PDA

צפה בגרסא המלאה : הכל על קריאטין - כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול.

אליאב
08-12-06, 23:53
החלטתי לפתוח פוסט על קריאטין משום שאני רואה כמה מדברים עליו פה...
אולי נרכז את כל השאלות לפוסט 1.
כתבתי מה שאני יודע על קריאטין ואני יודע לא מעט עליו...
אם פספסתי משהו או למישהו יש שאלות - תנו תגובה.

הינה ההסבר שלי:
קודם כל קריאטין נמצא בגופו של כל אחד מאיתנו, בן אם נקח תוסף קריאטין או לא, הקריאטין בבסיס מיוצר ע"י הכבד. הקריאטין בגופו ברובו המוחלט נמצא בשרירי השלד ומעט בלב ובמוח.
אם נצרוך יותר קריאטין תעלה רמת שרירי השלד שלנו וזה יתבטא בעליה בכח של השריר (מה שהופך את הקריאטים ידידו הטוב של המתאמן שרוצה לעלות במסת השריר).
הקריאטין עוזר לעליה במסת שריר משום שחדירה של קריטין לתאי השריר גורמת ל"משוך" אליו נוזלים ובכך להעלות את נפח תאי השריר (מצב של PUMP מסוים אפשר להגיד).
מה גם שיש מחקרים שהראו שקריאטין מעודד האצה בתהליכי ייצור של חלבון בגופנו.
נטילת קריאטין במינונים גבוהים (20-30 גרם ביום) במשך 5-7 ימים יהיו דבר נפלא למתאמן, הסיבה לכך היא עליה משמעותית בריכוז הקריטין בגוף... וכך ממלאים את "המחסנים" של הקריאטין בגוף שהיו יחסית ריקות לפני ההעמסת הקריאטין.
בתקופת השימוש בקריאטין מומלץ להגביר את שתיית הנוזלים (מים) לגוף בהרבה, משום ספיחת הנוזלים שהקריאטין יחולל בגופכם.
בשיטת ההעמסה (בת 5-7 ימים) מומלץ לצרוך כמות גדולה של קריאטין ואז להמשיך לצרוך בשיטת "התחזוקה" קריאטין במינונים של 5-10 גרם ליום, מומלץ שעה לפני אימון ומיד אחריו (5 גרם לפני ו-5 גרם אחרי), בשיטת העמסה קחו כל 3-4 שעות 5 גרם עד שתגיעו ל-30 גרם מקסימום. אני ממליץ לקחת את הקריאטין על קיבה ריקה למקסימום קליטה בגוף.

מה זה מצב רוויה? ומה אנחנו אמורים להבין ממצב זה?
מצב רוויה בגוף זה מצב בו "המחסנים" מלאים, הקריאטין בגופכם בשיאו ולא יהיה אפקט חיובי/שלילי אם תמשיכו לצרוך, פשוט חבל על הכסף !
אחרי 28 ימים בערך מגיעים למצב רוויה, מומלץ לקחת עוד שבועיים אחרי ה-4 שבועות הראשונים את התוסף באותם מינונים על מנת להבטיח את מצב הרוויה שלכם !
אחר כך תעשו הפסקה של חודש - חודש וחצי, ואתם יכולים לחזור על הסקייל.
העלייה בכוח (במסת השריר) תשמר אחרי הסקייל שלכם (4-6 שבועות) ואתם לא תפסידו את הכח שצברתם במהלך האימונים תוך כדי השימוש בתוסף (קריאטין). אבל בהדרגה ירד מצב הקריאטין בגופכם וספיגת הנוזלים לשריר תרד גם.

יתרונות קריאטין:
1. עליה במסת שריר ומן הסתם בכח שריר.
2. אימונים אפקטיביים וחזקים יותר.
3. פחות עייפות (וזה בדוק).

חסרונות:
1. ללא תזונה נכונה - וותרו בכלל על התוסף כי חבל (וותרו גם על האימון ללא תזונה נכונה הכל לא שווה).
2. יש מצב שתגיע למצב שתתיבשו אם לא תשתו מספיק נוזלים - אני ממליץ לעמוד על מינימום 2 ליטרים של מים ביום.
3. זה עסק לא זול.

