PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון ריצה אירובי

GaL-L
11-11-06, 20:40
תמיד שאני רץ ( לא בחדר כושר במקום פתוח ) אז אני לא מצליח לשמור על קצב ריצה אחיד או הליכה מהירה או ספרינט או ריצה כל פעם זה משתנה לי במהלך האימון אז רציתי לדעת טיפים או דברים שיעזרו לי לשמור על קצב ריצה אחיד כל האימון

תודה :)

P-a-n-1-c
11-11-06, 20:46
סיבולת לב ריאה..

Yoshi-Moto
11-11-06, 20:47
פשוט תרוץ... זה ישתפרתוך כדי...

shahaflol
11-11-06, 20:48
תנסה לרוץ בקצב אחיד עם הנשימה שלך, ככה תוכל להשגיח על המהירות שלך פחות או יותר.

Tnavon
11-11-06, 20:52
זה אחת הסיבת שאומרים שהליכון הוא יותר טוב ממסלול כי אתה יכול לקבוע כמה ק''מש וככה להיות בקצב אחיד כל הריצה
אני לעומת זאת מעדיף מסלול , יש לי מתחת לבית מסלול אולימפי ככה שאני מסודר :-)

DropDead
11-11-06, 22:22
אחי אין מצב שהליכון יותר טוב מריצה רגילה .... זה שאתה יכול לקבוע את המהירות והכול זה בולשיט
הרבה יותר טוב לרוץ בחוץ שלא נדבר שזה יותר מהנה ..

Yoshi-Moto
11-11-06, 22:41
רצתי 3 קילומטר בהליכון על קצב סביר ולא התנשמתי בכלל סתם מילאתי את החולצה בזיעה
הליכון זה מעפן זה מריץ אותך אתה לא עושה כלום!!(ואני לא תפסתי בצדדים)
הכי טוב ריצה בחוץ

שריר בראש
11-11-06, 22:48
אחי אין מצב שהליכון יותר טוב מריצה רגילה .... זה שאתה יכול לקבוע את המהירות והכול זה בולשיט
הרבה יותר טוב לרוץ בחוץ שלא נדבר שזה יותר מהנה ..

רצתי 3 קילומטר בהליכון על קצב סביר ולא התנשמתי בכלל סתם מילאתי את החולצה בזיעה
הליכון זה מעפן זה מריץ אותך אתה לא עושה כלום!!(ואני לא תפסתי בצדדים)
הכי טוב ריצה בחוץ

צר לי לאכזב אותכם אבל אין שום הבדל בין הליכון לריצה בחוץ, חוץ מההרגשה... השיפור והכול בדיוק אותו דבר חוצ מזה שבהליכון יותר קל להשתפר [אין לי כוח לפרט למה]

Yoshi-Moto
11-11-06, 22:52
צר לי לאכזב אותכם אבל אין שום הבדל בין הליכון לריצה בחוץ, חוץ מההרגשה... השיפור והכול בדיוק אותו דבר חוצ מזה שבהליכון יותר כל להשתפר [אין לי כוח לפרט למה]
טוב אני יודע שאתה מבין הרבה יותר ממני אבל אני אומר לך שבחוץ בחיים לא הייתי רץ 3 קילומטר... ובהליכון יכלתילהמשיך בכיף עוד קילומטר-2.... הקטע הוא שהזעתי ולא הרגשתיעיףאז הבנתי שזה לא משפיע על הסיבלת...

אתה בטוח לגבי זה שזה אותו דבר? ואםכן אז איך אתה מסביר את זה שלא התנשמתי בכלל על ההליכןו(ולא תפסתי בצדדים)

DropDead
11-11-06, 23:06
טוב אני יודע שאתה מבין הרבה יותר ממני אבל אני אומר לך שבחוץ בחיים לא הייתי רץ 3 קילומטר... ובהליכון יכלתילהמשיך בכיף עוד קילומטר-2.... הקטע הוא שהזעתי ולא הרגשתיעיףאז הבנתי שזה לא משפיע על הסיבלת...

אתה בטוח לגבי זה שזה אותו דבר? ואםכן אז איך אתה מסביר את זה שלא התנשמתי בכלל על ההליכןו(ולא תפסתי בצדדים)

תראה בכללי באמת יותר קל על הליכון מאשר החוץ
בחוץ יש לך עליות וירידות ובד"כ אתה רץ יותר מהר מהליכון
על ההליכון בטח רצת על מהירות יחסית נמוכה אם אתה רוצה להתנשם תרוץ על 13 בערך עם שיפוע
אחרי כמה דקות נראה עם לא תתנשם אחי ..

Yoshi-Moto
11-11-06, 23:10
תראה בכללי באמת יותר קל על הליכון מאשר החוץ
בחוץ יש לך עליות וירידות ובד"כ אתה רץ יותר מהר מהליכון
על ההליכון בטח רצת על מהירות יחסית נמוכה אם אתה רוצה להתנשם תרוץ על 13 בערך עם שיפוע
אחרי כמה דקות נראה עם לא תתנשם אחי ..
רצתי על משהו כמו 10
אבל בלי שיפוע... לרוץ בעליות פוגע בברכיים (לפי מה שהבנתי)
יאללה אני הולך לישון...כל לילה מישהו אחר אומר את זה, היום תורי:
כיושנים גודלים
יאללה לילה טוב

שריר בראש
12-11-06, 00:48

פשוט מאוד.

כשאתה יוצא לרוץ, [אני דיי בטוח שאתה לא רץ הרבה ותא לא מיומן בקטע של ריצות] אז אתה מתחיל לרוץ מהר בהתחלה נגיד על מהירות 14 קמ''ש ככה אתה רץ 5 דק' אתה כולך מתנשם ומת...
ואז אתה מוריד את הקצב ל-10 כאשר יש לך כבר דופק מטורף [ואולי אתה נתקל בעליות פה ושם]
ואתה כבר ממש מתנשם ובלל מת... אז אתה מוריד את המהירות ל 9 קמ''ש... ואז מתחיל להיתפס הצד ואתה בקושי נושם וחושב שזה ממש קשה...
תעשה ניסוי תתחיל לרוץ בחוץ בקצב איטי ממש איטי אפילו שאתה חושב שהוא איטי ואתה לא מרגיש כלום משהו כמו 9 קמ''ש ככה תרוץ 15 דק' אחרי ה 15 דק'' אתה כבר לא תחשוב שזה קצת איטי וככה תרוץ עוד איזה 20 דק'' [מקווה שהבנת]
(זה לגבי ריצה בשטח)

עכשיו בהליכון מה שאתה עושה זה שם על מהירות 10 קממ''ש ורץ ורץ'' ואין לך שינויה דופק פיתאומי כמו בשטח בגלל חוסר המיומנת....

מקווה שהבנת אותי...

עכשיו אם אתה רוצה לנסות משהו תעשה את זה...
כך את ההליכון תרוץ על 13 קממ'ש 5 דק'' אחר כך תוריד ל 11 קממ''ש ואז נראה איך אתה מחזיקה מעמד....

עכשיו למה על הליכון אמרתי שיותר קל להשתפר כי בריצה בשטח אין משהו שיחזיק אותך במהירות קבוע חוץ מעצמך שזה לא תמיד עובד לדוג' אימון מעולה לשיפור 200 זה אינטרולים..
2 ד''ק ספרינט שתי דקק' ריצה קלה..
נראה אותך מבצע כזה אימון בשטח...

25 ד''ק
חמש ד''ק ראשונות חימום ריצה 9 ק''מש

אחר כך שתי דקות ספרינט 15 קממ'ש
שתי דקות ריצה איטית 9 קממ''ש

תנסה את זה ונראה אותך לא מזיעה..... אם אתה לא מזיעה אני מניאק!!

ואחרי שתעשה את האימון הזה תנסה לעשות אותו בשטח....

Yoshi-Moto
12-11-06, 15:04
טוב תשובה מספקת... מה גם שאני בטוח שאתה מבין בריצות ולא סתם חובבן...
תודה השכלתי

שריר בראש
12-11-06, 17:55
:-)