PDA

צפה בגרסא המלאה : האם יכול להיות שאני באימון יתר?

Fatty
17-11-06, 19:23
בזמן האחרון אני קצת עייף, ואני תוהה אם יכול להיות שזה בגלל תוכנית האימונים החדשה שלי.
ברוב המקומות אני רואה שבתוכנית Ab צריך לעשות 7-9 סטים לשריר גדול ו-2-4 לשריר קטן.
עכשיו, בנוסף לגדילה במאסה אני גם רוצה לשפר את מספר החזרות של המטח שאני עושה, אז אני עובד ככה:
Axbxaxb
אימון A:
מטח - 4 סטים מתוכם שניים חצי מהמקסימום ושניים מקסימום
פולי עליון - 3 סטים
T Bar - גם כן 3 סטים

(ועכשיו כל מני תרגילים ליד אחורית (3 סטים) וכתפיים (7 סטים) אבל זה לא חשוב כי זה לא קשור לנקודה.)

כבר פה אני מגיע למצב של 10 סטים לגב, האם זה יותר מדי?
עכשיו, מה שנראה לי יותר משמעותי זה שבגלל שאני רוצה לשפר מטח אז את אימון B אני מתחיל גם כן מ

מטח - 4 סטים
לחיצת חזה עם דאמבלים - 3 סטים
לחיצת חזה שיפוע חיובי - 2 סטים
לחיצת חזה שטוח - 3 סטים

(ואז כל מני תרגילים ליד קדמית (3 סטים) ורגליים (9 סטים) אבל זה לא חשוב כי זה לא קשור לנקודה).

כשאני עובד על מטח בתחילת האימון אז מין הסתם אני מתעייף קצת לפני שאני עובד לעבוד על החזה (שזה מיד אחרי זה).

בקיצור, יש איזשהו סיכוי שיש לי יותר מדי סטים?

P-a-n-1-c
17-11-06, 19:32
א- זה לא יותר מידי סטים.
ב- בקשר לאימון יתר:
1. האם אתה מרגיש חלש במשך היום? עייפות וכדומה?
2. האם אתה חש בחוסר תיאבון במשך היום?
3. אתה ישן מספיק?
4. באימונים אתה מתקדם מבחינת כוח?
5. אתה מתקדם במאסה? כלומר אתה עולה במשקל?

Fatty
17-11-06, 20:11
1. האמת שדי כן, וכן, אבל יכול להיות שזה גם בגלל הרבה לחץ בלימודים ועניינים. אני מרגיש עייף בעיקר בבית. בבצפר ככה לקראת סוף היום לפעמים אני מרגיש שאני עוצם עיניים לשניה וישן.
2. מממ.. לא, אולי טיפה לפעמים אבל זה כי אני צריך לאכול הרבה במאסה, בכל אופן אני אוכל את מה שאני צריך במאסה.
3. 8 שעות, לפעמים יותר לפעמים קצת פחות
4. אחושרמוטה (יאמר לזכות התוכנית החדשה). יכול אולי להיות שאני מתקדם מהר מדי ומפה נובעת הבעיה.
5. כן, כן.

תודה רבה לך

P-a-n-1-c
17-11-06, 21:25
לפי התשובות שלך לא נראה כי אתה סובל מאימון יתר.
לדעתי תדאג לישון צהריים. אם תישן בסביבות השעה וחצי בצהריים אתה תרגיש הרבה יותר רענן במשך היום - מניסיון.

Fatty
17-11-06, 21:35
לפי התשובות שלך לא נראה כי אתה סובל מאימון יתר.
לדעתי תדאג לישון צהריים. אם תישן בסביבות השעה וחצי בצהריים אתה תרגיש הרבה יותר רענן במשך היום - מניסיון.

הלוואי והיה לי זמן לזה.
תודה רבה בכל אופן :)

האם אפילו שינה של 20 דקות יכולה להועיל במשהו?
אם אני אשן לפני האימון זה באמת ירענן אותי או להפך, אני אהיה יותר עייף במהלך האימון