PDA

צפה בגרסא המלאה : מלטודקסטרין

ironman
24-10-06, 19:23
למישהו יש מושג עד כמה אני מוריד את האינדקס הגליקמי שלה עם אני מוסיף לה סיבים נגיד 100 גרם מלטודקסטרין ועוד תוספת של 5 גרם סיבים שיגיעו מדייסבית ישפיעו משמעותית על הערך הגליקמי יחדיו?
נניח ואני סובל מחוסר זמן אז אני מכין לי גיינר באמצע היום על בסיס מלטודקסטרין ולא רוצה סתם קפיצה ברמת סוכר כמה גרם סיבים יכול לפתור את הבעיה משמעותי?:helpsmilie:

Ori-Silver
24-10-06, 19:44
האינדקס הגליקמי לא משנה אבל כן זה יוריד את האינדקס הגליקמי בהרבה המלצה שלי תעשה שייק עם אבקת חלבון +שיבולת שועל ובננה תטחן הכל במקסר ויוצא מעדן

ironman
24-10-06, 19:56
לא ענית לי אני לא בונה על המחקרים האחרונים....אני רוצה להוריד את האינדקס גליקמי שלה לפחות לחצי ממה שיש במלטודקסטרין כמה סיבים דרושים זה השאלה?

Shlomik
24-10-06, 20:15
למישהו יש מושג עד כמה אני מוריד את האינדקס הגליקמי שלה עם אני מוסיף לה סיבים נגיד 100 גרם מלטודקסטרין ועוד תוספת של 5 גרם סיבים שיגיעו מדייסבית ישפיעו משמעותית על הערך הגליקמי יחדיו?
נניח ואני סובל מחוסר זמן אז אני מכין לי גיינר באמצע היום על בסיס מלטודקסטרין ולא רוצה סתם קפיצה ברמת סוכר כמה גרם סיבים יכול לפתור את הבעיה משמעותי?:helpsmilie: אני לא חושב שמישהו פה יכול לענות לך על זה, אני אישית לא פגשתי מחקרים שבודקים בכמה סיבים מורידים את הערך הגליקמי של מוצר.
אבל שומן וסיבים אמורים להוריד בצורה משמעותית.
למה לך להוריד את הערך הגליקמי של מלטודקסטרין?

ironman
24-10-06, 20:32
אני לא חושב שמישהו פה יכול לענות לך על זה, אני אישית לא פגשתי מחקרים שבודקים בכמה סיבים מורידים את הערך הגליקמי של מוצר.
אבל שומן וסיבים אמורים להוריד בצורה משמעותית.
למה לך להוריד את הערך הגליקמי של מלטודקסטרין?
לפעמים שאין זמן לאכול אז מלטודקסטרין וחלבון מי גבינה כמו הגיינרים רק חשבתי להוסיף לזה סיבים כדי להוריד את האינדקס הגליקמי כמובן שגם שומן מעט...
דיברו פה פעם על הסיבים שהם משפיעים על הערך הגליקמי השאלה כמה אני צריך שזה יהיה משמעותי כי למלטודקסטרין אינדקס גליקמי מאוד גבוהה .

Shlomik
24-10-06, 21:07
לפעמים שאין זמן לאכול אז מלטודקסטרין וחלבון מי גבינה כמו הגיינרים רק חשבתי להוסיף לזה סיבים כדי להוריד את האינדקס הגליקמי כמובן שגם שומן מעט...
דיברו פה פעם על הסיבים שהם משפיעים על הערך הגליקמי השאלה כמה אני צריך שזה יהיה משמעותי כי למלטודקסטרין אינדקס גליקמי מאוד גבוהה . הבנתי למה חשבת להוסיף את הסיבים אבל לא הבנתי למה אתה מנסה להוריד את הערך הגליקמי?
זה ישפיע לך רק על מידת הרעב לא יותר מזה פשוט תוסיף סיבים ושומן ותשתה עם זה הרבה מים ואתה אמור להיות מספיק שבע עד הארוחה הבאה.

