PDA

צפה בגרסא המלאה : רציתי לשאול,אני רץ 3 פעמים בשבוע במשך שעה הבעייה היא שאני רץ ברחוב עגול ליד הבית שלי

acroman
27-10-06, 17:57
(הרבה אנשים רצים בו) רק מה יש בו עלייה קשה מאוד וככה שיוצא שמדיי סיבוב כשאני מגיע לעלייה הקשה הזאת אני מפסיק לרוץ ועושה הליכה מהירה ורק בסופה אני ממשיך לרוץ...כל סיבוב ברחוב הזה לוקח בערך 10 דקות+\- ורק כשאני מגיע לעלייה הזאת אני עובר להליכה מהירה וחוזר ישר לריצה מיד כשהיא נגמרת...השאלה שלי האם המעבר הזה להליכה מהירה מוריד מהאפקטיביות של הריצה? האם אני חייב לרוץ גם את העלייה הזאת? פשוט היא ממש קשה ואם אני ארוץ אותה אני לא חושב שאני יוכל להתמיד שעה שלמה בריצה...

מה אתם אומרים?

PoweRule
27-10-06, 18:57
לדעתי זה לא מוריד מהאפקטיביות מאחר ואתה שומר על אותו דופק מטרה אני מניח.
בוא תביט על זה ככה:
בחלק המתון המישורי אתה רץ ובחלק המשופע אתה הולך הליכה מהירה, אז זה די מתקזז מבחינת השקעת המאמץ.
מה שחשוב בסופו של דבר זה הדופק בו אתה מבצע את הפעילות.

acroman
27-10-06, 21:55
תודה על התגובה...אממ אני לא יודע מה הדופק שאני רץ בו אבל האמת שאני מרגיש מן הסתם שההליכה המירה בעלייה הזאת יותר קלה מהריצה...

שריר בראש
28-10-06, 13:45
(הרבה אנשים רצים בו) רק מה יש בו עלייה קשה מאוד וככה שיוצא שמדיי סיבוב כשאני מגיע לעלייה הקשה הזאת אני מפסיק לרוץ ועושה הליכה מהירה ורק בסופה אני ממשיך לרוץ...כל סיבוב ברחוב הזה לוקח בערך 10 דקות+\- ורק כשאני מגיע לעלייה הזאת אני עובר להליכה מהירה וחוזר ישר לריצה מיד כשהיא נגמרת...השאלה שלי האם המעבר הזה להליכה מהירה מוריד מהאפקטיביות של הריצה? האם אני חייב לרוץ גם את העלייה הזאת? פשוט היא ממש קשה ואם אני ארוץ אותה אני לא חושב שאני יוכל להתמיד שעה שלמה בריצה...

מה אתם אומרים?

קצת פרטים... איזה מרחק את רץ כמה סיבובים (בהנחה שאתה עושה סיבובים)...

הבעיה עם עליה היא שאנשים שלא מאומנים דווקא עוצרים בעליה כי אז הדופק משתנה ולא מאומנים אינם רגילים לזה....

החלק הכי קשה בריצה זה כשאתה עוצר ואז ממשיך לרוץ

לדעתי כדאי לך או
א)לעבור למסלול אחר
ב)להחזיק מעמד ולא לעצור

בהצלחה :jockey:

acroman
28-10-06, 14:56
אממ אני רץ בערך 7 סיבובים אבל אני לא יודע מה המרחק של כל סיבוב אני רק יודע שלוקח לי בערך 7 סיבובוים בשעה אז זה ואמר שכל סיבוב הוא קצת פחות מקילומטר...לוקח לי לעשות כל סיבוב 10 דקות בערך....המסלול הזה פשוט ממש קרוב לבית שלי והרבה רצים שם..השאלה היא האם העצירה בעלייה הזאת תפגע ברמה מסויימת באפקטיביות של הריצה?

Leo
28-10-06, 17:15
מה אתה מגדיר כאפקטיביות הריצה?

תרוץ רגיל תתן לדופק לעלות ולרדת זה הרבה יותר קל להתרכז בחלק אחד מהריצה ולהרגע בחלק השני יחסית מאשר למות משעמום בעינוים כמו שרק הליכונים יכולים לעשות

acroman
28-10-06, 18:34
אפקטיביות הכוונה שריפת שומנים,פיתוח סיבולת לב ריאה,שריפת קלוריות

שריר בראש
29-10-06, 16:13
אם אתה רץ שעה.... אז איך זה שאתה לא מאומן ועוצר באמצע??
עזוב אותך משטויות אל תעצור וזהו.

ari
30-10-06, 16:00
אממ אני רץ בערך 7 סיבובים אבל אני לא יודע מה המרחק של כל סיבוב אני רק יודע שלוקח לי בערך 7 סיבובוים בשעה אז זה ואמר שכל סיבוב הוא קצת פחות מקילומטר...לוקח לי לעשות כל סיבוב 10 דקות בערך....המסלול הזה פשוט ממש קרוב לבית שלי והרבה רצים שם..השאלה היא האם העצירה בעלייה הזאת תפגע ברמה מסויימת באפקטיביות של הריצה?
לא הגיוני שלוקח לך 10 דקות לרוץ 1 קילומטר
בהליכה על מהירות 6 קמ"ש סוגרים קילומטר ב10 דקות ..

SmaMMiT
30-10-06, 17:37
רציתי לשאול,אני רץ 3 פעמים בשבוע במשך שעה הבעייה היא שאני רץ ברחוב עגול ליד הבית שלי

תזהר לא לקבל סחרחורת!! חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח