PDA

צפה בגרסא המלאה : בנט אובר ראוז

gog
13-07-07, 13:57
לאן אתם מביאים את המוט?
מעל הביצים או יותר לכיוון הפופיק?

P-a-n-1-c
13-07-07, 14:10
בנט אובר ראוז זה לא מסור?

gog
13-07-07, 14:12
לא...מסור עושים עם דאמבל'ס, את זה עושים עם מוט.

- Idan -
13-07-07, 14:44
לפופיק ואפילו יותר גבוה. תלוי איך אתה עושה את הבנט (תלוי כמה אתה מתכופף).

Bullet
13-07-07, 14:46
בנט אובר ראוז זה לא מסור?אה, bent over row זה עם מוט ובנט אובר ראוז זה עם דאמבלים?

shahaflol
13-07-07, 15:43
אה, bent over row זה עם מוט ובנט אובר ראוז זה עם דאמבלים?
יש dumbbell bent-over row ו barbell bent-over row.

אחד זה מסור והשני עם מוט, אבל בעקרון לשניהם קוראים bent-over row.

Daniel-Barak
13-07-07, 16:59
קצת מעל לטבור

sandman
13-07-07, 23:13
אפשר לעשות בנט אובר ראו בעמידה גם עם דאמבלים.
זה לא קשור שאחד זה מסור והשני בעמידה את שניהם אפשר לעשות בעמידה ומי שיש לו כף יד מספיק חזקה יכול לבצע את שתיהם גם על ספסל כמו בתנועת מסור.

goldBEN
13-07-07, 23:16
אזור הסרעפת ככה...

Bodybuilder
13-07-07, 23:21
בנט אובר רוז = Bent Over Row - אם אני לא טועה ...
וכמו שאמרו זה תלוי בכפיפה

arbel2
13-07-07, 23:42
המשיכה היא לאיזור הפופיק
אם אתה באמת רוצה לגוון קצת ,הייתי עושה את החתירות באחיזה הפוכה (סטייל דוריאן ייטס ) ,נותן לך טווח תנועה ארוך יותר ,וכיווץ איכותי יותר בחלק החיובי של התרגיל

gog
14-07-07, 01:41
ת'אמת שהמאמן שלי אמר לי למשוך כמה שיותר נמוך, ממש טיפה מעל החבילה.

מישהו יכול לעלות בנט אובר ראו עם ביצוע מושלם (לא כמו של ג'יי קטלר בחתימה של סטס D: )

עריכה: מה עם המפרקים?
פתוחים או סגורים?

arbel2
14-07-07, 10:26
דווקא הביצוע של קאטלר הוא לא רע ,מן הסתם תהיה קצת Body English ,בגלל המשקל ,אף אחד לא ישאר סטטי לגמרי כשיש 100 קילו שמושכים אותו למטה ,זה לא באמת אפשרי

igorek
14-07-07, 10:52
http://www.youtube.com/watch?v=UIUg8nDVEFs

ThaiB0X
14-07-07, 11:09
אמממ Pendlay Rows, רק שמור על הפנים מסתכלות קדימה

Daniel-Barak
14-07-07, 11:25
ת'אמת שהמאמן שלי אמר לי למשוך כמה שיותר נמוך, ממש טיפה מעל החבילה.

מישהו יכול לעלות בנט אובר ראו עם ביצוע מושלם (לא כמו של ג'יי קטלר בחתימה של סטס D: )

עריכה: מה עם המפרקים?
פתוחים או סגורים?מוכנסים, צמודים לגוף. כמו שהם צריכים להיות בלחיצה צרפתית, למשל.

THE_JUGGERNAUT
14-07-07, 12:40
http://www.youtube.com/watch?v=UIUg8nDVEFs

אאוץ'....צריך גב תחתון מאוד חזק בשביל התרגיל הזה...

הזברה
14-07-07, 13:58
אני יותר אוהב את הtbar , תרגיל שהרבה יותר נוח לי להכנס בו למצב ההתחלתי , למרות שצריך מוט מיד פוזישן רחב מספיק.

arbel2
14-07-07, 14:01
אני יותר אוהב את הtbar , תרגיל שהרבה יותר נוח לי להכנס בו לפוזיציה של ההתחלה , למרות שצריך מוט מיד פוזישן רחב מספיק.