Ori-Silver
24-10-06, 21:14
לפי מה שקראתי סיבים מסיסים במים יכולים להוריד את האינדקס הגליקמי של הארוחה בצורה משמעותית תריץ בגוגל חיפוש זה יתן לך מלא מידע וגם את המקורות של האוכל שמכילים סיבים מסיסים במים

ironman
24-10-06, 21:47
הבנתי למה חשבת להוסיף את הסיבים אבל לא הבנתי למה אתה מנסה להוריד את הערך הגליקמי?
זה ישפיע לך רק על מידת הרעב לא יותר מזה פשוט תוסיף סיבים ושומן ותשתה עם זה הרבה מים ואתה אמור להיות מספיק שבע עד הארוחה הבאה.
כדי לא להקפיץ אינסולין יותר מידיי זה הכל לשמור על רמה קבועה לאורך היום

ironman
24-10-06, 21:52
לפי מה שקראתי סיבים מסיסים במים יכולים להוריד את האינדקס הגליקמי של הארוחה בצורה משמעותית תריץ בגוגל חיפוש זה יתן לך מלא מידע וגם את המקורות של האוכל שמכילים סיבים מסיסים במים
חשבתי על דייסבית של רמדיה זה מיוחד למשקאות גם מה אתה אומר?

ironman
24-10-06, 22:01
טוב מצאתי כבר על השיבולת שועל יש השפעה רבה על הרמת סוכר ככה שדייסבית של שיבולת תעשה את העבודה פה.

Shlomik
24-10-06, 22:07
כדי לא להקפיץ אינסולין יותר מידיי זה הכל לשמור על רמה קבועה לאורך היום מאותה כמות של פחמימות תופרש אותה כמות של אינסולין רק לאורכי זמן שונים.
אתה בכל מקרה תגרום לעליה ברמות האינסולין זה לא משנה.

אתה בטח מתעסק במיתוס הישן שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה גורמים להצטברות של שומן זה לא נכון, אם תרצה אני אשמח לפרט למרות שחיפוש קטן בפורום יפנה אותך לכל המידע שאתה צריך.

ironman
25-10-06, 00:20
מאותה כמות של פחמימות תופרש אותה כמות של אינסולין רק לאורכי זמן שונים.
אתה בכל מקרה תגרום לעליה ברמות האינסולין זה לא משנה.

אתה בטח מתעסק במיתוס הישן שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה גורמים להצטברות של שומן זה לא נכון, אם תרצה אני אשמח לפרט למרות שחיפוש קטן בפורום יפנה אותך לכל המידע שאתה צריך.
ברור שתופרש רק יותר לאט בקצב איטי וזה המטרה לא להקפיץ מהר. אינסולין יופרש בכל מקרה..
כן אני דוגל בשיטה הישנה :blush:

Ori-Silver
25-10-06, 08:03
רק אל תשים יותר מידי דייסבית תערבב חצי חצי ביחד עם שיבולת שועל כי זה יספוד לך את המים ויצא לך דייסת גיינר

Shlomik
25-10-06, 08:13
ברור שתופרש רק יותר לאט בקצב איטי וזה המטרה לא להקפיץ מהר. אינסולין יופרש בכל מקרה..
כן אני דוגל בשיטה הישנה :blush: זאת לא השיטה הישנה זה פשוט השינה הלא נכונה :wiggle:

אתה צריך להבין שכל המחקרים שהראו שערך גליקמי גבוה גורם להשמנה היו ללא בקרה קלורית כלומר האנשים שאכלו מזונות בעלי ערך גליקמי גבוה פשוט אכלו יותר כיוון שהיו יותר רעבים (פחות סיבים == יותר רעב לאורך היום) ולכן עלו יותר במשקל לעומת זה בכל המחקרים עם בקרה קלוריות לא נמצא השמנה בעקבות הערך הגליקמי.
לכן אם אתה עובד על פי תפריט מסודר שהוא לדוגמא 2500 קלוריות ומחולק נכון זה לא משנה איזה מקורות תבחר לך לפחמימה (חוץ מכמה פחמימות חריגות כמו פרוקטוז שכן צריך להגביל את הכמות שלהם אבל זה לא קשור לערך הגליקמי).
וסתם לידע כללי יש כמה חלבונים (כן כן חלבונים) שגורמים לתגובה אינסולמית גבוהה ואני מתאר לעצמי שאתה אוכל אותם לאורך היום: חלב, יוגורט, חלבון מי גבינה ועוד...
ככה שאם אתה מערבב חלב / חלבון מי גבינה בשייק שלך בכל מקרה גרמת להקפצה חדה
ברמות האינסולין והסיבים הם לא מה שיציל את המצב.

