PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלות על הגירעון הקלורי

ASED
16-09-06, 20:44
אני גם רוצה לעשות חיטוב עכשיו אחרי שקראתי את המאמר על הגירעון הקלורי לא הבנתי איך בדיוק אני מחשב... אני שוקל 45 ואני בערך על 14 אחוזי שומן אז אני עושה אז אני מכפיל 14 ב68 כדי לדעת כמה קלוריות אני צריך להוריד מהBMR שלי?
כי במקרה שלי זה יוצא:
BMR=1400
אז להוריד 900 קלוריות?? כי זה ממש לא הגיוני כי רשום ככה...

אדם ששוקל 100 קילו, עם 20% שומן, יהיה בעל הרכב גוף של 80 ק"ג מסה רזה ו20 ק"ג שומן (20kg.Fat Mass\80kg.FfM). לפי הנוסחא 68קל'\20ק"ג = גרעון של 1360 קלוריות ביום מתחת לתחזוקה. ז"א שזה המקסימום בשבילו לירידה בשומן ללא פגיעה במסת השריר. לעומת זאת, לאותו אדם על 8% שומן (הוא יהיה 87ק"ג, 7kg.Fat Mass\80kg.FfM), המקסימום של הגרעון הקלורי לאיבוד שומן מקסימלי יעמוד על 476 קלוריות מתחת לתחזוקה

או שמתכוונים שקילו שומן שווה ל68 קלוריות?
אם מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך לחשב כמה להוריד מBMR?

תודה מראש לכל מי שעונה...:jockey:

ברק
16-09-06, 20:57
אתה שוקל 45 ורוצה לעשות חיטוב? נפלת על איזה משהו?!
ובכל מקרה.. אתה עושה ככה..
(45*0.14)*68=גרעון קלורי שלך. תוסיף לbmr את ההוצאה הקלורית שלך במשך היום מפעילות גופנית, ותוריד את הגרעון המקסימאלי. ככה תקבל את כמות הקלוריות שאתה צריך ביום.

Shlomik
16-09-06, 21:01
אני גם רוצה לעשות חיטוב עכשיו אחרי שקראתי את המאמר על הגירעון הקלורי לא הבנתי איך בדיוק אני מחשב... אני שוקל 45 ואני בערך על 14 אחוזי שומן אז אני עושה אז אני מכפיל 14 ב68 כדי לדעת כמה קלוריות אני צריך להוריד מהBMR שלי?
כי במקרה שלי זה יוצא:
BMR=1400
אז להוריד 900 קלוריות?? כי זה ממש לא הגיוני כי רשום ככה...

אדם ששוקל 100 קילו, עם 20% שומן, יהיה בעל הרכב גוף של 80 ק"ג מסה רזה ו20 ק"ג שומן (20kg.Fat Mass\80kg.FfM). לפי הנוסחא 68קל'\20ק"ג = גרעון של 1360 קלוריות ביום מתחת לתחזוקה. ז"א שזה המקסימום בשבילו לירידה בשומן ללא פגיעה במסת השריר. לעומת זאת, לאותו אדם על 8% שומן (הוא יהיה 87ק"ג, 7kg.Fat Mass\80kg.FfM), המקסימום של הגרעון הקלורי לאיבוד שומן מקסימלי יעמוד על 476 קלוריות מתחת לתחזוקה

או שמתכוונים שקילו שומן שווה ל68 קלוריות?
אם מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך לחשב כמה להוריד מBMR?

תודה מראש לכל מי שעונה...:jockey:
הטעות שלך היא שאת הקלוריות שלך אתה לא אמור להוריד מה BMR אלה מהתחזוקה שלך.
ה BMR מהווה בערך 60%-70% מהתחזוקה.
בכל מקרה כמו שאמרו פה במשקל שלך הייתי חושב שוב פעם אם חיטוב זה מה שאני צריך עכשיו.

ASED
16-09-06, 21:03
אתה שוקל 45 ורוצה לעשות חיטוב? נפלת על איזה משהו?!
ובכל מקרה.. אתה עושה ככה..
(45*0.14)*68=גרעון קלורי שלך. תוסיף לbmr את ההוצאה הקלורית שלך במשך היום מפעילות גופנית, ותוריד את הגרעון המקסימאלי. ככה תקבל את כמות הקלוריות שאתה צריך ביום.

רק שאלתי אני לא רוצה לעשות חיטוב עכשיו אני בעלייה במסה...
נגיד עכשיו שלפי מה שאמרת יוצא 1400+500(נגיד ה 500 זה הקלוריות שאני עושה מהאירובי) זאת אומרת שזה מה שאני צריך לאכול ביום???
או שבמאמר שקראתי על חיטוב הבנתי שם שאם אני אוכל ביום 1400 אז עכשיו ה1400 הזה זה אומר שאני בגירעון קלורי אז אם אני עושה אירובי אז אני ארד יותר בקלוריות שאני צריך לאכול אז מה לעשות להוסיף את מה שאני שורף או להשאיר ככה?
האירובי זה מה שגורם לי לשרוף את השומן אפילו אם אני אוכל פחות?