PDA

צפה בגרסא המלאה : סיבי שריר בכיוץ מהיר=גדילה מהירה בנפח השריר ?

קולמן הפחדן
08-07-07, 22:58
קראתי את המאמר הזה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=961&CategoryID=82&Page=4.

ולפי מה שהבנתי, עבודה איטית מגייסת סיבי שרירי l' סיבי שריר בעלי כיווץ איטי שהם טובים להשגת מסה, אך אין להם את פוטנציאל הגדילה של סיבים מסוג II' : סיבי שריר בעלי כיווץ מהיר.

שזאת אומרת אם יעבוד אם משקל כבד יותר, ובטווח חזרות מהיר מין הרגיל יהיה לי פוטנציאל של גדילת סיבי שריר מסוג II' : סיבי שריר בעלי כיווץ מהיר =נפח שריר יותר גדול ?

לסיכום, עבודה מהירה אם משקל גבוה תביא אותי לגדילה מהירה בנפח השריר ?

מאשר עבודה איטית של סיבי שריר בעלי כיווץ איטי שהיא טובה להשגת מסה,מאשר נפח בשריר ?

אני מבקש רק ממי שיודע ובקיא בנושא להגיב.
תודה.

m0she
08-07-07, 23:00
אין קשר למהירות של העבודה, יש קשר לעומס שמופעל על השריר. כשאומרים סיב מהיר וסיב איטי זה מטעה, אלה מושגים שמתייחסים יותר למערכת העצבים ומדובר בטווחים של מילי שניות.

קולמן הפחדן
08-07-07, 23:03
אז איך בעצם אפשר לגייס סיב שריר מהיר ?

כי לפי מה שהבנתי במאמר הנ"ל כשעובדים אם משקל גבוה יותר ומהר יותר צוברים יותר נפח שריר.

toxicity
08-07-07, 23:07
מהירות העבודה אני לא חושב שיש לה קשר. המשקלים מאוד משנים, עבודה עם משקל גבוה תאמץ יותר את הסיבים הגדולים יותר שהם גודלים גם יותר מהר, ועבודה עם משקל יותר נמוך תאמץ אם אני לא טועה את הסיבים האדומים שהם יותר קטנים.

Leo
08-07-07, 23:13
קראתי את המאמר הזה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=961&CategoryID=82&Page=4.

ולפי מה שהבנתי, עבודה איטית מגייסת סיבי שרירי l' סיבי שריר בעלי כיווץ איטי שהם טובים להשגת מסה, אך אין להם את פוטנציאל הגדילה של סיבים מסוג II' : סיבי שריר בעלי כיווץ מהיר.

שזאת אומרת אם יעבוד אם משקל כבד יותר, ובטווח חזרות מהיר מין הרגיל יהיה לי פוטנציאל של גדילת סיבי שריר מסוג II' : סיבי שריר בעלי כיווץ מהיר =נפח שריר יותר גדול ?

לסיכום, עבודה מהירה אם משקל גבוה תביא אותי לגדילה מהירה בנפח השריר ?

מאשר עבודה איטית של סיבי שריר בעלי כיווץ איטי שהיא טובה להשגת מסה,מאשר נפח בשריר ?

אני מבקש רק ממי שיודע ובקיא בנושא להגיב.
תודה.
זה לא ממש נכון , גם בסט של 20 חזרות הסיבים הנ"ל עובדים בצורה מסויימת (אם הם לא יפעלו אתה תגיע רק לחזרה ה15)
אבל כמובן הדרך הכי טובה לאמן בכלל את השריר לגדילה זה עבודה במשקלים כבדים חזרות בינוניות עלייה במשקלים עם הזמן (החזרות יכולות להיות נמוכות יותר ככל שהכוח:משקל שלך טוב יותר)

קולמן הפחדן
08-07-07, 23:15
מהירות העבודה אני לא חושב שיש לה קשר. המשקלים מאוד משנים, עבודה עם משקל גבוה תאמץ יותר את הסיבים הגדולים יותר שהם גודלים גם יותר מהר, ועבודה עם משקל יותר נמוך תאמץ אם אני לא טועה את הסיבים האדומים שהם יותר קטנים.
אוקי הבנתי תודה.

עוד שאלה.

היתי עובד למשל בתרגיל כפיפות מרפקים בעמידה.
עם משקל בנוני אם חזרות איטיות,משהו כמו 3 וחצי שניות לחזרה 1.

אם אני מוסיף משקל ובערך כל חזרה תיהיה 2 וחצי שניות זה עדין יהיה בסדר ?

עריכה.
פשוט מוזר לי ליראות את קולמן קאטלר וכו'.
עובדים בטווח חזרות מהירות במיוחד אם משקלים כבדים והם ממש גודלים :helpsmilie:
אני יודע שהם על חומרים וכו', אבל עדין בלי תזונה ואימונים כמו שצריך שום דבר לא יעזור..

קולמן הפחדן
08-07-07, 23:16
זה לא ממש נכון , גם בסט של 20 חזרות הסיבים הנ"ל עובדים בצורה מסויימת (אם הם לא יפעלו אתה תגיע רק לחזרה ה15)
אבל כמובן הדרך הכי טובה לאמן בכלל את השריר לגדילה זה עבודה במשקלים כבדים חזרות בינוניות עלייה במשקלים עם הזמן (החזרות יכולות להיות נמוכות יותר ככל שהכוח:משקל שלך טוב יותר)
תסתכל על השאלה ששעלתי למעלה ותענה לי בבקשה.
:flowers:

קולמן הפחדן
09-07-07, 00:02
................

אליאב קרייסלר
09-07-07, 01:02
אז מה אתם אומרים בשורה תחתונה עדיף לעשות כפיפות מרפקים עם 50 קילו במקום 40 (סתם לצורך הדוגמא) ולהישאר על אותו טווח חזרות (נגיד 6-8) ופשוט לעשות צ'יטינג? העיקר המשקל?

קולמן הפחדן
09-07-07, 01:12
אז מה אתם אומרים בשורה תחתונה עדיף לעשות כפיפות מרפקים עם 50 קילו במקום 40 (סתם לצורך הדוגמא) ולהישאר על אותו טווח חזרות (נגיד 6-8) ופשוט לעשות צ'יטינג? העיקר המשקל?
שמע אני גם חושב שכן אם צ'יטנג קטן לא משהו ריצני.

קח לדוגמא את המתחרים באולמפייה,כמו קולמן הפחדן,קאטלר הנקניק,מרקוס הנרקיס ואלה..
אם עושים צ'יטינג שלא היה מבייש נוב אם משקולת 2 קילו,לפי דעתי טיפה צ'יטניג ויותר משקל יכול בהחלט לעזור...

עוד דוגמא..
יש אצלנו מישהו במכון שעושה פטישים אם דאמבל של 30 קילו,כפיפות מרפקים אם איזה 55 קילו במוט w והוא עושה צ'יטינג וגודל יפה מאוד,יש לו יד 43 :closedeyes:

בוא נחכה לתגובות החכמים :blush:

Bullet
09-07-07, 01:16
שמע אני גם חושב שכן אם צ'יטנג קטן לא משהו ריצני.

קח לדוגמא את המתחרים באולמפייה,כמו קולמן הפחדן,קאטלר הנקניק,מרקוס הנרקיס ואלה..
אם עושים צ'יטינג שלא היה מבייש נוב אם משקולת 2 קילו,לפי דעתי טיפה צ'יטניג ויותר משקל יכול בהחלט לעזור...

עוד דוגמא..
יש אצלנו מישהו במכון שעושה פטישים אם דאמבל של 30 קילו,כפיפות מרפקים אם איזה 55 קילו במוט w והוא עושה צ'יטינג וגודל יפה מאוד,יש לו יד 43 :closedeyes:

בוא נחכה לתגובות החכמים :blush:כן זו באמת דוגמא לחשיבה נכונה.