כן , אבל אחד התרגילים האיכותיים ,חבל שהרבה אנשים בארץ נמנעים ממנו ,נותן תחושה נפלאה בחלקים התחתונים של הלאטיסימוס ,אני מייחס המון מ"עובי" שיש לי בגב לתרגיל הזה .

- Idan -
14-07-07, 14:07
אני יותר אוהב את הtbar , תרגיל שהרבה יותר נוח לי להכנס בו למצב ההתחלתי , למרות שצריך מוט מיד פוזישן רחב מספיק.
אני חושב שדווקא היופי בתרגיל הזה שאפשר לעבוד איתו באחיזה צרה, עם המוט V הזה של הפולי העליון.

הסיבה שאני לא אוהב את התרגיל הזה, רק בגלל הקטע של העמסת הפלטות והפירוק שלהן על מוט ששוכב על הרצפה. סיוט.

arbel2
14-07-07, 14:12
אני חושב שדווקא היופי בתרגיל הזה שאפשר לעבוד איתו באחיזה צרה, עם המוט V הזה של הפולי העליון.

הסיבה שאני לא אוהב את התרגיל הזה, רק בגלל הקטע של העמסת הפלטות והפירוק שלהן על מוט ששוכב על הרצפה. סיוט.

בשביל זה יש PLATE MONEKY :)

הזברה
14-07-07, 14:22
העניין עם ההעמסה גם נכון, אבל בשביל זה אני מוכן לסבול. מה שכן מפריע לי ,זה שכמעט כל אימון שני חייב לבוא לי איזה ניג'ס קטן (לפעמים אפילו מדריך) ולזבל לי את השכל על כמה אני דופק את הגב ואני עוד עובד נקי , אני שונא חדרי כושר המוניים.

ארבל מה זה plate monkey?

toxicity
14-07-07, 14:36

הרבה עומס על הגב תחתון טיבאר חופשי

arbel2
14-07-07, 14:37
העניין עם ההעמסה גם נכון, אבל בשביל זה אני מוכן לסבול. מה שכן מפריע לי ,זה שכמעט כל אימון שני חייב לבוא לי איזה ניג'ס קטן (לפעמים אפילו מדריך) ולזבל לי את השכל על כמה אני דופק את הגב ואני עוד עובד נקי , אני שונא חדרי כושר המוניים.

ארבל מה זה plate monkey?

זה בחור חביב וחסר אישיות שאתה משכנע להעמיס את הפלטות במקומך
לרוב הוא לובש חולצה שרשום עליה "מדריך " וחושש שתשתמש בעמוד השידרה שלו בתור קיסם אם הוא לא יזרום :)

Bullet
14-07-07, 14:42
הרבה עומס על הגב תחתון טיבאר חופשי
תכלס, אני לא מבין מה ההגיון לעבוד על גב עליון תוך כדי עבודה סטטית על גב תחתון. זה פשוט מתכון לפציעות ולצ'יטינג. גב תחתון נועד לדדליפט, סקוואט ולחיצת כתפיים. לא לתרגילי גב.

הזברה
14-07-07, 14:54
ארבל, רעיון גאוני! פעם הבאה שאיזה דחליל שכזה יבוא להטיף לי ,נשתמש בו! במקרה הכי קיצוני הוא יפסיק לבוא , בכל אופן יצאתי מורווח.

בולט ,כשאין אופציה אחרת מבחינת משקלים במכון שלך, אין ברירה. חוץ מזה גם במכונה הגב התחתון עובד מול אותו כוח בדיוק וכשאתה עושה את התרגיל נכון(מוציא חזה החוצה), צריך להיות בו מעט מאוד לחץ על החוליות.

Bullet
14-07-07, 14:55
ארבל, רעיון גאוני! פעם הבאה שאיזה דחליל שכזה יבוא להטיף לי ,נשתמש בו! במקרה הכי קיצוני הוא יפסיק לבוא , בכל אופן יצאתי מורווח.

