PDA

צפה בגרסא המלאה : מה זה שומן רווי ולא רווי ומה טוב ?

dannytu
26-11-06, 01:36
אני לא יודע מה האבדלים בינהם ואיפה זה נמצא ובמה מועיל מישהו בבקשה יכול להסביר לי

Yoggie
26-11-06, 12:51
שומן מתחלק ל3 קבוצות, שומן חד/רב בלתי רווי (ההבדל הוא בהרכב הכימי בקשרים המלקולרים), ושומן רווי...
מקורות לשומן רווי הם בשר ומוצרי חלב. שומן זה נחשב לשומן לא רצוי אשר יכול לגרום למחלות קרדיאליות ווסאקוקרדיואליות . ומולו שומן בלתי רווי שמגיע בעיקר ממקורות צמחיים...אגוזים, אבוקדו, סומסום שאר קטניות וכו'... וזה מה שתראה פה בפורום בשם "שומן איכותי".
התפקיד של השומנים הנ"ל הם ביצור אנרגיה, בספיגה של ויטמינים המסיסים בשומן (e,d,a,k) שהם חיוניים מאוד לתפקוד היומיומי , ומאוד חשוב בתחום פיתוח הגוף בסיס ליצור הורמונים שונים למשל טוסטסרון הורמון המין הגברי שנחשב מאוד אנאבולי (בונה שריר).

אם יש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

יוגי.

dannytu
26-11-06, 18:02
תודה רבה
ויש לי שאלה
השומן חד ורב בלתי רווי זה אותו שומן מה הבדל בינהם ?

Yoggie
26-11-06, 19:25
היי,
ההבדלים הם בהרכב הכימי. מה זה אומר מבחינתך -
מקורות לשומן חד בלתי רווי הם: שמן זית, שקדים, אבוקדו, אגוזים למינהם...
מקורות לשומן רב בלתי רווי הם:דגים, תירס, פיצוחים ושאר זרעים וכל השמנים המופקים מהם...
היתרון בשמנים חד בלתי רווים הוא ביכולת שלהם להפחית ברמת הldl שהוא הכולסטרול ה"רע" שגורם להדבקות בדפנות העורקים ומכאן למחלות לב וכלי דם כמו שהזכרתי. גם הרב בלתי רווים בעקרון מביאים לאותה מטרה אבל להם יש יכולת להתחמצן בקלות יותר ואז להשיג את ההפך מהרצוי אך הוא מכיל חומצות שומן אלפאלינואלית ולינואלית (אומגה3 ו6) שחיוניות מאוד לאורך חיים תקין ובריא.

P-a-n-1-c
27-11-06, 09:51
יש לזכור שאסור להפריז במאכל של אף אחד מהשומנים הללו..
זה שיש שומן טוב זה לא אומר שטוב לאכול הרבה ממנו :jockey:

gal.T
27-11-06, 11:04
מכיל חומצות שומן אלפאלינואלית ולינואלית (אומגה3 ו6) שחיוניות מאוד לאורך חיים תקין ובריא. חבריקו,
חומצה לינולאית (LA - אומגה 6) וחומצה לינולנית (LNA - אומגה 3). ונגזרותיהן כמובן.