PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות

Ori-Silver
15-11-06, 14:01
1)הבנתי שכל עוד כף היד ישרה אז הדגש יהיה על בייספס ושכף היד תיהיה באמצע כמו פטישים(קוראים לזה מיד פוזישן?) הדגש יהיה על ברכיוראדיאליס וכאשר כף היד תיהיה הפוכה (פרונציה?) אז הדגש יעבור לברכיאליס אז איך זה הגיוני שבתרגיל Preacher Curl השריר העיקרי שעובד זה ברכיאליס?
2)יש איזה ספר טוב בעברית על האנטומיה של הגוף?

shikoLM
15-11-06, 14:16
בגלל מיקום המרפק בפריצ'ר הראש הקצר של הבייספס נמצא במצב מקוצר מה שהופף את הברכיאליס לאגוניסט בתרגיל.

mr popo
15-11-06, 14:18
כשכף היד פונה אליך - פרונציה.
כשכף היד פונה לריצפה - סופינציה.
כשכף היד נמצאת באמצע, בין שני המצבים הנ"ל - מיד פוזישן.

צדקת כשבחרת במילה "דגש". כל כופפי המרפק יעבדו תמיד, בכל תרגיל יד קדמית שנעשה, רק הדגש עליהם ישתנה.
פרונציה תיתן דגש לבייספס, סופינציה לבריכאליס, ומיד פוזישן לברכיורדיאליס.

פופו.

Ori-Silver
15-11-06, 14:23
בגלל מיקום המרפק בפריצ'ר הראש הקצר של הבייספס נמצא במצב מקוצר מה שהופף את הברכיאליס לאגוניסט בתרגיל.
הבנתי תודה! ובתרגיל של כפיפות מרפק עם דאמבלס על ספה בשיפוע של 60 מעלות השרירי העיקרי שיעבוד זה בייספס?

ran_z
15-11-06, 18:00

צדקת כשבחרת במילה "דגש". כל כופפי המרפק יעבדו תמיד, בכל תרגיל יד קדמית שנעשה, רק הדגש עליהם ישתנה.

פופו.

סליחה שאני מתפרץ, כשאני עושה עליות מתח והידיים מצב מיד פוזישן זה הכי קל לי (כלומר אני אצליח לבצע יותר עליות מאשר במצב של מתח רחב או רוחב כתפיים לדוגמה) יש סיבה למה זה יותר קל או שזה אינדיוידואלי לעצמי ? אני חייב לציין שכמובן עליות מתח ברוחב כתפיים גם יותר קלות מעליות רחבות מאוד.

mr popo
16-11-06, 22:39
סליחה שאני מתפרץ, כשאני עושה עליות מתח והידיים מצב מיד פוזישן זה הכי קל לי (כלומר אני אצליח לבצע יותר עליות מאשר במצב של מתח רחב או רוחב כתפיים לדוגמה) יש סיבה למה זה יותר קל או שזה אינדיוידואלי לעצמי ? אני חייב לציין שכמובן עליות מתח ברוחב כתפיים גם יותר קלות מעליות רחבות מאוד.

זה לא רק אתה. אחיזות שונות ישנו מן הסתם גם את חלוקת העומס בין השרירים המשתתפים בתרגיל.
הסיבה שאתה מרגיש שהעליות מתח קלות יותר במיד פוזישן היא פשוטה - הELBOW FLEXORS וה-SHOULDER EXTENSORS נמצאים במצב אופטימלי למשיכה (זהו הכח שאנו מפעילים במתח), ולכן מופעל הרבה פחות לחץ על מפרקי הכתף, המרפק וכף היד.

פופו.

ran_z
17-11-06, 00:24
הבנתי, תודה.

shahaflol
17-11-06, 07:56

פופו.

התבלבלת בין פרונציה לסופינציה, בסופינציה כף היד פונה אליך ובפרונציה כף היד פונה לרצפה, וכך גם התבלבלת ב"דגשים". בעקרון אבל אתה צודק