PDA

צפה בגרסא המלאה : דחוףף 3 חזרות לעלייה במסה!

Psychopath
04-11-06, 13:35
הייתי היום במכון, התחלתי לעשות לחיצה חזה במוט ובצד שמעתי איזה מישהו שואל את המדריכה שלנו במכון אם לעשות 10 חזרות טוב אז היא אמרה שבשביל לגדול הטווח המומלץ הוא 1-3 חזרות.
בקיצור התווכחתי איתה, אמרתי לה שהטווח הקלאסי להיפרטרופיה מקסימלית הוא בין 6-12, אז היא אמרה לי שזה יותר מתאים להתחזקות ולכוח, ובשביל לעלות במאסה בלי חשיבות לכוח מומלץ לעשות 1-3 חזרות והרבה סטים.

שאלתי אותה אז למה לי נתנו תוכנית שמבוססת על 10 חזרות שבעצם אני רוצה לעלות במאסה?
היא אמרה לי שזה בגלל שאני מתחיל והגוף שלי יכול להינזק והגדילה תוכל להיעצר.
בסדר קיבלתי את זה
אז שאלתי אותה למה פאוורליפטרים עובדים עם 1-3 חזרות שבעצם מכל מה שמעניין אותם הוא הכוח?
היא אמרה שזה לא נכון והם משלבים עבודה של 8-10 חזרות (בטווח הזה) וגם של 3 חזרות.
אמרתי לה למה בודיבילדרים כמו רוני קולמן וג'יי וכל אלה עובדי עם טווח חזרות גבוה שבעצם כל מה שמעניין אותם הוא הגודל ? היא אמרה לי שזה לא נכון והם משלבים טווח חזרות נמוך וגבוה.

בדקתי שהיא לא מתבלבלת אז שאלתי אותה לבסוף
"את אומרת, שאם אני רוצה לגדול ולעלות במסת השריר בלי שום קשר לכוח, אני צריך לעבוד ב3 חזרות?
-"כן."

אמרתי אני חושב שאת טועה
היא אמרה בסדר.

בקיצור.. מה לעזאזל עובר לה בראש ?
מישהו יכול לתת לי הסבר משכנע שאני יוכל לצטט ולתת לה בראש?

Dr. Muscle
04-11-06, 13:38
אין מה לתת הסבר משכנע. כמו כל מדריכת חדר כושר, אין לה מושג.

Psychopath
04-11-06, 13:39
אבל בכל זאת.. למה היא חושבת ככה ? הרי לא היו אומרים לה ככה בוינגייט
ועוד איזה לאטח אחד הצטרף אלייה ואמר "זה ידוע שעובדים ב3 חזרות כדי לעלות במסה"

shahaflol
04-11-06, 14:40
שמע, היא לא יודעת על מה היא מדברת. אני ראיתי מספיק אימונים של בודיבילדרים ושל פאוורליפטרים, ולא יצא לי לראות את מה שהיא "יודעת". תשמע לי היה מדריך בח"כ שלא ידע מה זה חזרות שליליות, סופר סטים, דרופ סטים, אימון מחזורי ועוד. בקיצור, לא כל מי שמדריך, מבין.

Psychopath
04-11-06, 14:42
אבל היא הייתה כל כך בטוחה בעצמה.. היא נשמעה כאילו היא יודעת.
עזוב זה במילא לא נשמע לי הגיוני.

SwisS
04-11-06, 14:44
שמע אחי אצלי במכון מנהל המכון הי הפעם בודיבילדר ועכשיו לא יודע מה הוא עושה
וגם הוא נתן לי תוכנית דפוקה רצח
אז אח שלי בנה לי משהו בן ז**ה

maya
04-11-06, 14:54
גם אני למדתי בוינגייט ולא למדנו כמו שהמדריכה שלך אמרה אנחנו למדנו כך
1-5 כוח 6-12 ואפילו 15 היפרטרופיה 15 ומעלה סיבולת המדריכה במכון שלך כנראה נרדמה בשיעור לא כול מי שלמוד חייב לדעת הכול אתה לא יודע אולי היא קיבלה במבחו 55 ואז עברה הקורס בממוצע זה, הקורס הוא רק בסיס ולא מספיק חייבים לקרוא כול הזמן ולא ולהיתקדם אני הלכתי לקרוס רק לתעודה אני מתאמנת כבר 8 שנים צריך ניסיון מי שלא התאמן קודם לא היה צריך לתת לו בכלל לאמן

Psychopath
04-11-06, 14:56
אההה... תודה מאיה

אולי את יכולה לתת לי הסבר משכנע שאני יוכל לתת לה ?

maya
04-11-06, 15:04
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%A9%D7%A7% D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA
תן לה את זה מאינציקלופדיה שהיא לא תגיד שלכול מאמן יש את החשיבה שלו :):):):) פה בזה היא לא יכולה להיתוכח

Bodybuilder
04-11-06, 15:44
אני ניסיתי להסביר למדריך למה (שעה ורבע-וחצי) זה גג לאימון 1 ! ולמה לא צריך להיתקע במכון 3 שעות ! כי יש לנו במכון כמה שחיפים שחושבים שכמה שיותר זמן הם תקועים שם ככה הם גדלים יותר !

Psychopath
04-11-06, 19:56
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%A9%D7%A7% D7%95%D7%9C%D7%95%D7%AA
תן לה את זה מאינציקלופדיה שהיא לא תגיד שלכול מאמן יש את החשיבה שלו :):):):) פה בזה היא לא יכולה להיתוכח

אחלה ! תודה!

Gamerrrrr
04-11-06, 20:45
רוב הסיכויים שהיא למדה בגבעת וושינגטון ולא בווינגייט, ווינגייט היום הוא אחד מבתי הספר הטובים ביותר לתחום הספורט וזאת עובדה.
גבעת וושינגטון זה מוסד שצריך לסגור אותו ולשלוח את המורים לכלא, טעויות ושטויות בכמויות מסחריות מלמדים שם

Psychopath
04-11-06, 20:49
רוב הסיכויים שהיא למדה בגבעת וושינגטון ולא בווינגייט, ווינגייט היום הוא אחד מבתי הספר הטובים ביותר לתחום הספורט וזאת עובדה.
גבעת וושינגטון זה מוסד שצריך לסגור אותו ולשלוח את המורים לכלא, טעויות ושטויות בכמויות מסחריות מלמדים שם

לא יודע לא שאלתי.

אבל איך זה יכול להיות? איך מדריכת כושר לא יודעת מה שכל מתאמן יודע ש1-3 זה לכוח וחוזק ו6-12 זה מאסה ?! מה נסגר ?

דיברתי איתה במונחים כמו היפרטרופיה וכאלה והיא אמרה לי ככה
בשביל היפרטרופיה מקסימלית עובדים בטווח חזרות של 3.

מה נסגר !?!?
ועוד התכווכחתי איתה ואני חשבתי שאני יצאתי מטומטם שאני מתווכח עם מדריכה מוסמכת בחדר כושר.
עזבווו אם זה המצב אפילו טכניקות אני לא ילמד מהם ...
אני ישאל את המנהל (אדמונד) על זה.. מעניין אם גם הוא חושב ש3 חזרות זה למאסה.

NIRAN
04-11-06, 20:50
גם 3 זה מפתח מאסה טובה מאוד (סיבים לבנים...), זה יהיה אחלה לשלב את זה עם טווחים אחרים (אבל אתה צעיר מידי בשביל זה)

Takima
04-11-06, 21:49
השאלה היא על מה מבוסס כל הידע הזה של החזרות.

Lil Wayne
04-11-06, 22:01
שמע 3 חזרות זה גם למאסה..אני עכשיו עובד עם 5 חזרות וזה אחלה בשביל למאסה...זה שונה מבן אדם לבן אדם כל אחד ומה שמתאים לו
ובקשר לזה שהיא אמרה שהפוואר ליפטרים והבודיבילדרים מגוונים בתווח חזרות זה נכון...
זה נכון מאוד..אבל רק בתרגילים מסוימיים..ותלוי גם מה הם עושים..למשל בחדר כושר שלי יש מלא פוואר ליפטרים שעושים 1-5 חזרות...אפילו 2 חזרות וגם ליפעמים 10=12 חזרות
זה תלוי בתרגיל שהם עושים

Psychopath
04-11-06, 22:04
שמע 3 חזרות זה גם למאסה..אני עכשיו עובד עם 5 חזרות וזה אחלה בשביל למאסה...זה שונה מבן אדם לבן אדם כל אחד ומה שמתאים לו
ובקשר לזה שהיא אמרה שהפוואר ליפטרים והבודיבילדרים מגוונים בתווח חזרות זה נכון...
זה נכון מאוד..אבל רק בתרגילים מסוימיים..ותלוי גם מה הם עושים..למשל בחדר כושר שלי יש מלא פוואר ליפטרים שעושים 1-5 חזרות...אפילו 2 חזרות וגם ליפעמים 10=12 חזרות
זה תלוי בתרגיל שהם עושים

ברור שמגוונים ויש תאוריות שונות, אבל הרעיון הוא 1-3 הוא בדרך כלל לפאוור ליפטרים ונועד לשיפור הכוח ו6-12 זהו הטווח הקלאסי להיפרטורפיה ועלייה במאסה

Lil Wayne
04-11-06, 22:14
תיקרא מה שרשמתי טוב...
רשמתי שמה שכל אחד משפיע עליו משו אחר...
בשבילי חזרות נמוכות עבדו יותר טוב
וזה לא ממש משנה איזה חזרות אתה עושה
אם אתה רוצה לפתח כוח אתה צריך להוסיף מישקל כל אימון או להוסיף חזרות

Leo
04-11-06, 22:35
הניסיון היחידי שיש למדריכות האלה זה כפיפות בטן והליכונים
סתם מפגרות שבשבילם להראות כמו שאתה מתאמן מסתכם בבגדים

בעצם מה לומר לך , 3 חזרות תגדל מזה , רק אם מ"ע העצבים של יעילה מאוד בלגייס סיבים

Bullet
04-11-06, 22:59
חפש בנעוץ של אימוני כוח-מסה. יש שם מחקרים

פאוור
05-11-06, 08:15
זה לא נכון ששלש חזרות זה הטווח למסה..
אבל מה שהיא אמרה לגבי השילוב היא צודקת.כדי לקבל גוף גדול וחזק ולהתקדם בפיתוח גוף,משלבים שתי טווחי חזרות גבוהות ונמוכות..