PDA

צפה בגרסא המלאה : אחוזי שומן משתנים? עזרה?

m0tek
10-09-06, 17:38
היי חברים!
טוב לדעת קודם כל כי קיים פורום כזה טוב בארץ.
וניגש לעניין.
אני מתאמן כבר מימי הצבא (סה"כ נטו של 3 שנים אימונים) , טסתי לארה"ב וחזרתי - כעבור חצי שנה.. (כמובן עם אחוזי שומן גבוהים יותר..) ..
נכון לעכשיו אני מתאמן כ3 חודשים , חודש אחרון עם תזונה נכונה ותוספי מזון (עשיתי תוכנית תזונה אצל תזונאי קליני ..שמבין עניין).
מפה לשם - משם לפה - המטרה שלי הייתה כמובן להיות מחוטב יותר (ולאו דווקא לעלות במסה)

אני כ1.72 - 63 ק"ג (בתקופת המסה הייתי משהו כמו 68) , נכון לזמן המדידה האחרונה - 17 אחוז שומן..

אני מתאמן נכון לעכשיו 4-5 פעמים בשבוע.. (בשעות הערב) - אימון משקולות ולאחר מכן אירובי - כ40 דק' - שיוצא לי בערך כ400 קלוריות על דופק 141 (שזה דופק המטרה שלי..אבל אני נע בין 125 ל145..)

אני אוכל נכון (5 ארוחות ביום - פחות או יותר לפי התפריט) , נמנע ממתוקים (יותר נכון בלי קולה בלי שוקולדים - בלי שטויות בלי מטוגנים) ..לוקח תפרוטאין אחריי האימון..הכל טיפטופ.

לאחרונה - (לפני שבוע) קניתי משקל שמודד אחוזי שומן..וואלה - בדקתי פעם אחת אחוזי שומן - וגיליתי ! 14.1 אחוזי שומן! - הופתעתי....בדקתי כמה שעות אחרי (אחרי אירובי) וואלה 13.1...עוד קצת זמן אחריי 12.1...בבוקר ...15.4...
וכך כל הזמן אחוזי השומן אצלי משתנים - האם דבר כזה הגיוני? (למעלה ולמטה..)

אני מתחיל ממחר לרוץ בבוקר (40 דק') - הבנתי כי שריפת השומן באירובי בבוקר היא רצינית ואפקטיבית יותר , ואני גם שוקל להכניס שורפי שומן כגון Hotrox או Hydroxycut (אמריקאים ללא אפדרין אם מישהו מכיר) ...אז לשאלותיי.

1. האם כזה דבר הגיוני? (תזוזות של אחוזי שומן למעלה ולמטה).
2. האם כדאי להוסיף שורפי שומן?

אשמח לתשובה רצינית והערות :)
שיהיה בכיף אני אומר.

אריק.

Netnael
10-09-06, 17:47
ממ אני בחצי שנה ירדתי 5 אחוז שומן ...תזונה נכון קצת אירוב וזהוא... מ17 ל11.3

ShaI^MymoN
10-09-06, 17:50
כן הגיוני מאוד בקשר לשינוי בין השעות בכל שעה ביום זה משתנה גם תלוי כמה מים שתית ומה אכלת וכדומה
בקשר לשאלה 2 אם יש לך תקציב אז בכיף למה לא למרות שגם קפה שחור חזק יכול להועיל כחצי שעה לפני האימון האן אירובי או האירובי
אממ ועוד משהו טיפ קטן ממני בקשר לריצה שרצית לעשות בבוקר עדיף לך לא לעשות אותה עדיף לך לעשות הליכה מהירה מאשר לרוץ מפני שהריצה שורפת את הרגלים (לא שאתה מתחרה או משהו לפי הבנתי אבל עדיף לא לרוץ הליכה מהירה תיהיה יותר אפקטיבית) אם אתה עושה את ההליכה בבוקר במכון אז עוד יותר טוב תאכל ללכת מהר בשיפוע incline 5-6 וקח לשרוף גם יותר קלריות בהצלחה שיהיה לך גבר :]

m0tek
10-09-06, 17:56
הבנתי , טוב לדעת דברים כאלה.
אני עקרונית שמתי לי כלל שאני בוא רץ / הולך מהר כל יום (או קרוס..)
מה לגביי אימוני משקולות? 3 פעמים בשבוע זה מספיק?
וכן - לגביי זה יש לי תקציב , יש לי 3 Hotroxים מחכים לי שהבאתי מארה"ב ואולי Hydroxycut בדרך..
אז איך אני אמור לדעת על כמה אחוזי שומן אני עומד כרגע? כי קשה להגיד שאני עומד איפשהו בין 12 ל15 חחח

