PDA

צפה בגרסא המלאה : מספר שאלות!

Nimrod
29-10-06, 22:35
שלום פורום אימונים,
יש לי כמה שאלות, אני מבקש שמבינים בלבד יענו ואין לי כוח לשמוע תגובות מציקות.
1. בהקשר של אימוני ריקון גליקוגן ובכלל - האם כמות הגליקוגן שמנוצל זה פונקציה של הנפח (ווליום) של האימון בלבד? אין הבדל אם אני עושה 15x6 או 8x12 בכמות גליקוגן שינוצל? כי זה אותו נפח, או שיש סיבה שצריך להגיע לטווחים האירוביים (15 חזרות ולא 12).
2. נניח בחיטוב למישהו שעושה קצת (!) אירובי בעצימות נמוכה ולא עושה אנאירובי בכלל, אם הוא יעבוד יום כן יום לא על הבטן זה יעזור לו? אם הוא יעבוד עם נפח יחסית גבוה, הוא ירוקן גליקוגן משרירי הבטן ושרירי הבטן עובדים כל הזמן (חוץ מהשינה כמעט כל הזמן) אז כל פעם שהוא סתם ילך, ישב או יפעיל את שרירי הבטן (רוב הזמן) הגליקוגן יהיה יותר מדולל וכתוצאה ישירה של גליקוגן יותר מדולל, יהיה יותר חמצון של שומן? (סתם מחשבה מטורפת שנכנסה לי לראש).
3. בקשר לאימוני גב, אין הבדל אם במקום המסור (בנט אובר ראוו עם דאמבל) אני אעשה בנט אובר עם דאמבלים אבל כשאני שוכב על הבטן על ספה בשיפוע חיובי ו2 היידים עובדות עם דאמבלים באותו זמן? או שבגלל שאני שוכב זה מבודד את התנועה? גורם לפחות שרירים מייצבים? לא נראה לי הגיוני אבל תגרמו לי להיות בטוח.
4. בקשר לתזונה - א. כמה זמן בדיוק אחרי אימון הרגישות לאינסולין משופרת (בשביל הארוחה שאחרי הארוחה שאחרי אימון )? כי אם יש לי רגישות נמוכה לאינסולין (בתפריט מסה) אז במהלך היום אני צריך כמות נמוכה של פחמימה (נגיד 110 גרם פרוס במהלך היום בשביל בכל זאת שלא אהיה בקטוזיס ואהיה במאזן חיובי) ואפשר לדחוף 50 גרם אחרי אימון במכה לנצל את הרגישות? או שזה מיתוס? (לא הרגישות, העובדה שצריך לנצל את זה).
ב. כמה זמן אחרי אימון יש לגוף יכולת לסנטז חלבון בצורה יותר טובה? (זה חשוב לי כי יש ארוחה שעתיים אחרי הארוחה שאחרי אימון ואני רוצה לדעת אם יש סיבה להכניס שם יותר חלבון מבשאר הארוחות), כמה זמן אחרי אימון סינטזת החלבונים עדין משופרת?

תודה לכל מי שהקדיש מזמנו ולקרוא ולענות, נמרוד.

Bullet
29-10-06, 22:55
1. 15 חזרות זה ממש לא טווח אירובי. בכלל לא חושב שאתה יכול להפיק אנרגיה בצורה אירובית עם משקולות. בקשר לשאלה:אני חושב שאפשר לאמוד את הגליקוגן שנשרף ע"י מכפלת המשקל כפול מספר הסטים כפול מספר החזרות בסט. אבל זה כל עוד אתה עובד בטווחים גבוהים...
בטווחים של 6 חזרות אתה שורף יותר Atp ומעט גליקוגן (הatp מתחדש בגלל המנוחה).
יש בספר Ud2 חישוב... תמצא את זה.
2. יהיה חמצון של שומן אבל רק בסיבים האיטיים כי הרי אתה לא יכול להפיק אנרגיה משומן בצורה אנאירובית.
3. לא'דע. לא חושב שזה כזה חשוב.
4. לא חושב שאפשר לחשב, כדי למקסם תוצאות הייתי אומר לך לשים את רוב הפחממות אחרי האימון. ולא נכנסים לקטוזיס מהר כ"כ אל תדאג. זה יותר קטע של פחממות יומיות, אם לא תאכל חצי יום פחממות עדיין לא תהיה בקטוזיס.
5. חלון הזדמנויות אחרי אימון לא כזה קריטי כמו שחושבים.
שוב, עדיף שתאכל מספיק חלבון אחרי האימון והכל יהיה סבבה אל תדאג!
ו... יש סינתוז (אני רואה שחפשת את המילה במילון) מוגבר של חלבוני שריר 36 שעות אחרי האימון.

Nimrod
30-10-06, 15:32
1. 15 חזרות זה ממש לא טווח אירובי. בכלל לא חושב שאתה יכול להפיק אנרגיה בצורה אירובית עם משקולות. בקשר לשאלה:אני חושב שאפשר לאמוד את הגליקוגן שנשרף ע"י מכפלת המשקל כפול מספר הסטים כפול מספר החזרות בסט. אבל זה כל עוד אתה עובד בטווחים גבוהים...
בטווחים של 6 חזרות אתה שורף יותר Atp ומעט גליקוגן (הatp מתחדש בגלל המנוחה).
יש בספר Ud2 חישוב... תמצא את זה.
2. יהיה חמצון של שומן אבל רק בסיבים האיטיים כי הרי אתה לא יכול להפיק אנרגיה משומן בצורה אנאירובית.
3. לא'דע. לא חושב שזה כזה חשוב.
4. לא חושב שאפשר לחשב, כדי למקסם תוצאות הייתי אומר לך לשים את רוב הפחממות אחרי האימון. ולא נכנסים לקטוזיס מהר כ"כ אל תדאג. זה יותר קטע של פחממות יומיות, אם לא תאכל חצי יום פחממות עדיין לא תהיה בקטוזיס.
5. חלון הזדמנויות אחרי אימון לא כזה קריטי כמו שחושבים.
שוב, עדיף שתאכל מספיק חלבון אחרי האימון והכל יהיה סבבה אל תדאג!
ו... יש סינתוז (אני רואה שחפשת את המילה במילון) מוגבר של חלבוני שריר 36 שעות אחרי האימון.

תודה אחי.
1. כל הatp מתרוקן ואז מאיפה האנרגיה למלא אותו שוב? ובכל מקרה, כל עוד טווח החזרות מעל 10 אז כמה שיותר נפח יותר גליקוגן ינוצל כן?
2. לא, ברור שבזמן אימון הבטן לא יהיה חמצון שומן, אבל יהיה ריקון של הגליקוגן (אימון עם טווח חזרות גבוה) בשריר הזה וזה שריר שעובד בצורה אירובית כל היום אז יהיה יותר חמצון של שומן.....
3. אני פשוט אעשה מה שנוח.
4. השאלה כמה קריטי באמת לדחוף פוולל פחמימות אחרי אימון.
5. הבנתי אז פשוט אכניס כמו ארוחה רגילה.

תודה אחי..

אגב יש לי עוד שאלה בתזונה אבל חפיף, אין בעיה לשמור זרעי פישתן טחונים ואגוזי מלך מקולפים בטמפרטורה רגילה? השומן לא נהרס נכון ?! :)

Bullet
30-10-06, 16:22
אגוזי המלך שלי שמורים בצנצנת זכוכית על השולחן והם טעימים כמו תמיד :)

Nimrod
30-10-06, 16:47
אגוזי המלך שלי שמורים בצנצנת זכוכית על השולחן והם טעימים כמו תמיד :)

אתה לא מבין, יש כל מיני תנאים שבהם השומן נהרס, לדוגמא זרעי פישתן טחונים בקירור השומן נהרס, אם מבשלים אגוזי מלך או זרעי פישתן השומן נהרס.
השאלה אם אגוזי מלך שהם מקולפים בטמפרטורת החדר הם נהרסים או לא? כנ"ל זרעי פישתן?

בכל מקרה גיליתי משהו קבל:
סלט ירוק = מגעיל
אגוזי מלך = מגעיל
סלט ירוק + אגוזי מלך = די טעים

P-a-n-1-c
30-10-06, 17:23
אגוזי מלך מגעיל?!!? :helpsmilie: