקות חריפות בכתפיים ולואו באר עושה לי כאבי תופת.
ישן 09-11-12, 17:36   #47
אלברט ברכה
חבר פעיל

אני יכול להגיד לך כמעט בוודאות שכשתוסיף לשם מא0ה אתה תרגיש את זה פחות
שזה אומר להיות בנצ'ר טוב יותר ולעשות הרבה מתח ובעיקר עם משקל
ישן 09-11-12, 22:11   #48
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלברט ברכה צפה בהודעה
אני יכול להגיד לך כמעט בוודאות שכשתוסיף לשם מא0ה אתה תרגיש את זה פחות
שזה אומר להיות בנצ'ר טוב יותר ולעשות הרבה מתח ובעיקר עם משקל
יש לי דלקת בשלושה מקומות שונים בכל כתף, כל תנועה הכי קטנה שאני עושה עם היד יוצא קליק מטורף ויש לי שם גידים חלשים. זה כאבי תופת, תאמין לי.

בקשר ל-atg שאמרת, אתמול אמרתי ננסה את זה, אז עשיתי atg ב-75x5, 90x5 ו-105x5 - וואלה היה בסדר ואפילו נחמד, אבל סט שיא של 136? פשוט בלתי אפשרי, כשאתה עומד עם משקל שיא שאתה בקושי מצליח להחזיק עליך ופשוט זורק את הגוף למטה ועוד צריך לעלות 3 פעמים? בכלל לא אידיאלי.
ישן 09-11-12, 22:18   #49
No_Troll
חבר פעיל

ציטוט:
בקשר ל-atg שאמרת, אתמול אמרתי ננסה את זה, אז עשיתי atg ב-75x5, 90x5 ו-105x5 - וואלה היה בסדר ואפילו נחמד, אבל סט שיא של 136? פשוט בלתי אפשרי, כשאתה עומד עם משקל שיא שאתה בקושי מצליח להחזיק עליך ופשוט זורק את הגוף למטה ועוד צריך לעלות 3 פעמים? בכלל לא אידיאלי.
לא מבין מה הסתבכת, כשאתה עושה ATG באופן סדיר באימונים שלך, גם הRM1 שלך יהיה ATG
גם הRM5 או 4 3 2 1 וכו' וכו'.
הטכניקה שלך תהיה אותו דבר כל האימונים, עד שתחליט לשנות אותה (לא מומלץ) מסיבה מסויימת.
http://www.youtube.com/watch?v=WK7m6I5m6gY
No_Troll מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-11-12, 22:22   #50
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
לא מבין מה הסתבכת, כשאתה עושה atg באופן סדיר באימונים שלך, גם הrm1 שלך יהיה atg
גם הrm5 או 4 3 2 1 וכו' וכו'.
הטכניקה שלך תהיה אותו דבר כל האימונים, עד שתחליט לשנות אותה (לא מומלץ) מסיבה מסויימת.
http://www.youtube.com/watch?v=wk7m6i5m6gy
כשעשיתי בחימומים atg הייתי נזרק למטה, הגוף היה נעצר בנקודה הכי נמוכה ואז היה את ההקפצה הזו שיש [שאגב מרגיש ממש טוב], אבל כשזה היה במשקל שיא הגוף נזרק אפילו מעבר לנקודה הכי נמוכה ובשביל לא להתהפך הייתי צריך לעצור את זה בעצמי וזה היה אחד הקשים, לצאת מזה היה אפילו יותר קשה..

אתה בעצם אומר שכדי לעשות atg במשקלי שיא אני צריך באופן קבוע לעשות בחימומים ועם הזמן זה יבוא?
ישן 09-11-12, 22:30   #51
No_Troll
חבר פעיל

ציטוט:
כשעשיתי בחימומים atg הייתי נזרק למטה, הגוף היה נעצר בנקודה הכי נמוכה ואז היה את ההקפצה הזו שיש [שאגב מרגיש ממש טוב], אבל כשזה היה במשקל שיא הגוף נזרק אפילו מעבר לנקודה הכי נמוכה ובשביל לא להתהפך הייתי צריך לעצור את זה בעצמי וזה היה אחד הקשים, לצאת מזה היה אפילו יותר קשה..
כי אתה לא עושה את זה על בסיס קבוע.
הדוגמא בסרטון (פט מנדס) למשל עושה סקוואט ATG באופן קבוע ומרים שם 800 לRM1 והטכניקה לא משתנה. יש כמוהו רבים בערוץ היוטיוב.

ציטוט:
אתה בעצם אומר שכדי לעשות atg במשקלי שיא אני צריך באופן קבוע לעשות בחימומים ועם הזמן זה יבוא?
שוב, כן.
ברגע שATG זה הטכניקה הקבועה שלך, היא תהיה גם בRM1 וכו'.
באותה מידה זה יכול להיות סקוואט סטייל Westside Barbell (עמידה רחבה וירידה איטית)
והטכניקה לא תשתנה.
ישן 09-11-12, 22:39   #52
אלברט ברכה
חבר פעיל

ספגטי - הירידה איטית בעיקר בגלל החליפות..
ישן 09-11-12, 22:42   #53
No_Troll
חבר פעיל

צודק, בraw הם יורדים פשוט מבוקר ולא צונחים כמו atg (זו הכוונה)
ישן 09-11-12, 22:53   #54
אלברט ברכה
חבר פעיל

אתה מתחרה בדימונה? אני בא לשם עם כמה חברים קולניים, אם תארגן לנו ניהול אנחנו נעודד אותך
ישן 09-11-12, 22:59   #55
No_Troll
חבר פעיל

כן, הצהרתי 100 פעמים שאני מתחרה בדימונה.
תבוא לתרום דם,
בתמורה תקבל ניהול פורום ארכיון.
ישן 10-11-12, 02:19   #56
MaorSwan
חבר פעיל

ציטוט:
כי אתה לא עושה את זה על בסיס קבוע.
הדוגמא בסרטון (פט מנדס) למשל עושה סקוואט atg באופן קבוע ומרים שם 800 לrm1 והטכניקה לא משתנה. יש כמוהו רבים בערוץ היוטיוב.

שוב, כן.
ברגע שatg זה הטכניקה הקבועה שלך, היא תהיה גם בrm1 וכו'.
באותה מידה זה יכול להיות סקוואט סטייל westside barbell (עמידה רחבה וירידה איטית)
והטכניקה לא תשתנה.
עד 120 הייתי עושה עמידה ברוחב כתפיים וירידה מבוקרת, כשנתקעתי עברתי לעמידה רחבה וירידה איטית ועליתי ממש במשקלים אבל הבעיה הייתה שהעומק היה מאוד מאוד גבולי ולא יכולתי לרדת עמוק יותר בגלל חוסר גמישות, ועכשיו אני כנראה אתחיל atg באופן קבוע. תודה

אגב, גם אני מתחרה בדימונה אז נראה אותך שם.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא