PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על קריטאין

KiPI
02-12-06, 20:36
אני חדש פה :jockey: מתאמן 5 חודשים בערך
עד עכשיו הלכתי בלי להשקיע יותר מדיי, בלי מטרה להתקדם, ובלי להתאמץ יותר מדיי... אבל רק בזמן האחרון התחלתי להתיחס ברצינות לאימונים. ולרצות מאוד להגיע לתוצאות גם.
התחלתי לקחת אבקות וללכת לתזונאי
עכשיו שמעתי על הקריטאין שמעתי שזה יכול מאוד לקדם בכוח ובמסת השריר
רק הבעיה זה המחיר שלו.. בנוסף למחיר החדר כושר מחיר התזונאי ומחיר האבקה לעליה במסה זה מתחיל לעלות לי קצת הרבה...

עכשיו השאלות שלי הם...
1. ברור שלי שאם יש משהו יותר זול, הוא פחות טוב ופחות איכותי, אבל ניתקלתי בסוג ממש זול פה באתר 99 שקל.
זה אומר עליו שהוא ממש לא טוב או שזה בסדר ולא משמעותי כל כך?
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=179&CategoryID=146&Page=1
אין עליו שום הסבר או פרטים אז רציתי את דעתכם,
(אם זה משנה אני בתת משקל רציניייי אז בטח הכמות שאני יצתרך בכל פעם תיהיה נמוכה יותר)
2. מתיי בדיוק צריך לקחת את הקריטאין לפני/אחרי/במהלך אימון?
3. אם אני יקנה משהו יקר יותר של קילו ונתנו לי תוכנית של 4 אימונים בשבוע כמה זמן בערך זה יחזיק?

תודה לעוזרים וסליחה על החפירות על ההתחלה

NIRAN
02-12-06, 21:21
המוצר הזה זול כי זה סך הכל 90ג' - יענו כלום
קריאטין זה ממש מותרות אם אין לך כסף אל תקנה!

לוקחים חצי שעה - שעה לפני אימון, לא עושים העמסה, אני אישית לא לוקח אחרי אימון

לי יש קילו קריאטין מונוהיידרט, לדעתי הכי משתלם כי הוא מספיק ליחסית הרבה סייקלים (סייקל - תקופה שבה אתה משתמש בקריאטין לצורך הענין בדרך כלל חודש חודש וחצי ואז חודש חודש ככה הפסקה)

לגבי כמה זמן אני לא יודע אבל זה יספיק לכמה סייקלים טובים.

KiPI
02-12-06, 22:02
המוצר הזה זול כי זה סך הכל 90ג' - יענו כלום
קריאטין זה ממש מותרות אם אין לך כסף אל תקנה!

לוקחים חצי שעה - שעה לפני אימון, לא עושים העמסה, אני אישית לא לוקח אחרי אימון

לי יש קילו קריאטין מונוהיידרט, לדעתי הכי משתלם כי הוא מספיק ליחסית הרבה סייקלים (סייקל - תקופה שבה אתה משתמש בקריאטין לצורך הענין בדרך כלל חודש חודש וחצי ואז חודש חודש ככה הפסקה)

לגבי כמה זמן אני לא יודע אבל זה יספיק לכמה סייקלים טובים.

תודה על התגובה =)
ז"א שבניגוד לאבקת מסה, קריטאין יספיק לי לכמה חודשים??
(אם כן אז מצויין בשבילי להכניס גם את התוסף הזה לתקציב. כי חשבתי שזה ניגמר במהירות של אבקה לעליה במסה, ויספיק רק לחודש בערך וזה היה קצת יקר בשבילי...)
עוד משהו... אתה באמת מרגיש מזה שיפור בכוח ובמסה באמת? או שזה לא משמעותי בכלל?

NIRAN
02-12-06, 23:16
בהחלט יש שיפור בכוח וגם בנסה, וזה מתבטא בהיקפים (שלא יורדים עם תום השימוש, אצלי לפחות) לגבי כוח הוא ירד קצת בתום השימוש, אל תצפה לניסים ונפלאות אבל סך הכל מוצר נחמד אני מרוצה ממנו.
קריאטין מונו קילו יספיק לכמה סייקלים, לגבי זמן מדוייק זה תלוי באופן השימוש
אני כבר מזהיר שיש אנשים שלא מגיבים למונו(או שלא מגיבים טוב), כלומר הוא לא משפיע עליהם ממש.
לסיכום אם אין לך תפריט מסודר אז אתה יכול לשכוח מתוצאות טובות לטווח הארוך (עם קריאטין ובלעדיו) במידה ואין לך תפריט תשקיע תכסף בתזונאי (גיל) שיבנה לך תפריט ותוכנית עבודה.

KiPI
02-12-06, 23:59
בהחלט יש שיפור בכוח וגם בנסה, וזה מתבטא בהיקפים (שלא יורדים עם תום השימוש, אצלי לפחות) לגבי כוח הוא ירד קצת בתום השימוש, אל תצפה לניסים ונפלאות אבל סך הכל מוצר נחמד אני מרוצה ממנו.
קריאטין מונו קילו יספיק לכמה סייקלים, לגבי זמן מדוייק זה תלוי באופן השימוש
אני כבר מזהיר שיש אנשים שלא מגיבים למונו(או שלא מגיבים טוב), כלומר הוא לא משפיע עליהם ממש.
לסיכום אם אין לך תפריט מסודר אז אתה יכול לשכוח מתוצאות טובות לטווח הארוך (עם קריאטין ובלעדיו) במידה ואין לך תפריט תשקיע תכסף בתזונאי (גיל) שיבנה לך תפריט ותוכנית עבודה.
כבר השקעתי כסף על תזונאי (גיל) =)
אם הייתי גר קרוב לחנות גם הייתי עובר לגור אצלו.
ומשגע אותו עם שאלות אבל רחוק לי ללכת לשם על כל שאלה שיש לי
תודה על העזרה.. ניראה לי אני יקנה את זה בחודש הבא...

pohdem
03-12-06, 00:05
שמישהו יכתוב פה כמה בערך עולים במשקלים למשל.. ככה שנבין איך בדיוק הוא עובד.

NIRAN
03-12-06, 06:22
אני עשיתי סייקל אחד עליתי 3 קילו ואחרי הסייקל לא ירד המשקל

ניגרי ענק
03-12-06, 13:15
קריאטין הוא אחד התוספים הכי זולים, אם מחשבים את עלותו לפי צריכה שנתית.
צריך להבין שמדובר בתוסף מבוסס סייקלים, כלומר אתה לא צורך אותו רצוף כל השנה, אלא רק חלק ממנה.
אני מניח שתמורת כ 450 שקל פחות או יותר אתה מסודר לפחות לשנה (שתי קופסאות קריאטין נקי פלוס סוכר ענבים שסה באמת גרושים).
אם משתמשים בקריאטין נכון עולים יפה, עם כי אתה סופח הרבה נוזלים והאפקט הוא לרוב מראה קצת "סופט", ולא חטוב. (אבל מי חטוב במאסה?)

KiPI
03-12-06, 14:31
קריאטין הוא אחד התוספים הכי זולים, אם מחשבים את עלותו לפי צריכה שנתית.
צריך להבין שמדובר בתוסף מבוסס סייקלים, כלומר אתה לא צורך אותו רצוף כל השנה, אלא רק חלק ממנה.
אני מניח שתמורת כ 450 שקל פחות או יותר אתה מסודר לפחות לשנה (שתי קופסאות קריאטין נקי פלוס סוכר ענבים שסה באמת גרושים).
אם משתמשים בקריאטין נכון עולים יפה, עם כי אתה סופח הרבה נוזלים והאפקט הוא לרוב מראה קצת "סופט", ולא חטוב. (אבל מי חטוב במאסה?)
סתם לידע כללי... אז שנגיע לחיטוב (וזה כניראה לא יהיה בקרוב) אז מומלץ להפסיק עם הקריטאין?

NIRAN
03-12-06, 15:00
יש שיגידו כן בגלל האינסולין
אני אומר שאין בעיה אבל עדיף קריאטין Cee שהוא לא סופח נוזלים ואז בחיטוב אתה לא נראה "סופט" כמו שאביב אמר ואתה משמר את הכוח שלך.

ניגרי ענק
03-12-06, 15:37
בחיטוב תחביא את הקריאטין טוב טוב בארון, ואל תתקרב אליו.

Ori-Silver
03-12-06, 15:46
שמישהו יכתוב פה כמה בערך עולים במשקלים למשל.. ככה שנבין איך בדיוק הוא עובד.
עלי קראטין מונו עבד ממש טוב ועליתי בתקופה של חודש וחצי מ-90 קילו לחיצת חזה של 4 חזרות ל-90 קילו לחיצת חזה של 7 חזרות

dx69
03-12-06, 19:43
רגע רגע יש לי שאלה..
מה קורה אם אתה בשלב מאסה ומשתמש בקריאטין שאינו סופח נוזלים?
אתה לא תיראה סופט.., רמת הכוח תעלה כמו בכל קריאטין..
אבל זה יתרום לעלייה במשקל הכללי?
גם בשלב המאסה עדיף להשתמש בקריאטין שלא סופח נוזלים?

NIRAN
04-12-06, 13:48
רמת הכוח *אמורה* לעלות יותר מקריאטין רגיל כי ה Cee נספג טוב יותר, אני אישית עוד לא השתמשתי בקילו Cee שלי אז ככה שאני עדין לא יודע אם זה באמת כך.
יותר כוח = יותר גירוי לשריר = יותר עליה במאסה (כמובן שלא צריך להגיע לאימון יתר)
במשקל הכללי כן אבל פחות מקריאטין מונו בגלל כל ענין ספיחת הנוזלים
במסה אני אוהב לספוח נוזלים למה לא.