PDA

צפה בגרסא המלאה : מחשבונים אומרים לי לאכול X קל' ביום, הבטן רוצה יותר...

dan154
19-11-06, 21:44
אני בחור רזה ולא אוכל כל כך הרבה בדרך כלל. עכשיו שאני מנסה לעלות במסה חישבתי כמה קלוריות אני צריך לטחון ביום בשביל שתהיה עלייה במשקל:
חישבתי Bmr במצב מנוחה מוחלטת (בעזרת מחשבון מהאתר), הכפלתי ב1.2 עד 1.4 (לפי רמת הפעילות שלי באותו יום) בשביל לקבל את מספר הקלוריות שאני פחות או יותר שורף ביום, והוספתי על זה 500. יוצא שאני צריך לאכול ביום:
2686 > קלוריות > 2374
תכננתי שכשאני יעלה במשקל ויתייצב על משקל חדש, אני יוסיף עוד 500 ואז עוד 500 וכו' ("הילוכים", כמו במאמר שקראתי פה באתר)...
אם אני מחלק את זה ל5 ארוחות, יוצא שאני אוכל 5 ארוחות ביום, כל ארוחה עם:
537.2 > קלוריות > 474.8.
אז אני מסדר לעצמי חמישה ארוחות ביום עם מספר הקלוריות הזה פחות או יותר, ועם יחס בריא בין פחמימות, חלבונים, שומנים וכו', הכל לפי מה שלמדתי פה באתר (מצטער על עומס הנתונים, אני רק מנסה להראות איך חישבתי הכל שתגידו לי אם דרך החשיבה שלי נכונה או לא).

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל אז תכננתי את הארוחות וראיתי שמספר הקלוריות בארוחות שאני בדרך כלל אוכל עולה על מספר הקלוריות שחישבתי למנה... השייק עם אבקת העלייה במסה - רק בו יש כבר יותר קלוריות ממה שחישבתי שאני צריך למנה. כשאני אוכל לפי החישובים האלה יוצא שאני די רעב במשך היום, במיוחד אחרי השייק (הוא לא ממלא אותי כמו ארוחה, למרות שיש לו ערך תזונתי כמו של ארוחה, אז יוצא שאני רעב - זה אמור להיות ככה?...).
קיצר, איך זה יכול להיות? חישבתי לא נכון? האם זה רק בגלל שעכשיו 2 מהארוחות שאני אוכל ביום הם השייק עם האבקת עלייה במסה, והוא ממלא את הבטן פחות מארוחה רגילה?

תודה על כל עזרה.

Bullet
19-11-06, 21:58
אתה יכול לנסות לבחור מאכלים יותר משביעים, כמו:
פחממה: לחם מלא, שיבולת שועל במקום תפוחי אדמה ולחם לבן ופסטה
חלבון: חזה עוף/הודו, קוטג',

באופן כללי, לרעב יש 2 מאפיינים:
1) מאפיין הורמונלי שתלוי באבות המזון (הרכב הפחממה חלבון שומן שבארוחה, Gi ועוד)
2) מאפיין קיבתי שתלוי בזמן העיכול, ונפח האוכל (למשל מלפפון משביע יותר מלאכול למשל סוכר ענבים+סיבים באופן מלאכותי [נניח שיש אותו מספר פחממות וסיבים] מהסיבה הפשוטה שזה תופס יותר מקום בקיבה.)

dan154
19-11-06, 22:09
אוקיי אז רעב כ"מאפיין קיבתי", אפשר להתעלם ממנו, כן?

ולגבי איך שחישבתי את כמות הקלוריות שאני צריך לצרוך, זה הגיוני?

Der Metzgermeister
19-11-06, 22:10
הרבה ירקות.

Bullet
19-11-06, 22:21
אוקיי אז רעב כ"מאפיין קיבתי", אפשר להתעלם ממנו, כן?

ולגבי איך שחישבתי את כמות הקלוריות שאני צריך לצרוך, זה הגיוני?

אני אומר שאם אתה לא מרגיש שבע- תנסה לבחור אוכל משביע לפי הנפח והמשקל
למשל, קוטג'- יש ב250 גרם יחסית מעט קלוריות-אבקת חלבון יכולה להיות אותו מס' קלוריות אבל בפחות נפח ככה שזה פחות משביע

ShaI^MymoN
20-11-06, 07:12
חחח אמרת שאתה מאוד רזה ואתה רוצה לגדול ואחרי שאתה אוכל את כל האוכל אתה עדין רעב נכווון?
תאכל עוד אוכל זה טוב שאתה רעב זה אומר שאתה תצליח לגדול
תוסיף לך עוד קלריות לא כל שבועים אלה כל שבוע עוד איזה 200 קלריות שבאות רובן מפחממות
בהצלחה

P-a-n-1-c
20-11-06, 07:28
תשמע למשל אני אוכל בארוחה 250 גרם תפוח אדמה, אוקיי? אם אני אוכל 250 גרם אורז זה יוצא יותר בכמות עצמה (לא במאסה, בכמות). ואז זה גם יוצא משביע וגם לוקח לך הרבה יותר זמן לאכול את זה.

dan154
20-11-06, 07:31
אוקיי תודה