PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון בזמן הצבא - האם ניתן להתקדם כך?

Hagai21
28-10-06, 13:55
שבת שלום לכולם,
אני בן 21, משרת כקצין בצבא.
בתקופת הצבא זנחתי את נושא האימונים ופיתוח הגוף עקב השגרה השוחקת בתפקיד וחוסר הזמן להתאמן.
בעוד כחודש אני מיועד לעבור לתפקיד חדש ובו אמצא כמעט בכל סוף שבוע בבית (חמישי-ראשון). חשבתי להתחיל להתאמן בתקופה זו אך איני יודע אם אוכל להגיע לתוצאות מאימון של פעמיים בשבוע -
חמישי ערב ושישי בוקר (מטרתי היא פיתוח מסת שריר ועלייה כללית במשקל).
בנוסף אציין שמבנה גופי רזה ולכן אצטרך להקפיד על תפריט נוקשה אותו קשה יותר להשיג בצבא (וכמובן שיש פחות זמן להתעסק בכך).
מה דעתכם? האם אוכל להרכיב תוכנית אימונים של פעמיים בשבוע (יום אחרי יום) ולהגיע לתוצאות סבירות?

elad1987
28-10-06, 14:01
שבת שלום לכולם,
אני בן 21, משרת כקצין בצבא.
בתקופת הצבא זנחתי את נושא האימונים ופיתוח הגוף עקב השגרה השוחקת בתפקיד וחוסר הזמן להתאמן.
בעוד כחודש אני מיועד לעבור לתפקיד חדש ובו אמצא כמעט בכל סוף שבוע בבית (חמישי-ראשון). חשבתי להתחיל להתאמן בתקופה זו אך איני יודע אם אוכל להגיע לתוצאות מאימון של פעמיים בשבוע -
חמישי ערב ושישי בוקר (מטרתי היא פיתוח מסת שריר ועלייה כללית במשקל).
בנוסף אציין שמבנה גופי רזה ולכן אצטרך להקפיד על תפריט נוקשה אותו קשה יותר להשיג בצבא (וכמובן שיש פחות זמן להתעסק בכך).
מה דעתכם? האם אוכל להרכיב תוכנית אימונים של פעמיים בשבוע (יום אחרי יום) ולהגיע לתוצאות סבירות?

אממ סביר להניח שלא ממש. לראות תוצאות יפות וסבירות צריך להתאמן כ-3 פעמים בשבוע באופן שוטף. אולי פעמיים יחשלו אותך מעט אבל אני לא מאמין שיותר מזה...
תבדוק אם במקום החדש יש חדר כושר בהנחה שזה בסיס גדול, אם לא, הייתי ממליץ על תרגילי פק"לים

Hagai21
28-10-06, 14:29
יש חדר כושר בבסיס החדש.
אינני יודע מה טיבו וגודלו, חדר כושר צבאי עם מכשירים בסיסיים לבטח.

Dr. Muscle
28-10-06, 14:43
מה זה הבסיס החדש? מה התפקיד שלך?

אין שום בעיה לשרוד עם עזרים בעיקר מהמטבח לבניית תפריט תזונה (טונה ועוד קצת טונה, גבינה לבנה, ולקחת בעיקר אוכל בעצמך ולבשל אותו בתנור במקום שהטבח יטביע לך אותו בשמן). לגבי חד"כ בסיסי, זה הכי טוב שיש. חד"כ שיש בו ספה אחת והרבה ברזל תספיק במיוחד (כמו החד"כ המאולתרים בקו).
זה לא פשוט כמו להיות באזרחות, או ביומיות (*חיוך, אל תקנא*), אבל אפשרי בהחלט.

maya
28-10-06, 15:22
יש חדר כושר בבסיס החדש.
אינני יודע מה טיבו וגודלו, חדר כושר צבאי עם מכשירים בסיסיים לבטח.

אתה לא צריך מכשירים מיוחדים בכול חדר כושר יש משקולות חופשיות ספת לחיצה מתח פלטות מוט אולימפי וW וזה כבר מספיק לשריר לא משנה אם מה אתה מתאמן משנה איך אתה מתאמן

Hagai21
28-10-06, 15:34
הבנתי, נאמר ואצליח להתאמן פעם אחת במהלך אמצ"ש בבסיס,
בזמן הסופ"ש אני מבין שמומלץ ללכת לחד"כ גם בחמישי ערב וגם בשישי בוקר?
ובאיזה תוכנית אימונים מומלץ להשתמש לפי מגבלות האימון הללו?

maya
28-10-06, 15:42
חמישי שישי לא הכי טוב אם אתה יכול ללכת פעמים בצבא ראשון ושלישי או שני ורבעי ואז בבית חמישי אם אתה הולך ראשון שלישי ושישי אם אתה הולך שני ורבעי ותעבוד בתוכנית רגילה כול הגוף בינתיים

Leo
28-10-06, 17:04
Fbw + Hit
ואתה מסודר

תעשה בימים שאתה בבסיס איזה תרגילי משקל גוף אני המומחה בזה אני יכול לסדר לך תרגיל שכמעט כמו סקווט ביעילות שלו לאימון רגליים שבלי בעיה אתה עושה בביס ועובד על כל הרגליים חזק שכל מה שאתה צרך זה איזה משיהו כבד וכרית

Dr. Muscle
28-10-06, 17:27
שוב, הקטע המרכזי זה תזונה. אתה חייב להקפיד על תזונה ובעיקר בבסיס לא משנה כמה זה קשה. לגבי אימונים תמיד אפשר להסתדר עם אימון משקל גוף/ בחד"כ בסיסי.

Leo
28-10-06, 17:47
את האמת זה מה שצריך להדאיג את כולם יותר , איך תהיה התזונה בבסיס

חבל שאין לנו את הבסיסים של הבריטים והאמריקאים......... יש להם שמה חדרי כושר חדרי אוכל 24 שעות מה לא כי הצבא זה התנדבות והם לא צריכים את הכסף על ביטחון ולאחרים יש מלא כסף

ran_z
28-10-06, 17:55
עדיף להיות חיה בטבע מאשר קצין בקבע

Hagai21
28-10-06, 18:05
Fbw + Hit
ואתה מסודר

תעשה בימים שאתה בבסיס איזה תרגילי משקל גוף אני המומחה בזה אני יכול לסדר לך תרגיל שכמעט כמו סקווט ביעילות שלו לאימון רגליים שבלי בעיה אתה עושה בביס ועובד על כל הרגליים חזק שכל מה שאתה צרך זה איזה משיהו כבד וכרית

Fbw + Hit שזה בעברית?

ari
28-10-06, 20:05
Fbw + Hit שזה בעברית?
FBW=full body workout
אימון גוף מלא .. באימון אחד לעבור על כל שריר הגוף