ShaI^MymoN
10-09-06, 18:02
כן 3 זה מספיק זה בסדר 4 זה כבר מעולה :]
אתה יכול להשתמש אחי בשופרים הם אחלה יעזרו לך קצת
חח אממ בוא נגיד ככה 15 אתה לא ו12 אתה גם לא אתה בן לבן 13 וחצי בערך :]
בשביל למדוד אחוזי שומן אתה צריך משקל קצת יותר איכותי בשביל לדעת על כמה אחוזי שומן אתה בידיוק

m0tek
10-09-06, 18:04
שמע , אני לא שמן
אבל הקרס הקטנה הזו מפריעה לי!
אני רוצה כבר ריבועים :)

ShaI^MymoN
10-09-06, 18:06
חח כמו כולם אל תדאג אחי עם הזמן והעבודה הקשה זה יבוא אבל מה לך ולריבועים עכשיו?
עכשיו לא הזמן לאוף סיזן לאכול קצת ולגדול במסה?

THE_JUGGERNAUT
10-09-06, 18:07
המשקל של מזייף! ידוע שהמשקלים האלה לא ממש מדוייקים...אבל מה זה כל כך משנה לך על איזה אחוז אתה? תסתכל במראה...

ואני אישית הייתי מוותר על שורפי השומן, אולי הייתי הולך על קפאין...

עדיף לך לא לעשות אותה עדיף לך לעשות הליכה מהירה מאשר לרוץ מפני שהריצה שורפת את הרגלים

לא הבנתי מה אתה אומר כאן?

shpitz
10-09-06, 18:07
אממ ועוד משהו טיפ קטן ממני בקשר לריצה שרצית לעשות בבוקר עדיף לך לא לעשות אותה עדיף לך לעשות הליכה מהירה מאשר לרוץ מפני שהריצה שורפת את הרגלים incline 5-6:]
למה אתה מתכוון, "שורפת את הרגליים" ?!:blink:

ShaI^MymoN
10-09-06, 18:10
עדיף לא לרוץ זה שורף הרבה מאססה במקום לשרוף יותר שומן ופחות שריר זה שורף לך גם הרבה שריר וגם הרבה שומן
וגם זה שורף במיוחד תרגליים הכוונה שהרגליים לא יהיו גדולות ומחוטבות (כמו שאתה ,כולם מצפים) הם יהיו קטנות ולא בטוח שמחוטבות..
הבנת גבר?

THE_JUGGERNAUT
10-09-06, 18:16
עדיף לא לרוץ זה שורף הרבה מאססה במקום לשרוף יותר שומן ופחות שריר זה שורף לך גם הרבה שריר וגם הרבה שומן
וגם זה שורף במיוחד תרגליים הכוונה שהרגליים לא יהיו גדולות ומחוטבות (כמו שאתה ,כולם מצפים) הם יהיו קטנות ולא בטוח שמחוטבות..
הבנת גבר?

אני לא מסכים.

האם יהיה הבדל אם אני ישרוף 100 באירובי של ריצה/הליכה מהירה/הליכה בשיפוע של 25.6 מעלות?

ואל תספר לי על ה FAT BURNING ZONE כי זה בולשיט....

ShaI^MymoN
10-09-06, 18:19
תעשה מה שאתה רוצה אחי אני הבאתי את הצעתי ואני יודע למה אמרתי את זה מניסיון זה הכל אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה ללכת לרוץ לצעוד לקפוץ הכל איך שאתה רוצה גבר

m0tek
10-09-06, 18:51
הרבה תגובות כל הכבוד :)
עוד ? :)

ShaI^MymoN
10-09-06, 18:52
בהצלחה שיהיה לך, עוד?:]

P-a-n-1-c
10-09-06, 21:11
אני ירדתי מ16-18% ל8-10% בערך בחצי שנה, עם עליה במאסת שריר (ז"א נשארתי אותו משקל +\- וירדתי אחוזי שומן).

m0tek
10-09-06, 23:23
איך עשית את זה? :)

Bullet
10-09-06, 23:31
אני לא מסכים.

האם יהיה הבדל אם אני ישרוף 100 באירובי של ריצה/הליכה מהירה/הליכה בשיפוע של 25.6 מעלות?

ואל תספר לי על ה FAT BURNING ZONE כי זה בולשיט....

יהיה.
באירובי עצים, הגוף שלך שורף קלוריות דרך תהליך שנקרא aerobic glycolisis.
באירובי קל, זה aerobic lypolisis,
אם אתה בתפריט רגיל אז אין בעיה כי אם אתה שורף פחממות-מרוקן גליקוגן, אז אחרי האימון אתה תשרוף שומן במקום פחממות (אם תאכל אותם).
ואם אתה שורף שומנים, אז אחרי האימון אתה תשרוף פחות שומן.