מה אפשר לקנות מישראל בודי ?
1. קריאטין מונוהידראט - קריאטין טהור, התוסף הזה הוא הקריאטין בלבד ללא תוספות ללא שיפורים.
http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=150&CategoryID=146&Page=1
המינוס העיקרי בקריאטין טהור הוא שכמעט 70 אחוז ממנו לא נספג כמו שצריך לגוף... קריאטין יספג בצורה טובה עם ממתיק כלשהו על בטן ריקה ועם תוספות מסוימים הוא יכול להיקלט הרבה יותר טוב וזה מה שמביא אותי לסעיף 2:
2. פורמולות / קריאטין עם תוספות למיניהם - התוספות העיקריות הם פחמימות בעלות אינדקס גליקימי מאוד גבוה שנספג בצורה יעילה וטובה אחרי אימון (עקב רגישות מטורפת לאינסולין אחרי אימון אנארובי). בנוסף יש תוספות של חומצות אמינו מאוד חיוניות כמו גלוטמין, ארנגין וכ"ו... אבל לזה אני לא רוצה להיכנס פה (נושא החומצות אמינו מפורט במאמרי האתר בצורה יוצאת מן הכלל ע"י יוסי אחלה מאמר).
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=786&CategoryID=146&Page=1
הקריאטין הזה הוא דוגמא טובה לקריאטין מעולה עם שילוב של חומצות אמינו ופחמימות בעלות אינדקס גליקימי גבוה, ואל תגידו "אני יכניס לקריטין טבור סוכר ענבים" זה לא אותו דבר, היחסיות של הפחמימות עם הקריאטין והשילוב של חומצות האמינו והמקצועיות שעובדים במפעלי צמפיון/ABB/אופטימום וכ"ו.. הם הרבה יותר טובות משילוב ביתי במטבח !

לסיכום,
קריאטין הינו תוסף מזון חוקי וטוב, יכול לעזור רבות לעליה במסת השריר (והכח והמשקל על הדרך מן הסתם...), שימו לב לשתיית נוזלים מרובה במהלך הסקייל, לשים לב להעמסה ולתחזוקה כמו שדיברתי על זה, לשים לב שאתם מגיעים למצב רוויה לא להמשיך כי חבל זה מיותר וזה עסק לא זול. לאכול נכון כל הזמן, הקריאטין לא יעזור הרבה בלי תזונה נכונה. מומלץ לעשות סקייל של 4-8 שבועות ואז מנוחה של 4-8 שבועות. בגדול... חודש וחצי על חודש וחצי - הביא לי תוצאה יפה...
אני מרוצה מהמוצר, ואני ממליץ לכם עליו.

לכל שאלה על קריאטין ואופן השימוש בו, אפשר לשאול בפוסט הזה.

שבת שלום,
אליאב.
:jockey:

Bullet
09-12-06, 00:04
אף אחד לא צריך לקחת 20-30 גרם ליום.. זה בזבוז כסף.
ברגע שכבר נקלט מספיק, 3 גרם ביום מספיקים כדי לשמור על השרירים מלאים

אליאב
09-12-06, 00:07
אף אחד לא צריך לקחת 20-30 גרם ליום.. זה בזבוז כסף.
ברגע שכבר נקלט מספיק, 3 גרם ביום מספיקים כדי לשמור על השרירים מלאים
חבל שאתה מגיב לפני שאתה קורא כמו שצריך!
בתקופת ההעמסה יש לצרוך 20-30 גרם ליום - למשך 5-7 ימים.
לשאר הסקייל, 5-10 גרם יספיקו.

Nimrod
09-12-06, 00:22
אחרי האימון זה בשביל הרגישות לאינסולין בלבד.
זה גם מה שאני לא מבין, אם הוא לא אטיל אסתר אז הלקיחה לפני האימון לא מספיקה כדאי לתת רגישות גבוהה לאינסולין להרבה זמן?

Ori-Silver
09-12-06, 00:28
חרטא כל מה שכתבת לא נכון אפשר לקחת קראטין ללא הפסקה ובלי חרטא של סיייקלים אפשר לחשוב שזה סטרואידים וזה מה שאני אישית התחלתי לעשות קניתי קילו קראטין ובימים של אימון אני לוקח 5 גרם לפני ו-5 גרם אחרי ובימים ללא אימון אני לוקח רק 5 גרם ככה זה מספיק לי ל-120 יום שזה בדיוק כל תקופת המסה שהולכת להיות לי

אליאב
09-12-06, 00:34
חרטא כל מה שכתבת לא נכון אפשר לקחת קראטין ללא הפסקה ובלי חרטא של סיייקלים אפשר לחשוב שזה סטרואידים וזה מה שאני אישית התחלתי לעשות קניתי קילו קראטין ובימים של אימון אני לוקח 5 גרם לפני ו-5 גרם אחרי ובימים ללא אימון אני לוקח רק 5 גרם ככה זה מספיק לי ל-120 יום שזה בדיוק כל תקופת המסה שהולכת להיות לי
אתה גם לא קורא טוב
זה פורום של דיסלקטים?
אמרתי שאפשר לצרוך קריאטין ללא הפסקה, אבל מיותר, כי שהגוף מגיע למצב של רוויה הצריכת קריאטין שלך לא אפקטיבית.
למה אתה מוציא את עצמייך מפגר? הרי אם היית מקדיש עוד 2 דקות היית רואה שלא אמרתי שאי אפשר לקחת רצוף, אמרתי שמיותר אחרי הרוויה של הגוף להמשיך לצרוך, ועדיף לעשות הפסקה שיהיה שוב חוסר ואז למלא מחדש.
חבל שאתה לא מבין עניין.
ומה כל מה שכתבתי לא נכון? תגיד לי דבר אחד לא נכון ממה שכתבתי - זה שכואב לך ללמוד דברים חדשים וככה אתה מתבטא רק מוכיח לי משהו על ילדים בפורומים.

אליאב
09-12-06, 00:37
זה גם מה שאני לא מבין, אם הוא לא אטיל אסתר אז הלקיחה לפני האימון לא מספיקה כדאי לתת רגישות גבוהה לאינסולין להרבה זמן?
מספיקה...
בין 5-10 גרם.
אם הוא טהור, תקח בין 5-10, לא קריטי העניין של אחרי אימון כמו לפני אימון.

Bullet
09-12-06, 01:21

קראתי באיזה מקום שאחרי האימון הקליטה של קריאטין יותר טובה.
יכול להיות שהמקור לא אמין.

אמרתי שאפשר לצרוך קריאטין ללא הפסקה, אבל מיותר, כי שהגוף מגיע למצב של רוויה הצריכת קריאטין שלך לא אפקטיבית.
.
זה נתון לוויכוח.
אימונים מרוקנים את מאגרי הCP בשרירים.

אליאב
09-12-06, 11:29
קראתי באיזה מקום שאחרי האימון הקליטה של קריאטין יותר טובה.
יכול להיות שהמקור לא אמין.

זה נתון לוויכוח.
אימונים מרוקנים את מאגרי הCP בשרירים.
1. לא בטוח שהמקור לא אמין, יש משהו במה שאתה אומר, אני בכל אופן מאמין ב-5 גרם לפני ו-5 מיד אחרי.
2. אימונים מרוקנים את מאגרי ה-CP - מישהו אמר שלא?
אמרתי בפירוש שזמן ההממתנה מרוקן את מאגרי הקריאטין בגופנו ואת הנוזלים מהשרירים ואחרי חודש - חודש וחצי שחוזרים שוב עושים שיטת העמסה וממלאים הכל - זה פשוט חוסך כסף מיותר שלוקחים בזמן ש"המחסן מלא" מבין?

MagneZium
09-12-06, 12:54
חבל שאתה מגיב לפני שאתה קורא כמו שצריך!
בתקופת ההעמסה יש לצרוך 20-30 גרם ליום - למשך 5-7 ימים.
לשאר הסקייל, 5-10 גרם יספיקו.

עשו כבר מחקים שהראו שתקופת העמסה לא שווה כלום התוצאות הם אותם תוצאות כמו בן אדם שלוקח 5 גרם לפני אימון

אבל בכול מקרה תודה על ההשקעה אחי רואים שאתה בחור רציני:jockey:

אליאב
09-12-06, 13:15
עשו כבר מחקים שהראו שתקופת העמסה לא שווה כלום התוצאות הם אותם תוצאות כמו בן אדם שלוקח 5 גרם לפני אימון

אבל בכול מקרה תודה על ההשקעה אחי רואים שאתה בחור רציני:jockey:
מחקרים לא מחקרים
מה שנכון זה שאחרי תקופה של הפסקה מקריאטין רמת הקריאטין בגוף מן הסתם תרד בצורה משמעותית, שיטת העמסה היא הטובה ביותר להחזיר את הגוף למצב מלא ואז לעבור לתחזוקה של 5-10 גרם. אבל לא משנה...
בבקשה אחי (: הראשון שאמר שהשקעתי.

m0she
09-12-06, 13:41
אתה אומר שזה הכי טוב מפני ש?...
העמסה זה בזבוז , כנ"ל שימוש ב"פורמולות" שכולה דחפו להן סוכר ענבים.