ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-01-10, 09:04   #1
nirbin
חבר פעיל

חדר כושר: שכונתי
ברירת מחדל התשובה המוחצת לשאלה הניצחית: "איזו אבקה טובה יותר?"

כל כך הרבה שאלות בפורום הזה עוסקות ב"איזו אבקה?..".
בתשובותיי כאן אני מתייחס לאבקות חלבון ולא לגיינרים. גיינר זה סיפור קצת שונה.

התשובה כדלהלן.

א. הסיבה שיש כ"כ הרבה אבקות היא לא בגלל שכל אבקה עושה משהו אחר, אלא פשוט בגלל שיש הרבה חברות שרוצות להרוויח כסף, אז כל אחת טוענת שהאבקה שלה עושה כך וכך. האמת היא, שכל אבקות החלבון עושות אותו דבר. בדיוק אותו דבר.

ב. יש המון סוגי חלבון - חלבון מי גבינה, קזאין, אלבומין, אייזולט, שמייזולט, וכו'. האמת היא, שחוץ מבודיבילדרים מקצועיים שלוקחים את פיצוח הגוף לקצה ברמה של של אומנות, מישהו אחר לא יפיק תועלת משמעותית מחלבון מסוג כזה או אחר.

ג. איך בודקים איזו אבקה כדאי יותר לקנות? מכיוון שלפי ב', לא משנה איזה חלבון צורכים, נרצה לצרוך את האבקה שמכילה הכי הרבה חלבון בהכי פחות כסף. איך נדע? שיעור קצר במתמטיקה: (מספר מנות בחבילה) x (כמה גרם חלבון יש בכל מנה) = סה"כ כמות החלבון בחבילה. כשאני קונה אבקת חלבון, אני רוצה הכי הרבה גרמים של חלבון בחבילה.
למשל: בחבילה של דיימטייז יש 71 מנות ובכל אחת 24 גרם סה"כ - 1704 גר' חלבון בחבילה. באופטימום פרו-קומפלקס יש 30 מנות בחבילה ובכל אחת 60 גרם - סה"כ 1800 גר' חלבון בחבילה. דיימטייז עולה 360 ש"ח, והפרו-קומפלקס עולה 450 ש"ח. כל גרם בדיימטייז עולה 21 אג', וכל גרם בפרו-קומפלקס עולה 25 אג'.
לכן יותר כדאי לקנות דיימטייז. (אני לא מתחייב לגבי נכונות המספרים, הבאתי אותם כדוגמה).

מקווה שעזרתי לכם להחליט.
nirbin מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 09:20   #2
DrGYM
חבר פעיל

הסמל האישי שלDrGYM

זה כאילו חלק מהפרסום ה"סמוי" של ישראלבודי לדיימטייז? Lol!

צ"י לתקוף:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Holy_Templar צפה בהודעה
אחי... העבר אינו נחשב הוא לא קיים יותר ..
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Fantast1c :) צפה בהודעה
Linkin park נחשב מטאליקה? אם כן אז failt
DrGYM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 10:25   #3
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DrGYM צפה בהודעה
חחחחח
jonathan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 12:19   #4
Yoggie
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nirbin צפה בהודעה
כל כך הרבה שאלות בפורום הזה עוסקות ב"איזו אבקה?..".
בתשובותיי כאן אני מתייחס לאבקות חלבון ולא לגיינרים. גיינר זה סיפור קצת שונה.

התשובה כדלהלן.

א. הסיבה שיש כ"כ הרבה אבקות היא לא בגלל שכל אבקה עושה משהו אחר, אלא פשוט בגלל שיש הרבה חברות שרוצות להרוויח כסף, אז כל אחת טוענת שהאבקה שלה עושה כך וכך. האמת היא, שכל אבקות החלבון עושות אותו דבר. בדיוק אותו דבר.

ב. יש המון סוגי חלבון - חלבון מי גבינה, קזאין, אלבומין, אייזולט, שמייזולט, וכו'. האמת היא, שחוץ מבודיבילדרים מקצועיים שלוקחים את פיצוח הגוף לקצה ברמה של של אומנות, מישהו אחר לא יפיק תועלת משמעותית מחלבון מסוג כזה או אחר.

ג. איך בודקים איזו אבקה כדאי יותר לקנות? מכיוון שלפי ב', לא משנה איזה חלבון צורכים, נרצה לצרוך את האבקה שמכילה הכי הרבה חלבון בהכי פחות כסף. איך נדע? שיעור קצר במתמטיקה: (מספר מנות בחבילה) x (כמה גרם חלבון יש בכל מנה) = סה"כ כמות החלבון בחבילה. כשאני קונה אבקת חלבון, אני רוצה הכי הרבה גרמים של חלבון בחבילה.
למשל: בחבילה של דיימטייז יש 71 מנות ובכל אחת 24 גרם סה"כ - 1704 גר' חלבון בחבילה. באופטימום פרו-קומפלקס יש 30 מנות בחבילה ובכל אחת 60 גרם - סה"כ 1800 גר' חלבון בחבילה. דיימטייז עולה 360 ש"ח, והפרו-קומפלקס עולה 450 ש"ח. כל גרם בדיימטייז עולה 21 אג', וכל גרם בפרו-קומפלקס עולה 25 אג'.
לכן יותר כדאי לקנות דיימטייז. (אני לא מתחייב לגבי נכונות המספרים, הבאתי אותם כדוגמה).

מקווה שעזרתי לכם להחליט.
אני קצת רוצה לחלוק עליך בכמה נקודות...
סעיף א' - הנקודה שלך נכונה אבל יכולה להטעות מישהו חדש לתחום. ישנן כל מני אבקות חלבון ביחסי פחמימה שונים (גיינרים בשפה המקצועית) ולהן יש ערכים שונים וצריכים לשים לזה לב אם מחפשים תוסף דל או עשיר בקלוריות.

בנוסף, יש הבדלים בין המוצרים ולא הייתי שופט לפי המחיר בלבד. סוג הממתיקים במוצר, פרופיל חומצות האמינו, יכולת הערבוב של האבקה, טעם, ורמת הסוכר והשומן במוצר גם כן צריכות להיות שיקול בבחירה. אל תשכח שלא כל המוצרים בשוק הן בסטנדרט שמשווק בחנות של ישראלבודי כמו שנתת בדוגמה שלך. יש גם חברות טובות שיש להן מוצרים טובים אבל בעלי ערכים שונים מהסטנדרט הממוצע... מאסל-מילק למשל שיש לו טעם נהדר ולא סתם - מכיל 12 גרם פחמימה למנת הגשה.
לגבי סוג החלבון - בגדול אני מסכים עם מה שכתבת אך גם יש מוצרים ברמת עיבוד גבוהה כמו למשל איזופיור של נייצ'ר בסט שלא מכילים לקטוז והרבה יותר "נעימים" לעיכול ממוצרים אחרים. תתפלא כמה אנשים פגשתי שיש להם לקטוז אינטולרנס ומחפשים מוצר כזה.
Yoggie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 12:23   #5
Pro_XXL_Universe
Banned

עוסק ב:: אימונים אישיים,תוספי תזונה,שמירה,ג'יגולו(בנות בלבד).
חדר כושר: Go Active בת ים

אוווווווווו אהההההההההההההה אייייייייייייייייייייייייי

מה באמת?
בקיצור אופטימום לתמיד ואת השאר להשמיד.
Pro_XXL_Universe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 14:11   #6
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כללי:: מקס
חדר כושר: מתנ"ס עוזיאל
שלח הודעה דרך ICQ אל Max90kg

יוגי אני חושב שהוא מתכוון לאבקות חלבון ולא לגיינרים.
בנוגע לאבקות חלבון עדיף לקחת את האבקות היותר מוכרות כי באבקות יותר מוכרות סביר להניח שגם יהיה ריכוז גבוה יותר של חלבון פר סקופ וגם ריכוז גבוה יותר של חלבון מי גבינה ופחות של סוגי חלבון בעלי ערך ביולוגי נמוך יותר.
בגלל זה כשמדובר על חלבון זה לא אותו דבר כמו קריאטין מונו, שזה אומר שאנחנו לא נחפש את החברה עם החלבון הכי איכותי וזול כי אם זה זול כנראה שיש סיבה לכך שזה זול...
Max90kg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 18:22   #7
Yoggie
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי max90kg צפה בהודעה
בנוגע לאבקות חלבון עדיף לקחת את האבקות היותר מוכרות כי באבקות יותר מוכרות סביר להניח שגם יהיה ריכוז גבוה יותר של חלבון פר סקופ וגם ריכוז גבוה יותר של חלבון מי גבינה ופחות של סוגי חלבון בעלי ערך ביולוגי נמוך יותר.
בגלל זה כשמדובר על חלבון זה לא אותו דבר כמו קריאטין מונו, שזה אומר שאנחנו לא נחפש את החברה עם החלבון הכי איכותי וזול כי אם זה זול כנראה שיש סיבה לכך שזה זול...
אתה צודק, אבל עדיין יש חברות שמייצרות חלבון כ"אבקת חלבון" ויש בו לא מעט פחמימות... זה מה שניסיתי להגיד כמו בדוגמה של מאסל מילק. בכל מקרה - תמיד לבדוק את ערכי המוצר.
Yoggie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 18:31   #8
nirbin
חבר פעיל

ברירת מחדל תודה לפרשננו

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Max90kg צפה בהודעה
אתה צודק, כוונתי לאבקות חלבון וציינתי במפורש שאין הכוונה לגיינר.

לגבי אבקות מוכרות - אין לי הסתייגות מהעניין. אני לא הייתי משתמש באבקת חלבון MUSCLE-KING מתוצרת טורקיה אפילו לו הייתה עולה 1/3, אבל כוונתי היא יותר לכל מיני סדרות מוצרים של החברות המוכרות.
מה שאני בא ומנסה לומר הוא שבמקרה של הרוב האדיר של המתאמנים אין טעם להשקיע באייזולטים ובסוגים יותר יקרים של חלבון, כי בסופו של דבר, כל גרם של חלבון בהם עולה יותר. לפעמים הרבה יותר. אייזולט אולטרא-פילטריישן מכיל 10-12% חלבון יותר מאייזולט רגיל, אבל כל גרם חלבון כזה עולה 25% אחוז יותר... אז מה עשינו?

יוגי מתקשה קצת להפריד בין עיקר לטפל - אני ממש לא מדבר על אנשים עם צרכים מיוחדים, כמו lactose intolerance. מכיוון שאם אין לי בעייה לעכל חלב, אין לי שום כוונה לשלם עוד 90 ש"ח בשביל היעדר הלקטוז. אני מדבר על אבקת חלבון שאתה קונה בשביל החלבון.
ישן 14-01-10, 18:35   #9
nirbin
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי drgym צפה בהודעה
מצטער זו לא כוונתי. אני כן משתמש בדיימטייז זמן רב משיקולים כלכליים בעיקר, אבל אין לי שום עניין בפרסומם. אני אומר שוב שאיני אפילו לקוח של ישראל בודי - מאותם שיקולים כלכליים אני מזמין את כל תצרוכת התוספים שלי מחו"ל כבר 8 שנים.
ישן 14-01-10, 20:52   #10
gilsXM
Banned

חלבון = מה שטעים ומוכר (לא ערכים מחורטטים).
כרגע עם דלי שלישי של מיו פיוזן בטעם שוקולד, וכבר נראלי שהרביעי בדרך.
gilsXM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 20:54   #11
Melamed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gilsxm צפה בהודעה
חלבון = מה שטעים ומוכר (לא ערכים מחורטטים).
כרגע עם דלי שלישי של מיו פיוזן בטעם שוקולד, וכבר נראלי שהרביעי בדרך.
פעם ראשונה אני שומע על מיו פיוזן
יש אותה בארץ?
אם לא יש מקום בו אפשר ליצור איתך קשר ותגיד לי דרך איפה אתה קונה? והאם האבקה טעימה..
תודה
Melamed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 20:55   #12
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כללי:: מקס
חדר כושר: מתנ"ס עוזיאל
שלח הודעה דרך ICQ אל Max90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי melamed צפה בהודעה
יש אותה בארץ?
אם לא יש מקום בו אפשר ליצור איתך קשר ותגיד לי דרך איפה אתה קונה? והאם האבקה טעימה..
תודה
אין מיופיוזן בארץ. יש אותה בחו"ל בכמה אתרים תחפש בגוגל gaspari אתה תמצא
Max90kg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 20:55   #13
gilsXM
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Melamed צפה בהודעה
יש אותה בארץ?
תודה
אין אותה בארץ, אם אתה רוצה לדעם מאיפה אני קונה תריץ
MyoFusion בגוגל, התוצאה הראשונה היא מבוקשך.

ובקשר לטעם, אם אני כמעט הקאתי בדלי השני של הבננה של אופטימום, ואני עודמ להזמין דלי רביעי של המיו, אז כן היא טעימה.
לאבקה גם יש מרקם קרמי עם מים, עם חלב שתיתי פעם אחת בלבד, זאת אבקה שעם מים היא יוצאת נהדר.
ישן 14-01-10, 20:57   #14
Melamed
חבר פעיל

הכי חשוב הטעם עם מים וטוב שהזכרת שהיא טובה..
אני אחפש ואראה גם איזה סוגי טעמים יש להם.. איזה טעם לקחת שהיה טוב בעינייך?
Melamed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-10, 21:03   #15
gilsXM
Banned

אני שלושה דליים עם הMilk Chocolate, אם ימאס לי אני אקנה אופטימום עוגיות כנראה שזה טעם שגם לא נמאס לי ממנו.
תגובה