Amit
25-10-06, 10:45
זאת לא השיטה הישנה זה פשוט השינה הלא נכונה :wiggle:

אתה צריך להבין שכל המחקרים שהראו שערך גליקמי גבוה גורם להשמנה היו ללא בקרה קלורית כלומר האנשים שאכלו מזונות בעלי ערך גליקמי גבוה פשוט אכלו יותר כיוון שהיו יותר רעבים (פחות סיבים == יותר רעב לאורך היום) ולכן עלו יותר במשקל לעומת זה בכל המחקרים עם בקרה קלוריות לא נמצא השמנה בעקבות הערך הגליקמי.
לכן אם אתה עובד על פי תפריט מסודר שהוא לדוגמא 2500 קלוריות ומחולק נכון זה לא משנה איזה מקורות תבחר לך לפחמימה (חוץ מכמה פחמימות חריגות כמו פרוקטוז שכן צריך להגביל את הכמות שלהם אבל זה לא קשור לערך הגליקמי).
וסתם לידע כללי יש כמה חלבונים (כן כן חלבונים) שגורמים לתגובה אינסולמית גבוהה ואני מתאר לעצמי שאתה אוכל אותם לאורך היום: חלב, יוגורט, חלבון מי גבינה ועוד...
ככה שאם אתה מערבב חלב / חלבון מי גבינה בשייק שלך בכל מקרה גרמת להקפצה חדה
ברמות האינסולין והסיבים הם לא מה שיציל את המצב.
חוץ מתחושת השובע יש הבדל בין תקופת זמן הפרשת האינסולין
למשל 100 גרם פחמימות בעלות א"ג יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין למשך מעט זמן
ואותה כמות של פחמימות עם א"ג נמוך יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין שיתפרש על יותר זמן יש הבדל בין השנים חוץ מתחושת השובע?
(מקווה שהצלחת להבין את הניסוח המוזר)

Shlomik
25-10-06, 15:59
חוץ מתחושת השובע יש הבדל בין תקופת זמן הפרשת האינסולין
למשל 100 גרם פחמימות בעלות א"ג יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין למשך מעט זמן
ואותה כמות של פחמימות עם א"ג נמוך יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין שיתפרש על יותר זמן יש הבדל בין השנים חוץ מתחושת השובע?
(מקווה שהצלחת להבין את הניסוח המוזר)
חושב שהצלחתי להבין, כעיקרון כל עוד הגוף מפריש אינסולין הוא לא מפרק שומן ככה שאפשר אפילו לומר שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה יגרמו להפרשה של אינסולין למשך זמן יותר קצר ולכן לגוף היה יותר זמן לפרק שומן. (ראיתי מחקר אחד שטוען כך אבל לא ממש ירדתי לעומק שלו).
לדעתי לא צריך להתעסק בזה יותר מדי כי ההבדלים לא יהיו משמעותים אם בכלל, כמובן שלא הייתי ממליץ למישהו לאכול רק סוכר ענבים כל היום כי הוא יסתובב מאוד רעב אבל בכללית אפשר לומר שאתה יכול לאכול איזה פחמימות שאתה רוצה העיקר שתגיע למספיק סיבים ולכמות שהצבת לעצמך.
לבן אדם ללא תפריט מסודר כן הייתי ממליץ לנסות להיצמד למזונות בעלי ערך גליקמי נמוך -בינוני על מנת לשמור על תחושת שובע ולא להגיע לאכילה מוגזמת.