PDA

צפה בגרסא המלאה : בעיות עם סקוואטים

Psychopath
20-11-06, 18:43
כרגע אני מבצע דיפ סקוואט, בערך 8 חזרות עם שנייה מנוחה אחרי שאני עולה (במצב נעילה).
הבעיה היא שאחרי 2 סטים ככה (אני עושה 6 - 5 סטים של סקוואט )
אני מרגיש לחצים (אי אפשר להגיד כאבים כי זה לא ממש כאבים) על הגב (עמוד השדרה בעיקר).
בקיצור, בגלל הלחצים בסטים האחרונים אני צריך להגיע למצב של Atg ולנוח שם שנייה ולתת לגב להירגע, ורק אז לעלות.
כמובן שזה מוריד לי מהמשקלים קצת... ובכל אופן אני דואג שזה לא מסוכן או משהו כזה.

לפי מה שהמדריכים והמנהל אני עושה את הסקוואט נכון, גם אני יודע שאני עושה אותו נכון (לא עובד את הבהונות עם הברכיים).

אמרתי פעם למנהל המכון שלי שאני מרגיש לחץ חזק בגב ואז הוא דפק לי משפט של פאוורליפטרים:
"זה סקוואט אחי, אם אתה לא רוצה לחצים לך תשחק שחמט".

בקיצור, מה דעתכם בעניין ?

igorek
20-11-06, 18:50
אני חושב שבגלל שאתה מתאמץ יותר מדי שהברכיים לא יעברו את הבהונות אתה מכופף יותר מדי את הגב.
אני גם חושב שאתה שם את המוט יותר מדי גבוה על הטרפזים, תנסה להוריד אותו טיפה.
תעלה ווידאו , זה אולי יעזור לפתור את הבעיה.
בכל מקרה, יש עומס גדול על הגב בסקוואט, המאמן די צודק בקשר לזה.

ran_z
20-11-06, 18:51
"זה סקוואט אחי, אם אתה לא רוצה לחצים לך תשחק שחמט".
בקיצור, מה דעתכם בעניין ?

חחחחחחחחחחח גדול!
אני מת על המשפטים האלה, אנשים חושבים פיתוח גוף זה הנאה, אז זהו שלא אתה ניכנס לחדר כושר אתה צריך להקיא דם!

אני בחיים לא ישכח שמישהו פעם קצת מיזמן פתח פוסט כתב אוףף אני לא רוצה לעשות את התרגיל הזה זה לא קל והתרגיל הזה לא כיף והתרגיל הזה לא נוח... חחחחח' ואז עומרי בא לו ביציאה אתה רוצה לעשות תרגיל נוח תשב מול המחשב ותאונן כל היום זה הכי נוח חחחחחח צחקתי יומיים שלמים אחר כך.

Psychopath
20-11-06, 18:52
הבנתי.. באמת שאני מתאמץ לא לעבור את הברכיים אני מגיע למצב שהגב כמעט ישר ..
ובתחילת הירידה כאשר אני מביא את התחת אחורה, אני מרגיש אז הרבה לחצים.

אני יתייחס להערות שלך.. תודה איגור

Ran Z:
חחח אבל אל תיראה אותי ככה אני לא עצלן בגרוש..
אני אפעם לא מפספס אימונים או מוותר על סטים.. גם העבודה שלי היא בדרך כלל לחזרה אחת לפני כשל או כשל...

PcGunMan
20-11-06, 18:56
התחלתי חודש שעברה סקוווט אז התחלתי אותו בסמית' משין והיו לי כאבים בגב אבל לא בעמוד השידרה לאחר חודש החלפתי לסקווט חופשי והכאבים נעלמו
אתה עושה סקווט בסימת' או חופשי?

igorek
20-11-06, 18:56
סתם הערה, אין שום דבר כזה נורא בזה שהברכיים עוברות את הבהונות ולרוב האנשים אין את הגמישות לבצע סקוואט Atg ככה.
אם אתה מגיע למצב שהגב שלך הוא כמעט ישר (אני מניח שאתה מתכוון למקביל) אז אתה עושה גוד מורנינג, לא סקוואט.
הדבר ההכי חשוב פה הוא לשמור על גב מוקשת או ישר לפחות במהלך כל התנועה, גם כשאתה בתחתית ושהתנועה תבוא מהעקבים ולא מהאצבעות, מה שיוריד את העומס מהברכיים.

Psychopath
20-11-06, 18:59
הבנתי איגור, תודה.
וזה הגיוני שבGood morning יהי יותר לחץ על הגב ואולי בגלל זה הבעיה?

ran_z
20-11-06, 19:00
Ran Z:
חחח אבל אל תיראה אותי ככה אני לא עצלן בגרוש..
אני אפעם לא מפספס אימונים או מוותר על סטים.. גם העבודה שלי היא בדרך כלל לחזרה אחת לפני כשל או כשל...

בהחלט, אני לא חס וחלילה בא בטענות אליך, יש תרגילים שחובה ביצוע טכני טוב מאוד, אנחנו אנשים שהרמת מישקולות זה חלק מהחיים שלנו, ואנחנו צריכים גם לחשוב על העתיד שיום מן הימים ניהיה גם מבוגרים זקנים קשישים איך שלא תקרא לזה, ואנחנו לא צריכים לדפוק ולשחוק את האיברים שלנו בדגש על הגב ועמוד השידרה של הגוף, עם יש כאב לא ברור מצויין לשאול שאלות ולבדוק שזה "כאב חיובי" ולא משהו אחר.:jockey:

igorek
20-11-06, 19:11
שים לב, ככה עושים סקוואט:
http://www.aceathlete.com/hatch/video.htm