קולמן הפחדן
09-07-07, 01:16
כן זו באמת דוגמא לחשיבה נכונה.
ציניות ?
או שהגבת ברצינות ?

תודה.

אליאב קרייסלר
09-07-07, 01:23
ציניות ?
או שהגבת ברצינות ?

תודה.

באמת נתת דוגמאות טיפשיות ,
הרי אם זה לא היה מישהו גדול וחזק אלא מישהו קטן וחלש שהיה עושה צ'יטינג היית צוחק עליו
ולמה אתה חושב שג'יי וקולמן וכל שאר החבר'ה שעושים על עצמם סרטים מראים באמת איך הם מתאמנים? הכל שם זה בולשיט...

בכל מקרה אני לא עושה צ'יטינג ביד קדמית ויש לי יד 43 וחצי כמעט אז זה לא אומר שמעכשיו אתה תתחיל לעשות מה שאני עושה בדיוק...

זה באמת מעניין העסק הזה תנו תגובות קצת מפורטות

maradona
09-07-07, 01:25
הקטע בצ'יטיניג זה שיש בו בדר"כ פוטנציאל לפציעות.

m0she
09-07-07, 01:26
הקטע בצ'יטינג זה ששרירים אחרים בכלל עוזרים לך לעשות את התנועה. בצ'יטינג אתה לא מגדיל בהכרח את העומס על שריר המטרה באופן משמעותי.

Bullet
09-07-07, 01:33
הקטע בצ'יטינג זה ששרירים אחרים בכלל עוזרים לך לעשות את התנועה. בצ'יטינג אתה לא מגדיל בהכרח את העומס על שריר המטרה באופן משמעותי.
לא רק. צ'יטינג יכול להיות גם להאיץ את השלב האקצטנרי ואז יוצא שזמן הסט קטן בלי לשנות את מספר החזרות

אליאב קרייסלר
09-07-07, 01:42
לא רק. צ'יטינג יכול להיות גם להאיץ את השלב האקצטנרי ואז יוצא שזמן הסט קטן בלי לשנות את מספר החזרות

אבל שוב אם עושים את זה אז העומס בעצם ''יורד'' משריר המטרה לא?

Bullet
09-07-07, 01:48
אבל שוב אם עושים את זה אז העומס בעצם ''יורד'' משריר המטרה לא?לא יורד. הרי בצ'יטינג אתה יכול להרים משקל גדול יותר. למשל התרגיל הכי נפוץ שיש בו צ'יטינג- חתירה בכבל:
הרבה עושים צ'יטינג בכך שהם משתמשים גם בשרירי הגב התחתון (דבר מסוכן מאוד). הגב עדיין עובד, אבל גם הגב התחתון עובד.

m0she
09-07-07, 01:52

לעבוד סתם מהר זה דבר אחד, לעשות צ'יטינג זה דבר אחר. אפשר לעבוד מהר ונכון. בצ'יטינג משנים את התנועה ומפילים עומס על שרירים אחרים.

Bullet
09-07-07, 02:01
לעבוד סתם מהר זה דבר אחד, לעשות צ'יטינג זה דבר אחר. אפשר לעבוד מהר ונכון. בצ'יטינג משנים את התנועה ומפילים עומס על שרירים אחרים.
אז "נפילה" בסקוואט או בבנצ' לא נחשבת אצלך כצ'יטינג?

m0she
09-07-07, 02:08
אם אתה שומר על התנועה נכונה, לא.

אליאב קרייסלר
09-07-07, 02:11
לא יורד. הרי בצ'יטינג אתה יכול להרים משקל גדול יותר. למשל התרגיל הכי נפוץ שיש בו צ'יטינג- חתירה בכבל:
הרבה עושים צ'יטינג בכך שהם משתמשים גם בשרירי הגב התחתון (דבר מסוכן מאוד). הגב עדיין עובד, אבל גם הגב התחתון עובד.
אבל תסכים איתי שאם אתה תעשה צ'יטינג בכפיפת מרפקים יהיה הרבה יותר קל לעשות מאשר לתפוס את אותו המשקל שאתה עושה איתו 6-7-8 חזרות עם צ'יטינג , ולעמוד במקום ולזוז נטו מהמרפק ולבצע 4 חזרות יפות , דווקא נראהלי שבלי הצ'יטינג יהיה יותר עומס , לא נשמע יותר הגיוני?

Bullet
09-07-07, 02:14
יותר עומס לכל חזרה, אבל בצ'יטינג תעשה יותר חזרות כמו שאתה אומר, אם הבנתי אותך.
נניח אתה עושה 4 חזרות נקיות, ואז עוד 2 עם צ'יטינג... ברור שהבייספס שלך עדיין עובד ב2 חזרות אחרונות. הוא פשוט לא חזק מספיק להרים אותם לבדו, אז שרירים אחרים עוזרים לו. אבל הוא עדיין עובד.

אליאב קרייסלר
09-07-07, 02:17
יותר עומס לכל חזרה, אבל בצ'יטינג תעשה יותר חזרות כמו שאתה אומר, אם הבנתי אותך.
נניח אתה עושה 4 חזרות נקיות, ואז עוד 2 עם צ'יטינג... ברור שהבייספס שלך עדיין עובד ב2 חזרות אחרונות. הוא פשוט לא חזק מספיק להרים אותם לבדו, אז שרירים אחרים עוזרים לו. אבל הוא עדיין עובד.

ורגע אתה עדיין מחשיב את זה כחזרות?
כי עכשיו שאני חושב על זה אני דופק צ'יטים בלי סוף חחחחח
נגיד בסטים של יד קדמית או יד אחורית אני מסיים את החזרה ה6-8 למשל חח ואז עושה עוד איזה 2 חזרות מהירות כאלה ורוויות צ'יט זה אשקרא קורע את השריר

Bullet
09-07-07, 02:18
ורגע אתה עדיין מחשיב את זה כחזרות?
כי עכשיו שאני חושב על זה אני דופק צ'יטים בלי סוף חחחחח
נגיד בסטים של יד קדמית או יד אחורית אני מסיים את החזרה ה6-8 למשל חח ואז עושה עוד איזה 2 חזרות מהירות כאלה ורוויות צ'יט זה אשקרא קורע את השריר
אני אישית תומך בעבודה נקייה. התרגיל היחידה שאני עושה בו צ'יטינג הוא לחיצה צרפתית (אני משתמש גם בשרירי הגב, כמו פולאובר).

אליאב קרייסלר
09-07-07, 12:56
אני אישית תומך בעבודה נקייה. התרגיל היחידה שאני עושה בו צ'יטינג הוא לחיצה צרפתית (אני משתמש גם בשרירי הגב, כמו פולאובר).

אוקיי אבל עדיין לא ענית לי על השאלה אם אני מגיע לכשל טוטלי בחזרה 6 ואז עושה צ'יטינג וסוחט עוד 2 חזרות קורעות ומהירות , הן עדיין נחשבות?

הזברה
09-07-07, 13:17
טוב וגם אני יכניס את נקודת המבט שלי לדיון.

אין דבר כזה סט "נכון" או "לא נכון", כל תנועה שתעשה תפעיל עומס על השריר ואין איזה פיית היפרטרופיה דמיונית שקובעת שדווקא עבודה מבודדת יותר עם פחות משקל תגרום ליותר היפרטרופיה.

כשאתה מרים יותר משקל עם ציטינג ,כל מה שקרה זה ששרירים אחרים לקחו את העומס הנוסף.

אם באמת נניח שנייה ,בשביל לפשט את הטענה, שיש משמעות לכשל, אז אם הגעת לכשל עם או בלי ציטינג, העומס הכולל שפעל על השריר צריך להיות פחות או יותר זהה, רק שעם הציטינג היו צריכים להיות חלקים מסוימים שבהם מערכת העצבים הרגישה כוח יותר גבוה במהלך הכיווץ ,כך שלדעתי זה דווקא יותר אפקטיוי .

עבודה מהירה זה כבר סיפור אחר, כי עומדת כאן הדילמה , מה יותר חשוב הtut (הזמן הכולל תחת העומס) או גודל העומס שהשריר הרגיש במהלך הסט, אני מניח שאם יש מחקרים בנושא ,יש טובים ממני כאן שיודעים על כך...

מה שכן ,למעט המקרה של הלורדוזה בעמוד השדרה, עבודה מבודדת(ו"נכונה") בדרך כלל פוצעת יותר כי היא מבודדת יותר את העומס על אזור קטן יותר, כששוב מהירות היא דבר אחר כי היא באמת מעודדת יותר פציעות.

אליאב קרייסלר
09-07-07, 13:20
טוב וגם אני יכניס את נקודת המבט שלי לדיון.

אין דבר כזה סט "נכון" או "לא נכון", כל תנועה שתעשה תפעיל עומס על השריר ואין איזה פיית היפרטרופיה דמיונית שקובעת שדווקא עבודה מבודדת יותר עם פחות משקל תגרום ליותר היפרטרופיה.

כשאתה מרים יותר משקל עם ציטינג ,כל מה שקרה זה ששרירים אחרים לקחו את העומס הנוסף.

אם באמת נניח שנייה ,בשביל לפשט את הטענה, שיש משמעות לכשל, אז אם הגעת לכשל עם או בלי ציטינג, העומס הכולל שפעל על השריר צריך להיות פחות או יותר זהה

אבל עם צ'יטינג אף פעם אי אפשר להגיע לכשל אמיתי , תמיד תוכל לדחוף עוד קצת מהשרירים שעוזרים לך לעשות את הצ'יטינג במקרה של הכפיפות מרפק זה הגב תחתון וכל מיני אחרים.

הזברה
09-07-07, 13:33
אבל עם צ'יטינג אף פעם אי אפשר להגיע לכשל אמיתי , תמיד תוכל לדחוף עוד קצת מהשרירים שעוזרים לך לעשות את הצ'יטינג במקרה של הכפיפות מרפק זה הגב תחתון וכל מיני אחרים.
אני לא בדיוק מאמין שיש משמעות למושג הזה של כשל, בערך מהסיבה שכתבת, קשה עד כמעט בלתי אפשרי להגיע למצב שאתה לא יכול להפעיל יותר עומס ,אז אם השריר לא יכול להרים 5 קילו בעוד חזרה ,נעזר בעוד שרירים נקצץ את המשקל האפקטיוי בחצי ונעשה עוד שתי חזרות, או שנמשיך לעבוד אקצנטרי או איזומטרי.

הכוונה כאן היתה שאם אני מגיע לאותו עומס, לאותה עבודה שנעשתה על השריר בשתי הדרכים, בציטינג ולא בציטינג, עדיין ,בציטינג יהיו לי נקודות בסט שבהם השריר הרגיש יותר עומס .

בכפיפת מרפקים לדוגמא ,יש הבדל, אם בסטיקינג פוינט הלחץ על הבייספס היה 50 קילו ובשביל להמשיך להרים את המשקל הוא נעזר בגב ולכן הרים כביכול 42 או שהשריר הרים 40 קילו נקי . ההבדל הוא שהיתה נקודה שבה מערכת העצבים הרגישה עומס של 50 קילו וההבדל שהעומס המתמשך שהשריר הרים היה יותר גדול, כי אין דרך טכנית להעלות 2 קילו למוט.

PcGunMan
09-07-07, 13:33
אני עכשיו עושה שיעורים באנטומיה זה טיפה עזר לי תודה חחח:jockey: