PDA

צפה בגרסא המלאה : מתח צר - מתח רחב

ari
03-11-06, 22:23
מה ההבדל בין מתח כשמחיזיקים את הידיים קרוב למתח עם ידיים ברוחב הכתפיים ?
במתח צר אני מצליח לעשות יותר, כי היד אחורית משתתפת יותר בפעולה ?

Ori_D
03-11-06, 22:27
היד האחורית בכלל לא צד באף אחד התרגילים.
הקידמית אם כבר, באחיזה צרה אתה מפעיל הרבה יותר קבוצות שרירים

ari
03-11-06, 22:40
אפשר פירוט איזה שרירים עובדים באחיזה צרה ובאחיזה רחבה?
ושאלה למי שיודע, ובבגרות בספורט זה משנה להם איך אתה מחזיק (צר \ רחב) ?

Ori_D
03-11-06, 22:46
קבוצות שרירים: לטסימוס דורסי ומספר שרירים בגב, כתף אחורית, בייספס, אמות, בריכאליס בשני סוגי האחיזות באחיזה צרה זה מפעיל יותר את הבייספס ואת האמות

Takima
03-11-06, 22:47
teres major...

גולן
03-11-06, 22:47
מה ההבדל בין מתח כשמחיזיקים את הידיים קרוב למתח עם ידיים ברוחב הכתפיים ?
במתח צר אני מצליח לעשות יותר, כי היד אחורית משתתפת יותר בפעולה ?

ההבדלים העיקריים בין מתח רחב לצר הם בתנועות, ועקב כך נכנסים לפעולה שרירים שונים כאסיסטנטיים וכאגוניסטים.
במצב צר יותר קל לך לבצע מתח מכמה סיבות :
1-הלטיסימוס דורסי נמצא במצב מוארך ויש לו את היכולת לגייס יותר כח מאשר במצב מקוצר=אחיזה רחבה.
2-במפרק המרפק כופפי המרפק נכנסים יותר לפעולה ( בעיקר הברכיאליס שמדובר בפרונציה ) ומסייעים באופן משמעותי.

בנוגע לטרייספס, במתח אחיזה צרה התנועה במפרק הכתף היא פשיטה בניגוד למתח מצב רחב שבו התנועה היא קרוב כתף, בפשיטת כתף הטרייספס אכן עובד כאסיסטנט, הראש הארוך!
הוא אכן מסייע ולעיתים גם מורגש טוב טוב בתרגילי פשיטת כתף.

Gamerrrrr
03-11-06, 22:49
לפי דעתי העדיפות צריכה להיות דווקא למתח הצר, הרחב גבי עובד בטווח תנועה מלא כאשר הידיים מעל הראש במצב שבו כפות הידיים צמודות ככול האפשר

Psychopath
03-11-06, 23:08
גם אני חושב ככה
הפולי העליון היחידי שאני משלב זה צמוד.
חשוב שהמרפקים יהיו קרובים למותניים ולא מרוחקים..זה ייתן יותר עבודה על הלטיסמוס דורסי.

NIRAN
03-11-06, 23:12
אני עובד רוחב כתפיים לפנים וממש מרגיש שאני דוחף תמשקל עם הלטיסימוס דורסי ואני גם מרגיש טטרפזים טוב

אז לסיכום גולן, עדיף צר? (כמובן שמגוונים בין צר ורחב)

גולן
03-11-06, 23:29
אז לסיכום גולן, עדיף צר? (כמובן שמגוונים בין צר ורחב)

אין עדיף, יש לעשות הכל מהכל!~

NIRAN
03-11-06, 23:43
תודה

ari
04-11-06, 01:17
תודה רבה גולן, איתי, אורי

אני כבר אשאל את המורה שלי לספורט לגבי אם זה מותר בבגרות

kibinimat
04-11-06, 01:53
אם אני לא טועה בבגרות זה רוחב כתפיים

Takima
04-11-06, 16:29
לפי דעתי העדיפות צריכה להיות דווקא למתח הצר, הרחב גבי עובד בטווח תנועה מלא כאשר הידיים מעל הראש במצב שבו כפות הידיים צמודות ככול האפשר
מסכים איתך חלקית כי ברגע שהאחיזה צרה יותר מרוחב כתפיים, טווח התנועה מתקצר. לכן לדעתי אחיזה שהיא פחות או יותר ברוחב כתפיים היא אופטימאלית.

Leo
04-11-06, 17:12
מסכים איתך חלקית כי ברגע שהאחיזה צרה יותר מרוחב כתפיים, טווח התנועה מתקצר. לכן לדעתי אחיזה שהיא פחות או יותר ברוחב כתפיים היא אופטימאלית.
כן , והמתח באחיזה רחבה יותר קשה בגלל הבידוד של הגב יחסית , זה כמו שיגידו לך לעושת לג אקסטנשן במקום סקווט כי אתה יכול להרים פחות משקל , יש לזה מקום אבל לא הרבה