כמובן שבסה"כ מבחינת מאזן השומן זה לא משנה.

אבל יש מקרים קיצוניים כמו דיאטות קטוגניות ובייחוד קראש, בהן אין לך כמעט גליקוגן בשרירים ואם אתה תעשה אירובי עצים לא רק שתפריש יותר מדי קורטיזול, אלא גם השרירים שלך יתפרקו כדי לייצר גלוקוז. לכן עדיף אירובי ששורף כמה שיותר אחוז של שומן.

אה ושי מימון צודק, כי בטווחים נמוכים כ"כ של דופק, יש הרבה פחות "הסתגלות לאימוני סיבולת" מאשר בטווחים של דופק גבוה.
שרירי הIIB יכולים להפוף לIIA וזה לא אידיאלי... ויהיו עוד כל מיני הסתגלויות(adaptations) אבל אין לי כוח לחפש איפה קראתי כרגע

power_hour
11-09-06, 01:30
הבנת גבר?

שטויות. מה שאתה אומר גם יהיה נכון לכל פעילות אירובית.כך אתה יכול להגיד שהרגליים של שחקני כדורגל אמורות להיות דקות מאוד הרי הם רצים (והרבה!),עובדה לא נכון!
בשביל רגליים שריריות ומפותחות יש להתאמן באימון משקולות בדיוק כמו שאר חלקי גופנו.
ריצה היא פעילות אירובית אידיאלית לשריפת שומן,הכל תלוי בעצימות הפעילות,דופק מאמץ וסיבולת (וכמובן גם סוג דיאטה כפי שציין בולט)

ShaI^MymoN
11-09-06, 06:48
אחי אתה לא חייב להקשיב אמרתי כמה פעמים תעשה מה שאתה רוצה :]

PcGunMan
11-09-06, 10:08
על כל אחוז שומן אחד כמה קילו זה יוצא?

ShaI^MymoN
11-09-06, 12:14
תלוי במשקל שלך
לדוגמא אדם ששוקל 80 קילו עם 10 אחוז שומן יש לו 8 קילו שומן בגוף

ShaI^MymoN
11-09-06, 12:15
אם לא הבנת את החישוב אז החישוב הוא כזה
משקל גוף X (כפול) אחוזי שומן / (חלקי) 100 ואז תדע כמה קילו שומן יש לך בגוף

PcGunMan
11-09-06, 14:44
הבנתי אותך תודה...
אבל אין מדד כזה? שנגיד על כל קילו זה 2 אחוז שומן?

-Bk
11-09-06, 15:18
לא כי זה משתנה מאדם לאדם, קילו זה מספר קבוע שלא משתנה, ואחוז זה... זה אחוז אחוז שומן של מישהו ששוקל 50 ק"ג זה 2 ק"ג ואחוז שומן של מישהו ששוקל 100 קילו זה ק"ג שומן אחד ...
בקשר לפותח הפוסט, בשורפי שומן לא הייתי נוגע לפני שאתה חושב שתוך 3 שבועות אתה מסיים את החיטוב, הם נותנים פוש רציני אבל תזכור שהפוש מופסק אחרי כמה זמן שאתה משתמש בשורף, ותזכור, שורף שומן (שהוא חוקי) הוא לא שורף שומן ! הוא עוזר לך לנצל את השומן באימון אירובי !!!! (ותזכור את זה טוב טוב !!! )זהו... מקווה שעזרתי

THE_JUGGERNAUT
11-09-06, 15:56
כמובן שבסה"כ מבחינת מאזן השומן זה לא משנה.

ברור שהתייחסתי בתשובתי לתוצאה "הסופית", ולא לתהליך...
זה מה שמעניין אותנו בעצם, לא?

אבל יש מקרים קיצוניים כמו דיאטות קטוגניות ובייחוד קראש, בהן אין לך כמעט גליקוגן בשרירים ואם אתה תעשה אירובי עצים לא רק שתפריש יותר מדי קורטיזול, אלא גם השרירים שלך יתפרקו כדי לייצר גלוקוז. לכן עדיף אירובי ששורף כמה שיותר אחוז של שומן.
לא נראה לי שהבחור הולך לעשות דיאטה כזו, אבל אם זה היה רלוונטי תאמין לי שלא הייתי משתתף בכלל בדיון, עקב חוסר הידע שלי בנושאים אלו

שרירי הIIB יכולים להפוף לIIA וזה לא אידיאלי... ויהיו עוד כל מיני הסתגלויות(adaptations) אבל אין לי כוח לחפש איפה קראתי כרגע
לפי מה שזכור לי, הפיכת סוג סיב אחד לשני היא לא כ"כ מהירה (אם היא בכלל מתקיימת)
אני אשמח לקרוא על זה עוד אם תמצא.

:jockey: