ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-12-06, 20:36   #1
טל יואב
יואב טל

הסמל האישי שלטל יואב

כללי:: חובב מושבע על ענף פיתוח הגוף
עוסק ב:: קידום הענף פיתוח הגוף בישראל
חדר כושר: go-active
ברירת מחדל תשאל את דוריאן .

שלום לכולם ,
מדור חדש יוצא לפורום , פינה ובה כל פעם מקצוען אחר עונה על שאלות .
מדור זה יקרא , תשאל את דוריאן .

שריפת תוכנית .

שאלה :
אני מפתח גוף כבר שנתיים , ובניתי בסיס טוב של שרירים , עכשיו אני רוצה להתחטב .
כולם אומרים לי לעלות בצורה משמעותית את פעילות האירובית , אם אני באמת רוצה להתחטב .

מהי הצעתך ?

תשובה :
אירובי זה דבר חשוב למפתח גוף .אבל זה צריך להיות חלק מתוכנית האימונים שלך , לא אבן היסוד של התוכנית .זה מגיע למצב כזה : אתה מחזק את לבך עם פעילות אירובית , אתה בונה שרירים עם משקולות , ואתה מאבד שומן עם הדיאטה הנכונה בשילוב פעילות אירובית .על מנת למצות את הפוטנציאל שלך כמפתח גוף עליך למצוא את האיזון הנכון בשילוב כל המרכיבים הללו . הנה כמה חוקים הגיוניים .
  • מצא את הנקודה בה פעילות אירובית משפרת את אינטנסיביות האימונים שלך מבלי לשרוף מסת שריר. אני מציע שתתחיל בין 20-30 דקות של אירובי מתון .שלוש עד ארבע פעמים בשבוע , ולאט לאט להגביר את האינטנסיביות בזמן ובפעמים .
  • בצע אירובי במהלך כל השנה , גופך יהיה יעיל יותר בשריפת השומן מאשר אי ביצוע אירובי לתקופה ארוכה .טוב יותר לבצע אירובי מתון כל השנה מאשר להכניס את הגוף להלם כ-12 שבועות לפני תחרות .או כאשר אתה מחליט לעבור לתוכנית שריפת שומן כך תמנע גם משריפת השריר . לעולם אל תרד מי שלוש פעמים בשבוע אירובי ושכל פעילות לא תרד מתחת ל-20 דק" .
  • כמפתח גוף אתה שוקל יותר מאדם רגיל לכן אני לא ממליץ על פעילות אירובית כגון : ריצה ,או מכונת המדרגות כבחירת פעילות אירובית .אלו הם פעילות אינטנסיבית מידי שחושפת סכנה למיפרקים ולפרקים של הגוף עקב המשקל , למפתח גוף שרוצה לגדול הרי במילא אתה מעמיס עומס רב באימוני הרגליים שלך ומסכן בכך את הברכיים וגם, לרוקן את מאגרי הגליקוגן שלך למעבר לרצוי בפעילות אינטרואלית . אני ממליץ על אופני כושר כפעילות אירובית או הליכה מהירה בזוית עלייה קטנה .
  • בכל מקרה אל תפנה לכל ה"חוליי אירוביקה " למינהם . אשר ינסו לתת לך עצות , בוודאי יש להם כוונות טובות , רוב הסיכויים שאין להם את הגוף שאתה חולם עליו .מפתחי גוף הם זן אחר פשוט וחלק ואם אתה מחבב אותי לא הייתה עושה זאת אחרת .

התוכנית של דוריאן לאירובי .
"האוף סיזאן " הוא לבניית שריר וכוח לכן הגבל את פעילות האירובית לשלו פעמים בשבוע ולא יותר ומקסימום 30 דק" ולא יותר כמו כן לא לבצע זאת סמוך לאימון המשקולות רק בימים שלא מתאמנים במשקולות .

בלפני תחרות אני מעלה את פעילות האירובית שלי פעמים ביום כל פעם 30 דק" כל יום . פעם אחת על הבוקר ופעם שניה מיד אחרי אימון משקולות .

הפעילות המועדפת עלי היא אופני כושר , או הליכות בחוץ אני שומר על קצב קבוע מספיק כדי לעלות ולשמור על 65% מהמקסימום של דפיקות הלב לדקה בשבילי זה היה כ- 120 פעימות בדקה .

בקרו באתר של דוריאן :www.dorianyates.net.
כתבה זו מוקדשת בהערכה לאיתי קציר הלא הוא : GAMERRR .חבר יקר ופאשיסט מוסמך .
הכתב הראשון של ישראל בודי .
טל יואב מנותק   הגב עם ציטוט