ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-06-07, 20:07   #1
גלעד יובנטוס
חבר פעיל

ברירת מחדל 2 שאלות על המדריך לעליה במסה ומאמר של The Kid

שלום לכולם יש לי 2 3 שאלוןת אשמח לתשובות רציניות
1) קראתי המדריך למסה ואני רוצה לעלות מסה איטית ונקיה רשום שם על שומן הוא לא אויב אם נשתמש בזמן הנכון. מה זה בזמן הנכון ?
אני מוסיף שומן איכותי רק בלילה וארוחת צהריים האם זה נכון? בבוקר בארוחות בניים ובארוחה המוצקה שעה אחרי שיק אני לא מוסיף שומן האם אני פועל נכון?

2) במאמר של Kid רשום על חךב ואינסולין שזה מפריש אינסולין ויוצר ליפוליזה(בנית תאי שומן) ומאמר אחר שלו רשום שלא כל הקלוריות שוות ואנשים שצרכו חבון קזאין והחלב עלו בשריר נקי והפחיתו שומן מגופם.
אני רוב החלבונים שאני צורך זה דברי חלב שעשירים בסידן( מחקרים אמרו שסידן מפחית שומן) האם להמשיך לצרוך הרבה קזאין ומוצרי חלב?
אני גם מגוון עם פסרמה לבנים של ביצה טונה במים חזה עוף וסינטהאבל רוב החלבון זה מוצרי חלב.
3) רשום שכמה סוגים של תבלינים מגבירים חילוף חמרים אני צורך:פלפל שחור,טבסקו,חרדל וחומץ תפוחים האם זה תבלינים איכותיים שיעזרו לשפר חילוף חמרים?
גלעד יובנטוס מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-06-07, 20:35   #2
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

2. לא הבנתי מה הבעיה? אתה מקבל חלבון ממוצרי חלב, מציין שזה טוב, ושואל אם להמשיך?

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-06-07, 20:55   #3
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלעד יובנטוס
שלום לכולם יש לי 2 3 שאלוןת אשמח לתשובות רציניות
1) קראתי המדריך למסה ואני רוצה לעלות מסה איטית ונקיה רשום שם על שומן הוא לא אויב אם נשתמש בזמן הנכון. מה זה בזמן הנכון ?
אני מוסיף שומן איכותי רק בלילה וארוחת צהריים האם זה נכון? בבוקר בארוחות בניים ובארוחה המוצקה שעה אחרי שיק אני לא מוסיף שומן האם אני פועל נכון?

2) במאמר של Kid רשום על חךב ואינסולין שזה מפריש אינסולין ויוצר ליפוליזה(בנית תאי שומן) ומאמר אחר שלו רשום שלא כל הקלוריות שוות ואנשים שצרכו חבון קזאין והחלב עלו בשריר נקי והפחיתו שומן מגופם.
אני רוב החלבונים שאני צורך זה דברי חלב שעשירים בסידן( מחקרים אמרו שסידן מפחית שומן) האם להמשיך לצרוך הרבה קזאין ומוצרי חלב?
אני גם מגוון עם פסרמה לבנים של ביצה טונה במים חזה עוף וסינטהאבל רוב החלבון זה מוצרי חלב.
3) רשום שכמה סוגים של תבלינים מגבירים חילוף חמרים אני צורך:פלפל שחור,טבסקו,חרדל וחומץ תפוחים האם זה תבלינים איכותיים שיעזרו לשפר חילוף חמרים?
כרגיל, חושב על דברים יותר מדי...
גלעדוש, אני אקצר כי באמת אין כאן מה לומר שלא יסבך את הדברים לשם הסיבוך עצמו.

1. תאכל שומן בכל ארוחה, פרט לזו שלפני ואחרי האימון.

2. כן, תמשיך. תחשוב על התגובה האינסולינמית של החלב בצורה גרפית, כלומר, עלייה חדה של אמינו ואינסולין (מי גבינה למשל, שנמצא בחלב), או עלייה איטית (קזאין למשל, שלמעשה גם נמצא בחלב). כך או כך, לא גרמת לגוף לייצר יותר אינסולין ממה שהוא צריך לשם התפקוד התקין שלו (הכנסת חומרי המזון הללו שאכלת לתאים). מה שקרה זה שגרמת לו להתנהג בצורה שונה. האם יש לכך אפקט על חמצון השומן?... כמו לאינדקס הגליקמי - לא.

תחשוב גם (והזכרת זאת בעצמך) שמוצרי החלב הראו הצלחה אדירה במחקרים על חמצון שומן וירידה במשקל, ככה שאפילו אם נשים את מחקרי האינדקס האינסולינמי שצימצמו את כל הנתונים והתבוננו בכמה משתנים בודדים בצד, נוכל בהחלט להסכים שזה לא משנה.

3. על הפלפל שמעתי במחקרים על רכיבים תרמוגנים, ללא ספק יהיה לך יתרונות מסויימים מתיבול, רק אל תבנה על אפקט תרמוגני משמעותי יותר מלעלות שתי קומות במדרגות במקום במעלית. בכל מקרה, החומצה האצטית בחומץ תפוחים בהחלט מראה יתרונות מעניינים. רמות גלוקוז יותר נמוכות אחרי הארוחה ואולי גם עלייה ברגישות לאינסולין. ככה שיש כל מיני דברים נחמדים בתבלינים (קצת אפדרה בסלט).

גל

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-07, 03:49   #4
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
כרגיל, חושב על דברים יותר מדי...
גלעדוש, אני אקצר כי באמת אין כאן מה לומר שלא יסבך את הדברים לשם הסיבוך עצמו.

1. תאכל שומן בכל ארוחה, פרט לזו שלפני ואחרי האימון.

2. כן, תמשיך. תחשוב על התגובה האינסולינמית של החלב בצורה גרפית, כלומר, עלייה חדה של אמינו ואינסולין (מי גבינה למשל, שנמצא בחלב), או עלייה איטית (קזאין למשל, שלמעשה גם נמצא בחלב). כך או כך, לא גרמת לגוף לייצר יותר אינסולין ממה שהוא צריך לשם התפקוד התקין שלו (הכנסת חומרי המזון הללו שאכלת לתאים). מה שקרה זה שגרמת לו להתנהג בצורה שונה. האם יש לכך אפקט על חמצון השומן?... כמו לאינדקס הגליקמי - לא.

תחשוב גם (והזכרת זאת בעצמך) שמוצרי החלב הראו הצלחה אדירה במחקרים על חמצון שומן וירידה במשקל, ככה שאפילו אם נשים את מחקרי האינדקס האינסולינמי שצימצמו את כל הנתונים והתבוננו בכמה משתנים בודדים בצד, נוכל בהחלט להסכים שזה לא משנה.

3. על הפלפל שמעתי במחקרים על רכיבים תרמוגנים, ללא ספק יהיה לך יתרונות מסויימים מתיבול, רק אל תבנה על אפקט תרמוגני משמעותי יותר מלעלות שתי קומות במדרגות במקום במעלית. בכל מקרה, החומצה האצטית בחומץ תפוחים בהחלט מראה יתרונות מעניינים. רמות גלוקוז יותר נמוכות אחרי הארוחה ואולי גם עלייה ברגישות לאינסולין. ככה שיש כל מיני דברים נחמדים בתבלינים (קצת אפדרה בסלט).

גל
כשאתה אומר "לפני אימון" הכוונה היא? (בזמנים).
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-07, 04:37   #5
Vin diesel
מושעה

שעה וחצי שאתיים ליפני אימון.לא לאכול שומן איכותי.
Vin diesel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-07, 05:12   #6
Moshe
Banned

וכי למה?
ישן 16-06-07, 07:39   #7
maya
אחראית תזונה ותוספים.

הסמל האישי שלmaya

עוסק ב:: מדריכה בחדר כושר
שלח הודעה דרך ICQ אל maya שלח הודעה דרך MSN אל maya

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
וכי למה?
שומן מעקב ספיגה וזה גורם לקיבה לספוג לאט את האוכל זה יכול להפריע לך באימון כי דם מופנה אל הקיבה בשביל העיכול ובנוסף הארוחה לפני אימון נועדה לספק אנרגיה לאימון אז היא לא צריכה להיתעכל לאט ככה אני חושבת
ישן 16-06-07, 07:41   #8
Moshe
Banned

חתרא אש מגיל 6
ישן 16-06-07, 09:09   #9
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

למה לא לאכול שומן לפני אימון??
תכלאס חרטה אש..
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-07, 10:31   #10
TooLy
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל TooLy

ולמה לא לאכול שומן אחרי אימון?
אני חושב שזו התשובה (תקנו אותי אם אני טועה) כי אז הגוף צריך להשלים את מאגרי החלבון שהוא פירק והוא צריך שהחלבון יספג יותר מהר.

סתם שאלה תיאורטית: ארוחה שלי לפני אימון בשעה 14:00 150 גרם חזה עוף, אורז, וכמה ירקות עד עכשיו הייתי אוכל 4 זיתים ירוקים בנוסף עם הירקות.
אימון בשעה 15:30.
שעה 17:00 סיום אימון ואז שייק ופחמימה עם ערך גליקוגמי גבוה.
ובשעה 18:15 ארוחה הבאה 150 גרם חזה עוף, פסטה וכמה ירקות ובסוף כפית שמן זית.