בולט ,כשאין אופציה אחרת מבחינת משקלים במכון שלך, אין ברירה. חוץ מזה גם במכונה הגב התחתון עובד מול אותו כוח בדיוק וכשאתה עושה את התרגיל נכון(מוציא חזה החוצה), צריך להייות בו מעט מאוד לחץ על החוליות.
במכונה? מה פתאום...

הזברה
14-07-07, 14:57
אם אין לך משענת לחזה(כמו אצלי), אז בדיוק...

shikoLM
14-07-07, 14:58
תכלס, אני לא מבין מה ההגיון לעבוד על גב עליון תוך כדי עבודה סטטית על גב תחתון. זה פשוט מתכון לפציעות ולצ'יטינג. גב תחתון נועד לדדליפט, סקוואט ולחיצת כתפיים. לא לתרגילי גב.

בטח בדדליפט או בסקוואט לא מדובר בעבודה סטטית על הזוקפים.

- Idan -
14-07-07, 15:21
הא? לא הבנתי למה הכוונה במשפט האחרון. לא זכור לי שראיתי הוראות הפעלה על הגב התחתון: "נועד לדד ליפט, סקוואט ולחיצות כתפיים בלבד!"

למה זה בסדר לעבוד על רגליים תוך כדי עבודה סטטית על הגב התחתון, אבל זה לא בסדר לעבוד על הגב העליון באותה צורה? :mellow:

טוקסיסיטי, אותו עומס שעובד על גב תחתון בטי-באר חופשי עובד גם בבנט אובר רו.

הזברה
14-07-07, 15:24
בסקוואט ובדדליפט יש עבודה דינמית ,אבל בתרגילים האלה המשקל יושב לך על עמוד השדרה.

בחתירה כשעושים עם לורדוזה מותנית קלה, ההגיון מחייב שהזוקפים לוקחים את העומס ועל עמוד השדרה אין עוד לחץ שירצה לגרום לו להמשיך להתקמר אחורה.

בכל אופן אני לא בטוח, כי זה רק הגיון, אבל המכניקה פה היא די פשוט.

עידן בטיבאר יש פחות עומס, בגלל התמיכה של המוט.

- Idan -
14-07-07, 15:37
לא אמורה להיות עבודה דינמית של הזוקפים בסקוואט ובדד ליפט. בטכניקה נכונה, התרגילים הללו צריכים להתבצע ללא שום תנועה בעמוד השדרה. שמירה על לורדוזה טבעית היא בגדר חובה, בדיוק כמו שאמרת לגבי החתירה, כדי שהזוקפים יתכווצו וימנעו את התזוזה של עמוד השדרה.

רק לא הבנתי מה אמרת לגבי החתירה, משהו עם לחץ שירצה לגרום לגב להתקמר אחורה... לא הבנתי. :mellow:

עידן בטיבאר יש פחות עומס, בגלל התמיכה של המוט
אז אדרבה, בתגובה לטוקסיסיטי.

הזברה
14-07-07, 15:52
תחשוב על זה כך, כשזוקפי הגו מתכווצים (ואורכם מתקצר) ,עמוד השדרה תלוי רפוי עליהם, כמו חבל שתלוי על מוט קשיח וקצר יותר שנמצא מעליו, הוא מעוקם אבל אין עליו לחץ לשום כיוון כי זוקפי הגו שמעליו לוקחים את כל העומס של המשקל. לכן אין פה איזו סכנה לפציעה בעמוד השדרה. בסקוואט ובדדליפט יש כל הזמן עומס על החוליות ולכן יותר קל לעשות את התרגיל בצורה לא נכונה שתפגע בעמוד השדרה.

בקשר לעבודה הדינמית, אני כמעט בטוח שיש עבודה דינמית קלה מאוד של השריר הזה לקראת הסוף של הדדליפט והסקוואט , יכול להיות שאני טועה.

עריכה: טוב בדיקה קטנה העידה, שמה שכתבתי הוא די שטותי, לא חייב להיות בסוף התנועה סיבוב של האגן אז באמת יש רק עבודה איזומטרית.

Bullet
14-07-07, 16:47
אם אין לך משענת לחזה(כמו אצלי), אז בדיוק...
אה, אצלי יש :jockey:

הא? לא הבנתי למה הכוונה במשפט האחרון. לא זכור לי שראיתי הוראות הפעלה על הגב התחתון: "נועד לדד ליפט, סקוואט ולחיצות כתפיים בלבד!"

למה זה בסדר לעבוד על רגליים תוך כדי עבודה סטטית על הגב התחתון, אבל זה לא בסדר לעבוד על הגב העליון באותה צורה? :mellow:

טוקסיסיטי, אותו עומס שעובד על גב תחתון בטי-באר חופשי עובד גם בבנט אובר רו.
דדליפט נועד להרים דברים מהרצפה. סקוואט נועד כדי לחזק את הרגליים ולשפר את הקפיצה וכו'.
לחיצה נועדה כדי לחזק לחיצה (גם בנצ', אבל בבנצ' אתה שוכב). אני לא רואה טעם לעבוד על הגב בצורה שמשלבת זוקפים. בשביל מה? זה רק מעייף את הגב שלך, צריך לשמור את הגב התחתון (טוב לא רק הגב התחתון, גם הבטן כמובן) לתרגילים שבאמת מביאים לך תועלת מביצוע שלהם, כמו סקוואט ודדליפט ולחיצות. אני לא חושב שיהיה הבדל בגב שלך אם תעבוד בטי באר חופשי, או במכונת טי באר או בbent over row.

זברה, לא הבנתי כלום בהודעה האחרונה שלך עם החבל והמוט.

shikoLM
14-07-07, 21:12
דדליפט נועד להרים דברים מהרצפה. סקוואט נועד כדי לחזק את הרגליים ולשפר את הקפיצה וכו'.
לחיצה נועדה כדי לחזק לחיצה (גם בנצ', אבל בבנצ' אתה שוכב). אני לא רואה טעם לעבוד על הגב בצורה שמשלבת זוקפים. בשביל מה? זה רק מעייף את הגב שלך, צריך לשמור את הגב התחתון (טוב לא רק הגב התחתון, גם הבטן כמובן) לתרגילים שבאמת מביאים לך תועלת מביצוע שלהם, כמו סקוואט ודדליפט ולחיצות. אני לא חושב שיהיה הבדל בגב שלך אם תעבוד בטי באר חופשי, או במכונת טי באר או בbent over row.

זברה, לא הבנתי כלום בהודעה האחרונה שלך עם החבל והמוט.

התועלת היא רק באותה זווית עבודה, ואותה זווית עבודה קיימת גם בחתירות למינהם.
סקוואט, דדליפט, חתירות לא יביאו תועלת לזוקפי הגו ברוב טווח התנועה שלהם, אלא רק בחלק הסופי של הפשיטה (המצב הסטטי שנשמר בתרגילים האלו).

Bullet
14-07-07, 21:15
למה שלא יביאו?

shikoLM
14-07-07, 21:20
כיווץ סטטי משפר את אותה זווית עבודה (-+), שאר טווח התנועה של זוקפי הגו נשאר יחסית מוזנח.

Bullet
14-07-07, 21:33
כיווץ סטטי משפר את אותה זווית עבודה (-+), שאר טווח התנועה של זוקפי הגו נשאר יחסית מוזנח.ו... מה רע בזה?

shikoLM
14-07-07, 21:35
ו... מה רע בזה?

אין שום דבר רע, רק שסקוואט או בנט אובר יעשו את אותה עבודה.

Bullet
14-07-07, 21:50
פסדר אבל לסקוואט יש עוד שימושים כתרגיל מעבר ללאמן את הרגליים ואת הגב התחתון, ובנט אובר רו זה סתם חתירה בשילוב גב תחתון, אני מעדיף לבזבז את הגב התחתון שלי על תרגילים אחרים.

gog
14-07-07, 21:55
אתם עובדים בבנט אובר ראו עם מוט קצר או ארוך?

arbel2
14-07-07, 22:17
מוט ארוך
*ארבל לא מכחיש שהוא מושפע רצח מדוריאן*

אליאב קרייסלר
14-07-07, 22:31
לא סובל את הבנט אובר רואוז הזה , כי כשאני עושה אותו אני מרגיש שהגב התחתון עומד לקרוס , אבל מבחינת התנועה של החתירה אני יכול להעלות עוד איזה 20 קילו כל צד בכיף