PDA

צפה בגרסא המלאה : pullups\chin ups VS. Bent over rows

Dubano
15-07-07, 10:23
אהלן
אז השאלה שלי היא כזאת

יש איזה שהם שרירים שמתח כשמגוונים בין סוגי האחיזות והרוחב לא עובד עליהם ובנט אובר ראוז כן

כלומר אני לא ממש אוהב לעשות בנט אובר ראוז אני לא מרגיש אותם עובדים כל כך טוב ואין לנו T באר במכון

אז יש איזה סיבה למה בנט אובר ראוז יהיה לי יותר טוב מתח ?

קראתי איזה משהו שאומרים שמקבילים זה כמו הסקוואט לגוף העליון שהוא מפעיל הכי הרבה שרירים מעוד שימושי במאסה, זה באמת נכון ?? כי כמעט לא יצא לי להתעסק עם מקבילים בגלל קושי שיש לי להפעיל לחץ על המפרקים של כף היד

שבוע טוב
תהנו בחופש

חגי

gman
15-07-07, 10:50
חתירות למיניהם, טי באר בנט אובר רו חתירה בפולי תחתון שונות קצת מחתירות עליונות כמו מתח ופולי עליון...אבל לא יודע בדיוק במה, תחכה שמישהו לא מטומטם יענה לך.

מקבילים זה באמת אחלה תרגיל, תרכיל מורכב שעובד על הרבה שרירים, אבל אי אפשר ממש להשוות אותו לסקוואט...גם לא לסקוואט של פלג גוף עליון...

Dubano
15-07-07, 15:48
מישהו ?:helpsmilie: :helpsmilie:

Leo
15-07-07, 19:00
מתח הרבה יותר טוב מבנט אובר (לגב וליד קדמית)
פשוט בנט אובר עובד על דברים שמתח לא עובד ועל יותר שרירים
אם אתה לא רוצה לעשות את זה אתה יכול לעשות חתירה ורטיקלית על מוט מתח חופשי בשביל חתירה אופקית

ובקשר למקבילים , כן זה תרגיל נחמד מאוד ותהרגיל שבו אני הכי חזק יחסית ף עוד פעם , יותר טוב מלחיצת חזה כשעושים אותו עם משקל לחזרות הנכונות...
אבל לחיצת חזה מפעילה דברים שמקבילים לא מפעילים אז צריך לעבוד על שניהם

Dubano
15-07-07, 19:23
מתח הרבה יותר טוב מבנט אובר (לגב וליד קדמית)
פשוט בנט אובר עובד על דברים שמתח לא עובד ועל יותר שרירים
אם אתה לא רוצה לעשות את זה אתה יכול לעשות חתירה ורטיקלית על מוט מתח חופשי בשביל חתירה אופקית

ובקשר למקבילים , כן זה תרגיל נחמד מאוד ותהרגיל שבו אני הכי חזק יחסית ף עוד פעם , יותר טוב מלחיצת חזה כשעושים אותו עם משקל לחזרות הנכונות...
אבל לחיצת חזה מפעילה דברים שמקבילים לא מפעילים אז צריך לעבוד על שניהם

המון תודה :wiggle:

אבל אתה יכול לפרט קצת יותר על איזה שרירים המתח לא עובד והבנט ראוז כן ?
וגם על השרירים שמקבילים לא עובד עליהם ובאיזה טווח חזרות רצוי לעבוד איתו בשביל מקסימום תוצאות

מכיוון שמההתבוננות שלי בEXRX מתח עובד על אותם שרירים כמו בנט ראוז רק מזווית שונה
ומקבילים עובדים על אותם שרירים כמו בנץ' רק מזווית שונה ועוד כמה שרירים פנימיים קטנים

תודה

Dubano
16-07-07, 15:50
ליאו תושיע אותי :(

Leo
16-07-07, 16:07
בנט אובר עובד על מספר שרירים שאני לא זוכר את השם שלהם בroatetor cuff (external roatation)
על כתף אחורית , RHOMBOIDS טרפזים אמצעיים וכו'

מתח עובד על טרפזים תחתונים ומבודד טוב יותר גב ויד קדמית

Dubano
16-07-07, 16:14
תודה רבה ליאו

אתה יכול להוסיף פסקה על מקבילים :)?

shikoLM
16-07-07, 16:25
בנט אובר עובד על מספר שרירים שאני לא זוכר את השם שלהם בroatetor cuff (external roatation)
על כתף אחורית , RHOMBOIDS טרפזים אמצעיים וכו'

מתח עובד על טרפזים תחתונים ומבודד טוב יותר גב ויד קדמית

גם בקירוב וגם בפשיטה של הכתף יתבצע קרוב של השכמות, ככה שהרומבוידס עובד בשני המקרים יחד עם המיד טרפז.
ה R.C יעבדו בשני המקרים. בגלל האקסטרנל רוטישין האינפרספינטוס והטרס מינור יעבדו קצת יותר בבנט אובר. הפוסט' דאלתויד והראש הארוך של הטרייספס יעבדו יותר בבנט אובר בגלל הפשיטה. הקוראקובריאליס יעבוד במתח בגלל הקרוב.
והסיבים הסטרנוקוסטליים של החזה והטרס מייג'ור יעבדו בשני התנועות.

Sagilevi
16-07-07, 19:47
---