אני הולך לפי הסדר הזה כבר כמה זמן אתם אומרים פשוט להוריד את הזיתים והכפית שמן זית?
ישן 16-06-07, 11:31   #11
ואן דאם
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
חדר כושר: הולמס פלייס
שלח הודעה דרך MSN אל ואן דאם

אם לקחת שייק ופחמימה מהירה מיד אחרי האימון אין שום בעיה שאחרי זה תשים שומן איכותי ביחד עם העוף והפסטה ..
ואן דאם מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-06-07, 20:03   #12
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vin diesel
שעה וחצי שאתיים ליפני אימון.לא לאכול שומן איכותי.
אני עדיין מחכה לתשובה
ישן 16-06-07, 20:07   #13
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:
אני עדיין מחכה לתשובה
רגע אולי הוא מתכוון רק לאיכותי ולא איכותי מותר?

ישן 16-06-07, 20:55   #14
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי THE_JUGGERNAUT
רגע אולי הוא מתכוון רק לאיכותי ולא איכותי מותר?
מה דעתך על 10 גרם טראנס
ישן 16-06-07, 20:57   #15
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

ציטוט:
מה דעתך על 10 גרם טראנס
נשמע מאוד לא איכותי ולכן זה מעולה!

ישן 16-06-07, 23:15   #16
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אני עדיין מחכה לתשובה
יופי שאתה מחכה, זה לא היה צ'ט בפעם האחרונה שבדקתי.

שומן וסיבים גורמים להאטה בקצב התרוקנות הקיבה, זה דבר בסיסי. ארוחה ממש רחוקה מהאימון לא תהיה בעייתית, אך רוב האנשים מקפידים על שעתיים לפני בערך. במצב כזה אנו נכנס לאימון עם אוכל בקיבה, כשאנו רוצים במצב אידיאלי שהוא יהיה במעי והקיבה תהיה ריקה, למעבר זריז של נוזלים ולמניעת אי נעימויות (מהמתאמן שיחליק על הקיא שלכם).

עכשיו כמובן שאנשים יבינו מה שהם רוצים להבין, כרגיל, אז מראש אני אומר (כרגיל) ששום דבר כאן לא חקוק באבן. יש כאן משתנים שונים. אם זה גודל של ארוחה, כמות שומן, מרחק מהאימון, רגישות שונה של אנשים ואימונים שונים. ככה שזו די המלצה כללית שבאה להסיר את הספק, ובהחלט אפשר לעשות דברים בצורה שונה. לשיכולכם.

ישן 16-06-07, 23:20   #17
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
יופי שאתה מחכה, זה לא היה צ'ט בפעם האחרונה שבדקתי.

שומן וסיבים גורמים להאטה בקצב התרוקנות הקיבה, זה דבר בסיסי. ארוחה ממש רחוקה מהאימון לא תהיה בעייתית, אך רוב האנשים מקפידים על שעתיים לפני בערך. במצב כזה אנו נכנס לאימון עם אוכל בקיבה, כשאנו רוצים במצב אידיאלי שהוא יהיה במעי והקיבה תהיה ריקה, למעבר זריז של נוזלים ולמניעת אי נעימויות (מהמתאמן שיחליק על הקיא שלכם).

עכשיו כמובן שאנשים יבינו מה שהם רוצים להבין, כרגיל, אז מראש אני אומר (כרגיל) ששום דבר כאן לא חקוק באבן. יש כאן משתנים שונים. אם זה גודל של ארוחה, כמות שומן, מרחק מהאימון, רגישות שונה של אנשים ואימונים שונים. ככה שזו די המלצה כללית שבאה להסיר את הספק, ובהחלט אפשר לעשות דברים בצורה שונה. לשיכולכם.
לא מבין למה התקפנות היתרה , ושוב זה עניין אינדבידואלי היה צריך לציין זאת בהודעה המקורית,
יום טוב
ישן 16-06-07, 23:33   #18
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
לא מבין למה התקפנות היתרה , ושוב זה עניין אינדבידואלי היה צריך לציין זאת בהודעה המקורית,
יום טוב
אני במחזור.

בכל מקרה, זו די קונצנזוס שכזה, בדיוק כמו חלבון אחרי האימון. אבל בדיוק כמו החלבון שאחרי האימון, שיכול להגיע מיד לפני האימון בכמות גבוהה ובצורה זריזה, ללא חלבון אחרי, גם כאן ישנן הסתייגויות מן הכלל (שיתאים לרוב האוכלוסיה).

זה פשוט עניין של 'מה עדיף לומר למי?', מתי עדיף להיות פוליטיקלי קורקט, ומתי עדיף פשוט להנחות בצורה פשוטה חסרת טכניות מיותרת.

ישן 16-06-07, 23:45   #19
TooLy
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל TooLy

תודה רבה לכל העונים עזרתם לי מאוד
ישן 16-06-07, 23:47   #20
Avi
חבר פעיל

עד לא מזמן הייתי אוכל 80 גרם פחמימות + איזה 30 גרם חלבון + שומן איכותי + 2 קפסולות של אומגה 3. שעה וחצי חפני האימון, אז לפי מה שאתם אומרים אני צריך להוריד את השומן ואת האומגה 3 מהארוחה הזאת, נכון?
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה